Zaloguj się, aby obserwować  
Prometeusz

Age of Conan: Hyborian Adventures

4161 postów w tym temacie

Hah! Ok, czas na przerwę :) Pokrótce moje wrażenia z pierwszego dnia AoC. Godzina 6:00 Chcę wbić na serwer Soulstorm - info, że jest jakiś problem z wyświetlaniem i będzie niedługo wszystko poprawione. Jako, że nie mam co robić zakładam szybko na serwerze "Fury" mojego Assasina. Pierwsze wrażenie, omg jaki nie zoptymalizowany silnik graficzny... Sprzęt nie młody - Athlon64 300+ (troszkę podkręcony), Galaxy Geforce 7800GT, 2gb pamięci ram, nie żebym się spodziewał grac na high...chociaż Gears of War, Wiedźmin czy Call of Duty działają mi bardzo ładnie w rozdziałce 1680x1050 i to wcale nie na najniższych detalach :P Straszny zawód...niezależnie co zmieniam fps jest żenujący...prubóję obnieżenia maksymalnego grafy (dużo niżej niż low:), wygląda gorzej niż quake3, a fps pozostawia sporo do życzenia...Koniec końców ściągnąłem nowe stery do grafy, zrestartowałem kompa, odpaliłem na low wg. automatycznego ustawiania + 1680x1050, spadku fpsu nie zanotowałem, wzrostu też nie, więc sobie pykam mając 10-40 fps, średnio 20. Szczytem marzeń to nie jest i już planuję do końca czerwca zmianę pcta, na coś żeby działało w okolicach high :) Choć jak czytam na forum to 4 rdzenie na procesorze i dwa na grafie, wsparte 4gb ramu...no też nie powalają wydajnością :P
Aczkolwiek trudno odmówić, że ten świat ma w sobie to coś.
No i zacząłem grać...walka naprawdę mnie powaliła! Świetny pomysł z obroną, kombosami, sprawia dużo frajdy i aż chce się "expić" ;) Wklepałem 5 lvl, o Soulstormie nic nie słychać, czytam posta, że nie wiadomo kiedy będzie, bo nie chcą żeby któryś z serwerów był przepelniony i otworzą dopiero jak zajdzie taka potrzeba. Kolejny raz się zdenerwowałem, ale podjąłem decyzję "zostaję, przynajmniej poznam nowy wymiar chamstwa wśród corpse gankerów" :). I jak...hm...ostatni raz jak wbijałem na serwer kolo 20:00 musiałem czekać w kolejce 3 min, bo przepełniony...Sytuacja nieco żenująca. Chcieli dobrze a wyszło "jak zwykle" :/
Tryb nocny - piękna sprawa, questy sprawiają dużo satysfakcji, poziom rośnie szybko, fabuła wciąga, ciągle niezaspokojony głód walki i szukanie nowych wyzwań. W walce można naprawdę pokombinować i wykazać się skillem, aczkolwiek ilość klatek, której płynną nazwać nie można znacznie utrudnia walki pvp. Walki pvp...no właśnie :D Z kumplem wybraliśmy się na White Sands i doszło tam do "malej" rzeźni :P Zabawa była przednia, kumpel atakował ja wykorzystując stealtha bawiłem się w stronniczego sędziego pilnując by żadnej walki nie przegrał :) Rzecz jasna szybko skończylo się to tym, że byliśmy w 2 a ich było już 10 :D Adrenalina i radocha niesamowite :)
Aczkolwiek jakiś mały obszar wokół ressurection place powinien mieć zablokowane PvP bo dochodzi do paradoksalnych sytuacji gdy np. 10lvl zabija spawnujących się 15-18lvl...
Kolejna rzecz, ktoś Ci pomaga, a ty nie opatrznie uzywasz AoE i go wykańczasz...hm...też nie fajnie.
Osobiście jako Assasin problemów z gankerami nie miałem bo większość czasu spędzam stealthując i co najwyżej mogę robić niespodzianki innym.
Masa questów...Tryb dzienny na Tortage miażdży ilością dostępnych zadań, naprawdę nie wiedziałem w co ręce włożyć (na nieszczęście pewnej łuczniczki, która stała się obiektem mojego "nie wiem w co ręce włożyć:)".
Interfejs, można się przyzwyczaić, chociaż chat window wybitnie mi się nie podoba.
Plusem jest to, że mimo przepełnienia serwera lagów nie uświadczyłem a ping mam cały czas między 80-150.
Sama zabawa Assasinem jest bardzo wciągająca i naprawdę sprawia dużo przyjemności.

Xfire pokazuje mi, że spędzilem 12h w Age of Conan, coś tam afk, coś w menu, męczenie ustawień graficznych, ale łącznie samego grania gdzieś 9-10h grając i nie mam dość. Lvl 15 i zabieram się do opuszczenia początkowej wyspy :)

Swoją drogą, Stwór, w jakiej gilidii jesteś? Nie chcielibyście zrekrutować dwóch pelnoletnich, kulturalnych, dowcipnych i wychowanych młodzieńców?:D

Sporo ponarzekałem, ale szczerze mówiąc gra mnie urzekła i nie widzę w najbliższych miesiącach szans na powrót do WoWa...Pozostaje czekać na nowego pieca, bym mógł się cieszyć w pelni rozgrywką i pięknem świata ;)

Hm coś długo...A pewnie i tak zapomniałem o czymś ważnym co chcialem napisać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2008 o 23:19, zawcia napisał:

Swoją drogą, Stwór, w jakiej gilidii jesteś? Nie chcielibyście zrekrutować dwóch pelnoletnich,
kulturalnych, dowcipnych i wychowanych młodzieńców?:D


http://www.warcry.nazwa.pl/index.php?name=PNphpBB2&file=index Tutaj polecam złożyć aplikację i po sprawie;) Jak nie będzie odzewu bo ostatnio wolno idzie im odwiedzanie forum odezwij się jeszcze w gierce co sami polecają bo dużo grają;) Jest quite sympatycznie wiec zapraszam przyjmiemy na pewno bo ludziska są potrzebni! Choć dużo już mamy, ale tutaj na miasto trzeba luda:) Ja dzisiaj nie grałem bo nie miałem czasu, ale jakby co wal do Deru. Ja jutro gram od rana:)

A o wymaganiach gry ostrzegałem;-) niestety wiele osób mnie nie słuchało i mi marudziło nawet na gg że im kiepsko chodzi.. Co ja mogę za to? Pisałem jak mi chodzi i jaki mam sprzet:) Na dobrą sprawę pierwsza gra w której AA nie włączam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale mam i tak skrytą nadzieję, że jakos poprawią optymalizację silnika ;)
Bo z tego co czytałem to cięzko o sprzęt który odpali grę na dzień dzisiejszy naprawdę na maksa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wlazłem do gry i co? I co? Nadal Trader niedostępny! Kurna tutaj nie da się handlować przedmiotami tak na dobrą sprawę i jak kasę zarobić? No bez jaj panowie z Funcomu do roboty! Tak nie może być!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odnoszę wrażenie, że przez te combosy gra preferuje klasy melee, casterzy są niedoceniani? Gra ktoś może magiem? Mógłby któregoś polecić? Lubię casterów bazujących na częstych critical hitach, mój main w WoWie to elemental shaman z 40% crit chance, jest coś podobnego w AoC? A jeśli nie ma wśród klas czarujących to może jakaś wybitnie critująca melee klasa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2008 o 00:07, Stwór napisał:

Właśnie wlazłem do gry i co? I co? Nadal Trader niedostępny! Kurna tutaj nie da się handlować
przedmiotami tak na dobrą sprawę i jak kasę zarobić? No bez jaj panowie z Funcomu do
roboty! Tak nie może być!


Człowieku trochę cierpliwości nie zaszkodzi :) co do postaci, damianvs gram necro i wymiata ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2008 o 10:27, gpodoba napisał:

Człowieku trochę cierpliwości nie zaszkodzi :) co do postaci, damianvs gram necro
i wymiata ;]


Wiesz gram od 17 maja i jak nie działało wiele rzeczy, kilka questów, handlarze jednego dnia, traderzy ciągle do teraz. Nie ma jak handlować, a kasa bez tego leci marna. Wiesz na początku też mówiłem spoko spoko. Ale to zaczyna doskwierać, zwłaszcza komuś kto w WoWie ciągle na AH handlował. Dopiero wczoraj naprawili postacie od craftingu bo nie można się było nauczyć profesji produkcyjnej. Wierz mi im dłużej się gra i ciągle coś nie działa to zaczyna irytować. Na dobrą sprawę prócz grindu nic nie można było robić taka wersja beta to była a nie earlyu access.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, moze mi ktos polecic kim bym mial zaczac gre caster czy mele? Tak czytajac niektore posty mozna stwierdzic ze caster jest troceh nudna klasa w AoC. Bardzo mnie korci Nacromancer (ten trupy ktore moze przyzywac). Jest moze ktos kto posiada ta postac i troche ja opisac :D. I dwa jezeli jest do dupy to czy ktos moze mi polecic inna clase i troceh ja opisac z gory thx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z wydajnością AOC jest podobnie jak z było z Everquest II, kiedy Sony twierdziło że nie ma pod strzechą kompa, który udzwignąłby tą gre na ultra maksymalnych detalach. (Przykrywka dla mało wydajnego silnika?;)) Zresztą silnik AOC mocno przypomina ten znany z EQII i Vanguarda i związane z nim problemy. Mój PC to Core2Duo E6300@2,8, Gigabyte TurboForce 7900 GT, 4GB RAM i AOC chodzi bardzo różnie, tzn. mocno skacze wydajność. Z drugiej strony mój konfig w zupełności wystarcza na Ultra Details w LOTRO...
AOC momentami idzie jak burza, a innym razem przytnie kiedy nie ma nikogo wokoło, czyli tak samo jak było w przypadku EQII i Vanguard. Zmieniam karte graficzną i zobaczymy...

A sama gra? Wymiata! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie mam age of conan, jak mi sie skończą te 30 dni to jak moge sobie przedłużyć? są jakieś karty z kodami czy coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2008 o 14:29, player000 napisał:

miały być udostępnione z premierą gry ale ja na razie nic o tym nie słyszałem...

ale bedą wie ktoś może?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

muszą być... ale że dopiero wczoraj była premiera to myślę że jeszcze mają troszkę czasu na pojawienie się (bo przecież ten 30 dzień grania wypada około ostatniego dnia roku szkolnego;p)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze player000 karty są na 100% na "Zachodzie" dostępne były wraz z premierą gry a w Polsce będą dostępne od września.... żarcik :P. W Polsce nie wiadomo kiedy będą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cd projekt napewno je mam tylko teraz czeka aż funcom pozwoli im je sprzedać po jakiejś innej cenie "dostosowanej do zarobków graczy w Polsce". Rozumiecie? wy macie 30 dni grania bez zmartwień, więc cd ma jakies 2 tygodnie na to, a jak dojda z funcomem do porozumienia to odrazu ruszy sprzedaż. Ot i cała historia. Ciekawe co to będzie jak cd nie wynegocjuje niższych cen, albo minimalnie i będzie twierdzić, że to wielki sukces. Z tego co czytałem to abonament ma kosztować ok. 15 euro więc prepiad powinien kosztować dokładnie tyle co prepiad do WoW''a, więc zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi proszę, gdzie sie wpisuje tego keya na war mammotha, bo tam tyle tego jest (upgrade konta itp.) a gdzie się wpisuje na steeda i itemy kody. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2008 o 18:33, wszyscytg napisał:

powiedzcie mi proszę, gdzie sie wpisuje tego keya na war mammotha, bo tam tyle tego jest
(upgrade konta itp.) a gdzie się wpisuje na steeda i itemy kody. :/


w tym samym miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować