Zaloguj się, aby obserwować  
Magok

World Of Tanks

13349 postów w tym temacie

Dnia 08.11.2014 o 10:27, Budo napisał:

>
> Co się stało się, że mam 2 dni premki? Wszystkim dali, czy jakaś misja była?

Oprócz tego jest zniżka na moduły oraz apteczki/naprawę.

a no dali dla każdego za odpalenie wot w sobotę, do dego exp dla załogi X3 i misje jakieś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2014 o 17:58, Reffan napisał:

To mamy ten sam problem. Niby na X tierze są bardzo fajne pojazdy, ale jakoś nie ciągnie
mnie strasznie do gry nimi. Koszta ogromne, progressu żadnego, poza doświadczeniem załogi.




U mnie zapewne też ten sam problem wystąpi za jakiś czas. Pograłem trochę tym T30 (dopiero mam 122mm) i poza zabawą w hull down i graniem jak T34 to obawiam się o wypuszczać z garażu, bo nie chcę tracić na niego kasy - wiem że abstrakcja, ale teraz posiadanie jakiegoś czołgu to tylko pędzenie do kolejnego - gdy to się kończy to pozostaje tylko monotonna gra bez celu. Prawie jak expienie w World of Warcraft - 5 lat spędziłem w tej grze, zrobiłem setki rajdów, instancji itd i nic. Koniec. Magia się skończyła :(

Comet też zawitał u mnie w garażu i poza zmniejszoną zrywnością, większą ilością HP to nic innego tylko stary kochany Cromwell :) Też chcę dolecieć do FV4202 zanim SerB go wyda na VIII tier, ale sądząc po tym co zrobili z SU76I to nie spodziewam się niczego miłego z ich strony :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2014 o 10:20, Budo napisał:

Co się stało się, że mam 2 dni premki? Wszystkim dali, czy jakaś misja była?


Ostatnio zauważyłem że gracze nie czytają w ogóle specjali na weekend(sam też rzadko czytam xD), i stąd się bierze ta niewiedza.;p Gdzie te czasy, kiedy każdy czekał na pierwsze info w czwartek, cóż to będą za bonusy na weekend.
Generalnie zaś dzisiejszym mistrzem tematu jest mój znajomek, który odpalił grę na chwilę ''sprawdzić coś tam''(czego robić nie musiał) i pojechał sobie gdzieś tam na weekend.


U mnie dziś szczęśliwy dzień, nie dość że w końcu udało mi się wbić ace''a na KT, to wcześniej też na T-150(mój główny pojazd na Twierdze), którymi to czołgami zawsze, ale to zawsze miałem pecha(albo brakło trochę expa przez pechową śmierć, albo rzeźnia taka że nie zdążyłem odpowiednio postrzelać). Tym tematom właśnie poświęcę graficzny spamik.:D
Ech, teraz muszę chyba wymodlić taką bitwę na KW-3. Niesamowicie fajny pojazd do grania(mimo działa które płata figle), ale też albo rzeź taka że nie ma co zbierać i się exp rozkłada na wiele pojazdów, albo mnie targetuje kto tylko może i mimo niezłych statów nie dożywam żeby postawić kropkę nad i.:/

20141108165739

20141108165754

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2014 o 16:58, Nephren-Ka napisał:

Gdzie te czasy, kiedy każdy czekał na pierwsze
info w czwartek, cóż to będą za bonusy na weekend.

No to właśnie mógł się nie doczekać bo bardzo rzadko były infa w czwartek. Był może taki ciąg parę tygodni a potem i tak znowu w piątek wrzucali specjale.

Mnie się komputer psuje jak włączę cokolwiek wymagającego większej ilości obliczeń systemowych - dzięki temu upodabniam się do Tantala z mitologi greckiej. Nie mogę sięgnąć po owoc który jest blisko. Tyle dobra się zmarnuje, tyle dobra... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Ja nigdy nic nie czytam. Jak hallack nie powie, to nie wiem ^^

gtw misje są dla mnie super nieczytelne i nie sprawdzam ich nawet. Same się robią- jak się nie zrobią, to trudno. Jedyna misja jaką zrobiłem to ta na łódź podwodną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2014 o 17:16, Pierogi_z_Cukrem napisał:

No to właśnie mógł się nie doczekać bo bardzo rzadko były infa w czwartek. Był może taki
ciąg parę tygodni a potem i tak znowu w piątek wrzucali specjale.


Na piątki też się czekało.;p Pamiętam że koło czwartku najczęściej po sieci zaczynały krążyć wszelkie ploty co to będzie na weekend.
Za to zgadza się to, że dziś jakoś mniej się tego pilnuje.;p

Dnia 08.11.2014 o 17:16, Pierogi_z_Cukrem napisał:

Mnie się komputer psuje jak włączę cokolwiek wymagającego większej ilości obliczeń systemowych
- dzięki temu upodabniam się do Tantala z mitologi greckiej. Nie mogę sięgnąć po owoc
który jest blisko. Tyle dobra się zmarnuje, tyle dobra... :(


Zawsze możesz sobie z gry zrobić pikselozę, wtedy większe szanse na działanie. Pięknie nie będzie, ale można i tak. Chyba że już to zrobiłeś, i przy tym ma problem.;p

@Budo - też nie czytam misji(skądinąd, to ta paczka modów by Aslain ma opcję, która zwiększa czcionkę w menu misji i czytelność się nieco poprawia), ale jednak na stronę czołgową warto zajrzeć zanim się wejdzie do gry.;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2014 o 19:45, Budo napisał:

Nadchodzą nowe tedeki brytyjskie- wieże, mocne działa, podwozie od centka, krótki zasięg
widzenia.


Papierowe wieże z nieokreślonym kątem obrotu (dopiero się decydują w WG), a krótki zasięg widzenia to nie ma być ich cecha charakterystyczna, a jest to element globalnego zmniejszenia zasięgu widzenia (prawdopodobnie już w następnym patchu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.11.2014 o 21:40, McFlash napisał:

Papierowe wieże z nieokreślonym kątem obrotu (dopiero się decydują w WG), a krótki zasięg
widzenia to nie ma być ich cecha charakterystyczna, a jest to element globalnego zmniejszenia
zasięgu widzenia (prawdopodobnie już w następnym patchu).

swoją drogą jeśli topowe TDki mają mieć tak małą, to T-34 czy KV będą chyba musiały gubić "trop" już przy 100m.. a starczyło po prostu zrobić większe mapy zamiast brnąć w absurdy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Niekoniecznie, bo kv nie pieprznie za 1200, a tamten tak. Chyba chodzi im o to, że tdki będą teraz musiały polegać na spotterach i nie będzie tak, że wali do ciebie tdek, który ma 500 metrów view range, sam cię wyspotował i zanim gdziekolwiek dojedziesz, to już cię nie ma, a koleś jest sktirany w krzakach i nigdy go nie zobaczysz. Zobaczymy co zrobią z zasięgiem widzenia w przyszłości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2014 o 21:40, McFlash napisał:

jest to element globalnego zmniejszenia
zasięgu widzenia (prawdopodobnie już w następnym patchu).


Czyli więcej znikających czołgów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2014 o 11:07, Budo napisał:

/.../

TDki mają oberwać najbardziej, ale nerf dotyczyć ma wszystkich pojazdów poza lightami. Dlatego jest to "ciekawe", bo może się okazać, że "opancerzone, z dużą alphą ale ślepe" ruskie dostaną niechcący sporego buffa, chyba że faktycznie taki t-34 będzie gubił przeciwnika w odległości 100 metrów.

Zresztą, TDki jak TDki, problemem tej gry zawsze był i będzie skycancer. Co z tego że wiecej zależy od rng niż skilla, skoro strzela z drugiego końca mapy, wali za więcej niż te TDki i nawet nie musi w ciebie trafić bezpośrednio, tego nigdy nie da się sensownie zbalansować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2014 o 13:53, dark_master napisał:

Zresztą, TDki jak TDki, problemem tej gry zawsze był i będzie skycancer. Co z tego że
wiecej zależy od rng niż skilla, skoro strzela z drugiego końca mapy, wali za więcej
niż te TDki i nawet nie musi w ciebie trafić bezpośrednio, tego nigdy nie da się sensownie
zbalansować.


Masz na myśli arty? Cóż, na niskich tierach akurat daje radę - ma tam znacząco ograniczony zasięg, a miejscami i możliwości manewrowania.
Np. taki Priest zadaje słabe obrażenia (za to ma dużo pocisków), a Grille ma bardzo wąski rozstaw działa i mało pocisków, przez co każdy z nich się liczy. Żaden z nich też nie potrafi strzelać przez całą mapę.
Cyrki z arty zaczynają się gdy ta może się ustawić w rogu i strzelać praktycznie przez całą mapę - czyli tak od T5/6.
Wystarczyłoby, żeby mapy faktycznie były większe, albo arty miała zmniejszony zasięg. Uunięcie lub ograniczenie splasha, etc.
Bardzo fajną i zbalansowaną arty jest właśnie Grille, który wymaga sporego skilla, żeby wiedzieć jak brać poprawkę na jego wady i wykorzystać zalety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Gram sporadycznie i póki co głównie czołgami rosyjskimi. Obecnie mam artylerię SU-8 oraz KV-1 i zastanawiam się jaki czołg wybrać po KV-1? KV-1S, KV-2 czy T-150?
A gdybym chciał zacząć grać inną nacją, to jaka ścieżka jest "przyjazna" dla mało doświadczonego gracza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2014 o 14:04, Bartkula napisał:

Witam. Gram sporadycznie i póki co głównie czołgami rosyjskimi. Obecnie mam artylerię
SU-8 oraz KV-1 i zastanawiam się jaki czołg wybrać po KV-1? KV-1S, KV-2 czy T-150?
A gdybym chciał zacząć grać inną nacją, to jaka ścieżka jest "przyjazna" dla mało doświadczonego
gracza?


Hejka, no to po kolei.
KV-1 to świetny czołg, nie sprzedawaj go. To dobry czołg do nauki gry ciężkimi maszynami, a przy okazji sporo zarabia. Z Kawulca możesz sobie potem odblokować różne opcje:
- Kv-2 to świetna maszyna i straszny troll. Jest nieźle opancerzony, całkiem żwawy i przy okazji ma potężne działo, które zadaje bardzo duże obrażenia niezależnie od pancerza przeciwnika (tzw. troll, albo derp). Jest to armata strzelająca burzakami i dlatego ten czołg dają sporą frajdę z gry i przy okazji jest bardzo mocny. Kv-2 prowadzi dalej do artylerii, lub do linii T-150.
- Kv-1s + Kv-85- to nowe czołgi, które niedawno się pojawiły / miały rebalans- generalnie są dobre z tego co zauważyłem i jest to linia, któa ma generalnie słabszy pancerz, za to lepszą mobilność. Na 7 tierze w tej linii jest dość słaby czołg IS, którym osobiście bardzo nie lubiłem grać, za to na 8 jest Is-3, który jest genialny. Generalnie linia fajna z pominięciem IS''a, który jest nudny jak flaki z olejem i w sumie nie ma żadnych zalet.
- T-150 bardzo zacna maszyna, podobna w stylu do Kv-1. To jest linia, która kosztem mobilności stawia na pancerz i ma bardzo fajne czołgi. Na 8 tierze mamy kolejną zacną maszynę w postaci Kv-4, który ma super pancerz.

Generalnie ja gram tą linią mobilną i sobie chwalę. Musisz tylko pamiętać, że te maszyny nie będą tak opancerzone jak kv-1. Jeśli stawiasz na pancerz, to idź w T-150. Jeśli nie obchodzą cię wyższe tiery i chcesz się po prostu pobawić, to kup Kv-2.

Ścieżki przyjazne dla noobów? Może niemieckie medy, lub niemieckie ciężkie czołgi? Jest tam sporo dobrych maszyn typu Tiger P, Tiger II, Panther? Mają fajny pancerz i niezłe działa, które są precyzyjne i mają dobrą penetrację. Trochę czarna owca w tym stadku to Tiger I, który niestety jest za miękki jak na ciężki czołg.
Inna fajna linia to amerykańskie czołgi ciężkie.


dark_master---> no i fajno, scouty będą od scoutowania wreszcie. A nie, że lądujesz scoutem 7 tieru w meczu 10 tieru i każdy ma większy zasięg widzenia od ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panther i KT "noobfriendly"?
Ktoś tu chyba za mało grał niemieckimi i ruskimi medami/HT.
Już nawet amerykańskie HT i medy TVI-VIII są bardziej "noobfriendly" niż niemieckie.

A podstawowy Tygrys jest jedną z najlepszych maszyn TVII w grze.
Jedyna chyba siódemka, która z powodzeniem bez golda może bić przyzwoite wyniki na TX.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2014 o 15:18, meryphillia napisał:

Panther i KT "noobfriendly"?
Ktoś tu chyba za mało grał niemieckimi i ruskimi medami/HT.
Już nawet amerykańskie HT i medy TVI-VIII są bardziej "noobfriendly" niż niemieckie.


Zanim dojdzie do kt, albo pantery to będzie umiał na tyle, że sobie poradzi. Mają dobre działa (pantera 198 penetracji to jest jakiś fenomen), a tygrys II oprócz tego jest też dobrze opancerzony- na pewno łatwiejszy do gry niż np. vk 45.02A na tym tierze. Według mnie dla słabszego gracza nie ma nic bardziej frustrującego niż kiepskie działo- gdy jesteś pomidorem, nie znasz weakspotów, nie wiesz jak się ustawiać i gdzie strzelać to jest jakaś porażka.

Dnia 09.11.2014 o 15:18, meryphillia napisał:

A podstawowy Tygrys jest jedną z najlepszych maszyn TVII w grze.
Jedyna chyba siódemka, która z powodzeniem bez golda może bić przyzwoite wyniki na TX.


Tygrys jest spoko, ale na dziesiątki go nie rzuca przecież. Problem jest taki, że jest bardzo miękki... nawet lekkie czołgi i medy z przeciętną penetracją przebijają go od przodu. Pod tym kątem już lepszy jest Tygrys P. Ma weakspoty, ale przynajmniej front jest mocny i nie tak łatwo go przebić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2014 o 15:14, Budo napisał:

Ścieżki przyjazne dla noobów? Może niemieckie medy, lub niemieckie ciężkie czołgi? Jest


Raczej niemieckie TDki. Hetzer i Stug są świetne. No i ten durny amerykański TD, który od przodu ma taki pancerz, że bez gold ammo nie podchodź :-)
Amerykańskie są jak dla mnie spoko, poza M3 Lee, na którym trzeba się namęczyć.

Dnia 09.11.2014 o 15:14, Budo napisał:

tam sporo dobrych maszyn typu Tiger P, Tiger II, Panther? Mają fajny pancerz i niezłe
działa, które są precyzyjne i mają dobrą penetrację. Trochę czarna owca w tym stadku
to Tiger I, który niestety jest za miękki jak na ciężki czołg.


... Tiger I, który wymaga skilla, chciałeś powiedzieć.
Pierwszy tygrys jest świetną maszyną, tylko trzeba go ogarniać. Nie jest to samograj.
Zdarzyło mi się na nim kiedyś robić za - jakkolwiek by to paradoksalnie nie zabrzmiało - tanka dla drużyny. Lowe i dwa czy trzy inne wrogie czołgi próbowały mnie zdjąć, a ja wykorzystywałem tylko jeden wrak i dobre ustawienie oraz ruch, żeby skupić na sobie ogień, podczas gdy nasi ich punktowali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować