Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 29.08.2008 o 18:03, graczomaniak napisał:

Nie, wczoraj tylko odświezyłem wszystkie addony. Najlepsze jest to, że działo mi się
to tylko w Slave Pens''ach, teraz wszystko w porządku jak po shatt i innych instach gonie.

Poprawka: Dzieje się to na wszystkich instach, nie wiem jak z raidowymi....
Cały dzien było ok i nagle po południu sie coś spieprzyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2008 o 17:26, Jeggred napisał:

Swoją drogą... czytaliście jakie zmiany z buffami danych klas zamierza wprowadzić Blizzard
? (są chociażby na http://mmo-champion.com/ ). Zapowiadają się dość rewolucyjnie. A gdzie
nie spojrzę to Shadow Priesci i Survival Hunterzy płaczą, że to koniec dla ich rajdowania...
Ja jako Surv mam nadzieję, że po nerfie Expose Weakness Blizz da nam niezłego bursta
do personal dps, albo trza będzie się na Beast Mastera wrócić.


Ludzie ZAWSZE płaczą. Jak dostają buffy to też płaczą, że za małe, że klasa X to dostała większe, itp. Blizz dopasuje osobisty dps do straty buffów/debuffów rajdowych. Może to nie wyjść najlepiej na początku, ale w końcu poprawią. Może zdążą zanim zaczną się poważne rajdy (znaczy powyżej entry-level).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to wszystkie zmiany, które blizzard wprowadza w WotLK maja być casual-firendly, co ja tłumacze jako noob-freindly, ale...

Jeszcze 2-3 tego typu zmiany i na 100% nie kupie dodatku. Bardzo nie podobają mi się zmiany w taką stronę.

Chyba czas porozglądać się za nowym MMO do gry. Niestety.

Ale mimo wszytko był to świetnie spędzony czas, podczas wszystkich raidów w classicu i TBC.


Jakoś tak nieskładnie to wszystko pisze... eh... wracam pograć w W3 chyba na BNie. A może i Diablo? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2008 o 13:39, SoieR napisał:

> Na którym lvl można wariorem wytrenować używanie broni rangared (ługi, guny itd.)?

od 1 ;) ims nie ma wymaganego lvla do tego

u każdego trenera wariorów? czy u jakiegoś weaponsmitha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2008 o 19:09, dulak napisał:

> > Na którym lvl można wariorem wytrenować używanie broni rangared (ługi, guny
itd.)?
>
> od 1 ;) ims nie ma wymaganego lvla do tego
u każdego trenera wariorów? czy u jakiegoś weaponsmitha?

zapytaj straznika o weaponmaster''a ;> (w każdym mieście jest ale nie w każdym uczą wszystkiego, np. mace w tb, toporki w orgimm miecze w smc/uc itd)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wygasło mi konto WoW. Spodziewałem się tego, ale nie mogę się zalogować na fora ani na armory. Czy to normalne? Bo rozumiem że dostępu do gry nie mam, ale żebym posta nie mógł napisać? oO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2008 o 19:33, SoieR napisał:

> > > Na którym lvl można wariorem wytrenować używanie broni rangared (ługi,
guny
> itd.)?
> >
> > od 1 ;) ims nie ma wymaganego lvla do tego
> u każdego trenera wariorów? czy u jakiegoś weaponsmitha?
zapytaj straznika o weaponmaster''a ;> (w każdym mieście jest ale nie w każdym uczą
wszystkiego, np. mace w tb, toporki w orgimm miecze w smc/uc itd)

A najbliżej crossroad w barrens? Chodzi o rangared

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To aż dziwne że jeszcze grasz bo myślałem że juz TBC było baaardzo casual-friendly ;P ale do rzeczy... tak to wygląda z twojej strony a z mojej (wiem... nic cie to obchodzi ale...) np. nigdy nie stałem oko w oko z illidankiem a jakby nie patrzeć płace tyle samo za gre co każdy inny gracz więc (teoretycznie) "powinienem" dostać to samo, ale tak nie jest bo "po coś" grać trzeba więc "tacy-jak-ty" bijecie kj po głowie a ja uganiam sie po bg farmiąc durne marki na durny gear aby moć kiedyś wejść na durną arene, może miła była by odmniana od czasu do czasu ale "wam" dostać się na bg/arene nie sprawi problemu a dla mnie dojście do end-game contentu- nie możliwe, bo nie jestem "pro", tyle. /emo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2008 o 19:42, dulak napisał:

> > > > Na którym lvl można wariorem wytrenować używanie broni rangared (ługi,

> guny
> > itd.)?
> > >
> > > od 1 ;) ims nie ma wymaganego lvla do tego
> > u każdego trenera wariorów? czy u jakiegoś weaponsmitha?
> zapytaj straznika o weaponmaster''a ;> (w każdym mieście jest ale nie w każdym
uczą
> wszystkiego, np. mace w tb, toporki w orgimm miecze w smc/uc itd)
A najbliżej crossroad w barrens? Chodzi o rangared


to chyba orgimm albo sterowcem do uc/smc ale przysięgam że nie mam pojęia co gdzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2008 o 19:40, Konrad512 napisał:

Dzisiaj wygasło mi konto WoW. Spodziewałem się tego, ale nie mogę się zalogować na fora
ani na armory. Czy to normalne? Bo rozumiem że dostępu do gry nie mam, ale żebym posta
nie mógł napisać? oO

takie życie, blizz: guld pl0xx człowiek: *musi* ;)

srki nie zauważyłem postu od odświeżenia do odświeżenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2008 o 19:46, SoieR napisał:

To aż dziwne że jeszcze grasz bo myślałem że juz TBC było baaardzo casual-friendly ;P
ale do rzeczy... tak to wygląda z twojej strony a z mojej (wiem... nic cie to obchodzi
ale...) np. nigdy nie stałem oko w oko z illidankiem a jakby nie patrzeć płace tyle samo
za gre co każdy inny gracz więc (teoretycznie) "powinienem" dostać to samo, ale tak nie
jest bo "po coś" grać trzeba więc "tacy-jak-ty" bijecie kj po głowie a ja uganiam sie
po bg farmiąc durne marki na durny gear aby moć kiedyś wejść na durną arene, może miła
była by odmniana od czasu do czasu ale "wam" dostać się na bg/arene nie sprawi problemu
a dla mnie dojście do end-game contentu- nie możliwe, bo nie jestem "pro", tyle. /emo


Podpisuje sie pod tymi słowami - zeby pójść na BT a co dopiero na Sunwell trzeba poswiecic mnostwo swojego czasu, wrecz bym powiedzial ze az za duzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2008 o 19:06, -Elk- napisał:

Generalnie to wszystkie zmiany, które blizzard wprowadza w WotLK maja być casual-firendly,
co ja tłumacze jako noob-freindly, ale...

Jeszcze 2-3 tego typu zmiany i na 100% nie kupie dodatku. Bardzo nie podobają mi się
zmiany w taką stronę.

Bzdury gadasz i tyle. Nie wiem, może na BLu tego nie ma, ale 3/4 mojego raidowania w TBC to była walka ze składem, a nie bossami. Wszystko przeszedłem, od braku Palków dla kompletu buffów, po brak healerów *poza Paladynami*, brak decurse, brak locków na cursy, brak priestów na Mass Dispel, szamanów na hero/chainy, 3 tanka na Illidana(o Protadinach nikt wtedy ne słyszał)... no i braku "wszystkiego" przez okres wakacji ;)

Składanie rajdów tak, aby miesz wszystkie buffy nie jest "trudne". To po prostu prawdziwy wrzód na du... , gdy akurat któryś Lock ma tydzień wakacji, a dzięki temu pół rajdu ma 10% dmg w plecy. (nie mówiąc o kolejnym Mu''ru, o którym można było zapomnieć... rzeczywiście, "świetna" walka) SP zniknął? Wracaj do Felwood farmować Demonic Rune. Nie ma magów? Szarp się jak dziki z głupim Kaleciem. Priest miał DC? 2/6 i log off.

W żaden sposób nie zmienia to trudności walki. Wisi mi, czy na bosie jest debuff Zielony, Niebieski, Różowy w Żółte kropki, o ile robi to samo, i o ile mogę spokojnie wziąć klasę X zamiast Y bez 1000dps w plecy. W połączeniu z 2 specami da to dużo większą swobodą przy składaniu rajdów i wreszcie będzie liczył się gracz, a nie to, że Heroism w T4 jest tak samo dobry jak w T6.

Może dzięki temu, Blizzard skupi się na projektowaniu porządnych rajdów, bo będzie mógł realnie założyć, że każdy rajd ma porównywalny DPS - pomijając oczywiście gear i "skill" - który osiąga tymi samymi buffami, przez co nie będzie musiało być równane w dół. Podobnie zmiany tanków/healerów. To wszystko otwiera spore możliwości w rajdach. Koniec "No dobra, jeśli nie zaloguje się jeszcze jeden X, to wracamy do Shatrah".

Nawet nie musze tu wspominać o tym, że jest to niezbędne, by rajdy 10 osobowe miały sens.

I piszę to też jako "hardcore raider" - ale głównie jako oficer takowej gildii, który na codzień użera się z tymi problemami, które potrafią naprawde zniechęcić do gry, gdzie marnujesz wieczór, bo klasy X akurat dziś nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2008 o 19:46, SoieR napisał:

To aż dziwne że jeszcze grasz bo myślałem że juz TBC było baaardzo casual-friendly ;P
ale do rzeczy... tak to wygląda z twojej strony a z mojej (wiem... nic cie to obchodzi
ale...) np. nigdy nie stałem oko w oko z illidankiem a jakby nie patrzeć płace tyle samo
za gre co każdy inny gracz więc (teoretycznie) "powinienem" dostać to samo, ale tak nie
jest bo "po coś" grać trzeba więc "tacy-jak-ty" bijecie kj po głowie a ja uganiam sie
po bg farmiąc durne marki na durny gear aby moć kiedyś wejść na durną arene, może miła
była by odmniana od czasu do czasu ale "wam" dostać się na bg/arene nie sprawi problemu
a dla mnie dojście do end-game contentu- nie możliwe, bo nie jestem "pro", tyle. /emo


Mam dokładnie te same odczucia, ale mi się to podoba, bo zawsze mam do czego dążyć, wiem po co gram, może nie dokonam wielu rzeczy, ale staram się i to jest fajne, jak w życiu.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2008 o 19:46, SoieR napisał:

To aż dziwne że jeszcze grasz bo myślałem że juz TBC było baaardzo casual-friendly ;P
ale do rzeczy... tak to wygląda z twojej strony a z mojej (wiem... nic cie to obchodzi
ale...) np. nigdy nie stałem oko w oko z illidankiem a jakby nie patrzeć płace tyle samo
za gre co każdy inny gracz więc (teoretycznie) "powinienem" dostać to samo, ale tak nie
jest bo "po coś" grać trzeba więc "tacy-jak-ty" bijecie kj po głowie a ja uganiam sie
po bg farmiąc durne marki na durny gear aby moć kiedyś wejść na durną arene, może miła
była by odmniana od czasu do czasu ale "wam" dostać się na bg/arene nie sprawi problemu
a dla mnie dojście do end-game contentu- nie możliwe, bo nie jestem "pro", tyle. /emo

Wbrew temu co pisze twój poprzednik, ta zmiana wcale nie trywializuje gry, tak samo jako 10 osobowe rajdy. Jak ktoś się nie przyłoży, dalej nie pokona Arthasa. Ale będzie winien sam sobie, a nie temu, że nie mógł zrekrutować klasy X. A walki, wręcz przeciwnie, mogą być jeszcze trudniejsze, bo wiadomo np. że boss zawsze będzie miał 30% więcej dmg z magii, 20% z fizycznych i inne numery wzięte całkowicie z...nikąd, i np. balansować hp jego, czy skille w oparciu o to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2008 o 19:40, Konrad512 napisał:

Dzisiaj wygasło mi konto WoW. Spodziewałem się tego, ale nie mogę się zalogować na fora
ani na armory. Czy to normalne? Bo rozumiem że dostępu do gry nie mam, ale żebym posta
nie mógł napisać? oO


To normalne, musisz mieć aktywne konto aby pisać na forum. Co ciekawe, aktywne konto nie jest z koleji potrzebne do gry na PTR (serwery, na których testowane są nowe patche zanim zostaną zaaplikowane) ... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2008 o 18:16, graczomaniak napisał:

Poprawka: Dzieje się to na wszystkich instach, nie wiem jak z raidowymi....
Cały dzien było ok i nagle po południu sie coś spieprzyło.


Skoro na wszystkich instancjach (i tylko instancjach?) i aktualizowałes addony, to bardzo możliwe że winowajcą jest właśnie jeden z nich. Próbowałeś tego co pisałem (wykasować folder Cache)? Próbowałeś uruchamiać grę na czysto (bez addonów i z fabrycznymi ustawieniami)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>
Tak samo na becie ;p Konto mi wygasło i nadal moge grać na becie.
BTW. Zrobiłem sobie przerwe na wow''a do . . . WoTLK''a chyba. Nauka wzywa ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się