Zaloguj się, aby obserwować  
Brad

Neverwinter Nights + Dodatki (temat ogolny)

7015 postów w tym temacie

Dnia 20.10.2006 o 15:48, Aedran Nailor napisał:

Ja mam inne pytanie. Jeżeli skończę NWN podstawkę, to czy mam zaczynać grę w SoU tą samą postacią,
czy robić nową bo gra starą będzie zbyt łatwa? I to samo się tyczy HotU...

Pozdrawiam!


SoU jest stworzone dla postaci od pierwszego poziomiu, za to HotU powinieneś robić postacią, którą już przeszedłeś Nevera podstawkę bądź SoU. Zaczynając nową postacią będziesz miał zaledwie 15 poziom i brak ekwipunktu, który miałeś po skończonej grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2006 o 15:52, DragonLord napisał:

> Ja mam inne pytanie. Jeżeli skończę NWN podstawkę, to czy mam zaczynać grę w SoU tą samą
postacią,
> czy robić nową bo gra starą będzie zbyt łatwa? I to samo się tyczy HotU...
>
> Pozdrawiam!

SoU jest stworzone dla postaci od pierwszego poziomiu, za to HotU powinieneś robić postacią,
którą już przeszedłeś Nevera podstawkę bądź SoU. Zaczynając nową postacią będziesz miał zaledwie
15 poziom i brak ekwipunktu, który miałeś po skończonej grze.


Wielkie dzięki za odpowiedź.
Mam jeszcze jedno pytanie: Czy w diamentowej edycji pojawi się pełny poradnik do podstawki i dodatków?

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2006 o 15:56, Aedran Nailor napisał:

Wielkie dzięki za odpowiedź.
Mam jeszcze jedno pytanie: Czy w diamentowej edycji pojawi się pełny poradnik do podstawki
i dodatków?


hmm, od siebie dodam:
Czy diamentowa edycja sie pojawi?
moze ktos ma jakies info - cierpie na glod rpg i nie wiem na co sie zdecydowac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2006 o 14:49, Executor napisał:

a trudno sie gra czarodziejem/czarownikiem w NWN ?


W pojedynczym trybie jest bardzo łatwa ze wzgędu na czary ochronne (Oblicze Ducha czy jakoś tak, każde obrażenia są zmniejszane o 5 punktów) na początku postać jest prawie nieśmiertelna, potem jest Kamienna Skóra itp.

A z bojowych też nie jest gorzej, strzała melfa, kula ognia itp, aż na 9 lvl czarów zmaksymalizowana Większa Burza Pocisków Izzaka = 360 obrażeń od magii jednym czarem (to była moja ulubiona kombinacja :P).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2006 o 16:00, gmx napisał:

> Wielkie dzięki za odpowiedź.
> Mam jeszcze jedno pytanie: Czy w diamentowej edycji pojawi się pełny poradnik do podstawki

> i dodatków?

hmm, od siebie dodam:
Czy diamentowa edycja sie pojawi?
moze ktos ma jakies info - cierpie na glod rpg i nie wiem na co sie zdecydowac...


No też prawda miała być na początku października, potem po długim oczekiwaniu pracownik CDP gdzieś się wypowiedział, że będzie pod koniec października a informacja o tym zostanie podana na (chyba) 2 tygodnie przed premierą, no ale cóż na razie cicho. CDP sprawdza naszą cierpliwość xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2006 o 16:32, Abi Dalzim napisał:

Widzę, że czarujące postaci są chyba najpopularniejsze :)


Bo najfajniejsze :P. Moją ulubioną postacią była druidka, czary "buffujące" jak Kamienna Skóra + magiczny sejmitar od kowala (w HotU dodane przysieszenie i bonus +10) + czary ofensywne (szczególnie burza kwasu - cudo :D) + buty z przyspieszeniem (potem zastępuje je broń) = total ownage xD.

Miałem już wojownika (mieczyk 1,5 ręczny + tarcza) na maksymalnej AC, paladyna na dwuręczny miecz, a już do mistrza broni nie miałem siły, znudziło mi się. I tak każda z postaci wymiata po założniu butów przyspieszenia (+1 atak na rundę, +4 AC od uników, 2 czary na rundę).

Mam też grę (w połowie przerwaną) jakąś uber postacią pół-elf bard-smok-mistyczny łucznik. Jeżeli dobrze zapamiętałem (bo dawno nie grałem w Nevera :P) to ta postać doskonale strzela, wspomaga się pieśniami i ma ogromne bonusy od smoka (głównie siła do "potężnych" łuków).


Ma może ktoś jakąś takyke na mnicha, bo w żaden sposób mi on nie wychodzi, słaby na początku, a jak nawet przejdę dalej, to i tak pada np. na smokach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2006 o 18:04, Vasilli napisał:

Czy to oznacza, że mam NWN z dodatkami??Mam NWN z extra klasyki next. Jeśli było już to pytanie
to sorry:)

Nie, to oznacza, że te sosatki są już zrobione i można je kupić. NWN z eXtra Klasyki neXt to podstawka bez żadnego dodatku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Apropo klasy czarownika. Z tego co pamiętam, we wczesniejszych edycjach D&D czarownik opierał swoje umiejętności rzucania zaklęć o taką samą cechę, jak czarodziej, czyli o inteligencję. Pamiętam, ze kiedyś włączam sobie Icewind Dale 2, wybieram czarownika jako jedna z postaci i nawet nie wczytując się za bardzo w opis klasy (bo niby przecież wszystko juz wiem :), daję mu max w inteligencję. Co się okazało: ze mój jedyny mag w drużynie potrafi rzucać czary tylko 1 poziomu :D, gdyż cecha ta została u czarowników zmieniona na charyzmę :?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zdecydowalem sie na gre mnichem i doszedlem do momentu wybierania atutow na 6 poziomie
czy atut ulepszona inicjatywa jest pozyteczna ? na czym polega sama cecha inicjatywa dokaldnie ? bo nie moge tego nigdzie znalezc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2006 o 18:35, Executor napisał:

zdecydowalem sie na gre mnichem i doszedlem do momentu wybierania atutow na 6 poziomie
czy atut ulepszona inicjatywa jest pozyteczna ? na czym polega sama cecha inicjatywa dokaldnie
? bo nie moge tego nigdzie znalezc


Inicjatywa to taka statystyka, od której zależy kolejność w jakiej będą działać postacie w trakcie rundy. Im wyższa tym szybciej zadziała. W samym NWN ciężko się z tym oswoić. Polecam podręcznik gracza do trzeciej edycji a z ger Świątynię Pierwotnego Zła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2006 o 18:23, Baal Namib napisał:

A ile Ludzi w dryzynie można mieć w NWN ? .. Ja mam tylko CZerwonego Tygrysa, a ja jestem niziołkiem
xD. MOżna ?

Drużyna to w NWN za dużo powiedziane. Możesz mieć maksymalnie jednego pomocnika (nie licząc przyzwanych stworzeń czy chowańców).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2006 o 20:19, Abi Dalzim napisał:

Ilui jest pomocników do wynajęcia w podstawce i jakie to profesje?

Szcześciu:
Linu La''neral - elfka, kapłanka
Sharwyn - kobieta, bard(-ka?)
Daelan Czerwony Tygrys - półork, barbarzyńca
Tom Szubienicznik - niziołek, złodziej
Grimgnaw - krasnolud, mnich(?)
Boddyknock Glinckle - gnom, czarownik

Ale naraz możesz wynająć tylko jednego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2006 o 21:20, Abi Dalzim napisał:

A kogo polecasz jak będę grał czarownikiem (pułapki słyszałem można rozbrajać chochlikiem)?


Trochę wchodzę w paradę windows00''owi, bo w gruncie rzeczy to było pytanie do niego, ale wydaje mi się, że to będzie rada uniwersalna, więc pokuszę się o jej udzielenie :P Jeśli grasz dobrą (charakterowo) postacią to chyba najlepszym wyborem będzie Daelan barbarzyńca, natomiast jeśli złą - Grimgnaw mnich.

No chyba, że weźmiesz sobie chowańca-wojownika to wtedy do kompletu weź najemnika łotrzyka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować