Zaloguj się, aby obserwować  
EdenLord

Windows Vista - Temat ogólny

5642 postów w tym temacie

Dnia 09.11.2006 o 18:16, PioMrex napisał:

> http://www.purepc.pl/node/745
> Dziękujemy Ci Microsoft ;P
Co tam miało być?

Ale się zdziwiłem - z tego co pamiętam to był krytyczny wobec Microsoft tekst o powodach przesunięcia Visty dla indywidualnych użytkowników na przyszły rok, nie wiem czemu PurePc to zdjęło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2006 o 22:22, Clegan napisał:

Ale się zdziwiłem - z tego co pamiętam to był krytyczny wobec Microsoft tekst o powodach przesunięcia
Visty dla indywidualnych użytkowników na przyszły rok, nie wiem czemu PurePc to zdjęło.

Pewno, pewna firma wpłaciła już tantiem, albo skutecznie czymś poszczuła.
Ogólnie Vista zrzyna z Linuksa (czy ogólnie rozwiązań OpenSource) i MacOSa wszystko co popadnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2007 o 22:47, Adahn napisał:

Ja mam jedno pytanie:
Vista będzie TYLKO z Direxem 10?

Chyba tak. Znaczy jak zainstalujesz to bedziesz miał a jak nie to na Dx9 też zadziała, tak mi się zdaje przynajmniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czym się różni wersja BOX od wersji OEM.Bo bym sobie Vistę Home Premium kupił,ale nie wiem,które mam wybrać,a różnica cenowa jest duża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2007 o 08:56, pan m. napisał:

A czym się różni wersja BOX od wersji OEM.Bo bym sobie Vistę Home Premium kupił,ale nie wiem,które
mam wybrać,a różnica cenowa jest duża.


wersja BOX to pudelkowa a OEM to sprzedawana razem z zakupionym zestawem komputerowym
tak mi sie wydaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2007 o 08:59, Noobio napisał:

> A czym się różni wersja BOX od wersji OEM.Bo bym sobie Vistę Home Premium kupił,ale nie
wiem,które
> mam wybrać,a różnica cenowa jest duża.

wersja BOX to pudelkowa a OEM to sprzedawana razem z zakupionym zestawem komputerowym
tak mi sie wydaje

To dlaczego wersja BOX jest droższa,jak jest sama bez niczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2007 o 09:05, pan m. napisał:

> > A czym się różni wersja BOX od wersji OEM.Bo bym sobie Vistę Home Premium kupił,ale
nie
> wiem,które
> > mam wybrać,a różnica cenowa jest duża.
>
> wersja BOX to pudelkowa a OEM to sprzedawana razem z zakupionym zestawem komputerowym

> tak mi sie wydaje
To dlaczego wersja BOX jest droższa,jak jest sama bez niczego?


bo ma rozne pierdoly wsrodku tak jak 5 instrukcji uzytkownika w 5 jezykach , jakies plyty ze sterownikami itp
a na gotowym kompie masz to wszystko wgranie i nie potrzebujesz :P

chyba tak to jest ale nie jestem pewien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bo OEM (Original Equipment Manufacturer) jest przypisany do tego sprzętu więc jeśli coś zmienisz to nie będzie potem działać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2007 o 09:05, pan m. napisał:

> > /.../
To dlaczego wersja BOX jest droższa,jak jest sama bez niczego?

Wersja OEM tworzy kilka plików, które odzwierciedlają stan sprzętu w Twoim komputerze. Przy większych zmianach wymaga ponownej aktywacji. Ale jak zmienisz płytę główną to przestaje działać i już systemu nie aktywujesz. Nooo, chyba, że jesteś biegły w informatyce, ale nie jestem pewny, czy to już nie trąci piractwem. Nie jestem pewny, bo licencja o tym, że system "przywiązuje się" do płyty głównej nie wspomina, a wypowiedzi przedstawicieli Microsoftu zmieniały się w czasie. Pamiętam (ale to było za czasów Win98) interpretację, że systemu OEM można używać, dopóki ze starego komputera została obudowa z zasilaczem...
Wersja Box jest droższa, bo nie jest przywiązana do konkretnego komputera, ponadto posiadaczowi (przynajmniej w teorii) przysługuje pomoc techniczna Microsoftu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I jak tam Vista? Bo właśnie sobie myślę nad zainstalowaniem sobie wersji Business tak żeby sobie na nią trochę popatrzeć, na to cudne Aero :P Mam nadzieję, że można mieć 2 systemy obok siebie? :) Ciekawy jestem jak to wszystko wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra nie chce zakładać nowego okna więc spytam się tutaj...

Wie ktoś skąd mogę pobrać program zmieniający wygląd XP na Viste? W sensie chce mieć czarny ładny dolny pasek, menu i okna, ale nie chce mieć nowych funkcji czy ikonek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2007 o 18:50, Night Elf napisał:

Dobra nie chce zakładać nowego okna więc spytam się tutaj...

Wie ktoś skąd mogę pobrać program zmieniający wygląd XP na Viste? W sensie chce mieć czarny
ładny dolny pasek, menu i okna, ale nie chce mieć nowych funkcji czy ikonek.

Style Xp robi cos takiego nakładka black i będziesz miał czarny wygląd xp. http://www.programosy.pl/program,style-xp.html z tond ściągniesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się dowiedziałem ze niedługo wyjdzie do visty ser ;-) pack 1! fajnie nie. Jeszcze jej na dobre nie ma w sprzedarzy a juz ja łatają, to tak jak by kupić betę. Za taki sos!...a miała byc idealna lol!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować