Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

Dnia 28.05.2010 o 12:09, SpecShadow napisał:

Namco popiera zabezpieczenia made by UBI i istnieje szansa na ich implementację w nowym
Wiedźminie.


No właśnie Namco, a nie CDProjekt, więc to gry zagraniczne będą miały DRM. To co będzie w Polsce zależy od polskiego dystrybutora gry, czyli CDProjekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2010 o 12:38, AlmostAngel napisał:

Taaak. Bardzo chciałbym znać stanowisko CDProjektu. Jeżeli pojawi się DRM w stylu ubicrapu
nie dam ani grosza za tą gre.


Namco nie ma nic do gadania w Polsce, tylko CDP a wątpię żeby oni chcieli wprowadzić bezsensowne zabezpieczenia, co najwyżej rejestracja tak jak przy jedynce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2010 o 13:00, Czempion9 napisał:

http://www.youtube.com/watch?v=jClIdhcoxZU
Wywiad z twórcą gry i nowe krótkie gameplay''e w czasie wywiadu.


Myślałem, że nic ciekawego nie pokażą a tu proszę, więcej niż u nas;p Bardzo fajnie wygląda samo wystrojenie tej chaty do której Geralt wszedł. Jednak najciekawszy gameplay to ta walka z potworem, wygląda to doskonale a ta jazda na jednej z macek to ochhh. Niech wydają już tą grę bo nie chce mi się czekać do wiosny;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2010 o 13:16, Longer napisał:

> http://www.youtube.com/watch?v=jClIdhcoxZU
> Wywiad z twórcą gry i nowe krótkie gameplay''e w czasie wywiadu.

Myślałem, że nic ciekawego nie pokażą a tu proszę, więcej niż u nas;p Bardzo fajnie wygląda
samo wystrojenie tej chaty do której Geralt wszedł. Jednak najciekawszy gameplay to ta
walka z potworem, wygląda to doskonale a ta jazda na jednej z macek to ochhh. Niech wydają
już tą grę bo nie chce mi się czekać do wiosny;p

IMO to jest bezsensu bo ten boss z tego co pamiętam to Żagnica, która nie była wcale taka wielka jak ta na GP więc i jazda na macce średnio mi przypadła do gustu. Walka z kilkoma przeciwnikami też najciekawiej nie wygląda, ładniejsza była w W1. Ale całe otoczenie, wygląd postaci i brak ładowania bardzo mi się podoba.
Aha i nie licz, że ta gry wyjdzie za rok. Ja jej daję termin na jesień 2011.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.05.2010 o 13:37, Witcher1990 napisał:

IMO to jest bezsensu bo ten boss z tego co pamiętam to Żagnica, która nie była wcale
taka wielka jak ta na GP więc i jazda na macce średnio mi przypadła do gustu. Walka z
kilkoma przeciwnikami też najciekawiej nie wygląda, ładniejsza była w W1. Ale całe otoczenie,
wygląd postaci i brak ładowania bardzo mi się podoba.
Aha i nie licz, że ta gry wyjdzie za rok. Ja jej daję termin na jesień 2011.


Czytałem sagę i opowiadania. Takiej wielkości nie była, jednak sama walka wygląda bardzo fajnie. Nikt nie każe im się trzymać sztywno świata opisanego. Szczególnie, że świat Geralta jest wielki i można wymyślić wiele nowych unikalnych stworów czy rzeczy. A Żagnica? Zmutowała bądź nowy podgatunek ;)) Może kupy się nie trzyma ale co zrobić?
A znając sytuację z pierwszym Wiedźminem to też raczej nie wierzę w premierę na wiosnę...Jednak wszystko jest możliwe i liczę, że jednak im się uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

REDzi pisali że wielkość tej żagnicy ma być wyjaśniona fabularnie. Jak dopracują tą walkę (a ciągle nad nią pracują) i będzie jakiś sensowny poziom przeciwników to będzie super, na początku walka w W1 mi się podobała ale już dalej to była nudna.
Za ok rok mają skończyć prace nad grą, więc mam nadzieje że na półkach zobaczymy ją niedługo po zakończeniu prac nad nią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i jazda na macce średnio mi przypadła do gustu. Walka z

Dnia 28.05.2010 o 13:37, Witcher1990 napisał:

kilkoma przeciwnikami też najciekawiej nie wygląda, ładniejsza była w W1. Ale całe otoczenie,
wygląd postaci i brak ładowania bardzo mi się podoba.


No to myślimy dość podobnie. Dodałbym jeszcze, do negatywnych stron gry (w Wiedźminie to było, a z obserwacji filmików wynika, że w W2 będzie tak samo), zamykanie w pewnych momentach walk na arenach. Raz ogień, w innym przypadku woda, w W2 magiczna bariera dookoła. Dla mnie to odejście od RPG w stronę jakiejś siekanko-zręcznościówki. W tytule, który podobno najmocniejszy ma być fabularnie i dialogowo, zupełnie niepotrzebne. Ciekawe, jak sprawdzi się w drugiej części sterowanie postacią, w W1 pozostawiające bardzo dużo do życzenia, z widokiem z 3 osoby zdecydowanie za bliskim, ograniczającym widoczność i silnikiem pozwalającym tylko na 2-wymiarowe poruszanie się postaci(O, malutki kamyk, pomyślał Geralt.Chyba go obiegnę, bo skakać przecież nie mogę).
A tak w ogóle, jako fan prozy Sapkowskiego, z przykrością muszę stwierdzić, iż ogladanie materiałów do Wieśka 2, nie wywołuje we mnie wielkich emocji i to co zobaczyłem, pomijając oczywiście fakt, że graficznie jest bardzo zaawansowane i ładne, nie zachwyca. Jak dla mnie, klimat gdzieś przepadł. Brzydkie elfy, lasy jak dżungla.
Mam nadzieję, że nie mam racji, bo przecież Wiedźmina 2 kupię, a wolałbym cieszyć się później grą, a nie psioczyć, że nie jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.05.2010 o 12:45, KrzychW napisał:

A tak w ogóle, jako fan prozy Sapkowskiego, z przykrością muszę stwierdzić, iż ogladanie
materiałów do Wieśka 2, nie wywołuje we mnie wielkich emocji i to co zobaczyłem, pomijając
oczywiście fakt, że graficznie jest bardzo zaawansowane i ładne, nie zachwyca. Jak dla
mnie, klimat gdzieś przepadł. Brzydkie elfy, lasy jak dżungla.



Racja, ta wioska i okoliczny las wyglądają jak żywo przeniesione z Fable. Miejmy nadzieję, że taka specyfika i urok tego miejsca a w dalszej części gry będzie już bardziej ponuro i w ogóle;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2010 o 19:40, Longer napisał:

Racja, ta wioska i okoliczny las wyglądają jak żywo przeniesione z Fable. Miejmy nadzieję,
że taka specyfika i urok tego miejsca a w dalszej części gry będzie już bardziej ponuro
i w ogóle;p


Na razie można pisać tylko o pierwszym, wręcz podświadomym wrażeniu, bo tak naprawdę, cała gra do tej pory jest jedną wielką niewiadomą. Czy poprawiono ekwipunek, jak wygląda system walki, jaka jest wielkość i stopień skomplikowania lokacji, jak wygląda jakość oraz ilość questów, jak wygląda obecnie poruszanie się Wiedźmina, czyli, co ze skakaniem? Pytań jest wiele, filmik właściwie na żadne nie odpowiada, a zapowiedzi twórców o poprawieniu, w porównaniu do W1 praktycznie wszystkiego, traktuję z wielkim dystansem. Czego to już człowiek się nie nasłuchał, a co później okazało się półprawdą, niekoniecznie prawdą, prawie prawdą i g... prawdą.
W odróżnieniu od wielu graczy, nie uważałem Jedynki za superprodukt, więc jestem dość mocno zainteresowany tym, jak dalece udało się rozmaite elementy poprawić, bo w Wiedźmina 2 zagram na pewno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2010 o 09:59, In_The_End napisał:

Czy na pewno grało się w Fable, bo ja żadnego podobieństwa nie widzę. Fakt są tam drzewa,
ale to normalne w lasach.


Myślę, że chodzi w tym przypadku o żywe, nasycone kolory, które w Fable przecież były. Również dla mnie, pokazana w Wiedźminie 2 kolorystyka, wydaje się odrobinę za pstrokata, ale to już oczywiście kwestia gustu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kontynuacja będzie dobra. Mam takie przeczucie. Jeżeli fabuły nie schrzanią ( a raczej mało prawdopodobne, żeby schrzanili) to innych rzeczy też. Podobała mi się fabuła w pierwszym Wieśku, ale czuję ten mały brak. :D

P.S: Dostałem 5 z Polskiego z pracy klasowej za scharakteryzowanie Geralta z Rivii xD
P.S 2: Tak teorytycznie: Kiedy premiera ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2010 o 17:38, DambialkoX napisał:

Kontynuacja będzie dobra. Mam takie przeczucie. Jeżeli fabuły nie schrzanią ( a raczej
mało prawdopodobne, żeby schrzanili) to innych rzeczy też. Podobała mi się fabuła w pierwszym
Wieśku, ale czuję ten mały brak. :D


Miejmy nadzieję, że fabuła będzie lepsza, choć to będzie trudne, ponieważ fabuła w pierwszej części gry była na podstawie świetnej książki Sapkowskiego. Liczę na wyobraźnie i doświadczenie, które zdobyli przy pierwszej części. Premiera jest planowana chyba na 2011 rok. Więcej nie nie mogę Ci powiedzieć, bo nie wiem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z tego co słyszałem to w marcu następnego roku ale nie wiem czy sie o kilka miesięcy nie pomyliłem. Ogólnie to kwartał następnego roku to wstępna data premiery. Ale ciekawe co się zmieni i czy 2 bedzie lepsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2010 o 17:38, DambialkoX napisał:

Kontynuacja będzie dobra. Mam takie przeczucie. Jeżeli fabuły nie schrzanią ( a raczej
mało prawdopodobne, żeby schrzanili) to innych rzeczy też. Podobała mi się fabuła w pierwszym
Wieśku, ale czuję ten mały brak. :D

P.S: Dostałem 5 z Polskiego z pracy klasowej za scharakteryzowanie Geralta z Rivii xD
P.S 2: Tak teorytycznie: Kiedy premiera ?


Za fabułę są odpowiedzialni ci sami ludzi co w jedynce, więc mam nadzieje że nie będzie gorzej. Ukończenie gry jest planowane na 1 kwartał 2011, więc premiera powinna być niedługo po tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować