Zaloguj się, aby obserwować  
Arkadiusz

Guild Wars - Temat ogólny

55450 postów w tym temacie

> oto odpowiedź na Draghmarowego posta
>Poprostu gdy np. klikniesz gdzieś na ziemi aby iść, to atakujący Ciebie woj czy łowca będzie mieć spore szanse >na trafienie krytyczne.
Heh, myslalem, ze chodzi o to, ze to MY mamy jakims cudem wieksza szanse na ZADANIE krytyka i zastanawialem sie, jak moglem przez 1/2 roku grania to przegapic :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2005 o 22:16, Draghmar napisał:

Hmm...Normalnie. Poprostu gdy np. klikniesz
gdzieś na ziemi aby iść, to atakujący Ciebie woj czy łowca będzie mieć spore szanse na trafienie krytyczne.

A tak przypadkiem to nie zauważyłeś,że wojacy mają premie do obrażeń względem uciekającyhc wrogów?Jeżeli normalnie przechodzisz koło wojaka to jest to uznane za ucieczke :/ A ja myślałem,że moja łuczniczka będzie więcej krytyków zadawać :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2005 o 01:48, Jarzy napisał:

> Hmm...Normalnie. Poprostu gdy np. klikniesz
> gdzieś na ziemi aby iść, to atakujący Ciebie woj czy łowca będzie
mieć spore szanse na trafienie krytyczne.
A tak przypadkiem to nie zauważyłeś,że wojacy mają premie do obrażeń względem
uciekającyhc wrogów?Jeżeli normalnie przechodzisz koło wojaka to jest to uznane za ucieczke :/ A ja myślałem,że moja łuczniczka
będzie więcej krytyków zadawać :/


Jeśli chodzi o szczegóły to jest tak:
Stojąc tyłem narażamy się na największe obrażenia od wojów i łowców. Stojąc bokiem też najlepiej nie jest. Dlatego nawet jak chcesz uciekać to cofaj się przez chwile, a dopiero później zwrot o 180 stopni i w nogi. ;) Dodatkowo woje mają bonus do obrażeń przeciwko uciekającym przeciwnikom.
No i do tego można dodać właśnie bieganie za pomocą klikania...dlatego właśnie, w którymś updacie dodali możliwość wyłączania poruszania się w ten sposób...
Z innych ciekawostek...Mając tarcze chorni ona tylko gdy trafienie nastąpiło z przodu. Z boku i z tyłu te +16 nie zadziała...Ale bonus magiczny (jeśli tarcza jakiś posiada) już zadziała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś umie farmic postacią ranger/elementalist?Jeżeli tak to gdzie farmi i których umiejętności używa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zamierzam w najbliższym czasie kupić Guild Wars-a. Ale na razie zamierzam, mam neostradę (wiem, wiem badziewie...) 128 i chciałbym się dowiedzieć, czy będzie się na tym dało grać, bez większych lagów ? Co do reszty to mam Athlona 2000+, 256 mb ram, karta 64 mb...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2005 o 17:24, DevilFish napisał:

zamierzam w najbliższym czasie kupić Guild Wars-a. Ale na razie zamierzam, mam neostradę (wiem, wiem badziewie...) 128 i chciałbym się dowiedzieć, czy będzie się na tym dało grać, bez większych lagów ? Co do
reszty to mam Athlona 2000+, 256 mb ram, karta 64 mb...


Pójdzie :) Jedynie chyba możesz mieć zacięcia jak będzie mnóstwo osób, ale wątpie, gdyż jak to niektórzy mówili, że im śmiga na 128. Ja sam mam 512 to więc mi również śmiga :)

P.S.
Co? WoW się znudził? :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2005 o 17:44, DEViANCE napisał:

Co? WoW się znudził? :>

hej, a kto powiedział, że gram w WoW. Dla mnie taka zabawa za droga, ale trochę u kumpla pograłem. Ale GW wygląda mi na fajną gierkę, więc trochę kasy odżałuję. I nie będę musiał płacić hajsu co miesiąc jak za WoW-a...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co jakis niedlugi czas ktos przychodzi i pyta czy GW bedzie chdiz na Neo128.ODpowiedz:owszem,bedzie.Ja gram na Neo 128 i nigdy nie nzarzekałem :) Co do sprzetu to możesz mieć za mało RAMu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2005 o 17:54, DevilFish napisał:

> Co? WoW się znudził? :>
hej, a kto powiedział, że gram w WoW.


A wydawało mi się, że właśnie grałeś. Sorry, mój błąd :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to dawno o nic nie pytałam się, więc...zapytam :p
Cały czas jestem w prologu, jestem na 8 lvl i chyba pobędę do 10 lvl. Jestem W/M

1) mam w plecaku następujące przedmioty( wszystkie niebieskie): Divine Symbol,Storm Artifact, Grim Cesta, Inscribed Chakram. czy te przedmioty są mi do czegoś potrzebne? Do czego one służą? I komu?
2) czy jest możliwośc na tym etapie gry udoskonalić jakoś zbroję? o broni wiem,że można,
3) w walce mój wojownik jest wrażliwy na ogień i lód i coś szybko ucieka mu życie :p czy można temu zapobiec i jak? Od kolektorów mam nową zbroję, ale jest niewiele lepsza od tej, w której zaczynałam grę,
4) mam problemy przy awansowaniu postaci. Np teraz warrior awansował na 8 poziom i miał 5 pkt do rozdania na atrybuty (chyba było 5). Dałam na hammer, na strengh i coś na monka i 1 pkt nie mogłam rozdać, bo te wskazniki były zablokowane, dlaczego? Mam 8 pkt na skille, wynika z wyjaśnienia w grze, że mogę dzięki tym pkt kupić jakieś skille, ale gdzie się je kupuje w prologu?
5) Mam za mały plecak, dostałam torbę u kolektora, a gdzie można kupić worki bo widzę, że jest taka możliwośc?
6) czy w prologu można sobie dobrać za towarzyszy postacie tworzone przez grę, jeśli tak, to gdzie?

Wybrałam się z kumplem do Northland, ale charry mnie rozniosły w minutę, a mają też 8 lvl. Chyba przeważyła ilośc nad jakością. Nas było dwoje a ich całe stado. A może żle walczę? Kumpel jest magiem/elem. Używam tylko te skile, które dostałam od NPC za questy.

No i mieliście rację, w ciągu 3 godzin gry znalazłam 2 farbki czarne,1 niebieską i 1 pomarańcz.Nie sprzedaję ich, bo jak mi mówiono czarna jest baaardzo poszukiwana. :))))))))
Mam zrobione prawie wszystkie questy (chyba) oprócz tych księciem Rurikiem. Czy jest jeszcze coś do zrobienia w prologu? I te charry mnie dobijają. Jak z nimi walczyć. Nie daruję :<

BAAARDZO proszę o pomoc! :))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2005 o 20:48, Aleczka napisał:

No to dawno o nic nie pytałam się, więc...zapytam :p
Cały czas jestem w prologu, jestem na 8 lvl i chyba pobędę do 10 lvl.
Jestem W/M

1) mam w plecaku następujące przedmioty( wszystkie niebieskie): Divine Symbol,Storm Artifact, Grim Cesta, Inscribed Chakram. czy te przedmioty są mi do czegoś potrzebne? Do czego one służą? I komu?


Przedmioty niebieskie są warte więcej niż "białe". Możesz je zydentyfikować za pomocą Identification coś tam :p Kupisz to u Merchanta

Dnia 07.11.2005 o 20:48, Aleczka napisał:

2) czy jest możliwośc na tym etapie gry udoskonalić jakoś zbroję? o broni wiem,że można,


Nie można. Dopiero jak wyjdziesz z prologu wstępując na właściwą ścieżkę :] Chociaż może u Collectorów coś byś znalazła.

Dnia 07.11.2005 o 20:48, Aleczka napisał:

3) w walce mój wojownik jest wrażliwy na ogień i lód i coś szybko ucieka
mu życie :p czy można temu zapobiec i jak? Od kolektorów mam nową zbroję, ale jest niewiele lepsza od tej, w której zaczynałam grę,


To jest dopiero prolog, jak przejdziesz go, to wtedy pojawi się taka możliwość.

Dnia 07.11.2005 o 20:48, Aleczka napisał:

4) mam problemy przy awansowaniu postaci. Np teraz warrior awansował na 8 poziom i miał 5 pkt do rozdania na atrybuty
(chyba było 5). Dałam na hammer, na strengh i coś na monka i 1 pkt nie mogłam rozdać, bo te wskazniki były zablokowane,
dlaczego? Mam 8 pkt na skille, wynika z wyjaśnienia w grze, że mogę dzięki tym pkt kupić jakieś skille, ale gdzie się je kupuje w prologu?


Te strzałki były zablokowane, gdyż byłaś zapewne poza miastem :) Ale chyba chodzi o to, że jakaś tam umiejętność miała już kilka pkt i żeby dodać kolejny punkt, potrzebujesz ich więcej...
Te punkty na skille będziesz mogła wydać dopiero w nowym Ascalonie

Dnia 07.11.2005 o 20:48, Aleczka napisał:

5) Mam za mały plecak, dostałam torbę u kolektora, a gdzie można kupić worki bo widzę, że jest taka możliwośc?


Pudło, gdyż nie w prologu nie można kupić(bynajmniej ja nie mogłem)dodatkowych toreb. Dostaniesz je tylko u Collectora za jakieś tam itemy.

Dnia 07.11.2005 o 20:48, Aleczka napisał:

6)
czy w prologu można sobie dobrać za towarzyszy postacie tworzone przez grę, jeśli tak, to gdzie?


Nie można. Dopiero po przejściu prologu pojawiają się henche...

Dnia 07.11.2005 o 20:48, Aleczka napisał:

Wybrałam się z kumplem
do Northland, ale charry mnie rozniosły w minutę, a mają też 8 lvl. Chyba przeważyła ilośc nad jakością. Nas było dwoje
a ich całe stado. A może żle walczę? Kumpel jest magiem/elem. Używam tylko te skile, które dostałam od NPC za questy.


Być może, że źle walczysz. Każdy uczy się na błędach :) W końcu to dopiero początki.
Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2005 o 20:48, Aleczka napisał:

Cały czas jestem w prologu, jestem na 8 lvl i chyba pobędę do 10 lvl.

To troche sie pomęczysz,bo bedziesz musiała zabić sporo ludków

Dnia 07.11.2005 o 20:48, Aleczka napisał:

1) mam w plecaku następujące przedmioty( wszystkie niebieskie): Divine Symbol,Storm Artifact, Grim Cesta, Inscribed
Chakram. czy te przedmioty są mi do czegoś potrzebne? Do czego one służą? I komu?

Jak je zidentyfikujesz to zobaczysz.Niektóre z nich na pewno będziesz w stane użyć.

Dnia 07.11.2005 o 20:48, Aleczka napisał:

2) czy jest możliwośc na tym etapie gry
udoskonalić jakoś zbroję? o broni wiem,że można

Nie da rady.Lepsza zbroja do dostania dopiero wOld Ascalon.Ale do tego trzeba mieć hajs(150g z każdą czesc zbroi+materialy)

Dnia 07.11.2005 o 20:48, Aleczka napisał:

3) w walce mój wojownik jest wrażliwy na ogień i lód i coś szybko ucieka
mu życie :p czy można temu zapobiec i jak? Od kolektorów mam nową zbroję, ale jest niewiele lepsza od tej, w której zaczynałam
grę

Wojwonicy sa slabi na czary.PRzeciw żywiołom pancerz ma łucznik.Wojak dostaje pełne obeażenia.

Dnia 07.11.2005 o 20:48, Aleczka napisał:

4) mam problemy przy awansowaniu postaci. Np teraz warrior awansował na 8 poziom i miał 5 pkt do rozdania na atrybuty
(chyba było 5). Dałam na hammer, na strengh i coś na monka i 1 pkt nie mogłam rozdać, bo te wskazniki były zablokowane,
dlaczego? Mam 8 pkt na skille, wynika z wyjaśnienia w grze, że mogę dzięki tym pkt kupić jakieś skille, ale gdzie się je
kupuje w prologu?

Za attribute points ulepszysz swoje umiejętości.Za skill points i hajs kupisz po prologu umiejętności u trenerów.Ubytek życia skutecznie zmniejsza czar mnicha "shileding hands"

Dnia 07.11.2005 o 20:48, Aleczka napisał:

5) Mam za mały plecak, dostałam torbę u kolektora, a gdzie można kupić worki bo widzę, że jest taka możliwośc?Worki są w Old Ascalon
6)
czy w prologu można sobie dobrać za towarzyszy postacie tworzone przez grę, jeśli tak, to gdzie?

Nie

Dnia 07.11.2005 o 20:48, Aleczka napisał:

Wybrałam się z kumplem
do Northland, ale charry mnie rozniosły w minutę, a mają też 8 lvl. Chyba przeważyła ilośc nad jakością. Nas było dwoje
a ich całe stado. A może żle walczę? Kumpel jest magiem/elem. Używam tylko te skile, które dostałam od NPC za questy.

Nie tyle źle walczysz co nie masz szans wygrać w otwartej walce.Lepiej ich ponęcic a potem zwiewać pod samą brame gdzie są strażnicy

Dnia 07.11.2005 o 20:48, Aleczka napisał:

No
i mieliście rację, w ciągu 3 godzin gry znalazłam 2 farbki czarne,1 niebieską i 1 pomarańcz.Nie sprzedaję ich, bo jak mi
mówiono czarna jest baaardzo poszukiwana. :))))))))

Czarna farba w tej chwili chodzi za 6500 sztuk złota.

Dnia 07.11.2005 o 20:48, Aleczka napisał:

Mam zrobione prawie wszystkie questy (chyba) oprócz tych księciem Rurikiem.
Czy jest jeszcze coś do zrobienia w prologu? I te charry mnie dobijają. Jak z nimi walczyć. Nie daruję :<

Szukajcie a znajdziecie :P Żeby zabić charry nie daj sie zlapać przez grupke więcej niż 2

Dnia 07.11.2005 o 20:48, Aleczka napisał:

BAAARDZO proszę
o pomoc! :))))))

Pomoc udzielona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie tworzą mieszankę skilli dla ośmiu osób tak, aby każda postać wpływała na drugą i w ten sposób wygrywali mecze. Ogólnie "Build" można zastąpić przez taktyka. Najczęściej jest 3 lub 2 monków i dalej zależnie od tego co wymyślisz: może być 5 elementalistów aira, 5 warriorów, wszystko co zechcesz tylko muszą mieć sensowne skille (wybrane przez osobę tworzącą build - ona wpływa na każdego gracza).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja gram w Guild Warsa od miesiąca. Mam Monka na 20lvl, bardzo dobrego wg mnie:-). Z Healing Word lecze po 220, a jeszcze dodać do tego Divine Boona to będzie gdzies z 280:-). Ostatnio mam chwilową przerwę ale jestem pewien, że wróce do tej gry, bo to zaiste piękna gra. Grafika przebija WoW.

P.S.Słyszeliście, że ktoś od gry w WoWa umarł? W TV mówili i ojciec mówi , że za dużo gram:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2005 o 20:09, Mosar napisał:

Ja gram w Guild Warsa od miesiąca. Mam Monka na 20lvl, bardzo dobrego wg mnie:-). Z Healing Word lecze po 220, a jeszcze
dodać do tego Divine Boona to będzie gdzies z 280:-). Ostatnio mam chwilową przerwę ale jestem pewien, że wróce do tej gry,
bo to zaiste piękna gra. Grafika przebija WoW.

P.S.Słyszeliście, że ktoś od gry w WoWa umarł? W TV mówili i ojciec mówi
, że za dużo gram:-)


Tak umarła ale to nei przezto ze długo siedziała to przezto że nie jadła tylko grała i grała ja sie nei dziwie ze umarła.
Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za dwa dni zaczne swąją historie w GW jeśli jest tu ktoś który ma własną Gildie to bede wdzieczny za przyjęcie meni w swoje szeregi dajcie znać jak macie wolne miejsca.
Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do jakiego turnieju? 1k jest potrzebne, fakt, ale żeby wejść do FoW albo UW. Tyle że najpierw trzeba dojść do Temple of Ages, a to daleko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2005 o 22:36, Bambusek napisał:

Do jakiego turnieju? 1k jest potrzebne, fakt, ale żeby wejść do FoW albo UW. Tyle że najpierw trzeba dojść do Temple of
Ages, a to daleko.


Do turnieju w gre papier kamień nożyce juz niechce tej kasy raz że woel zacząć sam dwa że i tak nie ząże dojśc tam.
Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować