Zaloguj się, aby obserwować  
Magok

World Of Tanks

13349 postów w tym temacie

Dnia 03.09.2011 o 19:23, Wilkv napisał:

Zwiadowcę dostajesz tylko za wygraną bitwę.


Aha. Rozumiem. Byłaby wygrana, bo czterech naszych było już pod bazą przeciwnika, ale jakiś [cenzura] w VK rzucił się z jednego końca mapy na drugi by bronic bazy na którą nacierało dwóch przeciwników. Za nim pojechał drugi "bohater - obrońca". Niby jednego zniszczył, ale drugiego już mu się nie udało i podzieliliśmy się punktami z drużyną przeciwną. Może łatwiej mi to mówic kiedy obserwowałem walkę już z zaświatów a w ferworze walki ludzie tracą zmysł odpowiedzialny za myślenie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2011 o 18:59, Hydro2 napisał:

Orlik''s Medal - Awarded for destroying three or more enemy vehicles with a light tank.
The targets must be at least two tiers higher than the player''s tank.
Roman Edmund Orlik, a Polish Army sergeant, was a tank ace who knocked out 13 German
tanks with his light TKS tankette in September, 1939.

Tak spojrzałem po medalach, ot miły akcent


Ło 0_o. Nigdy nie doczytałem tego nawet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2011 o 18:49, MasterChiefGT napisał:

Chodziło mi o to że arta przywaliłem koło E75 i zdmuchło go od splasha za prawie 700dmg


Najlepsze działo od S-51 ma 1850 damage. E75 ma 1820 HP. Te 700 to nie była nawet połowa ani jednego , ani drugiego. Teraz pytanie jak blisko niego walnąłeś, bo jak 2-3 metry obok, to nie są wygórowane obrażenia.

Dnia 03.09.2011 o 18:49, MasterChiefGT napisał:

Jak arta t6 nie trafi to i tak splash uszkodzi


Dużo zależy od ukształtowania terenu, przeszkód, wcelowania, etc. Ja dzisiaj na Grille miałem na 14 strzałów jeden w cel i jeden obok. Jak się trafi taka bitwa, gdzie nawet praktycznie pewne strzały lecą dziesięć metrów dalej, to nawet tych 700 nie zobaczysz.

Dnia 03.09.2011 o 18:49, MasterChiefGT napisał:

a te nowe LT i tak będą padać od 2-3 strzałów


Będą. LT w tej grze mają niewielki sens od pewnego momentu. Ich jedynym zajęciem jest scoutowanie.

Dnia 03.09.2011 o 18:49, MasterChiefGT napisał:

Jako jeden z nielicznych poluje grając czołgami na scoutów bo reszta jedzie na pałe


O właśnie. I już widzisz, po co są LT. To taki papierek lakmusowy na kretynów. Widziałem bitwę na Karelii, gdy na środku ustawiły się trzy HT, a Leopard radośnie przejechał tuż obok nich i wpadł do bazy.
Inna sprawa, że wielu ludzi w LT też jeździ jak idioci. W bitwie bez arty potrafią pojechać na pałę. I co z tego że wykryją wroga w jego bazie, jeśli nie ma komu strzelać, bo wszyscy jeszcze są osłonięci przed bezpośrednim ogniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.09.2011 o 19:57, pkapis napisał:

Inna sprawa, że wielu ludzi w LT też jeździ jak idioci. W bitwie bez arty potrafią pojechać
na pałę. I co z tego że wykryją wroga w jego bazie, jeśli nie ma komu strzelać, bo wszyscy
jeszcze są osłonięci przed bezpośrednim ogniem?

bo i tak nic nie uszkodzą (bo nie mają czym, choć teraz to się trochę zmieni), a tak to chociaż dostaną expa i kasę za wyspotowanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2011 o 20:55, dark_master napisał:


> Inna sprawa, że wielu ludzi w LT też jeździ jak idioci. W bitwie bez arty potrafią
pojechać
> na pałę. I co z tego że wykryją wroga w jego bazie, jeśli nie ma komu strzelać,
bo wszyscy
> jeszcze są osłonięci przed bezpośrednim ogniem?
bo i tak nic nie uszkodzą (bo nie mają czym, choć teraz to się trochę zmieni), a tak
to chociaż dostaną expa i kasę za wyspotowanie?


no i myslę, że teraz gra LT przestanie być tylko "do pewnego momentu". Co prawda takiego GW tigera i tak trzeba sporo natrafiać by położyć (co nie zmienia faktu że się da, bo do tej pory było to problematyczne), ale jednocześnie absorbuje się uwagę połowy wrogiej drużyny i daje szanse ''swoim''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się już rozpisywać ale arta i tak jest przesadzona
Siedzisz z tyłu czekasz na spot i strzelasz na cała mapę przy farcie większość czołgów ściągasz na hita

A LT ściągam z 1 zasady żeby potem mnie taki dziad nie wyspotował i powietrze do mnie nie strzelało tak samo staram się arte chronić a nie zostawiam ja na pastwę losu...

Lepiej zdjąć scouta na strzał i mieć spokój niż później jak wróg ruszy do ofensywy scout robił zamieszanie

A grill to nie arta T6 z splashem 6m
Za to GW P ma celniejsze działo i bije 1200 nieraz ferdkiem padłem od strzała

I pewne jest jedno ludzie nie umieją grać i współpracować ja staram się swoich osłaniać a ci wystawiają mnie do wiatru uciekają medy się kampią gdy HT mieży w inny czołg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2011 o 22:01, MasterChiefGT napisał:

Nie chce mi się już rozpisywać ale arta i tak jest przesadzona
Siedzisz z tyłu czekasz na spot i strzelasz na cała mapę przy farcie większość czołgów
ściągasz na hita

W większości wypadków grając artą nie mam tego komfortu

Dnia 03.09.2011 o 22:01, MasterChiefGT napisał:

A LT ściągam z 1 zasady żeby potem mnie taki dziad nie wyspotował i powietrze do mnie
nie strzelało tak samo staram się arte chronić a nie zostawiam ja na pastwę losu...

Ogółem poza strzelaniem na dalsze dystanse przeciwników w ruchu, musiałem nauczyć się zdejmować spotów i inne czołgi próbujące mnie staranować bo team nic nie robił z tego

Dnia 03.09.2011 o 22:01, MasterChiefGT napisał:

Lepiej zdjąć scouta na strzał i mieć spokój niż później jak wróg ruszy do ofensywy scout
robił zamieszanie

Umiejętny scout ma to do siebie, że potrafi podświetlać przeciwnika by arta nie miała problemu z trafieniem

Dnia 03.09.2011 o 22:01, MasterChiefGT napisał:

A grill to nie arta T6 z splashem 6m

Żebyś się nie zdziwił- splash jest zależny od pancerza- a te głównie są bokiem i tyłem do niego

Dnia 03.09.2011 o 22:01, MasterChiefGT napisał:

Za to GW P ma celniejsze działo i bije 1200 nieraz ferdkiem padłem od strzała

Ogółem ferdek to najłatwiejszy cel tuż po jankeskim T29 i Jagdtigerze, które są tak ogromne, że całe kółko zajmują

Dnia 03.09.2011 o 22:01, MasterChiefGT napisał:

I pewne jest jedno ludzie nie umieją grać i współpracować ja staram się swoich osłaniać
a ci wystawiają mnie do wiatru uciekają medy się kampią gdy HT mieży w inny czołg

Ja z kolei widzę tendencję gdzie gośc zamiast się cofać do 5 sojuszników to stoi i walczy samotnie.

Swoją drogą- zdobyłem Hummela i chyba dam ulepszenie do szybkości celowania

Co do Ferdka- ogólnie niemieckie tdki z high tieru to rozczarowanie, a Lowe zaczynają mnie wkurzać ze swoją przegiętością- pancerz 120mm to tylko teoria, a to działo 105mm ma mocniejszą penetrację od tier IX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.09.2011 o 22:26, Hydro2 napisał:

Co do Ferdka- ogólnie niemieckie tdki z high tieru to rozczarowanie, a Lowe zaczynają
mnie wkurzać ze swoją przegiętością- pancerz 120mm to tylko teoria, a to działo 105mm
ma mocniejszą penetrację od tier IX


Tu się zgodzę niemieckie TD to badziew jakich mało

Lowe jest pezegięty i rozwala mnie jak 128 odbija się od jego klaty z mojego JT mając 276 pen
Lowe jest oszukany

Mam hummela i powiem że jego splash przy arcie T6 nie nadaje się do porównania
Pograj S51 z 203 to zobaczysz o czym mówię ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

JgPatnherem gra mi się wyśmienicie, a Loewe nie jest tam zaraz taki straszny. Jego frontowy armor puszcze absolutnie każdy pocisk... Wystarczy JgPzIV i jego najlepsze działo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uwierz mi iż mam takie jaja że ta 128 się odbija od Lowe a wchodzi w Mausa
Tak samo niekiedy są takie cyrki że za nic Mausa nie przebije bo pocisk nagle wchodzi z całym dmg za 0

Po za tym lowe może każdy idiota kupić :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od Lowe potrafią być rykoszety kiedy trafia się w wieżyczkę, strzały w kadłub przyjmuje jak gąbka wodę ;)

Dzisiaj po raz pierwszy zdarzyło mi się bronić bazy... taranując wroga moim Hummelem :D Brak amunicji, cóż innego mi zostało ;)
No i kolejna wspaniała bitwa made by WoT.

20110904103510

20110904103523

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi, opłaca się zamontować w T-43 tą krótką 122 ?? Chce zadawać jakiś dmg a ze stockowym działem niewiele zdziałam :D Wiadomo, do czasu wybadania podwozia i wieżyczki, bo po tym przechodzę na 100 mm :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niedawno miałem ten sam dylemat i zamontowałem tą 122. Gra się kiepsko, ale podejrzewam, że ze stockowym sprzętem jest jeszcze większa sieka, więc raczej warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2011 o 23:53, MasterChiefGT napisał:

Tu się zgodzę niemieckie TD to badziew jakich mało


0_o

JagdPanther i Ferdi są genialne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ferdi to nie T-54, że się od niego mobilności wymaga ;). Jak się nim gra jak TD to nie podskoczą. Teraz tylko słabiej jak promocje na golda są bo z golda nawalają i przez przód wchodzi, że aż żenada...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2011 o 20:23, MKRaven napisał:

Ferdi to nie T-54, że się od niego mobilności wymaga ;). Jak się nim gra jak TD to nie
podskoczą. Teraz tylko słabiej jak promocje na golda są bo z golda nawalają i przez przód
wchodzi, że aż żenada...

Nim raczej się gra jak heavy tankiem, bo do chowania to to się nie nadaje....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ferdi jak się ustawi jest spoko
Ale jego wielki armor 200 puszcza 10.5 Bl9 aż miło

Do tego właśnie przed chwilą na CW miałem super przykład wotowskiego systemu dmg
2 strzały z najlepszego działa na JT w bok E100 po 0 a dziurki mu zostały wtf ?...

I przez takie cyrki odechciewa mi się grać w WoT
A naprawić im jest to ciężko ale popsuć łatwo było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.09.2011 o 21:24, MasterChiefGT napisał:

I przez takie cyrki odechciewa mi się grać w WoT
A naprawić im jest to ciężko ale popsuć łatwo było

swoją drogą nie było gadki że to specjalnie, by gra była bardziej nieprzewidywalna i cośtam cośtam? Bo to że przede wszystkim z niemieckimi jest ten problem to tylko detal ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż to za dodatkowa opcja z obrazka numer dwa, co trzeba zrobić by mieć coś takowego w grze zainstalowane ? pytam gdyż to pewnie jakiś mod...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować