Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

Ja to czekam tylko aż odpalą pre-ordera EK, a jak nie będzie EK to biorę zwykłą. Już nie mogę się doczekać żeby zagrać w tą grę. A screeny świetne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2010 o 16:30, Ostrowiak napisał:

No to trzeba szykowac nowe komputery :(


To było jasne od początku. Ja czekam z upgrade''m do lutego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2010 o 16:35, Vojtas napisał:

> No to trzeba szykowac nowe komputery :(

To było jasne od początku. Ja czekam z upgrade''m do lutego.

Ja mam nadzieję, że nie muszę. Chociaż chodzi mi ostatnio po głowie wymiana grafiki na cichszą ^^

Jak już gdzie indziej pisałem screeny są bardzo ładne i klimatyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2010 o 16:47, Marco_Polo napisał:

> To było jasne od początku. Ja czekam z upgrade''m do lutego.
Ja mam nadzieję, że nie muszę. Chociaż chodzi mi ostatnio po głowie wymiana grafiki na
cichszą ^^


Ja muszę, bo mam GF 7900 GTO, ale też nie liczyłem na łaskę ze strony CDPR. Nie chcę oglądać Wieśka w najniższych detalach.

Dnia 18.08.2010 o 16:47, Marco_Polo napisał:

Jak już gdzie indziej pisałem screeny są bardzo ładne i klimatyczne.


Czytałem. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W oczekiwaniu na pojawienie się filmów, wyszperałem relację z pokazu na niemieckiej stronce. Co prawda Google Translate trochę kaleczy, ale mimo wszystko to jak do tej pory najbardziej szczegółowy opis :)
http://translate.google.com/translate?hl=pl&sl=de&tl=en&u=http%3A%2F%2Fwww.pcgameshardware.de%2Faid%2C768539%2FGamescom-2010-The-Witcher-2-Meisterwerk-fuer-den-PC%2FRollenspiel-Adventure%2FTest%2F

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na GOLu pojawił się nowy materiał na temat Wiedźmina 2.
Całkiem ciekawy, ale nie obyło się bez zgrzytów. Szczególnie dwa fragmenty tekstu są dość niepokojące:

"Szybsze niż w pierwszej części uderzenia, przeplatane skutecznymi blokami, czynią potyczki w Wiedźminie 2 bardziej dynamicznymi. Jedynie pasywność komputerowych rywali, którzy zawsze atakują pojedynczo, odziera sekwencje walki z przesadnej widowiskowości. Gdyby nie to oraz obiecywany przez autorów nacisk na elementy RPG grę można by spokojnie wziąć za zwykły slasher w klimatach fantasy.
Na razie The Witcher 2 wygląda znakomicie, kusi lokacjami oraz przebiegiem dialogów, jednak pewnych wątpliwości nastręczają zręcznościowe sekwencje walk i etapy skradankowe. W głowie zapala się wówczas ostrzegawcza lampka, że chęć trafienia w gusta spragnionych akcji graczy może wziąć górę nad narracją i przemyślanym rozwojem bohatera".
A od siebie dodam, iż materiały jakie do tej pory widziałem, także robią wrażenie, że gra będzie zdecydowanie bardziej dla tych, co mają bardzo szybkie palce, niż dla lubiących pomyśleć, pokombinować i załatwić coś raczej taktycznie i nieśpiesznie. Oczywiście nie oznacza to słabego tytułu, ale obawiam się, że mój ulubiony bohater fantasy, nie będzie moją ulubioną postacią z gier. Ale ja stary jestem i pewnie sie nie znam. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2010 o 13:21, Ostrowiak napisał:

Trzyczęściowy gameplay beznadziejnej jakości, ale jednak. Ucieczka Gorzałta z zamku La
Valette :O


Beznadziejnej jakości, jeżeli chodzi o grafikę, ale i pokazana treść, jak dla mnie, jest dość dyskusyjna. Co od razu rzuca się w oczy, to przesłodzona, bajecznie wręcz kolorowa grafika, a przecież biegamy głównie po podziemiach, więc powinno to być miejsce o niewielkiej ilości barw. Na zewnątrz to już w ogóle kolory, kolory, kolory i ... tak tak, kolory.
Druga sprawa, to walka na miecze. Walcząc z gostkiem przy roznegliżowanej pannie z cyckami na wierzchu ( oj, małolaty pokochają Wiedźmina ), potyczka wygląda mdło. Nie czuć akcji, dynamiki. Lepiej i to zdecydowanie, wyglądało tłuczenie się na pięści na samym początku materiału.
No i subiektywne odczycie na temat twarzy głównego bohatera. W Jedynce wyglądała dużo lepiej. Nie wiem, dlaczego zrealizowano tą nową małotwarzową wizję, ale mi bardzo się nie podoba.

Aha. Nie wiem, jak to w końcu jest z możliwością skakania. Jak na razie, kilka skoków pokazano, ale wyglądało to tak, jakby w tych konkretnych miejscach z założenia można było skoczyć. Swobodnego, w dowolnej chwili przeskoczenia czegoś, chyba jeszcze nie było. Autorzy coś nie bardzo o tym mówią, a przecież w pierwszej części mocno skrytykowano dwuwymiarowy sposób poruszania się bohatera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.08.2010 o 13:54, KrzychW napisał:

Beznadziejnej jakości, jeżeli chodzi o grafikę, ale i pokazana treść, jak dla mnie, jest
dość dyskusyjna. Co od razu rzuca się w oczy, to przesłodzona, bajecznie wręcz kolorowa
grafika, a przecież biegamy głównie po podziemiach, więc powinno to być miejsce o niewielkiej
ilości barw. Na zewnątrz to już w ogóle kolory, kolory, kolory i ... tak tak, kolory.

Aj tam większość kolorów to zapewne wina eliksirów, nie narzekałbym.

Dnia 19.08.2010 o 13:54, KrzychW napisał:

Druga sprawa, to walka na miecze. Walcząc z gostkiem przy roznegliżowanej pannie z cyckami
na wierzchu ( oj, małolaty pokochają Wiedźmina ),

Kat mający sądzić pannę la Valette. W uniwersum Wiedźmina takie sytuacje były dosyć częste, Yennefer doświadczyła niemal podobnej.
>potyczka wygląda mdło. Nie czuć akcji, dynamiki. Lepiej i to zdecydowanie, wyglądało tłuczenie się na pięści na samym początku materiału.
Zrzuciłbym to na karb wersji prawdopodobnie alpha, nie wiemy, czy zatrudnili już mo-caperów, do premiery ponad pół roku D:

Dnia 19.08.2010 o 13:54, KrzychW napisał:

No i subiektywne odczycie na temat twarzy głównego bohatera. W Jedynce wyglądała dużo
lepiej. Nie wiem, dlaczego zrealizowano tą nową małotwarzową wizję, ale mi bardzo się
nie podoba.

To już bodajże trzecia wersja twarzy Geralta w dwójce. Twórcy zapowiedzieli że będą ją przemodelowywać. W jedynce była podobno nieproporcjonalna :O Już bardziej nie podobają mi się oczy u npców, takie jakieś martwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2010 o 13:21, Ostrowiak napisał:

http://www.youtube.com/user/GamezillaPL#p/a/u/2/vOT38O7_eYQ
Trzyczęściowy gameplay beznadziejnej jakości, ale jednak. Ucieczka Gorzałta z zamku La Valette :O

Dla producentów: AI przeciwników do dużej poprawy.
Walka na pięści wygląda nareszcie porządnie, za to ta na miecze gorzej niż w części pierwszej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

[koniec czasu] Uspokoiłem się jeśli chodzi o wybory w dialogach, widać, że nie wszystkie będą na czas i w skróconych formach. Wyraźnie odczuwalne konsekwencje naszych działań (bezpośrednie lub w dłuższych odstępach czasu) również cieszą mnie bardzo.
Aktualna twarz głównego bohatera mi nie podeszła, w pierwszym Wiedźminie była bardziej drapieżna (dla mnie lepsza).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2010 o 13:54, KrzychW napisał:

Beznadziejnej jakości, jeżeli chodzi o grafikę,


Jeśli masz na myśli jakość nagrania, to się zgadzam - bo jakości grafiki w tej grze żaden obecny RPG nie podskoczy. Zapowiadany Dragon Age 2 sądząc po screenach ma grafikę na poziomie pierwszego Wiesława. (drobne 4 lata w plecy...).

Dnia 19.08.2010 o 13:54, KrzychW napisał:

ale i pokazana treść, jak dla mnie, jest
dość dyskusyjna. Co od razu rzuca się w oczy, to przesłodzona, bajecznie wręcz kolorowa
grafika, a przecież biegamy głównie po podziemiach, więc powinno to być miejsce o niewielkiej
ilości barw.


Podświetlenie wrogów = efekt eliksiru. O to Ci chodziło? Czy też może masz odczuwasz Syndrom Diablo 3? (hint: za mało mhroku, za dużo WoW-a).

Dnia 19.08.2010 o 13:54, KrzychW napisał:

Na zewnątrz to już w ogóle kolory, kolory, kolory i ... tak tak, kolory.


Przepraszam, a co było w jedynce? Czerń i szarość? Jeśli tak, to graliśmy w inne gry najwyraźniej.

Dnia 19.08.2010 o 13:54, KrzychW napisał:

Aha. Nie wiem, jak to w końcu jest z możliwością skakania. [..]


Będzie wdrożona, o to się akurat nie ma co martwić. Walka jest za krótka (3 cięcia i strażnik kaput), SI jest durne, mimiki nie ma w ogóle, ekran inwentarza tymczasowy - ale to wszystko będzie zmienione i poprawione. Krytykantów na thewitcher.com jest od groma, więc nie myślcie, że te uwagi umkną ludziom z CDPR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2010 o 14:59, Vojtas napisał:

> Beznadziejnej jakości, jeżeli chodzi o grafikę,

Jeśli masz na myśli jakość nagrania, to się zgadzam - bo jakości grafiki w tej grze żaden obecny RPG nie podskoczy. Zapowiadany Dragon Age 2 sądząc po screenach ma grafikę na poziomie pierwszego Wiesława. (drobne 4 lata w plecy...).

Mogę tylko przytaknąć. W wątku na temat pokazu Crysisa 2 nawiązała się dyskusja o negatywnym wpływie grafiki na fabułę. Stwierdziłem wtedy, że taki wpływ istnieje ale jest to związane z ilością pracy na nią poświęconą - później brakuje czasu, zasobów ludzkich i pieniędzy na dopracowanie reszty. Mam nadzieję, że Wiedźmin 2 udowodni, że równowaga jest możliwa i można pogodzić piękną grafikę, szczegółowy design lokacji z ciekawą historią i RPGową mechaniką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2010 o 14:59, Vojtas napisał:

Podświetlenie wrogów = efekt eliksiru. O to Ci chodziło? Czy też może masz odczuwasz
Syndrom Diablo 3? (hint: za mało mhroku, za dużo WoW-a).


No cóż, mroku na pewno za mało. Zresztą nie tylko Wiedźmin 2 tak ma. Wiele kontynuacji dość mrocznych gier, ze stonowaną i czasami ponurą grafiką, wyewoluowało w stronę wesolutkich, kolorowych, wręcz pstrokatych tytułów. Ja w klimatach fantasy wolę raczej stonowane barwy, a nie nasycone, tętniące życiem.
No i oczywiście nie chodziło mi o efekt eliksirów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2010 o 15:59, KrzychW napisał:

No cóż, mroku na pewno za mało. Zresztą nie tylko Wiedźmin 2 tak ma. Wiele kontynuacji
dość mrocznych gier, ze stonowaną i czasami ponurą grafiką, wyewoluowało w stronę wesolutkich,
kolorowych, wręcz pstrokatych tytułów. Ja w klimatach fantasy wolę raczej stonowane barwy,
a nie nasycone, tętniące życiem.


W1 był bardzo różnorodny kolorystycznie. Se zobacz:

Spoiler

- surowe mury Kaer Mohren, ale nie pozbawione uroku dzięki ciepłemu oświetleniu,
- raz groźne, a raz spokojne Podgrodzie,
- mroczne i ponure podziemia,
- zgniłozielone nieprzyjazne bagna,
- pesymistyczna stonowana Wyzima dzielnicy klasztornej,
- optymistyczna, dostatnia Wyzima handlowa,
- sielankowe, niemal bajkowe (!) Odmęty,
- piękna wyspa pani Jeziora,
- apokaliptyczna Stara Wyzima,
- finałowy antarktyczny Armageddon.



Nie mów więc o ewolucji, bo mijasz się z prawdą, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2010 o 16:20, Vojtas napisał:

Nie mów więc o ewolucji, bo mijasz się z prawdą, prawda?


Nie, nieprawda. :-)
Wiedźmin 1 nie był grą o szczególnie ponurej grafice i faktycznie, momentami stawał sie dość mocno kolorowy, ale pomimo tego, kolejna część jest bardziej nasycona barwami, przynajmniej taki wniosek nasuwa się po obejrzeniu dotychczasowych materiałów. Czy to dobrze, czy źle, każdy musi odpowiedzieć sobie sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2010 o 16:30, KrzychW napisał:

Wiedźmin 1 nie był grą o szczególnie ponurej grafice i faktycznie, momentami stawał sie
dość mocno kolorowy,


Acz kolorki w grze nie rzucały się w oczy, by je wydłubać, oprawić i zrobić z nich wisiorki. Bywały mocno kolorowe, ale tylko wtedy, kiedy fabuła to umożliwiała, a nawet wymagała. To się pisze na pewno na plus, bo czasem wyczucie kolorów w cRPG bywa okrutne dla graczy ;)

Dnia 19.08.2010 o 16:30, KrzychW napisał:

ale pomimo tego, kolejna część jest bardziej nasycona barwami, przynajmniej
taki wniosek nasuwa się po obejrzeniu dotychczasowych materiałów. Czy to dobrze, czy
źle, każdy musi odpowiedzieć sobie sam.


Wydaje mi się, że:
1. Na prezentacjach są ustawienia kolorów wymuszających ich intensywność.
LUB
2. Zwykle są pokazywane fragmenty z oświetleniem za pomocą ognia, a to zmienia ich kolorki.

Podsumowując: jeśli będziemy mogli nieco pobawić kolorami w ustawieniach, to nawet nie najlepszy dobór ich przez twórców da się przeżyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować