Zaloguj się, aby obserwować  
Brad

Neverwinter Nights + Dodatki (temat ogolny)

7015 postów w tym temacie

Dnia 20.10.2006 o 20:19, Abi Dalzim napisał:

Ilui jest pomocników do wynajęcia w podstawce i jakie to profesje?


Ja od siebie dodam, że najemnicy zabierają część doświadczenia, w większości wypadków (klas) można się bez nich obejść i grać solo. Jedynie w SoU po przejściu gry bez pomocnika przeszedłem ją jeszcze 2 razy tylko dlatego, żeby posłuchać dialogów. Ale w podstawce wystarczy ich dołączyć raz na akt i wykonać dla nich zadanie (nic ciekawego się nie wyciągnie więcej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2006 o 21:20, Abi Dalzim napisał:

A kogo polecasz jak będę grał czarownikiem (pułapki słyszałem można rozbrajać chochlikiem)?

Hmm...
Ja gram krasnoludem wojownikiem, więc wybrałem Toma i nie narzekam. Jednak skoro Ty chcesz grać czarownikiem i będziesz miał chowańca do zamków i pułapek, to polecam kogoś od "brudnej" roboty/skupiania na sobie siły ognia przeciwników - najlepiej pasuje Daelan.

BTW
Zna ktoś odpowiedź na to pytanie: http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=63&pid=678
Na szczęście na razie nie gram w NWN (przechodze G2: NK przed G3 ;] ), ale na przyszłość przydałoby się to wiedzieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2006 o 21:20, Abi Dalzim napisał:

A kogo polecasz jak będę grał czarownikiem (pułapki słyszałem można rozbrajać chochlikiem)?


Jak będziesz miał chochlika od pułapek i zamków to bierz Grimgnawa/Daelana, a jak nie to Toma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2006 o 21:42, windows00 napisał:

(W kwestii parowania)


Przez ciebie właśnie zainstalowałem NWN i będę sprawdzał to podejrzane parowanie :P Jeśli byłbyś łaskaw podać więcej parametrów swojej postaci, bedę wielce zobowiązany :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2006 o 23:03, Napek napisał:

Przez ciebie właśnie zainstalowałem NWN i będę sprawdzał to podejrzane parowanie :P Jeśli byłbyś
łaskaw podać więcej parametrów swojej postaci, bedę wielce zobowiązany :)

Oczywiście, mam nadzieje, że da się to jakoś logicznie wytłumaczyć...
Pierwsze dwa screeny to stan, w którym parowanie ma ujemną wartość, czyli nie może być używane (to jest w miarę logiczne. Natomiast 3 i 4 obrazek ukazuje stan, w którym parowanie jest dodatnie i ma niezłą wartość - mimo to w czasie walki opcja parowania jest dalej niedostępna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nasunęło mi się takie pytanie...
Kiedy ty próbujesz użyć Parowania to kogo masz pod kursorem? Siebie czy wroga? Jeśli wroga to w tym leży problem :) Zrób tak jak z trybem skradania i przeszukiwania - po prostu ustaw go sobie na pasku wybierając z okrągłego menu. Jeśli to nie to, to przyjżę się dokładniej twojemu krasnalowi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2006 o 23:26, Napek napisał:

/ciach/

Heh, troche techniki i się człowiek gubi...
Twoja rada poskutkowała (czemu na to nie wpadłem, w końcu ta zdolność działa na moją postać).
WIELKIE DZIĘKI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2006 o 19:14, Napek napisał:

Inicjatywa to taka statystyka, od której zależy kolejność w jakiej będą działać postacie w
trakcie rundy. Im wyższa tym szybciej zadziała. W samym NWN ciężko się z tym oswoić. Polecam
podręcznik gracza do trzeciej edycji a z ger Świątynię Pierwotnego Zła.


tak wiem, ze chodzi o to "kto pierwszy uderzy", ale jak bardzo ta cecha jest wazna w NWN ? oplaca sie brac ulepszona inicjatywe ? (gram mnichem ;-) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe.. Ja bym niziołkiem solo nie przeszedł xD .. Wziąłem Daelana Czerwonego Tygrysa. I z jego służby jestem dumny. Ale mam kumpla który nizoiłkiem, przeszedł całą gre skradająć się i zabijać przeciwników od tyłu :) To dobre rozwiązanie problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2006 o 07:32, Baal Namib napisał:

przeszedł całą gre skradająć się i zabijać przeciwników od tyłu :)

Też to uwielbiam robić :) (w grach oczywiście :) )

Dnia 21.10.2006 o 07:32, Baal Namib napisał:

To dobre rozwiązanie problemu.

Tylko długotrwałe. Ale za to jakie emocjonujące :D

P.S. W 100% zgadzam się z Twoim podpisem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2006 o 05:28, Executor napisał:

ale jak bardzo ta cecha jest wazna w NWN ? oplaca sie brac ulepszona inicjatywe ? (gram mnichem ;-) )


Zależy czy nie masz innych ciekawych atutów do wzięcia :) Ale jeśli nie upatrzyłeś sobie nic innego (żadnych usprawnień do walki wręcz - krytyk, ulubiona broń, bo przypuszczam, że walczysz bez broni) to weź tę ulepszoną inicjatywę. Ja, szczerze powiedziawszy, nie jestem w stanie powiedzieć w trakcie walki kto się rusza pierwszy w rundzie, bo rundy zbyt się ze sobą zlewają, więc i inicjatywa ma dla mnie niewielkie znaczenie (proszę nie wieszać na mnie psów za to stwierdzenie :P) ale skoro jest zawarta w mechanice gry to znaczy, że coś, co ją poprawia, jest przydatne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2006 o 09:19, Abi Dalzim napisał:

Czy pomocnicy awansują i czy można ich dozbrajać?


pomocnicy awansują na kolejne poziomy, a dozbrajać można ich jedynie w dodatkach (w podstawce co rozdział dostają nowe wyposażenie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2006 o 09:50, Fagno napisał:

pomocnicy awansują na kolejne poziomy, a dozbrajać można ich jedynie w dodatkach (w podstawce
co rozdział dostają nowe wyposażenie)


Stary dobry Neverwinter :) Pamiętam jak awansują pomocnicy to nie można było im wybierać jakie punkty komu mają być przydzielane tylko komp to robił :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.10.2006 o 09:53, Konrades napisał:

Stary dobry Neverwinter :) Pamiętam jak awansują pomocnicy to nie można było im wybierać jakie
punkty komu mają być przydzielane tylko komp to robił :(


to był jeden z elementów uroku Neverwintera, ci wierni towarzysze o wysokiej śmiertelności ^^ pomyśleć że nie mogę w niego zagrać dopuki CDP nie wypuści Diamentowej Edycji ---_---

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2006 o 07:32, Baal Namib napisał:

Hehe.. Ja bym niziołkiem solo nie przeszedł xD .. Wziąłem Daelana Czerwonego Tygrysa. I z jego
służby jestem dumny. Ale mam kumpla który nizoiłkiem, przeszedł całą gre skradająć się i zabijać
przeciwników od tyłu :) To dobre rozwiązanie problemu.


To jest możliwe przejście gry solo łotrzykiem? Przecież należy zabić co najmniej 4 smoki, a każdy jest niewrażliwy na trafienia krytyczne (czyli nici z ataku od tyłu) oraz mają zdolność Prawdziwe Widzenie (papa skradanie się).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2006 o 11:07, DragonLord napisał:

To jest możliwe przejście gry solo łotrzykiem? Przecież należy zabić co najmniej 4 smoki, a
każdy jest niewrażliwy na trafienia krytyczne (czyli nici z ataku od tyłu) oraz mają zdolność
Prawdziwe Widzenie (papa skradanie się).



no oczywiscie - nie slyszales o metodzie wypchania baraniej skory siarka i smola, zeszycie je i podstawienie je przed smokiem ? tylko lotrzyk potrafi to zrobic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2006 o 11:07, DragonLord napisał:

To jest możliwe przejście gry solo łotrzykiem? Przecież należy zabić co najmniej 4 smoki, a
każdy jest niewrażliwy na trafienia krytyczne (czyli nici z ataku od tyłu) oraz mają zdolność
Prawdziwe Widzenie (papa skradanie się).


Gram na obu dodatkach.
Przejście podstawki "czystym" łotrzykiem jest możliwe ale bardzo trudne, ponieważ podstawka jest niestety dla postaci niskopoziomowych. Zaletą jest możliwość korzystania z przedmiotów przeznaczonych dla innych postaci. Jedynie bard i łotrzyk ma możliwość "korzystania z przedmiotów magicznych".
Chociaż łotrzyk jest prawie w każdej mojej postaci (ok. 90%) to nigdy nie przeszedłem podstawki zaczynając od zera czystym łotrzykiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2006 o 11:07, DragonLord napisał:

> Hehe.. Ja bym niziołkiem solo nie przeszedł xD .. Wziąłem Daelana Czerwonego Tygrysa.
I z jego
> służby jestem dumny. Ale mam kumpla który nizoiłkiem, przeszedł całą gre skradająć się
i zabijać
> przeciwników od tyłu :) To dobre rozwiązanie problemu.

To jest możliwe przejście gry solo łotrzykiem? Przecież należy zabić co najmniej 4 smoki, a
każdy jest niewrażliwy na trafienia krytyczne (czyli nici z ataku od tyłu) oraz mają zdolność
Prawdziwe Widzenie (papa skradanie się).

Wtedy Sie bierze Daelana Cerwonego Tygrysa ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, Neverwinter Nights chyba mnie nie lubi. Kupiłem razem z Baldurs Gate, ale nie grałem, bo zawieszała się prawie natychmiast. Przypisywałem to sterownikom Radeona, ale ostatnio wyszykowałem stary komputer z kartą GF 5200 i zaraz po ukończeniu szkolenia gra też się wiesza. Mam z platynowej kolekcji, więc większych bugów nie powinno być. Czy to znana przypadłość, czy tylko u mnie? (Baldurs Gate chodziło dobrze)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować