Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

Dnia 18.06.2010 o 11:47, Ostrowiak napisał:

OJATATO KONSOLOWATOŚĆ.

Serio


Mam podobne wrażenia. Zachwyty nad Wiedźminem, a ja patrzę i nie bardzo wiem, co o tym myśleć. Bardzo, bardzo, bardzo action się zrobiło, a na dodatek, jak dla mnie, wygląd gry to zdecydowany przerost formy. Jak w japońskich produkcjach ( wiem, wiem, co ze mnie za patriota).
Już Jedynka, oprócz kilku świetnych elementów, budziła moje wątpliwości, zwłaszcza walka i sterowanie, a obecnie, gra chyba jeszcze dalej odchodzi od moich wyobrażeń. Zresztą w sprawie masowej sprzedaży najprawdopodobniej dobrze jej to wróży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Walka zwykle jest skierowana na akcje. Chyba zawsze tak było czyż nie?
Jeżeli coś jest dobre to czemu tego nie wykorzystać? Niektóre pomysły z gier konsolowych idealnie się sprawdzają.
Ja sobie nie wyrażam,a by mieli na targach pokazywać kawałek fabuły, czy robić kilka questów z rozbudowanymi dialogami. Oglądanie tego byłoby nudne, długie i chyba nikt w tym wypadku na grę nie zwróciły uwagi. Przecież na takich imprezach pokazuje się co bardziej efektowne momenty, aby zrobić wrażenie. Szkoda tylko, że pokazali walkę z bossem ... ehem.

> OJATATO KONSOLOWATOŚĆ.
lol no i co z tego? Coraz więcej gier konsolowych jest znacznie lepszych niż na pc.
> Serio, QTE i paskudnie uproszczony interfejs.
Czego Ci niby brakuje w interfejsie? Jest wszystko co potrzeba. To nie WoW gdzie masz kilkadziesiąt slotów na skille, czy gra z aktywną pauzą...
QTE przynajmniej sprawia, że gra jest bardziej hmm realistyczna. Porównaj sobie to pecetową walkę ze smokiem w DA:O...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem ortodoksem i wolę grę przesadnie złożone, niż uproszczone. Nigdy nie lubiłem zręcznościówek i taka walka jak w Wiedźminie pierwszym mi absolutnie wystarczała, mimo kilku nielogiczności i znudzenia w akcie V.

QTE to imo strzał w stopę, nie oczekuję w grze "tru arpidżi" jak to projektanci mówią, parady małpiej zręczności, tylko ciekawej kreacji świata, bohaterów, fajnej fabuły ekcetra, mam nadzieję że będą chociaż wyłączane/uproszczane.

Uproszczenia interfejsu jak nieograniczony backpack czy częściowe kwestie w rozmowach to dla mnie głupota, ale inne spotykam z chęcią - takie rozwinięcie umiejętności pod kątem 3 semi-profesji a także wreszcie realne umiejętności, nie pasywniaki, oto klucz do sukcesu. Ponadto wreszcie podziabany na części pancerz - większa możliwość modyfikacji, plusik.

Wiedźmina 2 na pewno zakupię, ale na część wyborów twórców patrzę nieprzychylnym wzrokiem. Ot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2010 o 18:42, Witcher1990 napisał:

Czy strona W2 jest już tylko po angielsku?;o

Na dole po lewej masz angielską flagę, najedź na nią myszką i wybierz polską wersje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2010 o 00:58, Archi155 napisał:

FFFFFFUUUUUUUU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2010 o 00:58, Archi155 napisał:

Znów gamespot odjął Wiedźminowi 2 głosy (hurtowo we wszystkich kategoriach) i przegrał.


Co to za jaja???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2010 o 11:47, Ostrowiak napisał:

OJATATO KONSOLOWATOŚĆ.

Serio, QTE i paskudnie uproszczony interfejs.

Konsolowcy - też gracze.
Gry Konsolowe - też gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2010 o 09:23, Ostrowiak napisał:

Tani banał, zagraj na konsoli w Tormenta.

Czyżby kolejny fanboy zakochany w swojej platformie?
Ludzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bynajmniej, widzę sens i cel rozwoju branży konsolowej, jednakże szereg po prostu, bo inaczej tego nazwać nie można, uproszczeń, przywodzi na myśl konsolowe omghity tró arpidżi. Być może to subiektywna, fanbojska jak to raczyłeś określić reakcja, ale od tego jest forum, eh?

"Ludzie..." - kolejny tani banał ^___^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm....ani twarze postaci nie przypadły mi do gustu, ani otoczenie...pozostaje pytanie, czy twórcy zupełnie zapomnieli o książce? Jakieś puszcze, zamiast naszych swojskich klimatów, Geralt jak Ken od barbie...jeśli można by się czegoś czepić od jedynki, to w dwójce będzie tego więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mnie ciekawi, jak wydadzą Wiedźmina 2 w Polsce. Obawiam się jednak, że niezbyt bogato. Zapewne dostaniemy tylko 12-stronnicową instrukcję i płytę z grą. Dlaczego? Przez konsole. Tak, dokładnie dlatego. Gry wydawane na Xboxa i PS3 rzadko kiedy są bogate, a przecież tylko do wersji PC nie będą pakować najciekawszych dodatków. Chciałbym kiedyś zobaczyć na swojej półce wielkie, grube pudło z napisem "Wiedźmin 2", tak jak to było z jedynką. Moje marzenie jednak pewnie się nie spełni.

No i kwestia ceny. Dzisiaj w modzie jest branie za grę na komputer ok. 140zł. "Jedynkę" wyceniono na niecałe 100zł, co było dobrą ceną. Oby jednak tym razem twórcy nie chcieli zbyt wiele. O ile kwota 200zł na konsolach jest normą, to na PC-cie należy wstawić 2 razy mniejszą.

A może ktoś ma jakieś informacje nt. wydania gry w Polsce? Może jednak się mylę? Oby...

Aha, i nie jestem fanboyem PC-tów, jak można stwierdzić po przeczytaniu mojej wypowiedzi. Mam Xboxa 360 i gram na nim również. Ale powiedzcie mi, ile razy na konsolach wydali coś na miarę pierwszego Wiedźmina? No, ile?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2010 o 13:26, sinir napisał:

A mnie ciekawi, jak wydadzą Wiedźmina 2 w Polsce. Obawiam się jednak, że niezbyt bogato.
Zapewne dostaniemy tylko 12-stronnicową instrukcję i płytę z grą. Dlaczego? Przez konsole.
Tak, dokładnie dlatego. Gry wydawane na Xboxa i PS3 rzadko kiedy są bogate, a przecież
tylko do wersji PC nie będą pakować najciekawszych dodatków. Chciałbym kiedyś zobaczyć
na swojej półce wielkie, grube pudło z napisem "Wiedźmin 2", tak jak to było z jedynką.
Moje marzenie jednak pewnie się nie spełni.

Gra jak na razie nie ma być wydana na konsole :P

Dnia 11.07.2010 o 13:26, sinir napisał:

No i kwestia ceny. Dzisiaj w modzie jest branie za grę na komputer ok. 140zł. "Jedynkę"
wyceniono na niecałe 100zł, co było dobrą ceną. Oby jednak tym razem twórcy nie chcieli
zbyt wiele. O ile kwota 200zł na konsolach jest normą, to na PC-cie należy wstawić 2
razy mniejszą.

Patrz na starcrafta 2 :P

Dnia 11.07.2010 o 13:26, sinir napisał:

A może ktoś ma jakieś informacje nt. wydania gry w Polsce? Może jednak się mylę? Oby...

EK będzie na pewno. Na oficjalnym polskim forum można zgłaszać co by się chciało.

Dnia 11.07.2010 o 13:26, sinir napisał:

Aha, i nie jestem fanboyem PC-tów, jak można stwierdzić po przeczytaniu mojej wypowiedzi.
Mam Xboxa 360 i gram na nim również. Ale powiedzcie mi, ile razy na konsolach wydali
coś na miarę pierwszego Wiedźmina? No, ile?

Nie wiem, bo nie mam konsoli :P z resztą twój post zjeżdża trollem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2010 o 23:33, donard napisał:

Gra jak na razie nie ma być wydana na konsole :P


Ma być. A to, że jeszcze tego nie potwierdzili to ich sprawa. Jest zbyt wiele powodów, by myśleć, że gra na konsole nie wyjdzie.

Dnia 15.07.2010 o 23:33, donard napisał:

Patrz na starcrafta 2 :P


Taaa, będę patrzał na grę ludzi, którzy OD ZAWSZE nastawieni są na kasę. Blizzard. Czy oni kiedyś wydali grę w normalniej cenie? Nawet nie będę ich porównywał do CDP.

Dnia 15.07.2010 o 23:33, donard napisał:

Nie wiem, bo nie mam konsoli :P


No właśnie, nie wiesz. na konsolach zawsze (no, może prawie zawsze) w grach umieszczają tylko płytę i instrukcję. Poza kolekcjonerkami, ale to oczywiste. Na komputerach nie zawsze, choć w ostatnich czasach stało się to też bardzo modne.

Dnia 15.07.2010 o 23:33, donard napisał:

z resztą twój post zjeżdża trollem.


W takim razie podaj mi parę argumentów, skoro uważasz mnie za trolla. I upewnij się, że dobrze rozumiesz znaczenie tego słowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2010 o 23:55, sinir napisał:

W takim razie podaj mi parę argumentów, skoro uważasz mnie za trolla. I upewnij się,
że dobrze rozumiesz znaczenie tego słowa.

Gadania o konsolach i PC może bardzo łatwo wywołać burzę, w szczególności krytyka. Poza tym po 1 poście nie oceniam człowieka. Powiedziałem, że zajeżdża czyli ma sugestie jakoby byś był trollem. Jeżeli cię obraziłem przepraszam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować