Zaloguj się, aby obserwować  
rada

Zagraniczni forumowicze

43 postów w tym temacie

Czy są jacyś forumowicze urodzeni za granicą, ja akurat urodziłem się w niemczech (ale jestem Polakiem). A ty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamietam to w wątku o Etherlord II był jeden forumowicz pochodzący z zagranicy. Nie pamiętam jaką miał ksywkę i skad pochodził. Chyba gdzies z Bałkanów o ile sobie dobrze przypominam. Kiedyś o tym nawet pisał. Jak komuś się nudzi to niech sobie poszuka - ja nie mogę coiś znaleźć. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2006 o 16:43, rada napisał:

Czy są jacyś forumowicze urodzeni za granicą, ja akurat urodziłem się w niemczech (ale jestem
Polakiem). A ty?

A ja tez ;) Dokładnie w małym, aczkolwiek przepieknym, miasteczku zwanym Neustadt! To na bawarii. A ty gdzie sie urodziłes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem urodzony w Bielsku-Bialej w Polsce ale mieszkam w Angli mam 14 lat [a tak w nawiasie TS Podbeskidzie Bielsko-Biala 0:0 Ślask Wrocław]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ach, zadroszczę osobom, które nie są zmuszone siedzieć w tej zawszonej dziirze Polską zwaną, a mieszkają sobie w jakimś cywilizowanym kraju i stać ich na gry na konole i WoWa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2006 o 17:41, Igor FCBayern napisał:

> Czy są jacyś forumowicze urodzeni za granicą, ja akurat urodziłem się w niemczech (ale
jestem
> Polakiem). A ty?
A ja tez ;) Dokładnie w małym, aczkolwiek przepieknym, miasteczku zwanym Neustadt! To na bawarii.
A ty gdzie sie urodziłes?

Ta to super! Ja mieszkalem przez 4 lata w Karlsruhe potem przeprowadzka do Warszawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2006 o 19:20, lampak napisał:

Ach, zadroszczę osobom, które nie są zmuszone siedzieć w tej zawszonej dziirze Polską zwaną,
a mieszkają sobie w jakimś cywilizowanym kraju i stać ich na gry na konole i WoWa.


Nie przesadzaj mamy świetne dystrybucje itd co prawda problem jest z pracą niestety :[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2006 o 20:46, rada napisał:

> > Czy są jacyś forumowicze urodzeni za granicą, ja akurat urodziłem się w niemczech
(ale
> jestem
> > Polakiem). A ty?
> A ja tez ;) Dokładnie w małym, aczkolwiek przepieknym, miasteczku zwanym Neustadt! To
na bawarii.
> A ty gdzie sie urodziłes?
Ta to super! Ja mieszkalem przez 4 lata w Karlsruhe potem przeprowadzka do Warszawy.

Ja w niemczech mieszkałem przez 1,5 roku, potem w Polsce i tak do dziś. Ale jak skończe gimnazjum to sie z kolei do Angli wyprowadzam :D Puki co jestem w 1 klasie gim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2006 o 19:20, lampak napisał:

Ach, zadroszczę osobom, które nie są zmuszone siedzieć w tej zawszonej dziirze Polską zwaną


To mnie zawsze zastanawiało - jak wszechobecny i często do przesady demonstrowany patriotyzm może się nie kłócić z takimi wypowiedziami?

Jak ktoś nas "obrazi" (vide reklama niemieckiego MM) - to każdy się oburza.A jak sami rozmawiamy o swoim kraju - to prześcigamy się w negatywnych epitetach. I nigdy jakoś nie słyszałem przy okazji takiej rozmowy, żeby chociaż *jedna* osoba się oburzyła. Żeby chociaż jedna zaprotestowała.

Więc ja zaprotestuję. Ja nie żyje w żadnej zawszonej dziurze i proszę tak nie pisać o moim kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2006 o 17:41, HumanGhost napisał:

Z tego co pamietam to w wątku o Etherlord II był jeden forumowicz pochodzący z zagranicy. Nie
pamiętam jaką miał ksywkę i skad pochodził. Chyba gdzies z Bałkanów o ile sobie dobrze przypominam.
Kiedyś o tym nawet pisał. Jak komuś się nudzi to niech sobie poszuka - ja nie mogę coiś znaleźć.
:-)


To chyba xardax był, tak szmiesznie piszał i nie odrószniał niektórych liter :)
Ale dawno go już nie widziałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2006 o 13:05, Domek napisał:



Problem w tym że u nas w Polsce nie wychowują nas na patriotów do takiego stopnia by takich wypowiedzi nie było. Obecna sytuacja jeszcze bardziej to powiększa. W USA dzieciaki wychowują tak by kochały swoją flagę, hymn, ojczyzne, poświęcą swoje życie "ku chwale ojczyzny" itp. Pamiętam ze szkół przebłyski tego ale więcej nauczyli mnie w tej kwestii rodzice i dziadkowie. W USA zrozumieli że inwestować w młodzież to najlepszy sposób na rozwój kraju bo to ich przyszłość.
Co do poglądów o swoim kraju to są te pozytywne i negatywne. Można kogoś urazić tym obrażaniem mnie też obraża, ale skoro ludzie mają taką sytuacje a nie inną to jak tu się denerwować. Przykładem jest "Cygan", sławny Pan z Torunia, 35 lat cięzkiej pracy i co ? Płakać chce się, połowa młodych ludzi będzie skazana na wyjazd do innego kraju po prace lub szczęście, będą musieli zaryzykować bo tu perspektyw zbytnio nie ma..
Zostanie wóz albo przewóz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie ja bym mógł się podpisać pod Twoją wypowiedzią, że też nie uważam Polski za dno.
Dlaczego nikt nie protestuje, ponieważ moim zdaniem nie ma to sensu. Po co wywoływać tutaj kłutnie skoro osobą tak pisząca nie da się przekonać ani ja nie dam się przekonać.
No i ostatecznie nie każdy się oburza, kiedy pod względem Polski są rzuca złe epitety, ponieważ niektórę - co tu dużo mówić - to czysta prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam uważam się za Polaka, urodzonego w Polsce obywatela Polski, a zarazem Europejczyka członka Unii Europejskiej.

I w ogóle wydaje mi się, że takie nacjonlizowanie się jest bez sensu. Ale mogę się mylić. Ostatnio koleżanka powiedziała mi, że jestem wynarodowionym gniotem ;-).

Co nie znaczy, że nie czuje się obywatelem Polski i zgadzam się na obrażanie kraju. Ale wydaje mi się, że nadmierny patriotyzm, który często przeradza się w skrajny nacjonalizm jest przegięciem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2006 o 13:05, Domek napisał:

I nigdy jakoś nie słyszałem przy
okazji takiej rozmowy, żeby chociaż *jedna* osoba się oburzyła. Żeby chociaż jedna zaprotestowała.


Taa. Nie wszyscy czytają wszystkie wątki. No ale już Churchill powiedział o moderatorach:
"nigdy tak wielu nie zawdzięczało tak wiele, tak niewielu (czy jakoś tak :)

Dnia 01.04.2006 o 13:05, Domek napisał:

Więc ja zaprotestuję. Ja nie żyje w żadnej zawszonej dziurze i proszę tak nie pisać o moim
kraju.


Mieszkam w tym kraju, pracuję, jestem aktywnym konsumentem. Oto mój protest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2006 o 13:23, Modest-Vermin napisał:

Przykładem jest "Cygan", sławny Pan z Torunia, 35 lat cięzkiej pracy i co ?

Cygan nie jest z Torunia tak btw. I na tym filmie też jakoś ta starówka nie toruńska. Jak już Tadek jest z Torunia to teraz po kolei wszystkie urban legends będą przypisywane do Torunia ;P
...a mnie reklama MM nie ruszała zupełnie... nawet zabawna była ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2006 o 13:44, SwenG napisał:

...a mnie reklama MM nie ruszała zupełnie... nawet zabawna była ;)


Bo to był taki balans na granicy humoru a przekroczenia granicy ...hmm... dobrego smaku? kulturalności?
Trudno to czasem wyczuć, kieydś ktosmoze poczuc sie urażony.

W każdym razie pamiętajmy, że reklamy to tania sztuka, ale za to masowa - zobaczy ją prawie każdy Niemiec i pewnie na prawie każdego świadomie lub podświadomie oddziała. Ci którzy maja zawężone horyzonty umysłowe, będą przeciwko polskim hydraulikom i gastarbeiter''om.

Mój wujek z Austrii (Turek swoją drogą ;)) ma dużego stracha i jeszcze nigdy nie przyjechał swoim wyglancowanym Mercedesem do Polski (dokładniej Warszawy) właśnie ze strachu przed kradzieżą, jakby na codzień niejeździły tu nowsze i bardziej luksusowe samochody.

Wszystko ma swoje plusy dodatnie i ujemne :].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2006 o 13:05, Domek napisał:

> Ach, zadroszczę osobom, które nie są zmuszone siedzieć w tej zawszonej dziirze Polską
zwaną

To mnie zawsze zastanawiało - jak wszechobecny i często do przesady demonstrowany patriotyzm
może się nie kłócić z takimi wypowiedziami?

Jak ktoś nas "obrazi" (vide reklama niemieckiego MM) - to każdy się oburza.A jak sami rozmawiamy
o swoim kraju - to prześcigamy się w negatywnych epitetach. I nigdy jakoś nie słyszałem przy
okazji takiej rozmowy, żeby chociaż *jedna* osoba się oburzyła. Żeby chociaż jedna zaprotestowała.

Więc ja zaprotestuję. Ja nie żyje w żadnej zawszonej dziurze i proszę tak nie pisać o moim
kraju.

zgadzam sie z Tobą tez mnie to wkurza jak Polacy mowia zle o Polsce, a to wlasnie Polska jest jaka jest przez takich ludzi. Ja tam jestem zadawolony ze jestem Polakiem, Polska to wspanialy kraj tylko szkoda że za granicą tego nie wiedzą. A co to reklamy MM to my tez powinnimsy sie odegrac a nie tylko patrzec i narzekac,
Nie rozumiem czemu oni tak sie z nas ciagle nasmiewają i uwazają ze jestesmy gorsi. Gdyby nie cholerna wojna i cholerna komuna bylibysmy takim samym panstwem co niemcy czy francja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2006 o 13:05, Domek napisał:

Więc ja zaprotestuję. Ja nie żyje w żadnej zawszonej dziurze i proszę tak nie pisać o moim
kraju.



Bo to polega na tym, że "owszem, dziura, ale MOJA dziura i proszę się nie wtrącać, drodzy zachodni sąsiedzi!":).

Co do patriotyzmu - czuję się Polakiem bardzo mocno i czuję się też Słowianinem, Europejczykiem - w mniejszym stopniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować