Zaloguj się, aby obserwować  
EdenLord

Windows Vista - Temat ogólny

5642 postów w tym temacie

Wejdź do folderu, który Cię interesuje. Następnie:
LEWY ALT - Narzędzia - Opcje Folderów - Widok - Ustawienia zaawansowane (lista) - Ukryj pliki i foldery - zaznacza opcję: Pokaż ukryte pliki i foldery - Zastosuj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2008 o 09:10, mrosi napisał:

/.../

Sprawdź czy po wejściu w panelu sterowania do panelu "System" wszystkie "Zadania" po
lewej stronie od góry masz z czterokolorową tarczą z lewej strony (patrz fotka). Jeśli
nie to być może działasz na koncie użytkownika a nie administratora i stąd te problemy.


Nie da sie wejsc do panelu sterowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Start -> kliknij "obrazek" (wejdziesz do zarządzania kontami użytkowników) i tam oprócz nazwy konta powinien być opis "Administrator" lub "Użytkownik".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam pytanie ogólne do wszystkich posiadaczy tego badziewia ( a konkretniej Visty premium 64 bit) czy wszystkim wam ten OS ,,zjada" połowe pamięci RAM? U mnie z 2GB zostaje 1GB. Jeżeli to tylko mi tak ,,zjada" to prosiłbym o poradę co zrobić by tyle nie wykorzystywał. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zrobisz, Vista tyle zżera. Jeżeli jesteś graczem musisz mieć minimum 3GB albo przesiadaj się na XPeka tak jak ja zrobiłem bo po prostu 1GB ram idzie się dosłownie pierd****. Nawet wyłączenie Aero nic nie zmienia, cały czas zużycie pamięci ram to 800-1000MB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przesiadka nie wchodzi w gre (chyba że istnieje jakiś sposób na zainstalowanie XP-eka OEM jeszcze raz to proszę o takową informacje) za miech dokupuję kolejne 2 lub 4 gb i będzie git.

aha i czy warto instalować SP1? raz słyszałem że przyspiesza działanie, raz że zwalnia i narazie się wstrzymałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Regułą jest, że przyśpiesza. Wyjątkowo u niektórych osób może zwolnić - dlaczego, nie wiem. Lepiej zainstalować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2008 o 19:39, Mieszko00 napisał:

aha i czy warto instalować SP1? raz słyszałem że przyspiesza działanie, raz że zwalnia
i narazie się wstrzymałem.


Wstrzymaj się bo u mnie posypał się cały system, właśnie dlatego wróciłem do XPeka. Na Viste nie ma sensu wsiadać wcześniej niż jeszcze za pół roku-rok, niech łatają tego szita, może się im uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2008 o 13:07, oOreVenOo napisał:

Nic nie zrobisz, Vista tyle zżera. Jeżeli jesteś graczem musisz mieć minimum 3GB albo
przesiadaj się na XPeka tak jak ja zrobiłem bo po prostu 1GB ram idzie się dosłownie
pierd****. Nawet wyłączenie Aero nic nie zmienia, cały czas zużycie pamięci ram to 800-1000MB.


I nie zwolnisz bo Vista w inny sposob adresuje pamiec ram, wiec nawet nic nie robiac bedzie ten ok. 1 GB zawsze pokazywac.

Zreszta nie rozumiem narzekan na Viste - uzywam jej od kilku miesiecy i jedyny powod by odpalac XPka jak dla mnie to chec pogrania w niektore starocia.

Tylko trzeba sobie uswiadomic ,ze instalowanie jej bez mocnego core2 i 4 gb ramu nie ma sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2008 o 19:39, Mieszko00 napisał:

przesiadka nie wchodzi w gre (chyba że istnieje jakiś sposób na zainstalowanie XP-eka
OEM jeszcze raz to proszę o takową informacje) za miech dokupuję kolejne 2 lub 4 gb i
będzie git.

aha i czy warto instalować SP1? raz słyszałem że przyspiesza działanie, raz że zwalnia
i narazie się wstrzymałem.


Jasne że warto nawet nie ma sie co zastanawiać dysk przynajmniej nie muli i z sp1 chodzi idealnie Vista. Poza tym bez sp1 miałem problemy z uruchomieniem/działeniem stabilnym Wiedźmina,GOW i Crysis. Teraz wszystko jest super więc do XP już nie wrócę... Kiedyś miałem zdanie że XP najlepszy teraz mogę powiedzieć inaczej.

Michaelius fakt dobre markowe 4gb i dobry c2d wskazany jeżeli ktoś ma 2gb to lepiej visty nie ruszać i zostać przy XP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uwierz mi ja także byłem gorliwym zwolennikiem Visty i nowych zmian ale do pewnego momentu. Vista od dłuższego czasu mi się sypała na moim komputerze czyli x2 5000, 2GB ram i 7900GS więc powinna śmigać jak tra lala no ale było jak było, liczyłem na zmiany, aktualizacje itp itd. Przeliczyłem się, wgranie u mnie SP1 skończyło się totalnym crashem systemu i nieuchronnym powrotem do XPeka dzięki czemu wreszcie czuje, że pracuje na szybkim, stabilnym komputerze.

@gpodoba

4GB ram ? Vista nie obsługuje powyżej 4GB, a dokładnie nie widzi więcej niż 3,6GB więc powinno się mieć 3GB, a nie 4 bo to żadna różnica. I fakt faktem 3GB wskazane pod warunkiem, iż jesteś graczem tak to bez problemu 2GB wystarcza aby Vista chodziła. Mi sam system po prostu się zamulił kompletnie, na samym początku Vista śmigała lepiej od XPeka ale wraz z czasem i zapełnianiem dysku programami oraz grami system coraz bardziej się mulił, aż w końcu padł. Żeby była pełna ścisłość dysk mam 250GB z czego może 100GB było zajęte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>... powrotem do XPeka dzięki czemu wreszcie czuje, że pracuje na szybkim, stabilnym komputerze.


U mnie z kolei komputer lepiej działa na Viście... Jeszcze lepiej niż przedtem po zainstalowaniu SP1.

Dnia 09.06.2008 o 14:17, oOreVenOo napisał:

4GB ram ? Vista nie obsługuje powyżej 4GB, a dokładnie nie widzi więcej niż 3,6GB więc
powinno się mieć 3GB, a nie 4 bo to żadna różnica. I fakt faktem 3GB wskazane pod warunkiem,
iż jesteś graczem tak to bez problemu 2GB wystarcza aby Vista chodziła. Mi sam system
po prostu się zamulił kompletnie, na samym początku Vista śmigała lepiej od XPeka ale
wraz z czasem i zapełnianiem dysku programami oraz grami system coraz bardziej się mulił,
aż w końcu padł. Żeby była pełna ścisłość dysk mam 250GB z czego może 100GB było
zajęte.


Farmazony Waść pleciesz. Żaden system 32-bitowy nie widzi więcej niż ~3,5GB RAMu. Bez względu na to czy to Vista czy to XP, czy jeszcze coś innego. Wynika to z kwestii technicznych systemu a nie z tego, że Vista jest "be". Wgraj system 64-bitowy (Vistę lub XP) i będziesz miał dostępne całe 4GB pamięci. A co do mulenia kompa - może źle zainstalowany system? Tym bardziej, że Vista jest znacznie bardziej inteligentnym systemem niż XP. Po trzech tygodniach po zainstalowaniu systemu pracuje on znacznie sprawniej niż w pierwszych dniach po instalacji. Po blisko roku u mnie komputer uruchamia się (z zegarkiem w ręku) 24 sekundy a wyłącza 8 sekund. Na dysku zajmuje wraz z aplikacjami ~20GB (Vista Ultimate 32-bit SP1).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2008 o 14:31, mrosi napisał:

Farmazony Waść pleciesz.


Hehehehe... Napisałem to samo wcześniej, iż system widzi max 3,6GB, a Ty napisałeś 3,5GB więc po prostu różnica nieziemska, istna studnia bzdur. Pisałem o systemie 32 bitowym więc jak najbardziej dobrze pisałem, system 64 bitowy widzi 4GB więc gdzie tu bzdury, a gdzie umiejętność czytania ze zrozumienie, huh ?

Heh Vista inteligentna ? Na pewno zagmatwana, a jej inteligencja wynika z przeładowania i przesycenia jakimiś pierdami.

Aha i gdzie pisałem, iż Vista jest "be" bo czyta 3,5GB pamięci ? Ehh szkoda gadać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2008 o 14:46, oOreVenOo napisał:

Pisałem o systemie 32 bitowym
więc jak najbardziej dobrze pisałem, system 64 bitowy widzi 4GB więc gdzie tu bzdury,
a gdzie umiejętność czytania ze zrozumienie, huh ?


Pisałeś ogólnie o systemie Vista, a nie o 32bitowcu. Jeśli takowy miałeś na myśli, to wypadałoby zaznaczyć to w tekście, a nie potem twierdzić coś sprzecznego z rzeczywistością :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2008 o 14:17, oOreVenOo napisał:

Uwierz mi ja także byłem gorliwym zwolennikiem Visty i nowych zmian ale do pewnego momentu.
Vista od dłuższego czasu mi się sypała na moim komputerze czyli x2 5000, 2GB ram i 7900GS
więc powinna śmigać jak tra lala no ale było jak było, liczyłem na zmiany, aktualizacje
itp itd. Przeliczyłem się, wgranie u mnie SP1 skończyło się totalnym crashem systemu
i nieuchronnym powrotem do XPeka dzięki czemu wreszcie czuje, że pracuje na szybkim,
stabilnym komputerze.


No nie wiem ja jej na niczym wolniejszym niż core 2 @ 3 Ghz i 4gb ramu nie odpalałem :)
Ale generalnie Vista na chwile obecna chodzi mi conajmniej tak dobrze jak XP, i zdecydowanie lepiej niz XP 64 ktorego kiedys uzywalem.

BTW ilosc pamieci adresowana przez system 32 bitowy nie bedzie zawsze wynosic 3,6 GB bo jest to tez uzaleznione od innych czynnikow miedzy innymi karty graficznej jaka masz.

W kazdym razie wogle uzywanie 32 bitowej Visty mija sie z jakimkolwiek celem i wtedy lepiej siedziec na XPku, natomiast jak Vista to tylko wersja x64 szkoda pozbawiac sie najwiekszej zalety systemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2008 o 15:00, GanD napisał:

Pisałeś ogólnie o systemie Vista, a nie o 32bitowcu. Jeśli takowy miałeś na myśli, to
wypadałoby zaznaczyć to w tekście, a nie potem twierdzić coś sprzecznego z rzeczywistością
:P


Większość użytkowników posiada system 32 bitowy, przynajmniej tak mi się wydaje więc myślałem, że niczego nie potrzeba zaznaczać.

@Michaelius

Vista chodzi jak XP, nawet lepiej pod warunkiem, że nic się nie spartoli przez przypadek. Jeżeli chodzi o ilość czytanego ramu oczywiście jest to zależne od wielu innych czynników w każdym razie ogólna kreska czytania ramu to około 3.5GB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować