Zaloguj się, aby obserwować  
EdenLord

Windows Vista - Temat ogólny

5642 postów w tym temacie

Dokladnie w tym samym miejscu gdzie w XP. Prawoklik na ikonie dysku w Moj Komputer -> Wlasciwosci -> Zakladka narzedzia.
Albo w polu na dole w Menu Start wpisz ''defragmentator''. Znajdzie Ci ;)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ilustracji strzałki przy skrótach nie zmniejszysz. Można natomiast pozbyć się jej całkowicie, dokonując odpowiedniej modyfikacji rejestru systemu. Jednak nie są polecane niedoświadczonym użytkownikom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2008 o 09:59, Darkstar181 napisał:

Czy można jakoś wymusić by Vista nie wymagała do zainstalowania podpisanych cyfrowo sterowników?


A wymaga? Owszem, krzyczy, że nie są podpisane ale pojawia się okienko z dwiema opcjami:
1. Nie, nie instaluj.
2. Zainstaluj oprogramowanie pomimo to.
Wybierasz drugie i tyle. Mam podobną sytuację kiedy instaluję stery od grafiki od EVGA, które nie są podpisane cyfrowo. System jednak pozwala je zainstalować i działają prawidłowo.
Jeśli jednak koniecznie nie chcesz sprawdzania podpisu cyfrowego, uruchom: Start -> Uruchum -> wpisz "dxdiag" -> odhacz "Sprawdź czy są podpisy cyfrowe WHQL".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.06.2008 o 10:46, mrosi napisał:

A wymaga? Owszem, krzyczy, że nie są podpisane ale pojawia się okienko z dwiema opcjami:
1. Nie, nie instaluj.
2. Zainstaluj oprogramowanie pomimo to.

Już parę razy zdarzyło mi się, że nie było tych opcji do wyboru, i tyle.

Dnia 03.06.2008 o 10:46, mrosi napisał:

Wybierasz drugie i tyle. Mam podobną sytuację kiedy instaluję stery od grafiki od EVGA,
które nie są podpisane cyfrowo. System jednak pozwala je zainstalować i działają prawidłowo.
Jeśli jednak koniecznie nie chcesz sprawdzania podpisu cyfrowego, uruchom: Start ->
Uruchum -> wpisz "dxdiag" -> odhacz "Sprawdź czy są podpisy cyfrowe WHQL".

Dzięki, podziałało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siemka...

Tydzień temu kupiliśmy z tatą laptopa z Vistą. Ogólne wrażenie nawet pozytywne jest, ale nie o to mi chodzi ;]
Takie noobowskie pytanie do was. W jakim folderze znajduje się kosz??? Wiem trochę dziwne. Jak dla mnie to on jest zbędny, ale tata lubi przez czyścić dyski (ja wolę bezpieczniejszy sposób Shift+Delete). No jak na złość niechcący usunąłem ikonkę kosza z pulpitu. Pytanie już zadałem. Z góry dzięki za odpowiedź ;]

Pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Start, jeżęli nie widzisz go odrazu, wpisz na dole w szukajce.
2. Mój komputer, lewa strona (niżej panelu sterowania)
3.W panelu sterowania, (niestety gdzie dokładnie, nie mogę Ci powiedzieć ATM).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to jedziemy... :-) Menu Start, następnie Panel sterowania, potem Wygląd i personalizacja, następnie Personalizacja i w menu po prawej stronie klikamy Zmień ikony pulpitu. Otworzy się "okienko" Ustawienia ikon pulpitu, w którym zaznaczamy "kwadracik" przy nazwie Kosz. I na sam koniec klikamy na OK. Zamykamy niepotrzebne już "okienko" Personalizacja i gotowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba nawet wchodzić w panel sterowania: Pulpit/PPM/Personalizuj/Zmień Ikony Pulpitu (po lewej na zakładce Zadania)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2008 o 19:42, GanD napisał:

Nie trzeba nawet wchodzić w panel sterowania: Pulpit/PPM/Personalizuj/Zmień Ikony Pulpitu
(po lewej na zakładce Zadania)


Dzięki wielkie waszej trójce. Co prawda skorzystałem z najprostszego sposobu GanD''a, ale podziękowania dla wszystkich. Starszy mnie nie zlinczuje...

Pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chopy.....dla czego nie moge wejsc we wlasciwosci zadnego folderu ?.
To samo dotyczy panelu sterowania. Nie da sie uruchomic.
System mam viste 64 bit zarejestrowana jakies 1.5 tygodnia temu.
Nie kopalem w systemie bo nie znam sie na viscie.
Kupilem ja tylko i wylacznie zeby sobie pograc w dx 10 i to akurat dziala jak nalezy. Viste mam ultimate.
Haha....vista sobie wziela 1 gb ramu :):):).
Nie moge nawet wejsc w zaawansowane ustawienia systemu zeby sobie zmienic/wywalic plik stronicowania.
Help !!!.
Jakies pomysly ???..Czyzby reinstal ?.
Wszystkie save z gier potrace :(:(.

amd 6000,
4x1 gb ramu 1066 mhz mushkin,
8800 gts 320/320,
m2n sli delux,
tagan430-u22,
2x caviar 250 raid 0,
samsung 22'',
xp pro sp3, vista 64 ultimate

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Sprawdź czy po wejściu w panelu sterowania do panelu "System" wszystkie "Zadania" po lewej stronie od góry masz z czterokolorową tarczą z lewej strony (patrz fotka). Jeśli nie to być może działasz na koncie użytkownika a nie administratora i stąd te problemy.

20080604091017

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2008 o 10:46, mrosi napisał:

A wymaga? Owszem, krzyczy, że nie są podpisane ale pojawia się okienko z dwiema opcjami:
1. Nie, nie instaluj.
2. Zainstaluj oprogramowanie pomimo to.

Chciałbym tylko zauważyć, że w niespatchowanej wersji Visty premierowej jedyna opcja to "nie instaluj". Vista nie pozwalała wgrać niepodpisanych przez Microsoft sterowników, ale zarówno klienci jak i producenci sprzętu podnieśli taki raban (producenci po prostu przestali robić sterowniki i czekali), aż Microsoft nie wytrzymał i zlikwidował konieczność podpisu.
To była jedna z przyczyn braku natychmiastowego sukcesu Visty jako systemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2008 o 12:09, Olamagato napisał:

Chciałbym tylko zauważyć, że w niespatchowanej wersji Visty premierowej jedyna opcja
to "nie instaluj". Vista nie pozwalała wgrać niepodpisanych przez Microsoft sterowników,


Co to oznacza "niespatchowanej"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2008 o 12:12, mrosi napisał:

Co to oznacza "niespatchowanej"?

Dokładnie to co oznacza. Bez żadnych poprawek - ściśle mówić bez żadnych poprawek z Windows Update. Zarówno tych jawnych jak i tych wstydliwych hotfixów - które nie pojawiają się nigdy w panelu aktualizacji i programów.
Najprościej to sprawdzić instalując premierową angielską wersję Visty (US) na komputerze odciętym od sieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować