Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

Dnia 26.05.2011 o 19:39, prior1 napisał:

Ten patch oprócz DLC w ogóle coś poprawia, choćby optymalizacje?

Z pliku readme po spatchowaniu:
2) Patch 1.1 Corrections

1. The process of installing and activating the game is now easier and more stable. SECUROM copy protection has been removed entirely, making the game DRM free!
2. The “Troll Trouble” DLC package is included in the patch, bringing to an end any and all problems related to downloading this content.
3. Problems related to downloading other free DLC have also been resolved. The game launcher now correctly detects and updates specific modules.
4. Game efficiency has been improved. Game now runs 5-30% more efficiently and game loading has been accelerated. Efficiency increases will vary depending on system configuration and game version. Owners of boxed versions of The Witcher 2 are likely to notice the greatest improvements.
5. Bugs causing the game to crash, especially while saving game progress or loading saved games, have been corrected.
6. Movement key mapping has been expanded to include cursor (arrow) and number pad keys.
7. Options have been added for inverting the X and Y axes of the mouse.
8. NVidia 3D Vision Surround now works correctly with the game.
9. The hardware configuration auto-detect function has been corrected, resulting in improved game efficiency.
10. A bug preventing the completion of the “Blood Curse” quest has been corrected.
11. After beating the GOG.com penitent monk in the mini-game, the relevant link now displays correctly.
12. GOG.com credits have been corrected.

Polskiej wersji readme brak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie na wersji z GOGa zmian w wydajności nie stwierdzam żadnych.
Aczkolwiek changelog tego patcha to jeden wielki bullshit chciało by się rzec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wola, możecie pogratulować mi głupoty, a przede wszystkim... słabej woli. :) Bo przecież ona właśnie gra tu pierwsze skrzypce.

Parę lat czekania na grę, kolekcjonerka w gotowości od 12. maja, jeszcze tylko jakiś tydzień zwłoki na upgradę hardware''u, a co uczynił w ten piękny dzionek fanboy "Wiedźmina"? Rzecz oczywista sam, przez własną lekkomyślność zaspoilerował sobie istotną część gry i jakoś tak przedziwnie poszło już łańcuchowo. Nieźle, znam całą fabułę przed zagraniem - nigdy mi się to nie przydarzyło. Za bardzo kocham to uniwersum, by dalej się fabularnie głodzić - paradoks.

Ciekawość, jak to wszystko "wyjdzie w praniu" - na sucho powiedziałbym, że jest dobrze, ale nie rewelacyjnie. Z oceną powstrzymam się rzecz jasna do zagrania. Brawa za takie pomysły jak

Spoiler

córka Borcha

czy
Spoiler

znajomość Geralta z Letho

. Z drugiej jednak strony wkład
Spoiler

Loży w zabójstwa itd.

był dla mnie tak jakby oczywisty... Tu liczyłem na coś bardziej wyrafinowanego. Zobaczy się zresztą w przyszłym tygodniu...

Myślicie, że REDzi sprezentują mi t-shirt z napisem "Mam EK i widziałem 16 zakończeń... przed zagraniem?" ;]

A wystarczyło opóźnić premierę o dwa tygodnie - dopracowana gra = ryzyko feedbacku związanego z bugami zmniejszone do minimum, krztynę łaskawsi recenzenci, zapewne jakaś tam różnica w sprzedaży, więcej snu dla developerów. Wreszcie - ja. Bez spoilerów. No dobra, to tak pół żartem.

PS. Zna ktoś jakieś serum na zapomnienie? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2011 o 19:39, Pietro87 napisał:

No to wczorajszy "pacz" będzie pewnie pojutrze =)

Pojutrze to ja finał ligi mistrzów będę oglądać - tylko mam nadzieję że pokażą przebieg a nie to zakichaną polską Ekstraklasę(pamiętam miał być pokazany mecz ligi angielskiej to wymyślili że pokażą naszą - nic straconego na ESPN America leciał NHL na żywo ). Ty ja mam nadzieję że ten patch wyjdzie w końcu - jestem ciekaw jak to będzie wyglądało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2011 o 19:43, Polinka198 napisał:

Przekleiłem z readme. Faktycznie nic się nie zmieniło. Mam nadzieję, że to jednak nie był ten oficjalny patch, bo poza szybszym uruchamianiem się gry nic nie zauważyłem. No może prócz wywalenia języka polskiego do pobrania. Z mnichem wygrałem i w dodatkach dalej nic nie mam. No chyba, że trzeba mieć patcha i dopiero wygrać. Ale to w sumie pierdoła, która mi lata tak naprawdę. Aż dziw bierze, że nie poprawili największej upierdliwości (przynajmniej dla tych co mogą grać), czyli tego powolnego przewijania się opisów przedmiotów. Trzeba się dalej modem posiłkować. Ech...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to bug czy jak - W drugim akcie :

Spoiler

Detmold obiecał mi 4 wojaków przy walce z tym panem od zbroi (pod burdelem). Generalnie ide, mowie, ze chce przeleciec swiszczacą zoche... i poprostu geralt ją bzyka, bez rozmowy - wczesniej udało mi się z nią pogadac, więc głaz jest otwarty, ale teraz jakos chcialem wojaków przywołac - wiec zeby to zrobic chyba trzeba z nia pogadac, tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patch 1.1 został przesunięty.
CDP chce go zawrzeć już w patchu 1.2... ale pewnie i 1.2 zostanie przesunięty...
Bo będą chcieli go dodać do patcha 1.3... który to zostanie przesunięty co by się znalazł w pakiecie z patchem 1.4...
A przy 1.4 dadzą se siana, zapowiedzą Wiedźmina 3 i podadzą info że on to będzie zawierał w sobie mega patcha 1.5...

To jest tok rozumowania CDP, firmy której nie wróże zbytniego poparcia graczy przy kolejnym wiedźmiaku xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2011 o 19:51, Pietro87 napisał:

Patch 1.1 został przesunięty.
CDP chce go zawrzeć już w patchu 1.2... ale pewnie i 1.2 zostanie przesunięty...
Bo będą chcieli go dodać do patcha 1.3... który to zostanie przesunięty co by się znalazł
w pakiecie z patchem 1.4...
A przy 1.4 dadzą se siana, zapowiedzą Wiedźmina 3 i podadzą info że on to będzie zawierał
w sobie mega patcha 1.5...

To jest tok rozumowania CDP, firmy której nie wróże zbytniego poparcia graczy przy kolejnym
wiedźmiaku xD



Generalnie nie powinni tyle obiecywac. Spieprzyli premiere, teraz obiecują patcha, mialo byc dlc. Generalnie niebyloby problemu gdyby oni zamiast gadania wzieli sie do roboty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie było by gadania gdyby serwery nie były gdzieś na jakimś zadupiu w Parzęczynowie Dolnym, no i gdyby CDP miało jakąś normalną kontrole jakości a nie takie żarty jak obecnie.
Ten produkt to ktoś testował ?

Z resztą tak po prawdzie mówiąc, to to co dostaliśmy wygląda wypisz wymaluj jak szajowa pre-beta.
Suma summarum gracze PC są beta testerami wieśka 2 który zostanie sportowany na konsole jak [o ile] go połatają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwny chyba problem. Jestem na 8 poziomie a obrażenia, które widnieją w panelu bohatera wskazane są na poziomie 1-2. Czy to normalne? Mam całkiem dobre miecze jak na początek z obrażeniami 11-18 i wyżej, więc nie rozumiem takiej statystyki w panelu. Błąd jakiś czy co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować