Zaloguj się, aby obserwować  
Budo

Morrowind - pytania, przemyślenia - temat ogólny

14067 postów w tym temacie

Dnia 28.01.2011 o 16:53, Isildur napisał:

> Witamy w czasach, gdy gry wymagały trochę wysiłku ;]

Poradzić sobie poradzę, ale przyzwyczaiłem się, że w Oblivionie mi pokazuje a tutaj się
gubię :D

Tylko nie zapomnij wstąpić do Gildii Złodzieji zanim zrealizujesz zadanie "książka szyfrów" dla Gildii Wojowników.

Spoiler

A potem albo ukradnij książkę (metodaą sejwowania, aż się uda), albo jej nie oddawaj Glydis Płonące Oko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, pomocy potrzeba mi... Czy orientuje się ktoś, co trzeba zrobić/co ściągnąć żeby działał Morrowind Graphics Extender? Mam Windows 7 i przy próbie włączenia pojawia się od razu "program przestał działać". Próbowałem już uruchamiać jako administrator, ale na nic to.
Wersje Extendera mam: 3.8.2. 178.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś z obecnych mógłby mi pomóc. Postanowiłem przenieść moje sejvy w Morka na nowszy komputer. I tu spotkała mnie niemiła niespodzianka. W pliku saves na starym kompie wyświetla się komunikat - nie ma plików w tym folderze. Nie znaczy to wcale, że mi je skasowało bo kiedy chcę je otworzyć z poziomu gry to działają. Czy gra zapisuje je gdzieś indziej? Folder ''saves'' według właściwości zajmuje 0 kb. Gram na systemie ''vista''. Ktoś mi podpowie co robię nie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli instalowałeś w standardowej lokacji, czyli w Program Files, zapisy będą w C:\Users\nazwa_usera\AppData\Local\Virtual Store\Program Files\Bethesda Softowrks\Morrowind\Saves Musisz mieć widoczne ukryte pliki i foldery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2011 o 13:32, Minamir napisał:

Jeśli instalowałeś w standardowej lokacji, czyli w Program Files, zapisy będą w C:\Users\nazwa_usera\AppData\Local\Virtual
Store\Program Files\Bethesda Softowrks\Morrowind\Saves Musisz mieć widoczne ukryte pliki
i foldery.


Dzięki. Znalazłem zgodnie z instrukcją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2011 o 23:37, Eilene napisał:

O, fajne! Ah ten sentyment, ale szczerze to kazdy moj powrot do tej gry juz nie jest
ten sam. I chocby grafike poprawili itp ja juz jestem na innym etapie, ale zawsze gdzies
cieplo mysle o tej grze:).


A dla mnie powrót do Morrowinda to powrót do czasów takiej beztroski. Kurczę, jak kupowałem to brązowe pudełko za 100 zł byłem w 5 klasie podstawówki, więc gra była dla mnie po prostu szokiem - tyle pięknych chwil się z nią spędziło. A te wschody słońca na Wyspach Askadyjskich... ;) Dość powiedzieć, że w moim prywatnym rankingu to gra wszechczasów. A w ostatnie wakacje, już jako student do niej wróciłem i też się świetnie bawiłem. Grafika też nie straciła aż tak bardzo przez ten czas. Widać, że Bethesdzie udało się zrobić grę ponadczasową :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2011 o 23:12, Growin napisał:

No właśnie natrafiłem na tego moda i zastanawiam się który lepszy:

http://morrowindoverhaul.net/blog/

http://morroblivion.com/

No i jest jeszcze znany, ale niedokończony projekt 2011 ... http://morrowind2011.ultimaaiera.com/


W Morrowinda grałem daaawano temu i chciałem do niego powrócić bez szoku związanego z niedzisiejszą już grafiką.Dlatego też zacząłem szukać poprawek do grafiki ... i tu pytanie dla was, która waszym zdaniem kompilacja modów jest lepsza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam żadnego z nich, ale z tego co czytałem na oficjalnym forum Bethesdy, wybrałbym Overhaula, który jest wciąż aktualizowany, zbiera dobre oceny itp. Projekt 2011 powstał bez wiedzy autorów modów i zawiera konfliktujące ze sobą pluginy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2011 o 00:59, Sand_Wraith napisał:

No właśnie natrafiłem na tego moda i zastanawiam się który lepszy:

http://morrowindoverhaul.net/blog/

http://morroblivion.com/

No i jest jeszcze znany, ale niedokończony projekt 2011 ... http://morrowind2011.ultimaaiera.com/


W Morrowinda grałem daaawano temu i chciałem do niego powrócić bez szoku związanego z
niedzisiejszą już grafiką.Dlatego też zacząłem szukać poprawek do grafiki ... i tu pytanie
dla was, która waszym zdaniem kompilacja modów jest lepsza?

Gram z modem overhaul, teraz Morek naprawdę dobrze wygląda, choć musiałem zmniejszyć i tak trochę suwaków w modzie - aktualnie muszę grać na zintegrowanej karcie. Jeśli będziesz chciał grać z polską wersją to czeka Cię masa konwertowania pluginów i ciut kłopotów. http://www.elderscrolls.com.pl/forum/index.php?showtopic=6456&st=0 <- Zajrzyj do tego tematu, ja pobrałem skonwertowaną paczkę z pluginami utworzoną przez użytkownika tamtego forum, więc część jest już zrobiona, ale jak będziesz chciał mieć np. inny wygląd drzew czy inny rodzaj trawy to musisz sam skonwertować wybrane przez siebie pliki (do moda jest dodany programik który pokazuje Ci efekty wybranych modów, sam je dostosowujesz). A samą instalacji: najlepiej wgrać moda wraz z instrukcją od autora kompilacji Overhaul krok po kroku: https://docs.google.com/document/d/1KNeumt2JoLog4S1cUYcVu2d8RHLUIhBf1sxIUhr2VEU/edit?hl=en&authkey=CI3A54gF&pli=1#

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2011 o 20:55, revolt505 napisał:

Mógłbym wiedzieć jakie są wymagania sprzętowe morrowindoverhaul mod?

Wystarczyło przejrzeć podane wyżej przeze mnie linki np. forum elderscrolls.com.pl :)

Hardware requirements:
Minimum:
CPU: 2.6 Ghz
Graphics card: Pixel Shader 2.0 capable (ATI Radeon X800
/ GeForce 6800 or newer)
RAM: 1 GB (Windows XP), 2 GB (Windows Vista / 7)
Suggested:
CPU: 3 GHz
Graphics card: Pixel Shader 3.0 capable (ATI Radeon 3870
/ GeForce 8800 or newer)
RAM: 2 GB (Windows XP), 4 GB (Windows Vista / 7)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam! Macie jakiegoś dobrego moda, pozwalającego pozmieniać interfejs, powiększyć jego elementy, dodać osobne skróty klawiszowe pod mapę, ekwipunek, kartę postaci i czary, zwiększyć czcionkę?

Szukałem już wszędzie, ale na wszystkich stronach to samo - ulepszenia grafiki, dodawanie przedmiotów itp, a na temat interfejsu nic nie znalazłem (no, może poza jednym modem, zmieniającym kolory tabelek na podobne do tych z Obliviona, ale to nic ciekawego).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2011 o 00:19, pawbuk napisał:

> O, fajne! Ah ten sentyment, ale szczerze to kazdy moj powrot do tej gry juz nie
jest
> ten sam. I chocby grafike poprawili itp ja juz jestem na innym etapie, ale zawsze
gdzies
> cieplo mysle o tej grze:).

A dla mnie powrót do Morrowinda to powrót do czasów takiej beztroski. Kurczę, jak kupowałem
to brązowe pudełko za 100 zł byłem w 5 klasie podstawówki, więc gra była dla mnie po
prostu szokiem - tyle pięknych chwil się z nią spędziło. A te wschody słońca na Wyspach
Askadyjskich... ;) Dość powiedzieć, że w moim prywatnym rankingu to gra wszechczasów.
A w ostatnie wakacje, już jako student do niej wróciłem i też się świetnie bawiłem. Grafika
też nie straciła aż tak bardzo przez ten czas. Widać, że Bethesdzie udało się zrobić
grę ponadczasową :D

Cóż, mam dokładnie to samo, chociaż w świat tej fantastycznej gry poznawałem w troszkę innym wieku. Zachód słońca to nic w porównaniu z widokiem czerwonego księżyca w nocy. Niebo jest tam niezwykle okazałe. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niebo rzeczywiście było w Morrowindzie wspaniałe. Pewnie nie tylko ja czasami się zatrzymywałem i po prostu sobie na nie spoglądałem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować