Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

W samo południe, stojąc pomiędzy konsolowcami a pecetowcami

121 postów w tym temacie

Obiektywnie patrząc:
- grafika - PC jest najlepsze bez dyskusji, trzeba być chyba niewidomym żeby nie zauważyć uboższej palety kolorów, LOD podstawiającego szybko tekstury i obiekty gorszej jakości, wystarczy samemu obejrzeć dowolny tytuł na wszystkie 3 wiodące platformy, kto widział dany tytuł na PC lepiej niech po konsolowy odpowiednik nie sięga chyba że mu brzydota nie przeszkadza;
- sterowanie - w zręcznościówkach pad jest nieodzowny ale jeżeli ktoś jest fanem FPSów, TPP czy stategii RTS, RPGów to klawiatura plus mysz jest jedyną kombinacją pozwalającą na precyzyjne i wygodne sterowanie, prosty przykład: Bionic Commando - bez myszy nie ma mowy o szybkich akrobacjach i efekto(y)wnym rzucaniu scenerią, nie ma nawet mowy o szybkim przemieszczaniu się w dosyć dużych lokacjach - skutek: gra zjechana na wszystkie możliwe sposoby w reckach, o headshotach w Counter Strike to chyba nie ma co pisać bo to na padzie niewykonalne czy o wygodzie grania w Planescape Torment, Morrowind, Oblivion, Two Worlds.
Teraz subiektywnie:
- gameplay - niby o gustach się nie dyskutuje ale jeżeli dla kogoś prymitywne nawalanki jak Gears of War są nudne a ceni sobie w grach coś więcej, niesztampową fabułę czy odrobinę inteligencji to dobrych tytułów na konsole nie uświadczy, mam na myśli nieznane młodym graczom tytuły jak: System Shock 1, System Shock 2, Deus Ex 1, Project IGI 1, czy seria Stalkerów, podobnie jak porządnych symulacji, dobrych strategii...

Podsumowując: PC jest dla ambitnych graczy, tam gdzie używa się mózgu a nie tylko małpiej zręczności. Konsole są dla gier niewymagających świetnej oprawy graficznej i prostych zręcznościówek.
Śmieszne są argumentacje o kosztowności grania na PC bo piec wystarczający do gier kosztuje w okolicy ceny konsoli, gry są o wiele tańsze i bez kretyńskiego drenowania kieszeni DLC. W dodatku rynek konsolowy ma olbrzymie podziemie pirackie i błędnie piracenie przypisuje się rynkowi gier na PC. Rozumiem jednak ludzi dla których ściagnięcie i instalacja nowych sterowników to problem nie do rozwiązania, dla nich właśnie są konsole. Włącz i graj, nie trzeba myśleć. Tylko po co tworzyć jakieś teorie o wyższości danej platformy? One są po prostu dla innych graczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PC do gier to około 2-2.5 tysiąca, bez monitora/klawy/glosników/myszki, składany od zera dla nowego użytkownika.
Konsola to 600-1200zl zależy jaka i w jakiej wersji [np x zwykły arcade i elite itp itd]

Suma summarum - bzdury piszesz.
Na piecu za 1200zł pograsz sobie co najwyżej na minimum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> Też jestem mile zaskoczony, odsłon przybywa (czyli ludzie czytają) a flame nie rozgorzał

Dnia 23.03.2011 o 13:33, Lucas_the_Great napisał:

przez 90 minut - cud :)


Post numer 20 - Witamy pierwszego pecetowego napinacza z ograniczonymi procesami myślowymi (widać mózg nie wyrabia, za dużo tych "ambitnych" gier) :D

Czyli - koniec cudu :) Zaraz ktoś podwchyci tą prowokację (bo trudno mi uwierzyć, że to jakieś rzeczywiste przemyślenia, to trzeba by było być wyjątkowo ograniczonym, żeby szczerze coś takiego napisać) i flejmik będzie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2011 o 14:30, yaro14 napisał:

(...) niesztampową fabułę czy odrobinę
inteligencji to dobrych tytułów na konsole nie uświadczy, mam na myśli nieznane młodym
graczom tytuły jak: System Shock 1, System Shock 2, Deus Ex 1, Project IGI 1, czy seria
Stalkerów, podobnie jak porządnych symulacji, dobrych strategii...


Xenogears
Final Fantasy
Front Mission
Tactics Ogre
Metal Gear Solid
Suikoden
ICO
Shadow of the Colossus

In your face!

Można by tak długo. Gracz, który używa mózgu nie stawia ołtarzyka żadnej platformie, tylko gra w to co lubi i jak lubi, nie oglądając się na innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

znowu paplanie jaki to PC super, a konsola to syf.

Grafa -> Ubozsza paleta kolorow? Chyba nizszej jakosci tekstury. Jak poziom detali moze podstawiac szybko tekstury na gorszej jakosci? Chyba chodzi ci o optymalizacje gier... to samo jest na PC, w koncu nie kazdy ma w danym momencie sprzet aby wszystko odpalic na very high...

Sterowanie? Było w tekscie, ale i tak to zaden powod by skreslac konsole. Wiekszosc tytułow ktore wypisales to mozna powiedziec o wygodzie w sensie bardzo subiektywnym.

Gameplay zalezy od gry, nie od platformy. To, ze nie podoboba ci sie cos, nie znaczy, ze to jest bezmylsna nawalanką

Podsumowujac najlepiej byc slepym ignorantem ktorego prawda jest najmojejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem co masz na myśli pisząc w recenzji Lucas, że gra jest "konsolowa", tyle że weź pod uwagę to, że czasami to słowa faktycznie oznacza coś negatywnego. Czasem gra która była świetna, jest kontynuowana i bardziej robiona pod konsole upraszczając pewne elementy rozgrywki, co w efekcie niszczy grę i jest do d*, wtedy słowo "bardziej konsolowa" jest negatywne i uzasadnione. Kwestia tego w jakim znaczeniu używamy tego słowa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

[upada na kolana i wznosi ręce w modlitwie] Ach, nie jestem sam w tym pokręconym świecie, jak cudownie. Piwo mu polać, duże i z pianką bo mądrze chłop gada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja gram zarówno na pc-cie jak i konsoli. Na pc-cie gram głównie w strategie, starsze fps-y i rpg-i. Na konsoli z kolei w wyścigi, nowsze fps-y (bo się trudniej gra niż na pc-cie). W resztę gier gram różnie zależy od tego na której platformie mi bardziej przypadnie do gustu. Dla mnie każdy powinien grać na tym na czym jest mu wygodnie. Pod względem grafiki zdecydowanie pc wygrywa, ale do jasnej ciasnej co z tego, że będę mieć super grafikę jeśli np. nie będzie mi się wygodnie grało. Co do konsoli to granie na dużym TV (w moim przypadku 32 cale) to przeżycie zdecydowanie nieporównywalne do 22 calowego monitora. Według mnie to dobrze, że konsole hamują pc-ty, bo gdyby tak nie było to połowa dzieci które się o to czepiają płakałoby, że ich komp pociągnie grę tylko na średnich detalach. Jedyne co mnie naprawdę drażni to to, że wiele gier na pc-tach jest zbyt uproszczonych ze względu na konsole. Ja wogóle nie rozumiem po co upraszczać gry konsolowe. Kończąc cały ten wykład to powiem tak: gramy na innych platformach, ale pamiętajmy, że nadal jesteśmy społecznością graczy. To nas łączy i w kwestii platform na których gramy powinniśmy się wzajemnie szanować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2011 o 14:30, yaro14 napisał:

Obiektywnie patrząc:
- grafika - PC jest najlepsze bez dyskusji, trzeba być chyba niewidomym żeby nie zauważyć
uboższej palety kolorów, LOD podstawiającego szybko tekstury i obiekty gorszej jakości,
wystarczy samemu obejrzeć dowolny tytuł na wszystkie 3 wiodące platformy, kto widział
dany tytuł na PC lepiej niech po konsolowy odpowiednik nie sięga chyba że mu brzydota
nie przeszkadza;
- sterowanie - w zręcznościówkach pad jest nieodzowny ale jeżeli ktoś jest fanem FPSów,
TPP czy stategii RTS, RPGów to klawiatura plus mysz jest jedyną kombinacją pozwalającą
na precyzyjne i wygodne sterowanie, prosty przykład: Bionic Commando - bez myszy nie
ma mowy o szybkich akrobacjach i efekto(y)wnym rzucaniu scenerią, nie ma nawet mowy o
szybkim przemieszczaniu się w dosyć dużych lokacjach - skutek: gra zjechana na wszystkie
możliwe sposoby w reckach, o headshotach w Counter Strike to chyba nie ma co pisać bo
to na padzie niewykonalne czy o wygodzie grania w Planescape Torment, Morrowind, Oblivion,
Two Worlds.
Teraz subiektywnie:
- gameplay - niby o gustach się nie dyskutuje ale jeżeli dla kogoś prymitywne nawalanki
jak Gears of War są nudne a ceni sobie w grach coś więcej, niesztampową fabułę czy odrobinę
inteligencji to dobrych tytułów na konsole nie uświadczy, mam na myśli nieznane młodym
graczom tytuły jak: System Shock 1, System Shock 2, Deus Ex 1, Project IGI 1, czy seria
Stalkerów, podobnie jak porządnych symulacji, dobrych strategii...

Podsumowując: PC jest dla ambitnych graczy, tam gdzie używa się mózgu a nie tylko małpiej
zręczności. Konsole są dla gier niewymagających świetnej oprawy graficznej i prostych
zręcznościówek.
Śmieszne są argumentacje o kosztowności grania na PC bo piec wystarczający do gier kosztuje
w okolicy ceny konsoli, gry są o wiele tańsze i bez kretyńskiego drenowania kieszeni
DLC. W dodatku rynek konsolowy ma olbrzymie podziemie pirackie i błędnie piracenie przypisuje
się rynkowi gier na PC. Rozumiem jednak ludzi dla których ściagnięcie i instalacja nowych
sterowników to problem nie do rozwiązania, dla nich właśnie są konsole. Włącz i graj,
nie trzeba myśleć. Tylko po co tworzyć jakieś teorie o wyższości danej platformy? One
są po prostu dla innych graczy.


Sam jestem posiadaczem PC i PS3 jak Lucas i obie platformy cenię tak samo (no może PC trochę bardziej, bo na nim gram od 11 lat, a na PS3 niecałe pół roku). Dlaczego PS3, a nie XBox, nie chodziło mi o grafikę, czy o producenta, po prostu bardziej mi pasowały exclusivy czarnuli. Sam jako wytrawny pecetowy gracz nie widzę nic złego w konsolach i nie rozumiem sensu twojego posta.
Grafika: teoretycznie PC ma lepszą (pod warunkiem, że masz w miarę nowy sprzęt), ale ważniejsza (przynajmniej dla mnie) jest miodność całości, a nie techniczny puryzm i zastosowanie AA 32x, a taki God of War 3 i Uncharted 2, naprawdę niszczą. Poza tym trochę inaczej odbiera się grafikę siedząc nosem w 20 calowym ekranie, a grając na 42 calach 2 metry od telewizora.
Co do gier nieznanych młodym graczom i w domyśle niePC-towym, to wymieniając je zaliczyłeś lekki fail, bo ostatni STALKER był wydany chyba w 2010, więc wcale nie tak dawno temu, a Deus Ex oprócz PC gościł też na PS i PS2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Panta rhei" - don Lucas. Choć na angielskiej wiki jest "rei" obok "rhei" również dopuszczone, choć wydaje mi się to dziwne. Najpierw byłem oburzony :P a potem zdziwiony faktem, że tak też gdzieś tam piszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tekst jak tekst, dla mnie nic nie wnosi i nic nie zmienia. Nie zakończy żadnego sporu, bo ludzie to ludzie i będą zawsze zazdrościć innym a tym samym wychwalać swój sprzęt do grania(tak zazdrościć ponieważ każda z platform ma coś czego nie ma inna, a ja muszę jakoś zracjonalizować swój wybór). Osobiście posiadam jedynie PC i nie żałuje, bo to świadomy wybór, gdyż gram tylko w kilka gatunków gier które zawsze wychodzą na moją platformę(czyt.:BF po sieci, simracing i crpg).
Zgodzę się z faktem, że od dnia pojawienia się konsol, co widać na przykładzie gier crpg wszystko się uprościło, ale to nie konsole to spowodowały(nie fakt że pad ma mniej "przycisków" niż klawiatura, nie to że jedna platforma ma mniejsze możliwości niż druga) a my gracze ponieważ przystaliśmy na to by tak się stało kupując takie produkcje, a ich wypuszczanie przez producentów jest bardziej dochodowe bo mniejszym nakładem środków tworzą produkt który przynosi większe zyski i tak koło się zamyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może i było już to mówione dziesiątki czy setki razy, ale jak widać na każdym kroku zawsze znajdą się chętni trochę poflameować - i jeżeli po przeczytaniu go chociaż jedna osoba zmieni swoje podejście, to IMO warto było, zawsze to mniej niepotrzebnych nerwów i moderatorzy mają łatwiejsze życie.

Ja wychodzę z poniższego założenia:
Every gamer is a true gamer. Motion gamers, sitting gamers, everyone. And though we may pledge fanboy allegiances to different flags, deep down we all serve one master, one King and his name is gaming. Forever may he reign!
Jasne, cała ta wypowiedź była elementem marketingu Sony. Nie czyni to jej jednak w żaden sposób mniej trafną - pójdę o krok dalej, całe wystąpienie na zeszłorocznym E3 jest prawdopodobnie najlepszym orędziem dla wszystkich graczy, jest naszym "I have a dream". Nie mam zamiaru dissować nikogo za to, że gra na konsoli, PC, facebooku, iPhonie, czy na kalkulatorze. Jeżeli czuje się graczem, to przywitam go z otwartymi ramionami, poczęstuje piwem lub mlekiem i z chęcią zagłębię w dyskusji o naszym wspólnym hobby. I wierzę w to, że pewnego dnia ta opinia będzie równie popularna, jak obecnie popularne jest uważanie użytkowników Wii i kontrolerów ruchowych za gorszy typ graczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja również gram na PC i Konsoli.
Trzeba przyznać że w niektóre gry gra się lepiej na konsoli a w niektóre na PC.
Nie wyobrażam sobie np grania w FPS-y na konsoli i grania w gry sportowe na PC :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2011 o 14:41, Pietro87 napisał:

PC do gier to około 2-2.5 tysiąca, bez monitora/klawy/glosników/myszki, składany od zera
dla nowego użytkownika.


Ciekawe, bo mój wyniósł mnie we wrześniu 1800, a był dokładnie kupowany od zera bez tego co wymieniłeś.

Dnia 23.03.2011 o 14:41, Pietro87 napisał:

Konsola to 600-1200zl zależy jaka i w jakiej wersji [np x zwykły arcade i elite itp itd]


Noo tak, jedna konsola. Tylko konsol jest jakby trochę więcej niż jedna i każda ma swoje gry niedostępne dla innych.

Podsumowując: bzdury piszesz.

A w temacie: wojny przecież były od zawsze, czy to w erze ośmiobitowców czy późniejsze PC vs Amiga. Każda strona zna mity o tej drugiej, które stara się wykorzystać (co widać tutaj po postach numer 20 i 21), jednocześnie zażarcie starając się obalić te używane przeciwko nim. Każda strona stosuje też podwójną moralność itp. itd. Sytuacja patowa bo i tak nikt nikogo nie przekona, można co najwyżej starać się bronić swojego (co jednak nie jest równoznaczne z atakiem na drugą stronę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A to co chcesz sobie na dziś dzień pod termin "konsola" podciągnąć starego PSX''a ?
Bo jak by nie patrzeć x360 i ps3 to w zasadzie taka sama cena [Wii nieco niżej] czyli zależnie od modelu 600-1200zł.
Handheldów tu w ogóle nie wliczam, bo porównywany był PC i Konsole adekwatne technologicznie do niego.

Jak za kompa z monitorem dałeś 1800 zł [czyli pi razy oko komp 1400-1500 i 300 na monitor poszło, już klawy, myszki i głośników nie będę wliczał] i odpalasz wszystko w rozdzielczości 720p/1080p na max detalach, gratuluję i zazdroszczę głównie wyobraźni.


P.S.
Errata - w cenie chodziło mi o to że user nie ma monitora, myszki itp, ale z rozbiegu we wcześniejszym poście źle to opisałem [dopiero teraz zauważyłem błąd]. A edycja wygasła, reasumując pc do gier to 2-2500 zł licząc że kupisz go z całym osprzętem [monitor, myszka, klawa, głośniki]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2011 o 17:15, Pietro87 napisał:

Jak za kompa z monitorem dałeś 1800 zł [czyli pi razy oko komp 1400-1500 i 300 na monitor
poszło, już klawy, myszki i głośników nie będę wliczał] i odpalasz wszystko w rozdzielczości
720p/1080p na max detalach, gratuluję i zazdroszczę głównie wyobraźni.


Bez monitora >.<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować