Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Prezentujemy przeglądarkę Internet Explorer 8, zmodyfikowaną specjalnie dla gram.pl!

102 postów w tym temacie

Dnia 27.06.2010 o 13:47, tykus napisał:

Pfft, jakieś sharewarowe paskudztwo Windows only, to ja może pozostanę przy AdBlocku
(którego zresztą Chrome ma spieprzonego - ładuje reklamy, po czym je ukrywa xX).


Przetestuj, a zmienisz zdanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2010 o 12:46, Zaitsev napisał:

Nie rozumiem, o co wszyscy macie pretensje. Przygotowaliśmy specjalną wersję jednej z
przeglądarek, która pozwala na łatwiejszy dostęp do zawartości oferowanej przez nasz
portal. /.../ Może jestem ślepy, ale nie widzę tutaj jakiegokolwiek narzucania wyboru
browsera. /.../Poza tym opublikowaliśmy kilka tekstów, które traktują o tym, co zawiera Internet Explorer
i jakie zmiany poczyniono w nim, aby poprawić jego działanie względem poprzednich wersji.
Nie wydaje mi się, aby były one nasączone propagandą sukcesu. Nie twierdzimy, że Internet
Explorer 8 jest idealny, ale ma swoje zalety i wady. My dostarczamy informacje o produkcie,
ale końcową decyzję o instalacji pozostawiamy użytkownikowi, bo nie ma mowy o narzucaniu
komukolwiek czegokolwiek.


Dowcip polega na tym, że od portalu takiego jak gram (recenzującego gry) czytelnicy oczekują obiektywności i jawnego rozgraniczenia między artykułami, a reklamami. W przypadku gry jedna z przeglądarek dostaje własną podstronę, kilka artykułów na raz traktujących o niej i technologiach w niej zawartych (nawet jak wspomniane są wady) to czytelnicy oczekują, że będzie to oznaczone prawidłowo jako reklama (a tak nie jest). Baaardzo wątpię, aby taka akcje dostał np. Firefox z okazji wydania dodatku do gramu (pewnie skończyło by się na jednej małej wzmiance).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2010 o 14:11, Xantus napisał:

Dowcip polega na tym, że od portalu takiego jak gram (recenzującego gry) czytelnicy oczekują
obiektywności i jawnego rozgraniczenia między artykułami, a reklamami. W przypadku gry
jedna z przeglądarek dostaje własną podstronę, kilka artykułów na raz traktujących o
niej i technologiach w niej zawartych (nawet jak wspomniane są wady) to czytelnicy oczekują,
że będzie to oznaczone prawidłowo jako reklama (a tak nie jest). Baaardzo wątpię, aby
taka akcje dostał np. Firefox z okazji wydania dodatku do gramu (pewnie skończyło by
się na jednej małej wzmiance).

Serio? Po tym wszystkim co napisałem? Ewidentnie boli Cię to, że nie napisaliśmy o FireFoksie. Tylko po co?

Zrobiliśmy dodatek i jest on przeznaczony dla Internet Explorera.

Promujemy go, bo to użyteczna rzecz dla naszych czytelników.

Internet Explorer ma złą opinię ze względu na stare wersje, więc jest ryzyko, że ludzie przejdą obojętnie obok tego, co przygotowaliśmy.

Dlatego też publikujemy artykuły, które prezentują zmiany, jakie wprowadzono do IE 8 względem wersji poprzednich i nowe funkcje w przeglądarce. Niech ludzie wiedzą, co ewentualnie biorą.

Artykuły informują o dodatkowym narzędziu dla naszych czytelników, z tego co wiem, Microsoft po prostu zaoferował swoją pomoc przy tworzeniu tego ustrojstwa i jest to co prawda w pewnym sensie reklama, ale reklama użyteczna. To tak, jakby zarzucać każdemu portalowi, który zrobił swoją aplikację na iPhone''a, że reklamuje Apple. Kompletna bzdura.Tworzy się narzędzia na to, czego używają nasi czytelnicy. Przepraszamy za staranie się...

Zarzut o braku promocji wtyczki do FX-a jest śmieszny i wyciągnięty z kosmosu. Odłóż szklaną kulę, bo nie może ona służyć w dyskusji jako źródło argumentów. Równie dobrze mogę powiedzieć, że nie masz racji, bo przygotowalibyśmy cały tydzień z FireFoksem, gdyby taki plugin powstał. Czy mówię prawdę? Nie wiadomo. Bo to, uwaga, "GDYBANIE".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>Nasz Internet Explorer 8 został wzbogacony o dodatki Web Slice, które każdemu gramowiczowi i każdej >gramowiczce znacznie ułatwią kontakt z nami. Gdziekolwiek akurat zawędrujecie w Internecie, zawsze będziecie >mieć pod ręką najświeższe informacje z gram.pl. Nie przegapicie żadnego newsa, żadnego artykułu, żadnej >promocji w naszym sklepie.

Od paru lat używam google reader(RSS) i Firefoxa z Google Reader Watcher i żadnej informacji nie omijam. Nawet jeżeli połatają IE to nadal pozostanie dla mnie niewygodny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utnijmy zatem wszelkie gdybania i spekulacje:
- Czy prawdą jest że gram NIE otrzymał/otrzyma żadnych profitów od firmy Microsoft w związku z publikacją artykułów i specjalnej strony do ściągnięcia przeglądarki IE?
- Czy prawdą jest że gram NIE otrzyma żadnych profitów w związku ze ściągnięciem/używaniem przez użytkowników specjalnej (gramowej) wersji IE?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pal licho tam IE dostosowane przez gram.pl pod kątem ich czytelników.
Bardziej martwi mnie zachwalanie przez gram.pl, że IE8.0 wypadł abso-fakin-lutely fantastycznie w testach "pierwszej, niezależnej" europejskiej placówki badającej bezpieczeństwo oprogramowania, deklasując konkurencję.
[ http://www.gram.pl/art_9wjfGO3_Internet_Explorer_8_w_testach_NSS_Labs_strona_1.html]
Testach - czego nikt nie dodał - sponsorowanych przez ''małomiętkich'', co od razu rodzi wiele pytań i na kilometr śmierdzi.

Że posłużę się tylko trzema linkami:
http://arstechnica.com/microsoft/news/2009/08/microsoft-sponsors-two-nss-reports-ie8-is-the-most-secure.ars
http://my.opera.com/haavard/blog/2009/03/26/malware-report-from-nss-labs-manipulates-statistics
http://www.thetechherald.com/article.php/200912/3268/Can-you-trust-the-NSS-Labs-report-touting-the-benefits-of-IE8
+ jednym rodzimym:
http://tech.wp.pl/kat,1009785,title,Test-bezpieczenstwa-przegladarek-NSS-Labs-malo-wiarygodny,wid,12152896,wiadomosc.html?ticaid=1a6c7

Smutne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2010 o 23:21, Veilaine napisał:

Pal licho tam IE dostosowane przez gram.pl pod kątem ich czytelników.
Bardziej martwi mnie zachwalanie przez gram.pl, że IE8.0 wypadł abso-fakin-lutely fantastycznie
w testach "pierwszej, niezależnej" europejskiej placówki badającej bezpieczeństwo oprogramowania,
deklasując konkurencję.

Cytuję z linku, który sam podesłałeś - chyba w związku z tym nieco przesadziłeś:
Rick Moy, president of NSS Labs, sent us a follow-up e-mail to tell us that it was Microsoft''s online security engineering team (not marketing) that hired NSS Labs to do recurring benchmark testing so they could improve their services. Only once Microsoft''s security engineering team saw the results did it send the details over to the marketing department.
In terms of sponsorship of the reports, "this stuff is expensive to do right, and we need to monetize it somehow," Moy told Ars. "We invited Google, Mozilla, Apple, Opera to participate, but they didn’t even bother to respond, except for Opera, which stated they “don’t really focus on malware."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W podobnym tonie wypowiada się Google. Nie jesteśmy w stanie skomentować wiarygodności wyników testów, ponieważ dane NSS Labs i metodologia ich gromadzenia oraz przetwarzania nie zostały ujawnione w sposób umożliwiający niezależne potwierdzenie rezultatów - powiedział redakcji PCWorld Gareth Evans z Google. Nie mamy danych na poparcie wyników testów, w szczególności dotyczących różnic pomiędzy przeglądarkami korzystającymi z tego samego API.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2010 o 12:46, Zaitsev napisał:

Ja rozumiem, że niektórzy lubią jak im FireFox zżera cały dostępny RAM i sam spowalnia
się 40 pluginami, które są niezbędne, aby ta przeglądarka nadawała się do użytku


Akurat "czysty" Firefox jak najbardziej sie nadaje do uzytku i nie potrzebuje 40 wtyczek, aby dzialal prawidlowo. Na PC w sumie obowizkowo instaluje adblock, zeby mi sie glupie reklamy nie wyswietlaly. Na codzien jednak nie korzystam ani z IE, ani z Firefoxa, ani Opery, ani tez Chrome. Uzywam po prostu Safari. :) Na Macu jest to domyslna przegladarka i jest bardzi wygodna w uzyciu. Jest tez wersja na PC, ktora na blaszaku tez sobie zainstalowalem. A Safari posiada po prostu kilka rzeczy, ktore sprawiaja, ze strony internetowe czyta sie po prostu wygodnie. Podobnie jak w Firefoxie jest adblock, dzieki czemu mam spokoj z reklamami. Inna przydatna funkcja jest reader. Na czym to polega? Na jakiejs stronie internetowej tekst jest podzielony na kilka stron. Wybieram sobie readera i juz nie musze przechodzic do kolejnej strony na www. Mam za to piekny podglad calego tekstu, ktory wyglada mniej wiecej tak jak czytanie pliku pdf. I wtedy mozna sobie konfortowo poczytac, bez glupich reklam na dodatek.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taa i kolejne reklamy za rok albo dwa :) wspaniały nowy Internet Explorer 9 jest o niebo lepszy od 8. Z nowym IE 9 poczujesz się jak byś pływał w internecie. Nie musisz bać się o wirusy i reklamy wszystko blokujemy, nawet to co ci teraz trzeba. Twoje dzieci i wnuki i prawnuki mogą bezpiecznie serfować na fali internetu dzięki nowemu, wspaniałemu, niezawodnemu i wygrzmoconemu w kosmos IE 9 albo 10 labo 11 albo 12 albo 1000203

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Testy sponsorowane przez Microsoft, yeah. Od malware to ja mam oddzielny program, od przeglądarki nie wymagam czegoś takiego. To taki sam absurd, jak testowanie przeglądarki pod kątem antywirusa. Może sprawdziliby IE jak sprawuje się względem konkurencji w takich dziedzinach jak wydajność? Jak kompatybilność ze standardami? Aż dziwne, że Microsoft nie zastrzegł w EULA, tak jak w swoim SQL Server, że produkt nie może być porównywany z konkurencją. Bo IE lezy w tym co ważne na całej linii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2010 o 13:12, NintendoPassion napisał:

Gram.pl jak każdy szanujący się portal gromadzi sporą bazę statystyk. Zapewne większość
użytkowników używa IE i dlatego wybrali tą przeglądarkę.


Chyba raczej - Gram.pl jak każda firma w gospodarce kapitalistycznej chętnie zareklamuje cokolwiek byle by na tym zarobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować