Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sony potwierdza włamanie i kradzież danych na PSN. Możliwy powrót usługi w przeciągu tygodnia

90 postów w tym temacie

Łukasz Berliński

Sony na swoim oficjalnym blogu potwierdziło dziś włamanie i kradzież danych osobowych z kont PlayStation Network i Qriocity. Część z usług może wrócić do działania najwcześniej w przeciągu tygodnia.

Przeczytaj cały tekst "[AKTUALIZACJA] Sony potwierdza włamanie i kradzież danych na PSN. Możliwy powrót usługi w przeciągu tygodnia" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2011 o 23:44, mr-nadol napisał:

Czasem brakuje słów.


To może po prostu - zamiast nabijać posty - nic nie pisz.

A co do newsa to dobrze świadczy, że sony przyznało się, zamiast kłamać aż do bólu. Bo wiele firm by zaprzeczało. Brakuje tylko jakiejś gwarancji pokrycia ewentualnych strat materialnych i moralnych. Bo na taką bogatą bazę danych osobistych znajdzie się spora rzesza potencjalnych nabywców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2011 o 23:51, Konrad512 napisał:

Tylko teraz ciekawe JAK mam niby zmienić hasło skoro cała usługa siedzi? Naprawdę...


"pierwsze co zrobić po reaktywowaniu usługi PlayStation Network i Qriocity to sprawdzić swoje dane, stan konta oraz jak najszybciej zmienić hasło dostępu do własnego konta!" Teraz jasne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2011 o 23:56, The_Hammerburst napisał:

A co do newsa to dobrze świadczy, że sony przyznało się, zamiast kłamać aż do bólu. Bo
wiele firm by zaprzeczało.


Co za idiota by zaprzeczał w sytuacji, kiedy wyciekło 70 mln haseł i być może kart kredytowych?
Gdzie kolega takich widział?
Są za to idioci, którzy z przekazaniem tego typu informacji czekają prawie tydzień.
Kompromitacja to mało powiedziane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2011 o 23:50, Malevyn napisał:

no coz, moze sie zdarzyc

Co to za komentarz? Wszystko się może zdarzyć, to chyba jasne.

Oficjalna odpowiedź MS (zaczerpnięte z PPE)

"To bardzo przykre, że Sony musi się zmagać z awarią PSN w momencie wzmożonego ruchu. Nie czerpiemy radości z problemów, które bez wątpienia przysporzyło to graczom."

Chwilę później jednak Microsoft daje już jasno do zrozumienia, że takie rzeczy to tylko... na PS3.

"Mimo to spodziewamy się wzrostu ruchu na naszej Sieci, a wszystko to dzięki osobom, które posiadają oba systemy. Możliwość grania za darmo przez Live''a w ulubione gry, podczas eventu Xbox Nations, powinno być wystarczającą zachętą."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Że niby Xbox Live takie bezpieczne? Widać to po zabezpieczaniach Windowsa jakich mają specjalistów od zabezpieczeń..

A co do zaistniałej sytuacji i wszystkich którzy piszą "Kompromitacja to mało powiedziane itd." Żadna sieć nie jest w 100% bezpieczna.. i nie ma co tu winić Sony bo ten sam hacker(zy) równie dobrze może włamać się do jakiegokolwiek banku i narobić dużo większe szkody (nr kart kredytowych itd.). Mam nadzieję że Sony jak najszybciej upora się z problemem i będę mógł sobie poszarpać w GT5 online :)
Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2011 o 00:20, Skurch83 napisał:

Że niby Xbox Live takie bezpieczne? Widać to po zabezpieczaniach Windowsa jakich mają
specjalistów od zabezpieczeń..


Co jak co, takiej sytuacji nie było jeszcze na Live.
Co więcej, w ogóle w branży takiej sytuacji jeszcze nie było ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skurch83 dude ... Jakby linuch czy jakikolwiek inny system byl rownie popularny co windows wsrod szarakow to znaleziono by tyle samo dziur w takze tych "bezpiecznych" systemach .
Sony dalo ciala i to nie z sama awaria ,a czekaniem tydzien na to aby powiedziec graczom ,ze wlasnie jakis rusek/chinczyk itp. sprawdza jego poczte czy testuje jego karte kredytowa ;] .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2011 o 00:24, Swahveck napisał:

A ja się pytam:

Gdzie jest link do źródła?


Przepraszam, zapomniałem o nim, dzięki za zwrócenie uwagi. Pod tym linkiem http://pl.playstation.com/home/news/articles/detail/item369672/Aktualizacja-dotycz%C4%85ca-przerw-w-dzia%C5%82aniu-us%C5%82ugi-PSN/ znajdziecie polską wersję tego komunikatu, ale jako że nie da się tego czytać, zamieściłem w informacji odnośnik do oryginalnej wiadomości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że 4chan i Anonymous (bo wiadomo że to oni, w końcu sami wypowiedzieli Sony wojnę na wszystkich frontach) się wzięli do "pracy". Nie powiem żeby cieszyła mnie ta wiadomość bo sam na PSN konto mam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować