Zaloguj się, aby obserwować  
Priam

Gothic II: Noc Kruka (temat ogólny)

21200 postów w tym temacie

Dnia 27.07.2008 o 12:19, adi54 napisał:

Chciałbym jeszcze wspomnieć że w NK smoki regenerują PŻ. W II chyba tego nie ma.


tak, to właśnie dla tego nie mogłem zabić kamiennego i odinstalowałem grę ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2008 o 13:46, Vesania666 napisał:

> Chciałbym jeszcze wspomnieć że w NK smoki regenerują PŻ. W II chyba tego nie ma.


tak, to właśnie dla tego nie mogłem zabić kamiennego i odinstalowałem grę ;P

Heh sztuką jest wymyślenie techniki i pokonanie smoka ;] który sam się regeneruje ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2008 o 13:47, mlynar911 napisał:

> > Chciałbym jeszcze wspomnieć że w NK smoki regenerują PŻ. W II chyba tego nie
ma.
>
>
> tak, to właśnie dla tego nie mogłem zabić kamiennego i odinstalowałem grę ;P
Heh sztuką jest wymyślenie techniki i pokonanie smoka ;] który sam się regeneruje ;]


tego mi właśnie brakowało ;P trzeba będzie chyba od nowa pograć w tą wspaniałą gierkę ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2008 o 15:34, burczynski napisał:

/.../

Tutaj sie zgadzam z tobą w 100% - przechodzić tą wspaniałą gierkę nawet po raz 100 jest
tak samo świetne jak grając 1 raz. ;-)


Jarkendar to jedna z najleszpych, najładniejszych krain jakie widziałem w grach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2008 o 15:42, Vesania666 napisał:

Jarkendar to jedna z najleszpych, najładniejszych krain jakie widziałem w grach :)


Piranha Bytes w ogóle mają niezłe pomysły na konstruowanie lokacji.Jarkendar , Górnicza Dolina , Nordmar , to przykłady całkiem nie tak dużych krain , które robią wrażenie większych , niż są w rzeczywistości.Szczególnie Nordmar , to ciekawe miejsce.Wiele poziomów powoduje , że o zgubienie się nietrudno , a przecież poszczególne ważne punkty , w prostej linii , nie są zbyt od siebie oddalone.Jak widać , świat wcale nie musi być ooogromny aby nasycić gracza.Wystarczy go odpowiednio skonstruować i nie trzeba bez sensu kilometrami biegać , a na dodatek jest wystarczająco ciekawy i skomplikowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O, nawet poruszyliście temat, który chciałem poruszyć... Mianowicie:
Ja się chyba starzeję. Kamiennego smoka udało mi sie pokonać dopiero korzystając z "Lodowej Fali", teraz zmierzam do ognistego i jestem pełen obaw... Ponieważ już Ogniste Golemy są strasznie trudne do pokonania! A zamrozić ich sie nie da! Masakra. Albo się starzeję (w podstawce szło jak z płatka...) albo NK jest naprawdę sporym wyzwaniem! Nie wiem jak ja sobie poradzę z tym smokiem :) Coś czuję, że będę musiał poświęcić sporo czasu na "zabawie" z orkami wokół zamku aby wbić wyższy poziom... Wizja naprawdę przerażająca =D Tym bardziej, że 3 orków to już tylko ruletka - wejdzie piorun czy nie (naturalnie mówię tu o Szponie). Strach się bać. Przed chwilą wyłączyłem grę bo się wkurzyłem, kiedy Ognisty Golem zrzucił mnie ze skarpy na wulkanie >.> Ojjjj, będzie ciekawie. A może macie jakieś sposoby na walkę z nimi (golemami)? Co do smoka to spróbuję z bullet time''m ;) (Pamiętam, że jak się uderzy zaraz po tym, jak wyląduje, to poleci dalej, a nie zionie ogniem.)

I jeszcze jedno... Kto mnie w GD nauczy siły 110 do 120, bo Brutus ma limit 90? ;P

@Vesania666
Tak, miałem ten sam problem, ale główka pracuje! Lodowa fala i nokaut^^ Gorzej, że nie mam już tego zaklęcia, a idę już na ognistego smoka... O_o''

PS. Talbina mi zagryźli ;( ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2008 o 21:38, DJ Szlafrok napisał:

Nie starzejesz się.

Tu się mylisz! Z sekundy na sekundę się starzeję! ;D

Dnia 27.07.2008 o 21:38, DJ Szlafrok napisał:

Takie były ambicje autorów, wyszło
im znakomicie... ;-)

Aż do przesady^^ Ale raz się żyje, bohaterowie nie boją się wyzwań! Dam radę! Mam nadzieję... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2008 o 21:42, Piciambeer napisał:

Tu się mylisz! Z sekundy na sekundę się starzeję! ;D


Szczęśliwi czasu nie liczą. ;-)

Dnia 27.07.2008 o 21:42, Piciambeer napisał:

Aż do przesady^^ Ale raz się żyje, bohaterowie nie boją się wyzwań! Dam radę! Mam nadzieję... :)


A wszystko zaczęło się od super-ekstra wymiataczy, którzy kończyli podstawkę w 20 minut z palcem w nosie, uszami zamiatając podłogę. Poskarżyli się Piraniom, a ci - wredne rybiątka - niesamowicie utrudnili grę. Mi osobiście najbardziej podpadł system rozwoju, który rozsądnie ogranicza wyobraźnię graczy o wielkich bohaterach. ;-) Do tego ceny sprzętu w sprzedaży sięgają (tu nie jestem pewien, niestety dawno nie grałem) 1/9 ceny detalicznej.
A jeśli ktoś przechodzi każdą grę bez patrzenia na poziomie trudności insane, może mieć kłopoty, grając magiem w Noc Kruka... Postaraj się nie zginąć przez 5 minut, będąc aktywnym - to dopiero zabawa! Wersja dla hardkorowców: limit przedłużony do 6 minut przy dźwiękach Mandaryny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2008 o 21:52, DJ Szlafrok napisał:

Szczęśliwi czasu nie liczą. ;-)

True! ^^

Dnia 27.07.2008 o 21:52, DJ Szlafrok napisał:

grając magiem w Noc Kruka...

To przesada. Słyszałem, że Magiem dość ciężko jest w podstawce, a co dopiero w NK ;) Dlatego tę postać zostawiłem sobie na koniec (teraz gram drugi raz w ogóle w G2, ale pierwszy raz w NK [jako najemnik...]). Muszę kupić podstawkę G2... Bo SAGA instaluje od razu z NK :/

Dnia 27.07.2008 o 21:52, DJ Szlafrok napisał:

...przy dźwiękach Mandaryny.

Cię pogięło ;D xD

PS. W głośniczkach Requim for a Dream Soundtrack *_* Miodzio! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2008 o 22:07, Piciambeer napisał:

To przesada. Słyszałem, że Magiem dość ciężko jest w podstawce, a co dopiero w NK ;)


To jest spory problem ze względu na jedną rzecz - dopiero dołączenie do klasztoru i złożenie ślubów jako Mag Ognia sprawia, że czarowanie ma sens, a i wcześniej trzeba punkty nauki na manę chomikować. Zresztą, co tu gadać, tak samo było w jedynce.

Dnia 27.07.2008 o 22:07, Piciambeer napisał:

Cię pogięło ;D xD


No ba, pisałem, że to wersja tylko dla najtwardszych głuchoniemych. ;-) A dlaczego -niemych? Bo nie można wezwać pomocy. ;-)

Dnia 27.07.2008 o 22:07, Piciambeer napisał:

PS. W głośniczkach Requim for a Dream Soundtrack *_* Miodzio! :D


:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Jeśli chodzi o nauczyciela od siły to w GD jest jeszcze Feros jeśli dobże pamiętam ale nie wiem czy może cię lepiej wyszkolić(idź do khorinis albo do Jarkendaru gdzieś tam na pewno znajdziesz odpowiedniego nauczyciela) , a co do zwoju to idź do klasztoru, albo do Zurisa(kupiec z Khorinis) on na pewno będzie miał jakiś zwój. Albo możesz jeszcze zwiedzić 3 jaskinie niedaleko nowego obozu(a raczej tego co z niego zostało ;]) 2 z nich znajdują się w tamtejszej kotlinie(jedna zamieszkana przez bandytów, niedaleko drugiej znajdują się gobliny), a trzecia znajduje się na drodze pod górę.W którejś z tych trzech jaskiń znajdziesz zwój lodowej burzy. Zamieszczam mapę z zaznaczonym obszarem umiejscowienia tych jaskiń.

PS:Sorry że tak niedokładnie ale nie miałem lepszej mapki :/

20080727221324

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2008 o 21:27, Piciambeer napisał:

Gorzej, że nie mam już tego zaklęcia, a idę już na ognistego smoka... O_o''


Ja idac na latwizne zkolowalem sobie zwoje przywolania demona, po jednym na smoka w zupelnosci wystarcza, walka trwa okolo minuty. Ale nie pytaj mnie gdzie je mozna dostac, bo dawno nie gralem. Jak sobie przypominam,to jeden powinien lezec gdzies nad jaskinia Sagity. Zobacz tez u handlarzy- z tym, ze drogo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2008 o 19:57, TICOCHONDRIUSS napisał:

Zobacz tez u handlarzy- z tym, ze drogo...

Z kasą to nie jest problem, ponieważ jestem czeladnikiem u Harada :)
Ale podczas >Polowania na smoki< mogę ot, tak wrócić do Khorinis? Nic sie nie anuluje czy cuś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2008 o 21:11, Piciambeer napisał:

> Zobacz tez u handlarzy- z tym, ze drogo...
Z kasą to nie jest problem, ponieważ jestem czeladnikiem u Harada :)
Ale podczas >Polowania na smoki< mogę ot, tak wrócić do Khorinis? Nic sie nie anuluje
czy cuś?

Spokojnie, nic się nie anuluje możesz wracać tyle razy na ile masz ochotę;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2008 o 22:12, maciek.mucha napisał:

Spokojnie, nic się nie anuluje możesz wracać tyle razy na ile masz ochotę;)

To gicior ^^ Trzeba wrócić i zapasy zrobić, bo skoro nowy rozdział to mieli dostawę zapewne =)

Dzięki wszystkim^^ Niedługo wracam grać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uprzedzam następny post. Smoki pokonuje się:
a) ognisty - "ognisty deszcz "+ "grom"
b) lodowy -"przyzywanie demona" - dużo go zrani, ale trza mu oczyścić teren z lodowych wilków
c) kamienny - "zamiana w smoczego zębacza"

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2008 o 14:32, Don Zorro napisał:

Uprzedzam następny post.

Heh, toś się pospieszył:P GII już raz przeszedłem, wiec te smoki to tylko taka... Zagwostka. Można je pokonać na wiele sposobów ^^ Np. Z tym demonem sztuczkę znam. Ale dzięki za troskę ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, czyżby nowa ekipa w temacie? ^^

@topic
Na smoki jest wiele sposobów, ale jednak ten najpopularniejszy to przyzwanie demona, chociaż ja moim paladynem pokonałem ostatniego smoka: smoka-ożywieńca takim sposobem:

Po rozmowie uciekam na schody, zmieniam amulet (żeby mieć więcej siły na oręż) , uleczam się i wypijam miksturę many oraz szybkości i przyzywam demona. On bierze na siebie smoka, a ja biegam dookoła i go nawalam. Czasem mnie trafi, ale co tam. Jak widzę, że demon ma mało HP to przyzywam drugiego i analogicznie postępuję ze smokiem. Kiedy zaś drugi demon ledwo zipie to walę bez końca smoka, a na koniec daję "masowe zniszczenie" i po kłopocie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować