Zaloguj się, aby obserwować  
Arkadiusz

Guild Wars - Temat ogólny

55450 postów w tym temacie

Update - Wednesday, November 2

Fixed a server crash bug

---

a juz myslalem ze nastapil koniec halloween i grafika wroci do normy, ale na szczescie nie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie można spodkać MAD KING '' a ????
Chce dostać tą dynię i pobawić się z nim ale nie wiem gdzie jest i októrej prosze pomocy !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2005 o 19:59, PAZ3R napisał:

Gdzie można spodkać MAD KING '' a ????
Chce dostać tą dynię i pobawić się z nim ale nie wiem gdzie jest i októrej prosze
pomocy !!


Będzie w Haloween... za rok ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poproszę o pomoc dla początkującego warriora :P
1) jak identyfikować znalezione przedmioty? Kupiłam od merchanta identyficate kid i co dalej? Kliknąc mam na ten przedmiot czy na kida?
2) jaka role pelnia trenerzy, jako druga profesje wybralam mnicha i dostalam dwa skille pierscien bane signet i jakis skill leczacy. Czy mam isc z nimi do trenera?
Cos gubię się w tej grze! Przeszlam kazdy sprzedawany RPG w Polsce w tym i angielskojęzyczne, a w tej cos mnie zniecheca do tej gry!
Jakieś przedmioty znajduję. Nie wiem do czego one slużą. Nie wiem, czy sprzedać, czy zostawić. Może pójde na jakiś kurs przygotowawczy do tej gry. Nie wiecie gdzie organizują?
Nie podoba mi się sterowanie. Nie moge kierowac kamerą na boki! Klikam myszką, to mój warrior leci do przodu i jak ten odrzutowiec mija po drodze setki wrogów. A może ta gra nie jest dla dziewczyn?! :P
A może rozpuściłam się na Dungeon Siege i Gothic, bo tam sterowanie bardzo mi podpadało!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha! I jak wygląda handel między graczami! I nie kierujcie mnie na strony internetowe, bo cały tydzień tam czytałam i wiele sie dowiedziałam, ale co teoria, to teoria. A w praktyce jestem neptek!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2005 o 22:21, Aleczka napisał:

Poproszę o pomoc dla początkującego warriora :P
1) jak identyfikować znalezione przedmioty? Kupiłam od merchanta identyficate
kid i co dalej? Kliknąc mam na ten przedmiot czy na kida?

Najpierw 2 razy na kita, potem na przedmiot.
>Nie moge kierowac kamerą na boki!
Przytrzymaj prawy przycisk myszy - bedziesz obracac kamere. Szybko mozna sie przyzwyczaic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2005 o 22:21, Aleczka napisał:

Poproszę o pomoc dla początkującego warriora :P
2) jaka role pelnia trenerzy, jako druga profesje wybralam mnicha
i dostalam dwa skille pierscien bane signet i jakis skill leczacy. Czy mam isc z nimi do trenera?


Skille dostaje się głównie przez robienie qestów ( jak zrobisz jakieś zadanie dostajesz w nagrodę skille)

Dnia 03.11.2005 o 22:21, Aleczka napisał:

Jakieś przedmioty
znajduję. Nie wiem do czego one slużą. Nie wiem, czy sprzedać, czy zostawić.


Większość możesz sprzedać. Zostaw tylko te co są przydatne dla twojej klasy, albo jakieś bardzo cenne ( złote lub fioletowe)

Dnia 03.11.2005 o 22:21, Aleczka napisał:

Nie podoba mi się sterowanie. Nie moge kierowac kamerą na boki! Klikam myszką, to
mój warrior leci do przodu i jak ten odrzutowiec mija po drodze setki wrogów. A może ta gra nie jest dla dziewczyn?! :P


Gra jest dla wszystkich :D sterować możesz też klawiaturą - strzałkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2005 o 22:26, Aleczka napisał:

Aha! I jak wygląda handel między graczami!


Jesteś chyba dopiero w prologu więc daj sobie spokój z handlem, sprzedawaj wszystko u marchanta dopóki nie rozeznasz się co i ile jest naprawdę warte bo ceny dyktowane przez współgraczy są często gęsto brane z sufitu i obliczone na naiwnych.
Zerknij sobie na polskie strony GW, są tam działy bardzo dokładnie i prosto wyjaśniające wszystko, co może Ci sie wydawać lekko mgliste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za tydzien będe w domciu(w czwartek),więc jeśli skończysz proglog i dojdziesz do normalnego Ascalonu to moge Ci pomóc w grze.Gram wojwoniczką/mniszką takze moge toche pomóc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2005 o 22:21, Aleczka napisał:

Poproszę o pomoc dla początkującego warriora :P
1) jak identyfikować znalezione przedmioty? Kupiłam od merchanta identyficate
kid i co dalej? Kliknąc mam na ten przedmiot czy na kida?
2) jaka role pelnia trenerzy, jako druga profesje wybralam mnicha
i dostalam dwa skille pierscien bane signet i jakis skill leczacy. Czy mam isc z nimi do trenera?
Cos gubię się w tej grze!


Ad 1. Dwa razy klikasz na Kit i później na przedmiot...Rób to dla każdego przedmiotu, gdyż tylko w ten sposób sprzedawanie u handlarza ma sens - cena wzrośnie.
Ad 2. Trenerzy uczą właśnie umiejętności. To co dostałaś, to właśnie one. Będąc w mieście wrzuć je sobie na pasek umiejętności, żeby móc ich używać poza miastem. :) Pamiętaj tylko aby rozwijać atrybuty związane z danymi umiejętnościami. W prologu można znaleść umiejętności dla każdego atrybuty jaki posiada dana postać. Nie pamiętam ile dokładnie tego wyjdzie, ale tak "na oko" to ok. 16. Dostaje się je albo za wykonanie zadania albo...przed wykonaniem zadania. ;) Dodatkowo zanim zatwierdzisz drugą klase swojej postaci możesz ją dowolnie zmieniać, odblokowując podstawowe umiejętności dla innych klas. Przyda się to w późniejszej grze.

Sterowanie. Najlepiej opanować WSAD i mszykę+prawy jej przycisk. W ten sposób masz załatwione chodzenie i obracanie kamerą. Akurat dla mnie sterowanie tutaj jest świetne i kosztowało mnie sporo wysiłku aby przyzwyczaić się do tego z DS ;). Tip: kółko myszki to zoom. :)

Handel z graczami nie ma większego sensu póki się jest w prologu...A jak wygląda? Klikasz na danego gracza. Pojawi się wtedy przycisk "Trade", którego kliknięcie spowoduje otwarcie okna handlu. Reszta to standard.

Ważne! W prologu, ze względu na małą liczebność drużyny, łatwo zdobyć farbki (sporo czarnych i srebrnych). Nie sprzedawaj ich! Są one sporo warte, ale dopiero jak wyjdziesz z prologu. Nie daj się też naciągnąć na sprzedaż innym graczom w prologu bo w znacznej większości starają się oni wykorzystać niewiedzę początkujących graczy i kupić farbki po niższych cenach.

Zwróć też uwagę na dwie rzeczy.
Salvage Kit i to co potrafi zdziałać. Można nim rozkładać przedmioty na części...w prologu można w ten sposób magazynować gotówkę...taka inwestycja na przyszłość. ;) Ale pamiętaj, ze raz rozłożony przedmiot nie nadaje się do ponownego złożenia.
Druga sprawa to pewne zadanie. W pobliżu Fortu Ranik (tak mi się wydaje...hmm...tego fortu na południu ;)) stoi kilku pojanych gości. Dają oni czasowe zadanie (zabicie niedźwiedzi), a w nagrodę Dwaren Ale. Nie wiem ile go dają bo nie wykonałem tego zadania, ale Dwaren Ale kosztuje w późniejszym etapie gry po 200 sztuk złota za kufel, więc jego sprzedaż (szczególnie osobom, które nie dotarły do miejsce gdzie można go kupić) może przynieść trochę dochodu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

yszłość. ;) Ale pamiętaj, ze raz rozłożony przedmiot nie nadaje się do ponownego złożenia.

Dnia 04.11.2005 o 03:02, Draghmar napisał:

Druga sprawa
to pewne zadanie. W pobliżu Fortu Ranik (tak mi się wydaje...hmm...tego fortu na południu ;)) stoi kilku pojanych gości.
Dają oni czasowe zadanie (zabicie niedźwiedzi), a w nagrodę Dwaren Ale. Nie wiem ile go dają bo nie wykonałem tego zadania,
ale Dwaren Ale kosztuje w późniejszym etapie gry po 200 sztuk złota za kufel, więc jego sprzedaż (szczególnie osobom, które
nie dotarły do miejsce gdzie można go kupić) może przynieść trochę dochodu. :)

200g nie chodzi ulicą,ale zdbywanie tych kufli jest meczace :( Zwykle w pobliżu chodza 2 niedźwiedzie.Reszta jest na drugim końcu lasu,więc njalepszym wyjsciem jest pójsc z powrotem do Ranik i znowu polecieć do myśiwych,co czyni to zadanie nieopłacalnym.
Koło Ashford Abbey jest farmer,który daje 2 sztuk złota za zagonienie świn do zagrody.Jedną z tych świń można zalatwić umiejętnością łucznika "Charm".Świnie te są o tylko fajne,że nieśmiertelne i nikt ich w walce nie atakuje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, dzięki wszystkim za pomoc! Od razu lepiej się gra! :))))))))
Draghmar! Wspomniałeś o pasku umięjętności, to te 8 pól na dole? Te skille same mi wpadały, jak brałam lub wykonałam jakiś quest. Nie ma ich jeszcze wszystkich zapełnionych. No, ale pogrzebałam sobie po różnych forach to tu, to tam i wywnioskowałam , ze zawiadywanie tym paskiem, to jedno z najważniejszych zadań gracza. Rodzaj skilli należy dostosować do danej klasy, a potem atrybutu, a skille tak trzeba dopasować, żeby dawały np. w przypadku warriora jak nawiększe obrażenia, przy jednoczesnej jak najlepszej jego ochronie. Zestaw takich skilli na pasku, które tworzy gracz na swoje potrzeby to BUILD.
Przy walce wykorzystuje się skille w odpowiedniej kolejności poprzez klawisze od 1 do 8.
I mam z tym problem. O zestaw skilli dla wariorra/monka nie będę się teraz pytać, bo chyba za wcześnie :P.
Ja przyjdzie czas, że będę miała więcej skilli niż 8 sztuk, to one będą umieszczane w Inventory? A ja sama będe umieszczać na pasku porzez kliknięcie myszką?
Czy ja dobrze rozumuję?
I jeszcze:
1) czy na PvE (RPG) w prologu można zakładać gildie?
2) wiem, że, jak opuszczę prolog, to nie mam możliwości powrotu, więc jak to jest możliwe, że w prologu po Ascalonie kręci się dużo gostków z pelerynkami różnych gildii? Nie wierzę, że mają tak jak ja poziom 3?
3) czy jest możliwe przejśc PvE jedną postacią? Czy są takie questy w prologu, które wymagają stworzenia drużyny?
4) niektóre postacie podchodzą do wybranych NPC i są oblewane czymś jasnym, co to jest? Leczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rodzaj skilli należy dostosować do danej klasy, a potem atrybutu, a skille tak trzeba dopasować, żeby dawały

Dnia 04.11.2005 o 17:05, Aleczka napisał:

np. w przypadku warriora jak nawiększe obrażenia, przy jednoczesnej jak najlepszej jego ochronie. Zestaw takich skilli na
pasku, które tworzy gracz na swoje potrzeby to BUILD.

Zaleze jaka role planujesz przyjac w drużynie.Możesz brac na siebie wiekszość wrogów dajac pole lucznikom i magom.Mozesz też starac sie przerywac czary magom(bo jak wiadomo to czary są najgorźniejsze).Jednym słowem-dobranie skilli zalezy od przeznaczeniqa Twojej postaci.

Dnia 04.11.2005 o 17:05, Aleczka napisał:

Przy walce wykorzystuje się skille w odpowiedniej kolejności poprzez
klawisze od 1 do 8.
I mam z tym problem. O zestaw skilli dla wariorra/monka nie będę się teraz pytać, bo chyba za wcześnie
:P.

Jak już wspomnałem wcześniej też mam W/Mo.Dobra postać dla początkujacych.

Dnia 04.11.2005 o 17:05, Aleczka napisał:

Ja przyjdzie czas, że będę miała więcej skilli niż 8 sztuk, to one będą umieszczane w Inventory? A ja sama będe umieszczać
na pasku porzez kliknięcie myszką?

Nie w inv tylko na liście skilli wywoływanej klawiszek K.Potem "przeciągasz dany skill na pasek i juz.ALe to tylko w miastach,bo jak wyjdziesz na mape to nie da rady.

Dnia 04.11.2005 o 17:05, Aleczka napisał:

Czy ja dobrze rozumuję?
I jeszcze:
1) czy na PvE (RPG) w prologu można zakładać gildie?

Mozna.Trzeba mieć 2000złota na pelerynke,bo co to za gildia bez niej?

Dnia 04.11.2005 o 17:05, Aleczka napisał:

2)
wiem, że, jak opuszczę prolog, to nie mam możliwości powrotu, więc jak to jest możliwe, że w prologu po Ascalonie kręci
się dużo gostków z pelerynkami różnych gildii? Nie wierzę, że mają tak jak ja poziom 3?

Wygląda to tak:jeżeli wsta[isz do gildii to następne Twoje postacie są automatycznie już w tej gildii.

Dnia 04.11.2005 o 17:05, Aleczka napisał:

3) czy jest możliwe przejśc PvE
jedną postacią?

-Tak,W/Mo bez problemu przechodzi PvE.Gdy grałem łuczniczka w proglogu to nie było tak łatwo jak granie W/Mo
Czy są takie questy w prologu, które wymagają stworzenia drużyny?
Jeden,zwie sie "travelling with an ally".W nim trzeba wyjść z ziomkiem z Ascalonu i pójść do mniszki po lewej i dostajesz za to Ressurection Signet(jak wiadomo do wskrzeszania).

Dnia 04.11.2005 o 17:05, Aleczka napisał:

4) niektóre postacie podchodzą do wybranych
NPC i są oblewane czymś jasnym, co to jest? Leczenie?

Nie,to sa punkty doświadczniea.Po wykonanym zadaniu gracza "oblewa" doświadczenie :D
Proponuje Ci,żebys wstapiła do gildii w której ja już jestem :D Obroncy Ascalonu[GoA].Dobra gildia.Jak wyrazisz chęć wstąpienie to Ci powiem co i jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2005 o 17:46, Jarzy napisał:


Proponuje Ci,żebys wstapiła do gildii w której ja już
jestem :D Obroncy Ascalonu[GoA].Dobra gildia.Jak wyrazisz chęć wstąpienie to Ci powiem co i jak


No tak ;) Każdy uwarza, że to jego gildia jest dobra, bo nie chce wyjść na głupka, że wybrał złą :P No ale skoro kolega zaprasza, to nie pozostaje mi nic innego jak również zaprosić Aleczkę, ale do gildi, w której to ja jestem. Zawsze się znajduje ktoś kto gra, nawet w nocy :D Jest nas ponad 30. Mamy własny Guild Hall etc. Lider powyznaczał osoby, które mają przede wszystkim(te na 20 lvl, co już nie mają robić)farmić i kupować uzbrojenie, ludzi na PvP. Oczywiście jest u nas demokracja i co jakiś czas zmieniają się oficerowie.
Zapraszam!
Mój nick w GW to Derek Holom :) A jaki Twój?
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2005 o 17:05, Aleczka napisał:

Ja przyjdzie czas, że będę miała więcej skilli niż 8 sztuk, to one będą umieszczane w Inventory?

Nie dokladnie. Beda umieszzane w okienku Skills (klawisz ''K''). Stamtad metoda przeciagnij i upusc mozna dodawac, usuwac i wymieniac skille :)

Dnia 04.11.2005 o 17:05, Aleczka napisał:

1) czy na PvE (RPG) w prologu można zakładać gildie?

Nie, do tego potrzebny jest osobnik, ktory zalozy gildie (npc, czyli Non Playable Character: postac sterowana przez komputer). Ma w nazwie Guild cos tam. Wybacz, nie zakladalem gildii ;))

Dnia 04.11.2005 o 17:05, Aleczka napisał:

że w prologu po Ascalonie kręci się dużo gostków z pelerynkami różnych gildii?

Jesli jakas osoba dolaczy do gildii to wszystkie postacie (maksymalnie 4) na jej/jego koncie gry beda do niej nalezaly, wiec jak stworzy sobie postac od nowa, to pomimo tego, ze gra od poczatku jest w gildii. Hmm, mam nadzieje, ze rozumiesz, bo ja sie zaczynam gubic w tym co napisalem ;P

Dnia 04.11.2005 o 17:05, Aleczka napisał:

Czy są takie questy w prologu, które wymagają stworzenia drużyny?

Sa dwa questy ktore nalezy wykonac w prologu w parze z kims.
Pierwszy to uzyskanie Ressurection Signet (sluzacy do wkrzeszania pozostalych czlonkow druzyny - bardzo przydatny), do zdobycia po lewej stronie po wyjsciu z Ascalon (od kobiety przy portalu, Lina The Healer sie nazywa :)). Nazwa misji to Adventure with an Ally
Drugim Questem jest misja ''Across the wall'' - misja, ktorej nie wykonasz bez drugiej osoby. Gdyz jedna otwiera brame przy pomocy dzwigni, a druga przechodzi przez brame (samemu nie do wykonania :)). By rozpoczac misje kieruj sie na prawo od wyjscia z Ascalonu (zachod) i trzymaj sie caly czas muru az dojdziesz do bramy

Dnia 04.11.2005 o 17:05, Aleczka napisał:

niektóre postacie podchodzą do wybranych NPC i są oblewane czymś jasnym

To znaczy, ze dana postac wykonala misje wybranego NPC i wlasnie otrzymala nagrode :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie musze mowic,ze moja gildia jest dobra no,bo...jest! :D Calkiem niezle miejsce w rankingu mamy :)
Tylko zapomniales dodac jak nazywa sie Twoja gildia :D Tylko mi nie mów,że Polish Hussars ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2005 o 18:52, Jarzy napisał:

W sumie nie musze mowic,ze moja gildia jest dobra no,bo...jest! :D Calkiem niezle miejsce w rankingu mamy :)
Tylko zapomniales
dodac jak nazywa sie Twoja gildia :D Tylko mi nie mów,że Polish Hussars ;)


Moja jest wyłącznie Polska. Brotherhood Of Dragon Ashes [Pol] :) Moja też jest dobra, no bo...jest! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja od wczoraj nie moge sie polaczyc na konto po tym uaktualnieniu :-(((( mam conecting ktory trwa kilka minut potem pokazuje sie error , macie podobne problemy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>macie podobne problemy?
Ja nie mam - wlasnie bez klopotow wszedlem do Lion''s Arch. Moze cos nie tak z Twoim polaczeniem (firewall or sth)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować