Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

Dnia 19.08.2010 o 16:30, KrzychW napisał:

Nie, nieprawda. :-)
Wiedźmin 1 nie był grą o szczególnie ponurej grafice i faktycznie, momentami stawał sie
dość mocno kolorowy, ale pomimo tego, kolejna część jest bardziej nasycona barwami, przynajmniej
taki wniosek nasuwa się po obejrzeniu dotychczasowych materiałów.


Twój wniosek jest zdecydowanie przedwczesny i na dodatek nijak nie dający się zweryfikować. Ja tylko czekam, kiedy padnie akronim-klucz na "W".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Daleki jestem od oceniania gry na tym etapie, bo byłoby to niesprawiedliwe, a nawet krzywdzące, lecz bez wątpienia całość póki co prezentuje się sympatycznie i ekipie jak najbardziej należą się brawa za cały wysiłek. Dzisiaj dodatkowo ucieszyła mnie wiadomość, że najprawdopodobniej nie będzie potrzebny jakiś super sprzęt.

Mam jednak pewną wątpliwość - czy ktoś jeszcze odnosi wrażenie, że zwłaszcza w ostatnio pokazywanych materiałach brakuje "wiedźminowego", swojskiego klimatu? Rzuciło mi się to odrobinę w oczy... Np. ten ognisty demon siedzący na tronie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2010 o 20:58, paraGaladh napisał:

Mam jednak pewną wątpliwość - czy ktoś jeszcze odnosi wrażenie, że zwłaszcza w ostatnio
pokazywanych materiałach brakuje "wiedźminowego", swojskiego klimatu?


Także odnoszę takie wrażenie, ale trochę strach to napisać, bo już przedtem ponarzekałem na grę i jeszcze mnie zlinczują co bardziej rozpaleni zbliżającą się premierą fani. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2010 o 21:13, KrzychW napisał:

> Mam jednak pewną wątpliwość - czy ktoś jeszcze odnosi wrażenie, że zwłaszcza w ostatnio

> pokazywanych materiałach brakuje "wiedźminowego", swojskiego klimatu?

Także odnoszę takie wrażenie, ale trochę strach to napisać, bo już przedtem ponarzekałem
na grę i jeszcze mnie zlinczują co bardziej rozpaleni zbliżającą się premierą fani. :-)


A tam, sensownie ponarzekać możesz zawsze. :)
Choć wszystko, co "wiedźminśkie" przeczytałem już kilka lat temu (wystawcie sobie waszmościowie, że po pierwszą książkę sięgnąłem krótko po podstawówce), to nadal jest to moja ulubiona saga, a pierwszą część gry także uwielbiam i rozumiem Twoje wątpliwości...
Niemniej wierzę w zespół. : ) Bardzo chciałbym już poznać szczegóły na temat fabuły... No nic, na razie czekamy na kolejne materiały z GC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A, sorki za dubla, ale dopiero po napisaniu posta zauważyłem, że nagrania już tu są. Refleks, nie ma co.

No no, naprawdę robi to ogromne wrażenie i jeśli coś na razie nie do końca mi odpowiada, to ten klimat... Jakby zupełnie inny... Ale zbyt prędko, by to oceniać.

A kitka wg mnie prezentuje się przednio. :) Chociaż ekipa obiecała, że będzie możliwość zmiany fryzury, nie? Kosmetyka, a jednak istotne. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

Dnia 19.08.2010 o 21:23, paraGaladh napisał:


A tam, sensownie ponarzekać możesz zawsze. :)
Choć wszystko, co "wiedźminśkie" przeczytałem już kilka lat temu (wystawcie sobie waszmościowie,
że po pierwszą książkę sięgnąłem krótko po podstawówce), to nadal jest to moja ulubiona
saga, a pierwszą część gry także uwielbiam i rozumiem Twoje wątpliwości...
Niemniej wierzę w zespół. : ) Bardzo chciałbym już poznać szczegóły na temat fabuły...
No nic, na razie czekamy na kolejne materiały z GC.


Ja opowiadania jak i całą sagę przeczytałem w 2001 roku,tuż przed premierą filmu / niestety,tragiczna porażka / a pierwsza część gry bardzo mi się podobała i jak na razie jest to pierwsza gra RPG która aż tak mnie wciągnęła i przykuła aż do końca / Ghoticki,Riseny i Obliviony,choć też bardzo fajne,tego nie zrobiły /.

Co do dwójki to obawiam się o jej konsolowy charakter,objawia się on w ładnej aczkolwiek zbyt " świecącej " grafice / i nie narzekam tu na kolory ale na specyficzną " świetlistość " grafiki / i myślę że brak owego Wiedźmińskiego klimatu wynika tu z tego że twórcy chcą tym razem dotrzeć do znacznie szerszej grupy odbiorców dla których Słowiański klimat jest zbyt obcy i egzotyczny ( np.nie wszyscy lubią japońskie RPG ) - tak więc klimat został tu wyparty przez chęć odniesienia sukcesu po za naszym małym,lokalnym rynkiem.

Ja tam mimo wszystko nadal wierzę w naszą ekipę,która jednak zrobiła świetnego pierwszego " Wiedźmina " i mam nadzieję że gra będzie godnym następcą,mimo dużych zmian.

krzychW:

Dnia 19.08.2010 o 21:23, paraGaladh napisał:

" Także odnoszę takie wrażenie, ale trochę strach to napisać, bo już przedtem ponarzekałem
na grę i jeszcze mnie zlinczują co bardziej rozpaleni zbliżającą się premierą fani. :-) "


Może dlatego że trochę za bardzo narzekasz ;) - i tu i w temacie o " Ghotic 4 "
ja nie jestem ortodoksyjnym fanem pierwszego i drugiego " Gothica " - drugiego wręcz nie cierpię ze względu na system walki i mi osobiście " Arcania " bardzo jak na razie przypadła do gustu,o wiele bardziej niż " Risen "
odnoszę wrażenie że fani chcieli by co dwa lata odświeżonej wersji G1 i G2 - a przecież nie o to w tym wszystkim chodzi,prawda?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2010 o 22:02, lis_23 napisał:

Może dlatego że trochę za bardzo narzekasz ;) - i tu i w temacie o " Ghotic 4 "


Skoro mi się coś nie podoba, to chwalić nie będę. W każdym razie staram się używać argumentów, bo w końcu na tym polega dyskusja i jak chyba zauważyłeś, osób o innych poglądach bynajmniej na napadam.

Dnia 19.08.2010 o 22:02, lis_23 napisał:

odnoszę wrażenie że fani chcieli by co dwa lata odświeżonej wersji G1 i G2 - a przecież
nie o to w tym wszystkim chodzi,prawda?.


Ostatnio poczytałem trochę różnych recenzji StarCrafta 2. Co bardzo ciekawe, najczęściej chwalono zachowanie tak wielkiej ilości rozwiązań z Jedynki. W końcu fani tego chcieli, więc otrzymali tytuł bardzo podobny, pomimo upływu ponad 10 lat. Gra sprzedała się w milionach egzemplarzy. Trzeba Blizzard pochwalić, iż zamiast gonić nie wiadomo za czym, robili swoje. Jak widać, każda kolejna część jakiejś serii wcale nie musi być coraz to inna, naszpikowana nowymi rozwiązaniami, z pozmienianą większością gameplaya. Skoro coś było dobre, zmiana wcale nie musi oznaczać ulepszeń i przeważnie nie oznacza.
Odświeżone wersje G1 i G2? Proszę bardzo, chętnie zagram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2010 o 22:36, KrzychW napisał:

Skoro mi się coś nie podoba, to chwalić nie będę. W każdym razie staram się używać argumentów,
bo w końcu na tym polega dyskusja i jak chyba zauważyłeś, osób o innych poglądach bynajmniej
na napadam.


Nie napadasz, ale szerzysz defetyzm. Tak ja to właśnie odbieram. Dlaczego? Bo swoje wnioski opierasz na:
a. wideo kiepskiej jakości,
b. materiale z ułamka gry dalekiej od finalizacji,
c. własnych domysłach mających podłoże w podświadomym przekonaniu, że "oni to na pewno spieprzą", tudzież "drugi raz to się nie uda, sorry chłopaki".

Nikt Ci nie zabrania wyrażać opinii, ale marudzenie, by sobie pomarudzić jest irytujące - gra ma przed sobą pół roku dewelopingu. Wiele rzeczy może się zmienić, mnóstwo elementów można poprawić! Skreślanie gry (jak to już niektórzy czynią) jest po prostu idiotyzmem. Równie dobrze po opaleniźnie kucharza mógłbym oceniać całą restaurację.

Od razu mi się przypomniało psioczenie na animację biegu Geralta przed premierą jedynki - że biegnie jak łamaga, a że się ślizga... Podobnie teraz z opinią, że gra będzie ukonsolowiona. Czemu? Bo prezenter na E3 grał na padzie. Bo walka się zmieniła. Naprawdę tak Wam się podobał system polegający na ciągłym rytmicznym klikando, wciąż, i wciąż, i wciąż...Milion trupów, ale z uporem mańjaka klikamy do taktu - serio, serio? Czy to sprawiało, że gra była true-taktyczna-oldchool-cRPG? Tutaj ma być więcej swobody, więcej elastyczności - czy to źle? Czy zmiana systemu walki oznacza, że fabuła będzie denna? A kucyk? Jeśli Geralt zmienił fryzurę, czy to nie oznacza przypadkiem, że stał się gejem? Może naszego wiedźmina Triss już nie kręci i to czego potrzebuje od życia to solidny męski anal? Ludzie, są pewne granice absurdu... Dlaczego zawsze szklanka jest do połowy pusta, a nie do połowy pełna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2010 o 21:46, paraGaladh napisał:

Chociaż ekipa obiecała, że będzie możliwość
zmiany fryzury, nie?

Nie. Jest to bardzo prawdopodobne, ale wiążących deklaracji nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2010 o 23:14, Vojtas napisał:

Nie napadasz, ale szerzysz defetyzm.


To określenie modne było w poprzedniej epoce. Jak ktoś nie zgadzał się z oficjalną i oczywiście jedynie słuszną "linią Partii", zaraz oskarżany był o sianie defetyzmu. A podobno tamte czasy minęły.

Tak ja to właśnie odbieram. Dlaczego? Bo swoje wnioski

Dnia 19.08.2010 o 23:14, Vojtas napisał:

opierasz na:
a. wideo kiepskiej jakości,
b. materiale z ułamka gry dalekiej od finalizacji,
c. własnych domysłach mających podłoże w podświadomym przekonaniu, że "oni to na pewno
spieprzą", tudzież "drugi raz to się nie uda, sorry chłopaki".


Zarzuty właściwie tak oderwane od rzeczywistości, że aż trudno odpowiedzieć. Nigdzie nie napisałem, iż gra będzie kiepska, że chłopaki coś, jak to elegancko określiłeś, spieprzą i na dodatek wcale podświadomie nie oczekuję klęski tego projektu.
A to, że opublikowany materiał budzi moje obawy, zakazane chyba nie jest? Niestety, ale lata kolejnych premier gier i obserwowanie jak bardzo często, efekt końcowy znacznie różni się od oficjalnie zapowiadanego, spowodowały, iż dość trudno o optymizm. Zdarzało się, iż miałem rację będąc nastawionym sceptycznie do jakiegoś tytułu, zdarzało się, że nie miałem. Np przed premierą Risen filmiki bardzo mi się nie podobały, a jak zagrałem, zmieniłem zdanie na temat gry. Nie mam problemów z przyznaniem się do błędu, czy też ze zmianą nastawienia do gry po zapoznaniu się z jakimiś dodatkowymi materiałami.

A określenia w stylu "sianie defetyzmu", wybacz, ale to argument.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.08.2010 o 22:36, KrzychW napisał:


Ostatnio poczytałem trochę różnych recenzji StarCrafta 2. Co bardzo ciekawe, najczęściej
chwalono zachowanie tak wielkiej ilości rozwiązań z Jedynki. W końcu fani tego chcieli,
więc otrzymali tytuł bardzo podobny, pomimo upływu ponad 10 lat. Gra sprzedała się w
milionach egzemplarzy. Trzeba Blizzard pochwalić, iż zamiast gonić nie wiadomo za czym,
robili swoje. Jak widać, każda kolejna część jakiejś serii wcale nie musi być coraz to
inna, naszpikowana nowymi rozwiązaniami, z pozmienianą większością gameplaya. Skoro coś
było dobre, zmiana wcale nie musi oznaczać ulepszeń i przeważnie nie oznacza.
Odświeżone wersje G1 i G2? Proszę bardzo, chętnie zagram.



Tylko że,Widzisz - Blizzard ma już ugruntowana pozycję na rynku,nikogo nie musi zaskakiwać,nic nie musi udowadniać / co objawia się pewnym lenistwem i stagnacją / - natomiast ludzie z CDP Red dopiero muszą się przebić na coraz bardziej wymagającym rynku,muszą wypłynąć na " szerokie wody ".

Co do " StarCrafta II " - gra bardzo mi się podoba ale w temacie jej poświęconemu krytykowałem właśnie tę stagnację i zastój - bo gra jest fajna ale niczym nas nie zaskakuje,nie wprowadza niczego nowego - nie chodzi mi o jakieś rewolucyjne zmiany ale od gry na którą czekało się ok.12 lat powinno się oczekiwać więcej,nieprawdaż?.

" SC II '' to solidna robota ale odnoszę wrażenie że twórcy trochę osiedli na laurach i postanowili odczekać,wygłodzić fanów i ... dać im ponownie to samo w lekko odświeżonej formie,bo ciężko mi jest uwierzyć żeby produkcja tej gry trwała aż tak długo - zresztą,podobna sytuacja jest z " Diablo III " - moim zdaniem Blizzard trochę przegina,przedłużając premierę tej gry,której zapowiedzi są już od dwóch,trzech lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie mam oceniać postępu prac nad grą ? Skoro serwisy trudniące się recenzowaniem gier, mogą pozwolić sobie na opis pierwszych wrażeń z krótkiego fragmentu, który został im zaprezentowany, dlaczego inny gracz nie może tego zrobić ? Bety gry też nie wolno mi oceniać ? Chyba właśnie po to są bety, abym miał możliwość napisania co mi się w obecnej wersji nie podoba. Skoro obecna gra w fazie Alpha lub Beta ma błędy i jakieś niedociągnięcia to chyba naturalne jest że mam pełne prawo wyrazić swoją opinię o postępie prac nad nią. Ja zawsze ceniłem sobie zasadę że bez krytyki nie ma postępu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krytyka,krytyką,mądra jest w cenie - ale czym innym jest czarnowidztwo i skreślanie gry przed jej premierą a tak wielu czyni - ba!,są tacy którzy oceniają dana grę w ogóle w nią nie grając.

Tak więc, krytykować można jak najbardziej - nie należy jednak nastawiać się na " nie " z góry,bo na pewno bedzie źle,bo na pewno im się nie uda,bo nie sprostają oryginałowi,itp.

" Naprawdę tak Wam się podobał system polegający na ciągłym rytmicznym klikando, wciąż, i wciąż, i wciąż...Milion trupów, ale z uporem mańjaka klikamy do taktu - serio, serio? Czy to sprawiało, że gra była true-taktyczna-oldchool-cRPG? "

Tak,mi osobiście przypadł do gustu system walki z jedynki poprzez swoją inność i oryginalność - podobnie jak walka w AoC,która też jest dosyć inna od reszty tego typu gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na Polygamii jest ciekawy artykuł pod tytułem "Prawdopodobnie najładniejsze RPG świata - Wiedźmin 2"
Można poczytać nie tylko o wizualizacji ale i o mechanice, zadaniach i postaciach, są screeny notatek twórców, jest też bardzo ciekawa notka na temat Wiedźma 4 :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A propos polygamii to spodobało mi się jak Piotrek Gnyp przycisnął twórców Wiedźmia 2 w sprawie wydania konsolowego:
http://polygamia.pl/Polygamia/12,95387,8272423,PTV__odcinek_specjalny___ten_o_Wiedzminie_2.html?bo=1#opinions
Filmiki, które oglądałem do tej pory pokazują to, że W2, aż się prosi o konsolowy port. Turlanie, rzucanie znaków i - co najważniejsze - walka nie wymagająca "celowania" myszką- to wszystko (prawie)idealnie pasuje do sterowania padem.
Wersję na PS3 poproszę. ;) ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2010 o 16:59, Renzov napisał:

A propos polygamii to spodobało mi się jak Piotrek Gnyp przycisnął twórców Wiedźmia 2
w sprawie wydania konsolowego: [..]


Przyciskać to on ich sobie może, zwłaszcza że, jak sami panowie przyznali, decyzje podejmuje management. Jak gra odniesie sukces na PC, to wersja konsolowa jest prawdopodobna. Życzę im sukcesu, a właścicielom konsol - własnej wersji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2010 o 16:38, Marco_Polo napisał:

Można poczytać nie tylko o wizualizacji ale i o mechanice, zadaniach i postaciach, są
screeny notatek twórców, jest też bardzo ciekawa notka na temat Wiedźma 4 :-)

To nie są screeny notatek. Tak wygląda presspack - jest stylizowany na notatki, ale zdecydowanie nimi nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować