Domek

Forumowa Mafia

60875 postów w tym temacie

- Kogo zbadać? - profesor Kraft siedział przy stole w kuchni i pił kawę. Z magnetofonu sączyła się piosenka "The Long and Winding Road" The Beatles. - I jaki numer wybrać... - spojrzał w kubek, potem na korytarz prowadzący do łazienki w której zginął Ariwederczi. - To jest jak apokalipsa... - w tym momencie do głowy przyszedł mu numer. - Wiem już. To będzie 56661. Z typem jeszcze się zastanowię...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

- Nie mam naprawdę zbyt konstruktywnych pomysłów , ale coś mi podpadasz Kraft;p Szczerze mówiąc nie zauważyłem ani jednego ani drugiego z tych szczegółów. Ale to ,ze je tak dokłądnie przeanalizował Chuck to chyba znaczy, że stara się znaleźć winnego. Kraft niby robi to samo , ale jużw obronie. I znowu wielki zamęt , a jestem niemal na 100 % pewny ,że zdrajcy milczą.

Moim zdaniem mamy szansę tylko używając jednej strategii. Wiemy , że Rzecz asymiluje ciała naukowców. A to znaczy ,że mają ich cechy fizyczne. Ale to już nie Ci ludzie. Coś musi być w nich innego. I oni też się zmieniają. Więc pomyślcie i poptarzcie. Czyje zachowanie diametralnie się zmieniło od początku?
Chucka? Krafta > Raczej nie tak bardzo jak na przykłąd Furresta , który nagle jest taki cholernie miły. No kurde , czy wy nie patrzycie na to jak ktoś się wypowiada też? A Traversky? Czemu zamilkli i są przyjaźni. Pewny jestem niemal jednego. Rzecz stara się posiąść też umiejętnych detektywów i osoby , które mogłyby jej zagrozić. I nie trzeba dużo myśleć - oczywiste jest ,że najbardziej doświadczeni będą przez nią bardziej porządani. I dlatego jeszcze bardziej skłaniam się ku Traverskyiemu . Czytałem jego akta. On jest dobrym detektywem, pełnił służbę nie tylko jako naukowiec. W zmianie mentalności musimy próbować szukać. Bo Rzecz z pewnością nie chce sięwyróżniać. Naukowcy zawsze sięwyróżniają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2006 o 00:08, Yarr napisał:


"Sytuacja przestawała być ciekawa, zaczęła być koszmarna." - Spróbował napić się kawy i przeanalizować
jeszcze raz całą sprawę. - "Jozepha brałem pod uwagę, bo był biochemikiem.


WoWmenowi zarzucasz sugerowanie się fabularnymi postami, a sam brałeś Jozepha pod uwagę ze względu na to, że był biochemikiem? Coś mi tu wyraźnie nie pasuje.
Sam przecież jakiś czas później piszesz
"Osobiście nie będę się sugerował postami fabularnymi, choćby były w nich podpowiedzi"
http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=59&pid=4747
Czy naprawdę śmierć niewinnego Jozepha "branego pod uwage" ze względu na swój zawód aż tak bardzo wpłynęła na Twoją postawę wobec fabuły? Jakoś trudno mi w to uwierzyć.

Dnia 23.01.2006 o 00:08, Yarr napisał:

(...). Najchętniej sam bym siebie sprawdził. To by było dla mnie najlepsze. Tylko, że niekoniecznie
dla grupy. Co im po tym, że będą wiedzieć o mojej niewinności? Może pomogłoby to agentom, ale
też Rzeczy. Zresztą i tak Vic zrobi to, jeśli wygra [a liczę na to, wtedy będzie miał pewność,
że jestem niewinny; czy gramy w jednej drużynie to inna sprawa, bo skąd mam wiedzieć, że on
nie jest zarażonym albo Rzeczą?].


Ciekawe dywagacje - tylko nie wiedzieć czemu odnoszę wrażenie, że chcesz tak mocno podkreślić swoją gotowość do sprawdzenia, żeby w końcu nikt przypadkiem się za Ciebie nie zabrał. Ale to być może tylko moje prywatne odczucie, bynajmniej żaden zarzut - przynajmniej na obecną chwilę.

Dnia 23.01.2006 o 00:08, Yarr napisał:

Trzeba się zastanowić kogo byłoby najlepiej wskazać do testu.
Furresta sprawdzi Darnok, więc mój ostatni podejrzany zostanie sprawdzony. Lepiej pomyślę nad
tym jutro. Dzisiaj muszę się wyspać". - Kraft dopił kawę, zakręcił termos i ustawił przy łóżku.
Przyciszył muzykę i niedługo potem już spał.


Skąd ta pewność, że akurat ja sprawdzę Furresta? Nie zaprzeczam co prawda, że być może własnie jego spróbuję prześwietlić, ale nigdzie jeszcze tego nie napisałem i może lepiej, żebym sam wypowiedział się na ten temat?
Zaczynasz mnie trochę zatanawiać panie Kraft...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Darnok chodził w kółko, zatrzymując się co chwilę i gapiąc albo w ścianę, albo w sufit.
- Cisza... - mruknął pod nosem spoglądając wyjątkowo na podłogę. - Jeśli być konsekwentnym wobec swojej wczorajszej polityki, to powinienem głosować na Furresta. Z drugiej jednak strony dzisiaj dość mocno zaciekawiła mnie postać Krafta, który niestety chwilowo nie jest w stanie odpowiedzieć na moje wątpliwości. Reszta też siedzi cicho. Hmmm, same wątpliwości, a czasu coraz mniej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak widzę wszyscy gdzieś pochowali się w zakamarkach bazy , być może cos ukrywaja. Mała propozycja dla agentów rządowych jeśli są jeszcze z nami. Myślcie , myślcie ! A nie odwalacie byle kogo. Zastanówcie się komu warto by się przyglądać. Zróbcie pożytek z mózgownic i błędów przeciwnika. Już cztery osoby leżą trupem a sytuacja wcale nei wygląda na senny koszmar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stev poszedł zrobić sobie dzbanek herbaty na długie godziny pracy przy laptopie. W międzyczasie zaczął myśleć kto może być zarażony albo co gorsza "rzeczą". Myślał nad tym długo, wypił pół dzbanka gdy poszedł zobaczyć jak tam wygląda reszty humor. Jak zawsze w kącie grali w brydża a mnie to objechali za szachy pomyślał ale odgonił te myśli i nawiązał luźną rozmowe z Darnokiem.

*************************************
lincz=> tym razem na Ninja Seba czyli Sebastian, musze zauważyć że był jedynym który podpowiadał dla Vica zabicie Josepha, w każdym razie Vic tłumaczy się mentalnością ze chce przede wszystkim przeżyć, i że zatracił wiare w uczciwość(czy coś takiego, mogłem źle zrozumieć) a Sebastian... tym razem to mój typ. Aha jeżeli nie trafiłem to sorry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Profesor Shudo przez cały dzień walczył z przywróceniem połączenia z cywilizacją, niestety przy połączeniu radiowym cały czas tą walkę przegrywa. Przez ten durny mróz nawet nadajniki ledwo zipią. Zastanawiał się również nad kodem dostępu do testera oraz całą sytuacją w grupie naukowców.
Oczywiście pierwszym i niezmiennym podejrzanym jest Upiór prawdę powiedziawszy jego wypowiedzi to w dużej mierze półsłówka nikogo konkretnie nie wskazuje, a jeśli już to następnego dnia zmienia zdanie.
Drugi na liście jest Kalkulator12 przede wszystkim za odstąpienie od głosowania może to poprzez brak doświadczenia, a może taktyczne zagranie.
Trzeci jest w dniu dzisiejszym Yarr zachowanie człowieka któremu wczoraj dałem kredyt zaufania coraz mniej mi się podoba.

Dzisiaj trudno cokolwiek wywęszyć jak taka cisza nastała.

***
Kod – 56791 Jeśli dostanie mi się tester to sprawdzam Upiora.
Lincz – Upiordliwy
***

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

*****
Pomijam fabułę i przechodze odrazu do rzeczy. Wybaczcie, ale miałem kłopoty z netem dopiero teraz się wbiłem. Zaraz analizuję posty i piszę coś niecoś. Włącznie z linczem i kodem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Czyje zachowanie diametralnie

Dnia 23.01.2006 o 16:52, upiordliwy napisał:

się zmieniło od początku?
Chucka? Krafta > Raczej nie tak bardzo jak na przykłąd Furresta , który nagle jest taki (..)

Moje zachowanie się nie zmieniło tylko dostępność do wypowiedzi (wczoraj prawie wogóle nie mogełem na foum wejść..zgłoszone u MG) Co do Furresta zgadźam się w 100%. Najpierw dość żywo oskarżał wszystkich a teraz przeprasza i próbuje nie podpaść.... słowo dziwne to za mało. Szczególnie po przeczytaniu Jego ostatnich wypowiedzi. Atak/Atak/Przeprasza i próbuje się ukryć po tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2006 o 21:27, Shudo napisał:

Profesor Shudo przez cały dzień walczył z przywróceniem połączenia z cywilizacją, niestety
przy połączeniu radiowym cały czas tą walkę przegrywa. Przez ten durny mróz nawet nadajniki
ledwo zipią. Zastanawiał się również nad kodem dostępu do testera oraz całą sytuacją w grupie
naukowców.
Oczywiście pierwszym i niezmiennym podejrzanym jest Upiór prawdę powiedziawszy jego wypowiedzi
to w dużej mierze półsłówka nikogo konkretnie nie wskazuje, a jeśli już to następnego dnia
zmienia zdanie.
Drugi na liście jest Kalkulator12 przede wszystkim za odstąpienie od głosowania może to poprzez
brak doświadczenia, a może taktyczne zagranie.
Trzeci jest w dniu dzisiejszym Yarr zachowanie człowieka któremu wczoraj dałem kredyt zaufania
coraz mniej mi się podoba.

Dzisiaj trudno cokolwiek wywęszyć jak taka cisza nastała.

***
Kod – 56791 Jeśli dostanie mi się tester to sprawdzam Upiora.
Lincz – Upiordliwy
***



Shudo , wybacz ,że to mówię , ale sam mnie zmuszasz.

Daj sobie spokój ze starymi urazami i patrz dokładnie co robie. Bo albo nie myslsiz już kompletnie i nie analizujesz albo jesteś Rzeczą. Ja i półsłówka? Wiesz takie wytłumaczenie to możesz do każdego podłączyć... Zmieniam zdanie? Z pewnością. Z moich podejrzanych Traverskyiego i Furresta zmieniłem ich na Furresta i Traverskyego;] Chłopie - think! Denerwuje mnie , że nie analizujesz najwyraźniej nic i dorzucasz tylko od czasu do czasu niekonkretne wypowiedzi. Interpretuj tą mojawypowiedź jak chcesz ale jeśli nie jesteś zakażony to weź się w garśći pomóż nam znaleźć to COŚ. Życzę Ci żebyś wygrał tester i mnie sprawdził. Może Ci ulży , a my stracimy jedną z niewielu okazji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

*******************************
Pisze w OT, bo jestem niewyspany, nie jestem w domu i nie wiem czy zdąże przed 22 wróćić.

Numer 56431 - sprawdzam Shudo.
Co do linczu - podtrzymuje swoje zdanie z wczoraj. Wydaje mi się, że Furrbaca nadal miesza. Ponieważ dzisiaj praktycznie nic isę nie działo poza wzajemnym nawoływaniem do odnalezienia winnego trudno mi zmienić głos. Przypominam, że byłem dzisiaj nieaktywny cały dzień i dlatego zarówno mój post jak i ocena sytuacji są kruche. NIestety siła wyższa. Musiałem zrobić pewien film i nie było opcji by to pominąć.

LINCZ - Furrbaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

- Jak na razie najbardziej podejrzani wedłu mnie są Paller, Kraft i Traversky. Na razie mam pewne przesłanki, by zostawić Krafta w spokoju... Traverskiego też w tym momencie zostawię w spokoju. Więc zostaje Paller...

***
Przepraszam za długą nieobecność - rodzinka przyjechała i głupio by było gdybym choćby z nimi nie porozmawiał.
Lincz --> upiordliwy (przykro mi, ale nie mam czasu udowodnić :/)
***

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2006 o 19:41, .Darnok napisał:

WoWmenowi zarzucasz sugerowanie się fabularnymi postami, a sam brałeś Jozepha pod uwagę ze
względu na to, że był biochemikiem?


Jeśli zginęło 4 biochemików i wszyscy byli niewinni, to podejrzewam, że za daleko zabrnąłem z sugerowaniem się fabułą. Wprawdzie Budo i Jozeph zupełnie mi niczym nie podpadli, ale widać podpadli innym i nie żyją. Teraz wiem, że byli niewinni i że grono podejrzanych, których wytypowałem na podstawie fabuły, było błędne. Dlatego uważam, że sugerowanie się nią nie jest najlepszym rozwiązaniem. WoWmen robi to co ja do tej pory - zasugerował się kubkiem z kawą. Próbuję właśnie wyjaśnić, że to nie jest dobra ścieżka. Pokazałem jak można tego posta rozumieć. Czy to coś nienaturalnego, że bronię się przed oskarżeniem, wskazując błędy w rozumowaniu?. W dodatku opartym o fabułę, a nie o fakty.

Dnia 23.01.2006 o 19:41, .Darnok napisał:

Ciekawe dywagacje - tylko nie wiedzieć czemu odnoszę wrażenie, że chcesz tak mocno podkreślić
swoją gotowość do sprawdzenia, żeby w końcu nikt przypadkiem się za Ciebie nie zabrał. Ale
to być może tylko moje prywatne odczucie, bynajmniej żaden zarzut - przynajmniej na obecną
chwilę.


To masz złe odczucie. Zróbmy zatem eksperyment, każy kto wygra sprawdzi mnie. OK? Ja też sprawdzę siebie. Pasuje Ci taki układ? Wtedy będziesz miał pewność co do mojej niewinności i przestaniesz mieć złe przeczucia.
Proszę zatem wszystkich by sprawdzili dzisiaj mnie. Nie chcę, żeby ktoś krzywo na mnie patrzył kiedy mam jak najlepsze intencje.

Dnia 23.01.2006 o 19:41, .Darnok napisał:

Skąd ta pewność, że akurat ja sprawdzę Furresta?


To jest zwykła pomyłka. Przepraszam. Nie chodziło mi o Ciebie tylko o Upiordliwego. On, a nie Ty, napisał, że chciałby sprawdzić Furresta:
"Jeśli jednak miałoby siętak stać to sprawdziłbym Furresta. "
Wasze posty były obok siebie i mi się pomyliły.

Na koniec jeszcze jedna uwaga - to WoWmen zwrócił mi uwagę na to, że w poście pojawia się kubek z kawą. Już o tym pisałem. Postanowiłem zatem baczniej przyjrzeć się wszystkim wypowiedziom i sądzę, że Devil albo nie dał wskazówki w ogóle, albo nie to co mówi WoWmen. Skąd ten wniosek? Bo wiem, że jestem niewinny, co staram się mu i Wam wytłumaczyć.

I na koniec: nie mam zamiaru więcej kontynuować tematu oskarżenia mnie przez WoWmena na podstawie kubka z kawą. Wyjaśniłem wszystko co było do wyjaśnienia, teraz proszę mnie sprawdzić.

**********************************
Lincz: [dzisiaj przez oskarżenia WoWmena, nie miałem czasu na analizowanie postów i szukanie zdrajcy (za co podziękujcie WoWmenowi), głos zatem powtarzam wczorajszy] Furrest

Nr: 56661
Sprawdzenie: profesor Kraft

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2006 o 21:12, Kalkulator12 napisał:

*************************************
lincz=> tym razem na Ninja Seba czyli Sebastian, musze zauważyć że był jedynym który podpowiadał
dla Vica zabicie Josepha, w każdym razie Vic tłumaczy się mentalnością ze chce przede wszystkim
przeżyć, i że zatracił wiare w uczciwość(czy coś takiego, mogłem źle zrozumieć) a Sebastian...
tym razem to mój typ. Aha jeżeli nie trafiłem to sorry.


Prosiłbym żebyś bardziej to sprecyzował doktorze. Ponieważ jedyna moja rozmowa gdzie "przekonywałem" kogoś. To była z doktorem Upiordliwym. Gdzie ten mówił żeby dać Jozephowi jeszcze jeden dzień, a ja stwierdziłem, że nie możemy nikogo wykluczać i należy brać wszystkich pod uwagę.
Z doktorm Viciem z tego co widzę to jedynie się spotkałem gdy szedłem spać. Dlatego trochę nie rozumiem Pana argumentu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy mój głos to Furrbacca z powodu który podałęm powyżej. Nie będe czekał do ostatniej chwili bo nie ma po co.
****
Lincz => Furrbacca
Kod - 5650 sprawdzam Shuda, wole mieć pewność :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Argon cały dzień spedził na rozmyślaniach. Starał się znaleźć sposób na znalezienie Rzeczy, chociaż wytypowanie osoby zarazonej także poprawiłoby morale drużyny. Podejrzanych było z każdym dniem coraz więcej. Mam zbyt duzy mętlik w głowie. wstał by zrobić sobie herbaty i coś zjeść, może porcja składników odżywczych nieco pozytywnie wpłynie na jego ocnę sytuacji. Profesor Shudo jest Rzeczą, ta mysl nie dawała mu spokoju jak natrętny komar. A dowody ?- pomyslał. Jesteś naukowcem i licza się fakty

- Panowie, może pomyslę na głos, czasami to pozytywnie wpływa na ocene własnych mysli. Moje podejrzenia, że Recz działa z drugiej lub trzeciej linii nie zmieniała się. Odrzuciłem już myślenie, że ciało kosmity pierwszej nocy musiał zobaczyć biolog a nie inzynier. Ciekawość ludzka może być silniejsza od przyzwyczajeń zawodowych. Podejrzanym dzisiaj wydaje mi się Chuck Norris dlatego, że do tej pory dał sie poznac jako cżłowiek niezdecydowany i bardzo delikatnie poperający wcześniejsze propozycje przed nim sie pojawiające, a takie zachowanie odpowiadałoby mojej koncepcji prowadzenia tej rozgrywki przez Rzecz.

-Panowie może ja spróbuję otworzyc te szafke numerem 56331 i jeżeli ją otworze to chce aby test przeszedł Shudo

****************
lincz - Chuck Norris
chyba dostane dzisiaj ZPO ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.01.2006 o 21:53, argon napisał:

Chuck Norris dlatego, że do tej pory dał sie poznac jako cżłowiek niezdecydowany i bardzo delikatnie
poperający wcześniejsze propozycje przed nim sie pojawiające, a takie zachowanie odpowiadałoby
mojej koncepcji prowadzenia tej rozgrywki przez Rzecz.

Gdybym miał możliwość pisania normalnie to bym nie miał takich problemów. ale tak musze się podpierać na tekstach innych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2006 o 21:48, Furrbacca napisał:

- Jak na razie najbardziej podejrzani wedłu mnie są Paller, Kraft i Traversky. Na razie mam
pewne przesłanki, by zostawić Krafta w spokoju... Traverskiego też w tym momencie zostawię
w spokoju. Więc zostaje Paller...

***
Przepraszam za długą nieobecność - rodzinka przyjechała i głupio by było gdybym choćby z nimi
nie porozmawiał.
Lincz --> upiordliwy (przykro mi, ale nie mam czasu udowodnić :/)
***



"Zostawiam Traverskyego , zostawiam Krafta --> bo mi nie przeszkadzają. Niech kopnie w kalendarz Paller , który mi zawadza. Dwóch pozostałych zostawięsobie na deser... "-> nie wiem czy jesteś Rzeczą czy agentem rządowym , ale pragnę Ci powiedzieć ,że tą decyzją siejeszcze bardziej pogrążyłeś. Głos dodany akurat w momencie gdzie głos na mnie już był. Miałem ochotę dzisiaj przytknąć pistolet do głowy Shuda , za zwyczajną bezmyslność. Jeszcze jedno do Ciebie. Jeśli jesteś urzędasem i masz nam pomóc to szkoda mi Ciebie bo Ci się nie udało. A o kod chyba nawet nie głosowałeś. Jednym słowem...dupa...
Do Krafta - nie gorączkuj sie bo jak nam padniesz na zawał to będzie jeszcze większy problem. Nie wiem czy kombinujesz czy próbujesz nam udowodnić prawdę ale póki co to chaos sam powstaje więc trochęchłodnego myślenia by się przydało.


Lincz --> Furrbacca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Doug zastanawiał się długo, ale widząc, że godzina już dość późna postanowił szybko zagłosować, żeby nie powtórzyła się sytłacja z dnia wczorajszego.

*****
Lincz ---> Furrbaca
Numer ---> 56421 , jak się uda to sprawdzam Yarr
Furrbaca, wydaje mi się podejrzany, zacytuje też to zauważyłem i co pisał WoWmen "Atak/Atak/Przeprasza i próbuje się ukryć po tym."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się