Zaloguj się, aby obserwować  
ArkStorm

Gra o Tron / Game Of Thrones - nowy serial HBO

663 postów w tym temacie

Pierwszy sezon mocno odwzorowuje pierwszy tom książki, ale z każdym kolejnym sezonem scenarzyści bardziej odchodzili/odchodzą od pierwowzoru.
Tak czy siak polecałbym przeczytanie całości, bo książki zawierają wiele smaczków, są dobrze napisane i nie bez powodu wielu uważa Pieśń Lodu i Ognia za najlepszą sagę fantasy (wliczając do tej grupy również mnie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2014 o 18:11, WeziWoo napisał:

Siemanko, mam pytanko: ostatnio zacząłem oglądać GoT od początku, bo skusiłem się po
komentarzach w internecie i wciągnęło mnie całkowicie. Myślałem też o o kupnie książki,
na podstawie której serial był realizowany i tu pytanie czy serial to kalka książki czy
tylko historia w świecie tejże książki? Nie chcę zaczynąć teraz czytać książki skoro
dużo już wiem z serialu i czytałbym to samo co już wcześniej widziałem.


Omijanie książki dlatego że widziałeś sezon serialu będzie wielkim błędem. Co prawda, pierwszy sezon dosyć wiernie odwzorowuje Grę o Tron ale potem jest już z tym różnie. Dlatego, jeśli chcesz czytać, to czytaj całość. Nawet wiedząc co się stanie w pierwszej książce czyta się ją bardzo przyjemnie a nie ryzykujesz wtedy że stracisz coś co wycięo z serialu i potem nie będziesz wiedział o co chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejny odcinek za nami i trend moim zdaniem się utrzymuje. Może monotonny, ale najlepszy z możliwych - wzrostowy. Najlepszy odcinek. Totalne 10/10. Albo więcej. Każda scena jest dopracowana w najmniejszych szczegółach, Alik Sakharov i Brian Cogman dali popis. Jeśli miałbym podjąć się wyboru najlepszego aktorskiego popisu Petera Dinklage''a w całym serialu, byłby to właśnie ten. Rozłożył mnie na łopatki. No i ten Varys - no uwielbiam go po prostu. W książce, w serialu - mistrz świata, kilka celnych punktów padło w rozmowie z Oberynem w cztery oczy. Nawet sceny w Meereen wypadły świetnie. Hizdahr lepszy niż się spodziewałem pod kątem technicznego wykonania, choć skrypt akurat tutaj nie za dobry, a wymówka

Spoiler

"mój tata był przeciw"

... laaaaame, jak dziecko z podstawówki. I w Braavos również zamiotło - fajnie widzieć serialowego Davosa w trakcie swoich "pięciu minut".
Wspaniały odcinek. Czapki z głów.

Spoiler

Proces Tyriona spełnił chyba wszystkie oczekiwania, jakie tylko mógł. Szczegółowy, atmosfera, scenografia, muzyka, aktorskie popisy Charlesa Dance''a i Petera Dinklage''a na prawo i lewo. I choć Shae już przeciętny widz nienawidzi w tym momencie, trudno nie docenić tych emocji w jej zaznaniu. Świetny dodatek do wątku w formie rozmowy Tywina i Jaimego o uratowaniu Tyriona w zamian wystąpienie tego ostatniego z Kingsguard. Gets one thinking, a może Tywin od początku sobie to zaplanował. Szczególnie że zgodził się tak szybko... no i końcowa spowiedź Tyriona podsumowała wszystko po epicku, a dodatkowego smaczku serialowej całości dodaje fakt, że tutaj nie mieliśmy układu Oberyna i Tyriona - czyli serialowy Tyrion huknął na koniec swoje I demand trial by combat! kompletnie na spontanie! Oczywistość tego zabiegu aż bije po oczach - będzie jedno wielkie WTF dla większości widzów w następnym odcinku.
No i wspomnienia wymaga niesamowicie skompresowany wstęp do wątku Ironborn, czyli jak w pięć minut przygotować grunt pod rolę Theona. Choć i tak pewnie pójdą po łebkach z tym. Trochę jednak za mocno podkolorowana kreacja Ramsaya, który rzuca się półnago na opancerzoną grupkę bez namysłu. Ale dla Alfiego Allena 10/10 za świetny pokaz Reek Mode.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba sobie odpuszczę ten serial. Pierwsze 5 odcinków nuda, po poście wyżej wnioskuję, że znowu nuda następny. Może kiedyś se obejrzę sezon/sezony jak mi się totalnie nudzić będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2014 o 10:01, Ecko09 napisał:

Chyba sobie odpuszczę ten serial. Pierwsze 5 odcinków nuda, po poście wyżej wnioskuję,
że znowu nuda następny. Może kiedyś se obejrzę sezon/sezony jak mi się totalnie nudzić
będzie.


Albo masz zbyt duże wymagania albo ja mam zbyt małe, ale dla mnie ten sezon bije na głowe poprzednie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2014 o 12:25, Rizzan napisał:

Albo masz zbyt duże wymagania albo ja mam zbyt małe, ale dla mnie ten sezon bije na głowe
poprzednie.


Nie mam żadnych wymagań, poprzednie sezony obejrzałem, bo mi się wybitnie nudziło kiedyś tam (w ogóle to myślałem, ze to science fiction jakieś, dlatego się tym zainteresowałem...). Oglądałem, bo nie było nic do roboty. A skoro już zacząłem to chciałem dalej patrzeć, ale jak ma to wyglądać tak jak wygląda to ja odpadam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aktualny sezon nabiera kontekstu, jednak dopiero przy znajomości książek, mam wrażenie, że między innymi dlatego zbiera tak pochlebne opinie. W większości. Bez znajomości kolejnych tomów, przydługawe rozmowy mogą nużyć, głównie dlatego, że pozostaną w części niezrozumiałe.

Serial akcji to nie jest. Musisz wrócić do Arrow ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2014 o 13:54, Shinigami napisał:

Bez znajomości kolejnych tomów, przydługawe rozmowy mogą nużyć, głównie dlatego, że pozostaną w części
niezrozumiałe.

Ciężko mi to ocenić, bo sam książki czytałem, ale mam znajomych, którzy "Pieśń..." widzieli jedynie na wystawie w księgarni, a jednak coraz bardziej zachwycają się stroną, w którą to wszystko zmierza. Osobiście też tak uważam, bo serial jakby powoli dorastał i zyskiwał na fabule kosztem akcji. Od razu ciśnie mi się porównanie do "Zakazanego Imperium" gdzie akcji ze świecą szukać, a mimo to nie sposób oderwać się od fabuły, która po prostu wchłania. Klimat, nastrój, zagrywki reżyserskie, tarantinowskie budowanie napięcia dialogiem... Wszystko to ma znaczenie.

Dnia 12.05.2014 o 13:54, Shinigami napisał:

Serial akcji to nie jest. Musisz wrócić do Arrow ;)

Touche!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja już wcześniej wypowiadałem się na temat tego czemu moim zdaniem czwarty sezon zbiera tak dobre opinie, a mianowicie chodzi o mniejszą liczbę postaci na odcinek. Serial w poprzednich sezonach uwielbiał skakać między postaciami i wątkami dla kogoś kto nie czyta książek może to być trochę przytłaczające i nie pozwalające się wciągnąć. Ten sezon wydaje się pod tym względem bardziej... skondensowany ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie się ten sezon podoba, mam tylko nadzieję że wątek Dany w Mereen będzie przedstawiony ciekawiej niż w książce. I nie mogę się doczekać zwieńczenia procesu, czyli walki między

Spoiler

Oberynem a Górą

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2014 o 15:04, mati285 napisał:

Ten sezon wydaje się pod tym względem bardziej... skondensowany ;-)

Też prawda. W poprzednim sezonie było wszystkiego za dużo, a jednocześnie za mało. Zbyt wiele wątków upchanych w 40-minutowy segment powodowało może nie konfuzję, bo historię już znam z książek, ale uczucie niedosytu. Niby dużo pokazano, a jednak nic z tego nie wynikało. W tej serii faktycznie czegoś takiego już nie ma. Ktoś odkrył, że poświęcając kilka mniej ważnych wątków na rzecz rozkręcenia jednego konkretnego, można stworzyć takie arcydziełka jak wesele Joffrey''a czy proces Tyriona. Dobre posunięcie :)

@zerohunter
Scenarzyści zapewne chcą na szybko zakreślić beznadziejną sytuację Stannisa aby pod koniec bieżącego sezonu zaskoczyć widzów jego

Spoiler

niespodziewaną odsieczą na północy

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

A właściwie czemu Asha pozwoliła na otwarcie klatki z psami, zamiast zabić Ramsaya, i tak ogólnie on tą klatkę godzinę otwierał że jeszcze udało im się uciec? Ruszyli ten wątek chociaż nie musieli, bo sam by się ruszył, a tak w ogóle to stary Greyjoy powinien już chyba dawno w grobie się przewracać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2014 o 22:03, zerohunter napisał:

Spoiler

A właściwie czemu Asha pozwoliła na otwarcie klatki z psami, zamiast zabić Ramsaya,
i tak ogólnie on tą klatkę godzinę otwierał że jeszcze udało im się uciec? Ruszyli ten
wątek chociaż nie musieli, bo sam by się ruszył, a tak w ogóle to stary Greyjoy powinien
już chyba dawno w grobie się przewracać.


Spoiler

Też mnie to zdziwiło, jeden zgrabny toporek i po nim, ale oni woleli się patrzeć jak ostatni idioci.

Jedyny rażący "błąd" (bo to trochę bez sensu było), reszta na najwyższym poziomie, dawno się tak nie wciągnąłem w odcinek;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

jeszcze nie oglądałem tego odcinka, ale czy ta scena z Ashą, to też filer? bo w książce o ile mnie pamięć nie myli wybrała się na zgromadzenie, które miało wybrać króla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2014 o 10:59, Mange napisał:

Spoiler

jeszcze nie oglądałem tego odcinka, ale czy ta scena z Ashą, to też filer? bo w książce
o ile mnie pamięć nie myli wybrała się na zgromadzenie, które miało wybrać króla.



W serialu wątek Żelaznych Ludzi idzie zupełnie inną drogą jak w książce po prostu. A w sumie to w ogóle nie idzie.xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

obejrzałem ten odcinek i kompletnie nie rozumiem, jak ludzie mogą mówić, że serial staje się nudny. nie wiem, czy jest to spowodowane tym, że nie czytali książek, czy tym, że szukają w tym serialu wybuchów rodem z hollywood.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2014 o 16:42, Mange napisał:

obejrzałem ten odcinek i kompletnie nie rozumiem, jak ludzie mogą mówić, że serial staje
się nudny.

Bo są rycerze, a nie ma orków :C Zazwyczaj polecam takim ludziom obejrzeć jeszcze raz "Spartacusa" czy "The Walking Dead", bo do "Gry o Tron" widocznie trzeba dorosnąć jak do "Ojca Chrzestnego" czy Pink Floydów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.05.2014 o 16:57, Sandro napisał:

Bo są rycerze, a nie ma orków :C Zazwyczaj polecam takim ludziom obejrzeć jeszcze raz
"Spartacusa" czy "The Walking Dead", bo do "Gry o Tron" widocznie trzeba dorosnąć jak
do "Ojca Chrzestnego" czy Pink Floydów ;)


No to dowaliles do pieca :) Z cala sympatia dla tego serialu, nie uwazam zeby byl on zbyt wymagajacy, a tym bardziej nie uwazam zeby trzeba bylo do niego dorasnac, jak np do "Ojca Chrzestnego" jak sam napisales.
Gdyby nie multum postaci i skakanie miedzy nimi serial bylby rownie prosty co wyzej wspomniany spartacus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2014 o 17:41, zerohunter napisał:

Karzeł miażdży:D

Tylko z tym Żelaznym Bankiem pokręcili.



Ta scena jest najlpesza :D :D :D :D !!!!!
Najlpesza scena z tego odcinka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować