Zaloguj się, aby obserwować  
Arkadiusz

Guild Wars - Temat ogólny

55450 postów w tym temacie

Skoro już mowa o armorach... Uwielbiam Elite Canthan dla Female Rangera :D Niby prosty, a jakoś od zawsze go ceniłem :D

No i Norn armor dla Rangerki... Równie świetny :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Paragonem nikt Cię zabić nie może? To grasz z cieniakami, albo masz jakiegoś tanka z healing hands xD
para to jedna z najbardziej miękkich i łatwych do zabicia postaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.10.2008 o 23:32, Yaquza napisał:

priemvala

75k + materiały (szacuję, że jakieś 90k)

Dnia 18.10.2008 o 23:32, Yaquza napisał:

obsidiana

zapomnij, nie stać Cię.

Dnia 18.10.2008 o 23:32, Yaquza napisał:

monumenta

50k + materiały (60k w sumie? coś koło tego)

Dnia 18.10.2008 o 23:32, Yaquza napisał:

No i może jakiś szybki sposób na zdobycie rubinów i szafirów.Z góry dzięki za pomoc.

hmm za moich czasów najszybsze było "WTB RUBIES AND SAPPHIRES" w Kamadanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2008 o 23:34, Azrathel napisał:


> priemvala
75k + materiały (szacuję, że jakieś 90k)
> obsidiana
zapomnij, nie stać Cię.
> monumenta
50k + materiały (60k w sumie? coś koło tego)

> No i może jakiś szybki sposób na zdobycie rubinów i szafirów.Z góry dzięki za pomoc.

hmm za moich czasów najszybsze było "WTB RUBIES AND SAPPHIRES" w Kamadanie :)


A skąd wiesz czy mnie nie stać??Co myślisz że noobem jestem???noob w moim przypadku to już przeszłość.obsi gdzies około 120k co nie...Tak mi mówili ale chce sie upewnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2008 o 23:37, Yaquza napisał:

Co myślisz że noobem jestem???

No dobry gracz potrafi korzystać z wiki.
Co do obsi to jeżeli nie masz surowców to jakieś 800k musisz mieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2008 o 23:37, Yaquza napisał:

A skąd wiesz czy mnie nie stać??Co myślisz że noobem jestem???noob w moim przypadku to
już przeszłość.obsi gdzies około 120k co nie...Tak mi mówili ale chce sie upewnić.


Dodaj, masz z czego.
Same ecto to ponad 500k.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętacie moje poszukiwania buildu dla rytka na tankowanie?
Wybieraliśmy się gildiowo na FoW samymi rytami. Zmajstrowałem coś na podstawie obsi tanka i było w miarę ok, tylko przydałby się jakiś skill uniemożliwiający powalanie. No, ale nobody''s perfect ;]

FoW zrobiliśmy w równo 3 godzinki, na NM, beż żadnych wspomagaczy, jednie zużywając kilka koniczynek na DP.
Fajnie było ;]

20081019000211

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wracając do pytań co do profesji, mogę tutaj w sumie opisać każdą bo w sumie każdą miałem okazję zagrać albo wiedzieć jak mniej wiecej wygląda nią gra.

Wojownik (warrior)- robi niezły dmg, ogólnie rzecz biorąc najczęściej jest tworzoną profesją przez nowych graczy - choćby sam tak zrobiłem. Generalnie samo dmg nie jest złe, ale warek powinien równać się dobremu tankowi. Założę się, że są warki które nawet nie znają takiego pojęcia jak tankowanie. A to jest postać wręcz idealna do tego - nikt nie potrafi tyle wytrzymać bez healu jak on :) [frontline oczywiście]

Mnich (monk)- leczy, ochrania, albo i zadaje dmg - w sumie nie mam tu specjalnych uwag. Generalnie gra nim opiera się na patrzeniu na pasek party i podtrzymywaniu przy życiu pozostałych ludzi z teamu. O ile w pve nie trzeba specjalnie wielu umiejętności o tyle w pvp o dobrego monka nie jest wcale tak łatwo bo naciskanie skilli leczących po kolei to żadna sztuka. Trzeba przykrywać jedne enchy innymi itp itd :) do tego umieć się obronić przed spajkami (spike - najprościej mówiąc dużo obrażeń w jednej chwili) takiego asska np. [zwykle backline]

Elementalista (elementalist)- mam nadzieje że mnie nie zabijecie za ten pogląd ale sam mam od niedawna elka chyba w 2 dni osiągnąłem nim 20 lvl - strasznie się łatwo gra w porównaniu do innych profesji - zadaje zwykle mnóstwo obrażeń często obszarowych (aoe, nuke) no i ma najwięcej energii ze wszystkich postaci. Dobry elek to podstawa party aby był dobry dmg :) zwykle biega na fire aczkolwiek w zależności od lokacji również na water, earth, air [midline raczej. Elek sam zbytnio dmg nie wytrzyma]

Nekromanta (necromancer)- sam grałem nim prawie zerowo ale z tego co zauważyłem opiera się zwykle na degenie przy pomocy klątw a także zadawaniu dmg poprzez owe klątwy. Także jest świetnym supportem dając energie czy większy dmg innym ludziom z party. Nekromanta dostaje także energię za zabitych przeciwników i członków drużyny - często więc spotykany jest nekros jako tzw MM - minion master. Czyli przywoływanie nieumarłych sług które są często przydatne podczas misji itp itd. [zwykle midline]

Łowca (ranger) - nie znam się na tej postaci prawie w ogóle, jednak mogę śmiało stwierdzić że może być dobrym interrupterem (przerywaczem skilli innych przeciwników) robi niezły dmg, również zajmuje sie zastawianiem pułapek które potrafią na raz zrobić dużą krzywdę :) . Ogólnie idąc nazwą angielską - ranger czyli postać grająca na dystans nie koniecznie zawsze biega z łukiem. Często w pvp możemy spotkać choćby rangerów biegających z młotem, kosą czy tez sztyletami - może tworzyć ciekawe kombinacje. Dodatkowo łowca włada zwierzętami które atakują często za nie mały dmg i potrafią zdenerwować oponenta. [backline/midline]

mesmer (mesmer) - rzadko tworzona postać gdyż mniejszej liczbie osób odpowiada styl grania tej postaci, również początkującym odradzić mogę te postać. Opiera sie podobnie jak nekromanta na zadawanie obrażeń poprzez degenerację życia, energii. Przerywa skille jak ranger, jednak ma do tego szeroki wachlarz umiejętności. Kradnie energię, zadaje obrażenia i szybkie rzucanie czarów. Ogólnie mesmer się przydaje i nie jest wcale taki bezbronny - przerywając skille potrafi być swietnym przeciwnikiem dla mnichów, warków. Sam posiadając mały pancerz w walce w zwarciu jest raczej mało skuteczny. [midline]

zabójca (assasin)- generalnie z samymi sztyletami nie jest groźny. jego ataki opierają się na combo czyli kombinacjach skilli które następując po sobie potrafią szybko wyeliminować wroga. Zwykle wygląda to tak, że po udanej kombinacji ciosów assasin cofa się i czeka na ponowne załadowanie skilli i energii. Potrafi on błyskawicznie teleportować się do wrogów (shadow step) [frontline]

Rytualista (ritualist)- wielozadaniowa klasa - potrafi leczyć czasem bardziej niż niejeden monk (aczkolwiek nie traktujmy go jak monka) , rzuca zaklęcia na broń. Zadaje także dmg opierające się głównie na duchach które pełnią funkcje w.w. (nie licząc czarowania broni). [backline]

Patron (paragon) - najprościej mówiąc krzyczy podpala rzuca włócznią :P Ogólnie wzmacnia party swoim krzyczeniem i jest niedocenianą klasą mimo że jest przydatny. Zaletą patrona jest to, iż zwykle zostaje ostatni na polu bitwy (ze względu np na swój pancerz który jest równy wartością wojownikowi) [midline]

Derwisz (Dervish) - również niespecjalnie lubiana klasa przez wielu ze względu na wrzucanie na siebie zaklęć które dają różne efekty. Może atakować kilku wrogów na raz, niby to wojownik jednak nie nadaje sie na tanka (nie licząc specjalnych buildów typu obsi tank) jednak jest niezłym DPSem - zadaje często dość duże obrażenia w ktrótkim czasie. [frontline , zwykle po tanku dobiega do przeciwników]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2008 o 00:32, ony Dzekson napisał:

Mnich (monk)- (...) Generalnie gra nim opiera się na patrzeniu na pasek party i podtrzymywaniu przy życiu
pozostałych ludzi z teamu


Cóż, tylko z połową tego zdania da się zgodzić. Tą drugą. Bo pierwsza, jest jednym z największych nieporozumień z twoich opisów profesji. Dobry mnich nie patrzy na paski prawie wcale. Zamiast teko jest skupiony na polu i na podstawie tego potrafi podejmować odpowiedni działania, co w znacznej mierze chroni przed marnowaniem energii na overhealing. Bo akurat jedną z największych zalet GW jest to przy dobrym zagraniu drużyny walki mogą być bardzo przejrzyste, przez co możliwe jest i najlepsze efekty daje leczenie postaci, a nie ich pasków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2008 o 23:06, lordfett napisał:

Skoro już mowa o armorach... Uwielbiam Elite Canthan dla Female Rangera :D Niby prosty,
a jakoś od zawsze go ceniłem :D

No i Norn armor dla Rangerki... Równie świetny :D


Norn to bardzo ładny armor, którego kiedyś tam nabyłem i noszę do dzisiaj.

Polubiłem też elite Ancient dla rangera. IMO pasuje do destro kompletu.

20081019010132

20081019010158

20081019010244

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2008 o 22:50, Adham napisał:

Ele jest przyjemny, ale podobno rozkręca się na wyższych poziomach. Ew. proponuję Ci
monka, bo dobrych monków nigdy za wiele. Sam zacząłem dziś takim grać. :)
Ogólnie to przejrzyj klasy i zobacz co Ci pasuje - walka w zwarciu, na dystans, czary
(klątwy, leczenie, obrażenia)? Tak będzie najlepiej. ;)


No już mówiłem, moją ulubioną klasą we wszystkim jest wojownik, ale właśnie teraz chciałbym jakiegoś maga, no to co ja lubię, leczyć nie lubię, bo ni umiem, czyli monk dla mnei odpada. Ele niby mam zaczętego na 9, albo 8 lvlu i chyba nim będę grał, al epodobno bez propa ele jest do... no gdzieś sobie go można wsadzić.
A no to może inaczej sie zapytam. Która profesja jest najlepsza do wykonywania fabuły (najlepiej NF)?

EDIT kiedyś widziałem zabójcę z dodatkową profesja mnich i w łapach miał topór i tarczę i on tym domage zadawał... Czy takie coś w ogóle działa (że tym toporem będze zadawał dmg) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.10.2008 o 09:13, trutututu napisał:

EDIT kiedyś widziałem zabójcę z dodatkową profesja mnich i w łapach miał topór i tarczę
i on tym domage zadawał... Czy takie coś w ogóle działa (że tym toporem będze zadawał
dmg) ?


ja kiedyś widziałem mesmera z łukiem i jakąś panterą u boku. różne rzeczy się ludziom zdarzają ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.10.2008 o 09:31, Azrathel napisał:


ja kiedyś widziałem mesmera z łukiem i jakąś panterą u boku. różne rzeczy się ludziom
zdarzają ;]


No, ale miał dodatkową profesję Łowca, a ten zabójca miał mnicha, to jest dopiero coś. Ja zobaczyłem czy tak da się zrobić, ale i tak atakował mi 1-2 dmg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2008 o 23:37, Yaquza napisał:

A skąd wiesz czy mnie nie stać??Co myślisz że noobem jestem???noob w moim przypadku to
już przeszłość.obsi gdzies około 120k co nie...Tak mi mówili ale chce sie upewnić.


Noob to już przeszłość? Rotfl, własnie dałeś nam wszystkim dowód swojego poziomu w grze. Zabawne ;]
Cena obsi waha się w zależności od ceny materiałów, jak kupowałem swoje dałem ok 1,1mln, teraz będzie trochę taniej, bo ecto spada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2008 o 09:49, Budo napisał:

> A skąd wiesz czy mnie nie stać??Co myślisz że noobem jestem???noob w moim przypadku
to
> już przeszłość.obsi gdzies około 120k co nie...Tak mi mówili ale chce sie upewnić.


Noob to już przeszłość? Rotfl, własnie dałeś nam wszystkim dowód swojego poziomu w grze.
Zabawne ;]
Cena obsi waha się w zależności od ceny materiałów, jak kupowałem swoje dałem ok 1,1mln,
teraz będzie trochę taniej, bo ecto spada.

1 MLN ? Od kiedy 1000k to 1 MLN? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.10.2008 o 09:52, Budep napisał:

1 MLN ? Od kiedy 1000k to 1 MLN? :P

poucz się, zamiast grać na kompie. prosta matematyka, upewnij się, zanim napiszesz posta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować