Zaloguj się, aby obserwować  
Priam

Gothic II: Noc Kruka (temat ogólny)

21200 postów w tym temacie

Dnia 31.07.2008 o 01:15, Kalejdoskop86 napisał:

Szpon nie jest bronią idealną (tak jak powiedziałeś)

Ja tak nie powiedziałem. Czytaj dokładnie.

Dnia 31.07.2008 o 01:15, Kalejdoskop86 napisał:

ale nie zapominaj też o hałasie tych piorunów... ;P

O.o żeś dał teraz :D Równie dobrze mogę słuchać odgłosu ostrza Smoczej Zguby i krzyk umierającego orka :D

Dnia 31.07.2008 o 01:15, Kalejdoskop86 napisał:

No i nie można zapomnieć również, że jak na początek to broń przednia, tylko później
już troszkę za słaba.

No na początku jest dobrą bronią. Ale nawet marnowanie PT w ulepszenie Szponu uważam za ich marnowanie bo i tak pod koniec nie używam Szpona a mogę łatwiej zginąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2008 o 01:22, 143872 napisał:

> Szpon nie jest bronią idealną (tak jak powiedziałeś)
Ja tak nie powiedziałem. Czytaj dokładnie.
> ale nie zapominaj też o hałasie tych piorunów... ;P
O.o żeś dał teraz :D Równie dobrze mogę słuchać odgłosu ostrza Smoczej Zguby i krzyk
umierającego orka :D
> No i nie można zapomnieć również, że jak na początek to broń przednia, tylko później

> już troszkę za słaba.
No na początku jest dobrą bronią. Ale nawet marnowanie PT w ulepszenie Szponu uważam
za ich marnowanie bo i tak pod koniec nie używam Szpona a mogę łatwiej zginąć.


Szpion to idealna broń, zwłaszcza po ulepszeniach. Jak sie kiedyś rozmachałem na orki, to takie błyski były i elita w 2-3 ciosy na ziemi. Osiągnijcie 32 level i zobaczcie - ta broń wymiata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie cienkiego gracza RPG - ów to postacie w "Noc Kruka" są nieco przepakowane (chodzi mi o te w KHorinis i Górniczej dolinie czyli te stare) to samo jeżeli chodzi o broń . Głównie dlatego uważam Szpon BEliara za istne wybawienie dla takich noobów jak ja ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O.o ale żeś dał! To chyba nigdy nie miałeś wystarczająco siły żeby udźwignąć Smoczą Zgubę czy Topór Berserkera. Jeżeli masz 49 level i uderzasz szponem to zadajesz 120 obrażeń. I to ma być dobry miecz? Ja miałem 54 level 105% um. br. dwuręcznej i 221 siły, Toporem brałem orka na jedno uderzenie a Szponem musiałbym się bawić i jeszcze uciekać jeżeli horda orków na mnie leci. Czasem wystarczy pomyśleć logicznie co jest lepsze a nie liczyć na szczęście czy trafią jeszcze pioruny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nom, a lagą przy 20 levelu da się zabić orka. Rozwaliłeś mnie tym, że to idealna broń. To, że ma ładny wygląd i może dopasować się do każdej gildii oraz być w kształcie broni jednoręcznej i dwuręcznej, to nie znaczy, że to jest ideał. Po ulepszeniach ta broń ma tylko 120 obrażeń, a spójrz na najlepszą broń w NK - Topór Berserkera - 200 obrażeń. Jest różnica. Szpon gdzieś do 25 levelu jest dobry, bo potem ta broń z listy najlepszych trafia na listę najgorszych np. Popatrzmy na sytuację na dworze Irtorath. Wszystko idzie dobrze szponem, a smok ożywieniec ? Zamiast on dostawać obrażenia od pioruna my dostajemy od tej błyskawicy manto, więc łatwo zginiemy, a topór berserkera ? Piękny topór, który ma 200 obrażeń, przy silnym wojowniku smok ożywiniec to owca na początku gry. Czy po moim zaprzeczeniu nadal uważasz, że szpon jest idealny ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2008 o 01:22, 143872 napisał:

Ja tak nie powiedziałem. Czytaj dokładnie.

Skoro są lepsze to... ? :)

Dnia 31.07.2008 o 01:22, 143872 napisał:

O.o żeś dał teraz :D Równie dobrze mogę słuchać odgłosu ostrza Smoczej Zguby i krzyk
umierającego orka :D

Ale wielu ludzi się skarży na te odgłosy. Mnie osobiście to jedno, chociaż może ten piorun przyrpawic o ból głowy. :)

Dnia 31.07.2008 o 01:22, 143872 napisał:

No na początku jest dobrą bronią. Ale nawet marnowanie PT w ulepszenie Szponu uważam
za ich marnowanie bo i tak pod koniec nie używam Szpona a mogę łatwiej zginąć.

Też tak uważam, chociaż pierwsze (i jednocześnie aktywujące) oddanie PT jest według mnie dosyć dobrym rozwiązanie, ale późniejsze ulepszanie to już marnowanie PT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2008 o 14:52, Kalejdoskop86 napisał:

Też tak uważam, chociaż pierwsze (i jednocześnie aktywujące) oddanie PT jest według mnie
dosyć dobrym rozwiązanie, ale późniejsze ulepszanie to już marnowanie PT.

Za aktywowanie traci się około 50 PT, to bardzo dużo, ja wolę oddać Szpon Saturasowi i dostać chyba 2000 expa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2008 o 14:59, 143872 napisał:

Za aktywowanie traci się około 50 PT, to bardzo dużo, ja wolę oddać Szpon Saturasowi
i dostać chyba 2000 expa.

A nie mniej? Ja sobie przypominam i myślę, że mniej (ale 50PT to i tak dużo) .

Zresztą ja zwykle też oddaję Saturasowi ten miecz. Exp jest, w później i tak oręż mam silniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mi tam szpon przy maksymalnym ulepszeniu ściągał orka na raz, bo zawsze walnął piorunem, jedyna wada jest taka, że po uderzeniu pioruna ork trochę jeszcze żył ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2008 o 15:10, pendejo napisał:

mi tam szpon przy maksymalnym ulepszeniu ściągał orka na raz, bo zawsze walnął piorunem,
jedyna wada jest taka, że po uderzeniu pioruna ork trochę jeszcze żył ;]

Niemożliwe żeby Szpon zawsze uderzał piorunem. Największe prawdopodobieństwo to jest 50% przy osiągnięciu 47 lvl.

@Kalejdoskop86
Mogę się mylić bo dawno nie grałem i jakoś już nie mam zamiaru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2008 o 15:13, 143872 napisał:

Największe prawdopodobieństwo to jest 50% przy osiągnięciu 47 lvl.

Nie przy 47 lvl tylko po ilus tam (bodajze pietnastu) ulepszeniach Szponu. Nasz poziom bezposrednio nie ma wplywu na szanse zadania dodatkowych obrazen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2008 o 00:59, 143872 napisał:

To Ty tak sądzisz. Ja wcale nie uważam że Szpon Beliara jest najlepszy. Jak kończyłem
grę to poczułem że Szpon mi nie wystarcza i przerzuciłem się na Smoczą Zgubę. Ma o wiele
większe obrażenia i wole z tego korzystać niż walić słabiej i liczyć na farta czy uderzy
jeszcze piorun.


siłę na Smoczą Zgubę nabiłeś na tabliczkach? bo ja miałem tak mało siły, że Kruka zabiłem mieczem, który dostałem od Pabla gdy przyłączyłem się do straży miejskiej :S

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > siłę na Smoczą Zgubę nabiłeś na tabliczkach?
Też. Przez całą grę zainwestowałem tylko w broń dwuręczną, siłę, kradzież kieszonkową, smocze łuski i smoczą krew. Nic więcej. Uczyłem się siły aż do momentu kiedy płłaciło sie 5 PN za 1 pkt siły. Wtedy dopiero używałem tabliczek, mikstur (wszystkie królewskie szczawie użyłem na mikstury siły) i wszystkiego co podnosi siłę. Tak mi wyszło 221 siły :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2008 o 15:47, Vesania666 napisał:

sry za duble, jaki jest najnowszy patch ?


Z tego co wiem do Gothic 2 Noc Kruka nie ma patchy. Chyba, że przez ostatnie 9 miesięcy coś się zmieniło ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.07.2008 o 15:13, 143872 napisał:

> jedyna wada jest taka, że po uderzeniu pioruna ork trochę jeszcze żył ;]
Niemożliwe żeby Szpon zawsze uderzał piorunem. Największe prawdopodobieństwo to jest
50% przy osiągnięciu 47 lvl.


może i niemożliwe, ale jak walczyłem ze stadem orków to tylko słyszałem jak padają, a pioruny ciągle leciały ;], a grę skończyłem chyba na 56 poziomie i nie zabiłem żadnego niewinnego człowieka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cholera, chcę się przyłączyć do najemników i muszę przekonać parę osób, żeby się za mną wstawiły, największy problem mam z Jarevesem (muszę skopać tyłki przynajmniej 3-em ludziom kogoś na "S"), tylko, że ci kolesie w NK są tak silni, że wystarczy im jeden cios i po mnie... i skorzystałem z ułatwionego przyjęcia do najemników, tylko czym różni się od normalnego, bo byłem u Corda i kazał mi przechodzić test i zdobywać zaufanie, czy jeśli nauczę się władać bronią ( wymagane, aby zostać popartym u Corda) to będę przyjęty (bo na czymś to ułatwienie ma polegać, prawda? ) ?

EDIT: udało mi się pokonać tylko Festera, a Roda, Raula, Bulka i Sentenzy to niema szans...aha i co trzeba zrobić, żeby zostać popartym przez Dar'a (ten koleś co jara zioło) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ile ja pamiętam to ułatwione dojście do najemników to po prostu pomoc w zadaniu zleconym przez Torlofa więc... jajeczko i kupeczka. Trzeba przypakować.

Dnia 31.07.2008 o 19:46, Vesania666 napisał:

EDIT: udało mi się pokonać tylko Festera, a Roda, Raula, Bulka i Sentenzy to niema szans...aha
i co trzeba zrobić, żeby zostać popartym przez Dar''a (ten koleś co jara zioło) ?

Mówi się ''pali'' ;] No i jego bodajże nie trzeba przekonywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2008 o 19:46, Vesania666 napisał:

cholera, chcę się przyłączyć do najemników i muszę przekonać parę osób, żeby się za mną
wstawiły, największy problem mam z Jarevesem (muszę skopać tyłki przynajmniej 3-em ludziom
kogoś na "S"), tylko, że ci kolesie w NK są tak silni, że wystarczy im jeden cios i po
mnie... i skorzystałem z ułatwionego przyjęcia do najemników, tylko czym różni się od
normalnego, bo byłem u Corda i kazał mi przechodzić test i zdobywać zaufanie, czy jeśli
nauczę się władać bronią ( wymagane, aby zostać popartym u Corda) to będę przyjęty (bo
na czymś to ułatwienie ma polegać, prawda? ) ?

Hmm... z tego co pamiętam to ja przekonałem Torlofa, Roda, Sentenzę i Corda. Przyjęli mnie. Natomiast samo wykonanie zadania Corda równe jest dostaniu się do najemników.

Dnia 31.07.2008 o 19:46, Vesania666 napisał:

EDIT: udało mi się pokonać tylko Festera, a Roda, Raula, Bulka i Sentenzy to niema szans...aha
i co trzeba zrobić, żeby zostać popartym przez Dar''a (ten koleś co jara zioło) ?

Rod będzie mógł cię poprzeć jak uniesiesz jego miecz bądź go pokonasz (wystarczy, że zabierzesz miecz i mu nie oddasz, a bez broni łatwo go pokonać) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować