Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

To już pewne. Nie będzie dema Bulletstorm na pecety...

235 postów w tym temacie

Dnia 17.01.2011 o 12:36, Kafar napisał:

Niestety każdego kogo ja znam i kupił konsolę to na PC jedynie pracują.


No to właśnie poznałeś kogoś, kto miał zupełnie odmiennie :P Gdy kupiłem PS3, byłem podjarany, jak to fajnie, jak super, że konsola, i takie tam. Po 2-3 miesiącach konsola poszła na Allegro. Dlaczego? Bo okazało się, że nie było na niej niczego, co by mnie interesowało. Gram głównie w cRPG, FPS i strategie. A na konsolach:

a) strategie nie mają większej racji bytu

b) cRPG ukazują się też na PC, i w znakomitej większości są tam o niebo lepiej wykonane (patrz choćby DA:O). (Tu zaznaczam, że skolei klimaty jRPG w ogóle do mnie nie trafiają)

c) FPS''y - no niby są, są nawet exclusivy. Ale co z tego, skoro dla mnie, jako dla kogoś, kto długie lata smakował wygodnego sterowania myszką, granie w FPS''y za pomocą pada jest jak jakaś kara za grzechy?

Nie mówiąc o tym, że gry na konsole są koszmarnie drogie w porównaniu do gier PC. Jeśli mam możliwość zakupić grę na konsolę lub PC - wolę wydać połowę ceny gry konsolowej i mieć na PCcie.

Tak więc nie wszyscy mają tak, że gdy kupią konsolę, to się zachwycają, a PC''ta w odstawkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2011 o 11:19, Pralkosuszarka napisał:

Ja natomiast będę czytał PcGamera, 2+3D i psioczył na konsole i multiplatformowość z
naciskiem na to drugie.


<off top>
Pozdrawiam czytelnika 2+3D :)
<end of off top>

Popsioczyć na multiplatformowość mogę tylko wtedy kiedy jedna z platform jest traktowana po macoszemu ( tak jak to wygląda choćby w wypadku Bulletstorma, chociaż narazie widzimy tylko czubek góry lodowej a na resztę narzekania przyjdzie może czas później )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2011 o 12:56, karolekx23x napisał:

Zeby ceny gier na konsole były porównywalne jak na PC było by wspaniale, wtedy sam bym
zakupił PS3.


Ceny gier no niestety ale uwierz mi to nie jest problem. Niektóre gry po pewnym czasie są po od 39zł do 129zł. Po prostu ja jeszcze ani jednej gry nie mam kupionej w dniu premiery (chociaz mam parę wydań premierowych. Z klasyk mam tylko Uncharted 1 i 2). Najdrożej dałem za Bad Company 129zł i to było jakieś 3-4 miesiące po premierze. Więc tragedii nie ma. Taki Killzone 2 z 6 miechów temu za 69zł ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2011 o 13:31, Tenebrael napisał:

No to właśnie poznałeś kogoś, kto miał zupełnie odmiennie :P


Mówiłem o znajomych z którymi grałem na PC i gram na konsolach.

Dnia 17.01.2011 o 13:31, Tenebrael napisał:

a) strategie nie mają większej racji bytu


Prawda lecz nie do końca. Ostatnia strategią która mocno grałem jest Red Alert 3. Potem załatwiłem to na 360 i faktycznie ciężko mi się grało a strategie uwielbiam. Potem dostałem w łapy Halo Wars (świetne sterowanie wygoda dla mnie jak na PC nie męczyłem się w cale) więc jednak można i co najważniejsze JEST. Do tego RUSE bardzo dobre sterowanie, sama przyjemność z gry. Więc jak tak szybko sprzedałeś to nic dziwnego że dużo nie zaznałeś.

Dnia 17.01.2011 o 13:31, Tenebrael napisał:

b) cRPG ukazują się też na PC, i w znakomitej większości są tam o niebo lepiej wykonane
(patrz choćby DA:O). (Tu zaznaczam, że skolei klimaty jRPG w ogóle do mnie nie trafiają)


Two Worlds 2, Gothic 4. Mało ? Wykonane oczywiście raz może być wykonane lepiej raz gorzej ale nie powiesz mi że jest to zasadą że zawsze są wykonane gorzej.

Dnia 17.01.2011 o 13:31, Tenebrael napisał:


c) FPS''y - no niby są, są nawet exclusivy. Ale co z tego, skoro dla mnie, jako dla kogoś,
kto długie lata smakował wygodnego sterowania myszką, granie w FPS''y za pomocą pada
jest jak jakaś kara za grzechy?


Od w sumie ponad 20 lat jestem graczem, od Atari przez PC aż do konsol tej generacji. Może wygodniej ci się steruje ale na konsoli wygodniej się po prostu GRA w FPSy. Właśnie przez brak tej klawiatury i myszki. Ale ja szanuje twoje zdanie i rozumiem bo nie masz doświadczenia w tej materii. Pamiętam jak kiedyś jeden z użytkowników tego forum a mój przyjaciel kupił za moją namową 360 i gralismy pierwszy raz w Gearsy. Tyle mięsem na początku rzucał że masakra jak widziałem jeszcze jak strzela po ścianach. Po 2 h opanował pada, po 1 dniu nie wyobrażał sobie grania znów w Gearsy na PC.

Dnia 17.01.2011 o 13:31, Tenebrael napisał:

Nie mówiąc o tym, że gry na konsole są koszmarnie drogie w porównaniu do gier PC. Jeśli
mam możliwość zakupić grę na konsolę lub PC - wolę wydać połowę ceny gry konsolowej i
mieć na PCcie.


Już nie przesadzaj. Najdroższa gra u mnie to za 129zł na ps3(tyle co na PC). Pakiet Alan Wake i FORZA 3 można dostać też za tyle. Dużo jak za dwie cholernie dobre gry ?

Dnia 17.01.2011 o 13:31, Tenebrael napisał:

Tak więc nie wszyscy mają tak, że gdy kupią konsolę, to się zachwycają, a PC''ta w odstawkę
:)


Zachwyt jest słuszny bo to pożądane platformy i świetne tytuły. Oczywiście nie mówię że PC nie są do gry. Sam gram na nich jeszcze w X-COM''a ;)))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2011 o 12:56, karolekx23x napisał:

Zeby ceny gier na konsole były porównywalne jak na PC było by wspaniale, wtedy sam bym
zakupił PS3.

Widzisz,PS3 mam od ponad dwóch miesięcy,mam już 10 gier ale nie kupiłem żadnej nowości,same używki ( mam u siebie taki sklep gdzie można dostać prawie każdy tytuł na PS2,PS3 i Xboxa360 ).

Konsola nie może zastąpić PC gdyż zupełnie inaczej gra się na konsoli a inaczej na PC - także gra się w różne gry:
na konsoli w slashery,ściganki,platformówki,itp.
na PC w RTSy,RPGi i FPSy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2011 o 13:56, Kafar napisał:

Mówiłem o znajomych z którymi grałem na PC i gram na konsolach.


Wiem, toteż mówię, że teraz właśnie poznałeś (no, częściowo, forumowo ;)) kogoś, kto jednak myśli inaczej :)

Dnia 17.01.2011 o 13:56, Kafar napisał:

Prawda lecz nie do końca. Ostatnia strategią która mocno grałem jest Red Alert 3. Potem
załatwiłem to na 360 i faktycznie ciężko mi się grało a strategie uwielbiam. Potem dostałem
w łapy Halo Wars (świetne sterowanie wygoda dla mnie jak na PC nie męczyłem się w cale)
więc jednak można i co najważniejsze JEST. Do tego RUSE bardzo dobre sterowanie, sama
przyjemność z gry.


Cóż, może z tym, że się nie da, to przesadziłem, fakt. Ale faktem też jest, że jednak znakomita większość strategii albo na konsolach się nie ukazuje (szczególnie RTS''ów), albo prezentuje sobą co najwyżej średni poziom.

Choć ok, zdarzają się wyjątki.

Dnia 17.01.2011 o 13:56, Kafar napisał:

Więc jak tak szybko sprzedałeś to nic dziwnego że dużo nie zaznałeś.


Sprzedałem, bo mi cała ta konsola nie przypadła do gustu. Ot, tak, po prostu.

Dnia 17.01.2011 o 13:56, Kafar napisał:

Two Worlds 2, Gothic 4. Mało ?


Eeee, no, moim zdaniem przykłady chybione. Two Worlds 2 jest co najwyżej niezłym ACTION cRPG (z akcentem na "action"). Gothic 4 z kolei to raczej marna kontynuacja poprzednich części, więc też bym jej tu raczej nie wymieniał.

(powyższe to oczywiście moje subiektywne zdanie)

Dnia 17.01.2011 o 13:56, Kafar napisał:

Wykonane oczywiście raz może być wykonane lepiej raz gorzej
ale nie powiesz mi że jest to zasadą że zawsze są wykonane gorzej.


Powiem tak. Im bardziej gra nastawiona na akcję, tym lepiej działa na konsoli. A im bardziej nastawiona na taktykę - tym lepiej wychodzi na PC. Przykładem przytoczony już Dragon Age.

Dnia 17.01.2011 o 13:56, Kafar napisał:

Od w sumie ponad 20 lat jestem graczem, od Atari przez PC aż do konsol tej generacji.
Może wygodniej ci się steruje ale na konsoli wygodniej się po prostu GRA w FPSy. Właśnie
przez brak tej klawiatury i myszki.


Szczerze mówiąc, to dla mnie nie było to żadnym plusem. Po prostu, gdy mam do wyboru wygodną (dla mnie) myszkę albo niewygodny (dla mnie) pad, to wolę kupić to, na czym gra mi się wygodniej.

Dnia 17.01.2011 o 13:56, Kafar napisał:

Ale ja szanuje twoje zdanie i rozumiem bo nie masz
doświadczenia w tej materii. Pamiętam jak kiedyś jeden z użytkowników tego forum a mój
przyjaciel kupił za moją namową 360 i gralismy pierwszy raz w Gearsy. Tyle mięsem na
początku rzucał że masakra jak widziałem jeszcze jak strzela po ścianach. Po 2 h opanował
pada, po 1 dniu nie wyobrażał sobie grania znów w Gearsy na PC.


Ze mną niestety to nie zadziałało. Pograłem w kilka gier FPS (czy też TPS) na PC i na PS3, i mimo chęci, w życiu nie zamieniłbym grania w to na PC na granie na konsoli. Po prostu uważam, że pad konsolowy może co najwyżej w pewnym stopniu "symulować" myszkę, ale nigdy nie zastąpi jej funkcjonalności.

A z innej beczki, słyszałem kiedyś o pewnej sytuacji. Nie ręczę za jej prawdziwość, bo to z drugiej ręki, zaznaczam. Podobno jednak któraś z nowych gier początkowo miała mieć opcję grania międzyplatformowo (chyba Bad Company 2, ale głowy nie dam). Żeby sprawdzić, jak to wychodzi, twórcy zaprosili do testów graczy z najwyższych miejsc rankingów konsolowych w ich poprzednich tytułach, i gdzieś ze środka rankingów PC-towych. Po kilku dniach, gdy teoretycznie o wiele lepsi skillowo konsolowcy dostawali ustawicznie baty od PC-towych "średniaków", zaniechano szybko pomysłu międzyplatformowej rozgrywki.

Ale, jak mówię, to tylko info z drugiej ręki, więc...

Dnia 17.01.2011 o 13:56, Kafar napisał:

Już nie przesadzaj. Najdroższa gra u mnie to za 129zł na ps3(tyle co na PC).


No tak, tylko że te 129 to po obniżce, a nie nowa premierówka. Zauważ, że cena ta jest równa średniej cenie nowej, PREMIEROWEJ gry na PC. A jeśli porównywać rzetelnie, to na PC podobna gra po podobnym czasie kosztowałaby może z 60-70 zł. Różnica jednak jest.

Dnia 17.01.2011 o 13:56, Kafar napisał:

Pakiet Alan Wake i FORZA 3 można dostać też za tyle. Dużo jak za dwie cholernie dobre gry ?


Cóż, co do Forzy nie wiem, natomiast Alana przeszedłem u kumpla na X360. I w porównaniu np do takiego Silent Hill zrobił na mnie raczej marne wrażenie (ale to też subiektywna opinia, zdaję sobie sprawę).

Dnia 17.01.2011 o 13:56, Kafar napisał:

Zachwyt jest słuszny bo to pożądane platformy i świetne tytuły.


Cóż, jak dla kogo :) Dla mnie konsola jest niepotrzebnym bibelotem, który nigdy, mimo prób, nie pokazał mi, że jest w czymkolwiek od PC lepszy.

Ale - co człowiek to gust, jak mówią :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2011 o 14:27, Tenebrael napisał:

A z innej beczki, słyszałem kiedyś o pewnej sytuacji. Nie ręczę za jej prawdziwość, bo
to z drugiej ręki, zaznaczam. Podobno jednak któraś z nowych gier początkowo miała mieć
opcję grania międzyplatformowo (chyba Bad Company 2, ale głowy nie dam). Żeby sprawdzić,
jak to wychodzi, twórcy zaprosili do testów graczy z najwyższych miejsc rankingów konsolowych
w ich poprzednich tytułach, i gdzieś ze środka rankingów PC-towych. Po kilku dniach,
gdy teoretycznie o wiele lepsi skillowo konsolowcy dostawali ustawicznie baty od PC-towych
"średniaków", zaniechano szybko pomysłu międzyplatformowej rozgrywki.


Sciema. Taki wymysł fanboja PCtowego ;) tak btw. Kogo nazwiesz średnim graczem?
Na multi wszystko siedzi w twojej glowie. Samo celowanie to sprawa drugorzedna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a co w tym dziwnego, że goście grający na padach dostali baty z tymi co używali myszka+klawa? to jest oczywiste, ze gryzoń jest szybszy i precyzyjniejszy - tylko co mnie to obchodzi, grając np. w bc2 na ps3, skoro tam wszyscy mają pada? Co mi za różnica, że dostałby od pc-towca baty, jak i tak do takiej sytuacji nie dojdzie, bo grając na konsoli każdy ma tego samego pada co i ja?
Takie porównania są naprawdę bezsensowne, bo to tak jakby śmiać się z kolegi, że przegrał z Tobą w need for spedzie, w którego ty grasz na superhiper kierownicy a on na zwykłym padzie(co nie oznacza że na tym padzie nie da się grać w ścigałki, wręcz przeciwnie - po prostu lepszy sprzęt, lepsze osiągnięcia)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Róznica miedzy graczami jest kolosalna. Granie w FPSy to nie tylko precyzyjne strzelanie. To takze taktyka i pomysłowość, do tego dochodzi zgranie. Tym się różnią Pro od nie-Pro. Wbrew pozorom precyzyjne strzelanie to nie wszystko. Wszystko trzeba umieć jak najlepiej wykorzystać, "przecietny" gracz tego nie zrobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2011 o 14:27, Tenebrael napisał:

Cóż, może z tym, że się nie da, to przesadziłem, fakt. Ale faktem też jest, że jednak
znakomita większość strategii albo na konsolach się nie ukazuje (szczególnie RTS''ów),
albo prezentuje sobą co najwyżej średni poziom.


Oczywiście pojawiają się też jakieś porażki ale ogólnie jest ich bardzo mało. Bo nawet w tego Red Alerta 3 grało mi się dobrze ale porównując do PC to na PC lepiej. Halo Wars oczywiście nie mogę z PC porównać gdyż go nie ma na PC ale mogłem już porównać granie w Red Alerta 3 na 360. I wypadło na prawdę super. Uważam że to najlepsza strategia na konsole, przynajmniej na razie. (tak nawiązując do dalszej części gra za 49zł;P)

Dnia 17.01.2011 o 14:27, Tenebrael napisał:

Choć ok, zdarzają się wyjątki.


Jak zawsze ;P

Dnia 17.01.2011 o 14:27, Tenebrael napisał:

Eeee, no, moim zdaniem przykłady chybione. Two Worlds 2 jest co najwyżej niezłym ACTION
cRPG (z akcentem na "action"). Gothic 4 z kolei to raczej marna kontynuacja poprzednich
części, więc też bym jej tu raczej nie wymieniał.
(powyższe to oczywiście moje subiektywne zdanie)


Wymieniłem te tytuły bo o ten gatunek pytałeś. Osobiście dla mnie np. Dragon Age jest jednym z najgorszych cRPG jakie wyszły a wydając taki nędzny produkt bioware dla mnie podupadło. Ale cóż, na szczęście Mass Effectem który już nie jest grą cRPG odrobili.

Dnia 17.01.2011 o 14:27, Tenebrael napisał:

Powiem tak. Im bardziej gra nastawiona na akcję, tym lepiej działa na konsoli. A im bardziej
nastawiona na taktykę - tym lepiej wychodzi na PC. Przykładem przytoczony już Dragon
Age.


Taktyka to słowo obszerne i ciężko mi nawiązać je do DA o moim zdaniu do tej gry wyraziłem się wyżej być może trochę za bardzo emocjonalnie. Ale tak mam jak mi dają kupę i wmawiają że pachnie ;P. Ja uważam że taktykę co najwyżej można mieć w grach z żywymi ludźmi którzy realizują tą taktykę. Nie uważam że to jedyna słuszna definicja ale w takich grach jak cRPG dla mnie taktyki to na prawdę jest mało. Prawda jest taka że jeżeli chodzi o gatunek cRPG to nikt wyżej poprzeczki jaką ustanowiły Baldur''s Gate czy Planescape nie poszedł. No ale to dyskusja na inny temat więc odpowiadam dalej.

Dnia 17.01.2011 o 14:27, Tenebrael napisał:

Szczerze mówiąc, to dla mnie nie było to żadnym plusem. Po prostu, gdy mam do wyboru
wygodną (dla mnie) myszkę albo niewygodny (dla mnie) pad, to wolę kupić to, na czym gra
mi się wygodniej.


Dla mnie większość graczy co mówią że wolą myszkę (nie oceniam Ciebie tutaj;P) to ludzie którzy zazwyczaj komputery mają w swoich pokojach, rodzice okupują TV lub nie mają własnego dużego TV aby cieszyć się kiedy chcą na wygodnym fotelu graniem. Dlaczego mi się gra wygodnie.. właśnie dlatego co wyżej napisałem. Biorę pada, drinka siadam na zaj******* fotelu przez co jak co na taką odległość dużym dla mnie 32" TV. I ciesze się cholernie rozgrywka. Beż żadnego stolika na klawiaturę czy miejsca na myszkę. Dla mnie to jest wygoda i o to mi chodzi. Mam jeden element którym mogę zdziałać cuda (zabijać jak chce i kogo chce;P)

Dnia 17.01.2011 o 14:27, Tenebrael napisał:

prostu uważam, że pad konsolowy może co najwyżej w pewnym stopniu "symulować" myszkę,
ale nigdy nie zastąpi jej funkcjonalności.


Tak jak myszka i klawiatura symuluje dżojstik. No cóż świat się zmienia.

Dnia 17.01.2011 o 14:27, Tenebrael napisał:

Ale, jak mówię, to tylko info z drugiej ręki, więc...

No słyszałem o historii że chcieli multiplatformę zrobić ale nie z tego powodu zrezygnowali, pierwsze słysze o takich testach podano kiedyś komunikat który tłumaczył to. Na pewno to nie było Bad Company ale cóż widocznie byli to słabi gracze konsolowi. Podam tu przykład. Parę lat temu byłem właścicielem kawiarenki internetowej. I grał u nas koleś który w Quake 3 grał tylko na klawiaturze. I jako że słaby w Q3 nie byłem a dostawałem od niego to postanowiliśmy mu znaleźć gracza który go skopie. Niestety wielu próbowało, nawet z innych miast bo akcja i nagroda były ogłoszone na forach. Więc jak ja to mówię: DOBRY GRACZ NIE NARZEKA NA CZYM GRA TYLKO GRA I WYGRYWA.

Dnia 17.01.2011 o 14:27, Tenebrael napisał:

No tak, tylko że te 129 to po obniżce, a nie nowa premierówka. Zauważ, że cena ta jest
równa średniej cenie nowej, PREMIEROWEJ gry na PC. A jeśli porównywać rzetelnie, to na
PC podobna gra po podobnym czasie kosztowałaby może z 60-70 zł. Różnica jednak jest.


No ja jestem trochę za stary na kupowanie premierówek bo nie mam po prostu tyle czasu aby grać i ukończyć starsze tytuły więc może tego nie zauważam ale nie zgodzę się że podobna gra i nie po tak krótkim czasie.

Uważam że narzekanie na ceny gier na konsole jest urojeniem ludzi. Ile gier w miesiącu kupujesz? 1? jak pracujesz możesz kupić 3 ale czy wygrasz na maksa te trzy w miesiącu? Oczywiście jak jesteś na bezrobociu.

Dnia 17.01.2011 o 14:27, Tenebrael napisał:

Cóż, co do Forzy nie wiem, natomiast Alana przeszedłem u kumpla na X360. I w porównaniu
np do takiego Silent Hill zrobił na mnie raczej marne wrażenie (ale to też subiektywna
opinia, zdaję sobie sprawę).


Ale Alan Wake jest inną grą niż Silent Hill który także jest grą konsolową ;P.

Dnia 17.01.2011 o 14:27, Tenebrael napisał:

Cóż, jak dla kogo :) Dla mnie konsola jest niepotrzebnym bibelotem, który nigdy, mimo
prób, nie pokazał mi, że jest w czymkolwiek od PC lepszy.


Nie zamienił bym konsoli na PC jeżeli wiedział bym że takie gry jak np. Heavy Rain czy Halo REACH mnie ominą. Do tego oczywiście wiele innych gier. Ale także nie zamienił bym PC na konsole. Choćby dla tych klasyków które ciągle łupię od kiedy mam konsole;P.

Uważam że aby być szczęśliwym jeżeli chodzi o gry trzeba mieć każdą platformę (nawet przenośne) i każdy gracz powinien dążyć do tego. Uparcie stanie tylko prze jednej z nich dla mnie jest osobiście chore i często prowadzi do zaburzeń fanboyskich. Jeżeli Cię jeszcze nie dopadły to uprzedzam;). Ja mam wszystkie konsole obecnie na rynku ( no dobra nie mam tylko Wii ale nie miał bym z kim grać tylko nie chciałem o tym pisać bo by wyszło że nikt mnie nie lubi;P).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tym porównaniem, to tak jak napisałem, jedynie info z drugiej ręki, więc nie mam zamiaru przy tym się trzymać. Inna rzecz, że tą historię usłyszałem od zapamiętałego konsolowca, więc... :P No ale nic.

Po prostu, obecnie, po krótkiej przygodzie z konsolami, nie potrafię sobie wyobrazić żadnego sensownego argumentu, dla którego miałbym zaczać grać na konsoli kosztem PC. Gry są droższe (o ile, to inna rzecz), a większość pozycji z gatunków, które mnie interesują, są też na PC, i to nieraz lepiej zrobione (jak dla mnie oczywiście).

Dlatego też konsoli z uśmiechem dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

EDIT:

Kafar:

Może ja moje wypowiedzi podsumuję tak. Nie twierdzę absolutnie, że konsola jest gorsza od PC. Ani że PC jest gorsze od konsoli. Uważam po prostu, że w jedne gatunki gra się (ogólnie, mocno uogólniając) lepiej na PC, w inne na konsolach. Jeśli chodzi o gatunki, które mnie interesują, to moim subiektywnym odczuciem jest to, że gra mi się w nie lepiej na PC. Stąd konsola jako platforma mnie niespecjalnie interesuje, gdyż to, co dla mnie ważne w graniu, mam z powodzeniem na PC.

A na koniec, lekka igiełka, której nie byłbym sobą, jakbym nie wbił (:P) Jeśli na PC chcesz grać padem, możesz go sobie podłączyć. Jeśli na konsoli chcesz grać myszką, to stajesz przed życiowym problemem :D O!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli na konsoli chcesz grać myszką, to

Dnia 17.01.2011 o 15:09, Tenebrael napisał:

stajesz przed życiowym problemem :D O!


Zarówno do PS3 jak i X360 są świetne emulatory - podłączasz to "ustrojstwo" do klocka albo chlebaka, do tego mysz i klawe i grasz jak na PC.

Urządzenia te jednak nie cieszą się jakoś szczególnie dużą popularnością z prostego powodu - konsolowcy wolą grać padem. Kwestia preferencji, no i wygody :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2011 o 15:09, Tenebrael napisał:

A na koniec, lekka igiełka, której nie byłbym sobą, jakbym nie wbił (:P) Jeśli na PC
chcesz grać padem, możesz go sobie podłączyć. Jeśli na konsoli chcesz grać myszką, to
stajesz przed życiowym problemem :D O!


I tu niestety nie masz racji. Pozornie sprawa wydaje się prosta, ale w praktyce często to nie działa. Jeżeli nie masz dedykowanego pada od microsoftu to choćbyś nie wiem jak próbował w takie gears of war na pc normalnie nie zagrasz. Będziesz miał kierunki odwrócone i żaden emulator czy grzebanie w plikach .ini Ci nie pomogą. Kiedyś z kumplem przechodziliśmy ten tytuł po lanie na dwóch dużych telewizorach i po 2-3 godzinnej walce z padem logitech rumblepad 2 musieliśmy poddać się i grać na zestawie klawiatura + mysz.

Z mass effectem jest jeszcze gorzej (gra pierwotnie ukazała się na x360 z obsługą pada). Xpadder i kilka innych emulatorów nie pomogły - celownik wariuje i nie da się grać. Tak jest z masą innych gier, szczególnie tych nowszych. Za to z gothiciem czy Risenem (gry, które dobitnie powinno się grać padem) nie miałem większych problemów - xpadder załatwia sprawę.

Więc mit o padzie działającym z PC został obalony. Kiedyś może tak było, ale teraz programiści to takie pierdoły, że często mają z tym problemy. Najśmieszniejsze jest to, że te same tytuły na konsolach docelowo mają sterowanie kontrolerem :/

Igła odbija się od kamienia... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

" Więc mit o padzie działającym z PC został obalony. "

Po prostu trzeba mieć xboxowego pada do PC i tyle - ja takiego zakupiłem rok temu i nie narzekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2011 o 16:22, lis_23 napisał:

" Więc mit o padzie działającym z PC został obalony. "

Po prostu trzeba mieć xboxowego pada do PC i tyle - ja takiego zakupiłem rok temu i nie
narzekam.


Ale w mass effect to nie pomaga. Ciekawy jestem jak jest z oblivionem. Zresztą, żeby móc grać w tego ostatniego normalnie kupiłem wersje GOTY na ps3.

Dla mnie jest to niepojęte, szczególnie w czasach gdy niemało osób (w tym ja) ma na stałe podpięty PC do telewizora. Niektóre gry nie sprawiają problemów, np. Batman Anonimowy Alkoholik, ale większość...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale po co grać padem w " Mass Effect " czy w " Obliviona "? - ja tam wolę klawiaturę i mysz
a praca na PC podłączonym do dużego tv stojącego dalej od PC to dla mnie trochę dziwne zjawisko ... nie znam go więc się będę się rozpisywał - dla mnie PC to klawiatura i mysz + pad do gier które tego wymagają ( NfSS,PoP,SWTFU,Darksiders,itp. ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować