Zaloguj się, aby obserwować  
Radament

Kolekcja Klasyki Cenega Vs Extra Klasyka CDP

258 postów w tym temacie

Dnia 12.02.2007 o 01:31, hehe napisał:

Wiesz, to juz rzecz gustu. Mi osobiście nie podoba się pudełko w jakim jest KK. Kolorystyką
przypomina mi najtańsze produkty z pewnego hipermarketu :). Zdecydowanie wolę EKN. Co do schludności
wydania, to nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi. Co do instrukcji i płytki, to może masz jakies
złe doświadczenia, ale ja nigdy nie miałem powodów do narzekań.

Mówisz, jakbym o tym nie wiedział... :/
Chodziło mi o to, że EK wolałem taką jak kiedyś... Pudełka cienkie, wszystko utrzymane w jednym Ekstra Klasykowym klimacie (jeśli mogę to tak ująć), teraz jakoś za bardzo przypomina to premierowe wydania, a moja półka nie jest nieograniczona... :P
[Dobrze, że ja nie kupuję w tym markecie :)]

Dnia 12.02.2007 o 01:31, hehe napisał:


A co w tym dziwnego ? To jedynie udowadnia, że nie trafili z grami w Twoje gusta :) Ktoś kto
woli tytułu z EKN może powiedzieć, że KK jest już tyle na rynku a jeszcze nie wydała żadnej
gry która by go zainteresowała...

Bardzo dużo (z naciskiem na bardzo) w EK było gier, które trafiały w mój gust, dlatego się dziwię! :)

Dnia 12.02.2007 o 01:31, hehe napisał:


Nie wiem w czym to udowadnia. Oba wydania mają podobny standart, tytuły gier to jak pisałem
rzecz gustu... więc w czym niby jest lepsza ? Jedyne zastrzeżenia jakie mam to cena KK ( pomijając
sytuację opisaną powyżej ). Mogłaby być o te 5 zł niższa... pewnie miałby więcej tytułow :)

Początkowo o cenie Kolekcji Klasyki też tak myślałem (przyzwyczajony do Ekstra Klasyki :P) , ale z czasem jakoś mi przeszło... Polubiłem tę serię, może tylko denerwuje mnie to, że przed uruchomieniem gry Piotr Fronczewski musi zapraszać i polecać... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o promocje itp. to w okresie grudnia udało mi się kupić 2 gry z serii extra klasyka(stara chude opakowania) za 20 zł w tesco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Polubiłem tę serię, może tylko denerwuje mnie to, że przed uruchomieniem gry Piotr Fronczewski musi >zapraszać i polecać... :)

Mnie także :) Może to i miły gest ze strony Cenegi (wszak P.F. to znakomity aktor, a całkiem nieźle podkładał również głos w kilku grach), ale dość wkurzający przy wielokrotnym uruchamianiu gier... Ale rozwiązanie jest bardzo proste, wystarczy edycja skrótu do gry, tudzież wykasowanie z folderu z grą 1-2 animacji flash z tymże ekranem powitalnym i problem znika :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2007 o 05:59, Sth`Devilish napisał:

nieźle podkładał również głos w kilku grach), ale dość wkurzający przy wielokrotnym uruchamianiu
gier... Ale rozwiązanie jest bardzo proste, wystarczy edycja skrótu do gry, tudzież wykasowanie
z folderu z grą 1-2 animacji flash z tymże ekranem powitalnym i problem znika :)


Wg. poziom irytacji zwiastunu KK i XKX jest podobnego stopnia i podobnie łatwo to usunąć, więc nie stawiałbym tutaj na piedestale CDP, ani Cenegi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale CPD w XKN nie ma żadnej animacji Flash przed uruchomieniem... Najbardziej wkurzające jest to że w POP: Piaski Czasu nie mogę skrócic tego Flashu bo gra się nie urochomi... Jedyny sposób to odpalić z autostartu płyty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2007 o 06:28, rob300i napisał:

Ale CPD w XKN nie ma żadnej animacji Flash przed uruchomieniem...


Błąd. O ile nie mam żadnego nowszego wydania NXK (tak się to prawidłowo pisze), o tyle posiadam ich co nie co (głównie starsze tytuły z poprzedniej epoki ;) i w każdej z nich przed uruchomieniem się gry pojawia się flash z animacją "CD PROJEKT". Być może w nowszych wydaniach faktycznie tego nie ma - jeśli tak, to tylko dziękować CDP za wyrozumiałość.

>Najbardziej wkurzające jest to że w POP: Piaski Czasu nie mogę skrócic tego Flashu bo gra się nie urochomi... >Jedyny sposób to odpalić z autostartu płyty...

Mhm... Powinno się dać, sprawdź czy w skrócie gry nie ma dopisanych komend (wygląda to tak, że po ścieżce do pliku .exe dopisywana jest linijka z poprzedzającym ją myślnikiem), upewnij się że usunąłeś wszystkie animacje flash, nie będące plikami gry (czasem więcej niż 1), a w ostateczności możesz po prostu spróbować poszukać na płycie z grą odpowiedniego pliku uruchamiającego grę bez tych udziwnień, bo na prawdę wątpie, żeby uruchamianie z autostartu było konieczne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2007 o 08:10, rob300i napisał:

W eXtra Klasyce Next nie ma już tej animacji Flash. CDP ułatwia życie graczom, a cenega dalej
je utrudnia...


Cenega dopiero stawia pierwsze kroki na tej płaszczyźnie, daj jej czas na dogonienie CDP. Myślisz, że XKX ot od razu nagle wyupowało? Również był jej potrzebny czas na przyjęcie dokładnej strategi na rynku, również ten czas jest potrzebny KK.

Zresztą jak już wcześniej wspomniano TO MOŻNA OBEJŚĆ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od zawsze wolalem Cenege , wiekszosc gier mam wlasnie wydanych spod ich skrzydel . Cenie ich tez bardzo za 2 wersje jezykowe do wyboru . Zawsze wybieram angielska .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2007 o 08:10, rob300i napisał:

W eXtra Klasyce Next nie ma już tej animacji Flash. CDP ułatwia życie graczom, a cenega dalej
je utrudnia...

Hmm niech zgadnę? Dla ciebie CDP jest lepsze bo tak? Nie wiem w czym ci to przeszkadza, co prawda wiem, że może to irytować, ale odbiera ci radość z gry? nie sądzę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jednym podoba się ta kolekcja innym tamta. Ale to dobrze. Według mnie CDP ładniej wydaje gry, ale np Cenega ostatnio ma lepsze tytuły (np w KK). Więc cieszę się, że każda firma zarobi, a zdrowa konkurencja każdemu wyjdzie na dobre. Na półce mam około 12 gier CDP i do niedawna nie miałem nic z katalogu Cenegi. A np mój brat odwrotnie, ma prawie same przygodówki z katalogu Cenegi a mało z CDP. Bardzo podoba mi się ich "rewolucja cenowa" w której wydali np. GTR2 (właśnie to zakupiłem). Więc w obu firmach znajdujemy dla każdego coś miłego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


>Polubiłem tę serię, może tylko denerwuje mnie to, że przed

Dnia 12.02.2007 o 15:24, Noxbi napisał:

uruchomieniem gry Piotr Fronczewski musi zapraszać i polecać... :)


Przepraszam to on przed każdą grą z KK tak zaprasza i poleca xD? Bo jeśli tak, to będzie to dla mnie bardzo denerwujące jak już po jednej grze nie mogę znieść jego głosu:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2007 o 22:37, Dar15 napisał:


>Polubiłem tę serię, może tylko denerwuje mnie to, że przed
> uruchomieniem gry Piotr Fronczewski musi zapraszać i polecać... :)

Przepraszam to on przed każdą grą z KK tak zaprasza i poleca xD?

Tak, to on... :)
Jeśli o moje zdanie w tej sprawie chodzi, to fajnie byłoby zrobić jakieś urozmaicenie, np. Borys Szyc, albo Mirosław Baka (jak w KK będzie Splinter Cell: Chaos Theory :P). Jednak jak do tej pory mi to nie przeszkadza, bo w większości gier wystarczy (jak powiedział Sth`Devilish) edycja skrótu... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2007 o 23:14, Termez napisał:

No ja Was nie rozumiem. Przecież tego "Piotra Fronczewskiego" to można klawiszem ESC pominąć
i nie ma problemu.Ale nie lepiej narzekać :/

W prawdzie tak, ale w Extra Kasyce nie treba nadwyrężać palca ali niszczyć klawisza escape ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi tam Piotr nie przeszkadza. Nawet lubię go słuchać :-) (przydał by się też głos jakiejś kobiety, do tego zmysłowy=) ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować