Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 24.06.2008 o 17:25, asfodel napisał:

Alchemia w połączeniu z herbalizmem się sama leveluje, w zasadzie nic nie trzeba kupować,
można natomiast sprzedać nadmiar zielska. Część niskopoziomowych mikstur jest potrzebna
jako surowiec do innych profesji, więc jak najbardziej da się sprzedać, a chętni na manę
i leczenie znajdą się na każdym poziomie. Co zostanie można wypić i rozdać drużynie.
Do tego dochodzi możliwość transmutowania złota dostępna na niskim poziomie.

W porównaniu z rozwijaniem innych profesji alchemię trenuje się luksusowo. ;-)
Ostatnio dociągnęłam drugą postacią jewelcrafting do 275 - te 20 ostatnich punktów kosztowało
mnóstwo kasy ze względu na brak u trenera niedrogiego przepisu na koniec - trzeba było
nabijać reputację u Consortium, potem kupić drogi przepis w AH, nabiegać się po surowce.
Tymczasem max w alchemii nabiłam zarabiając i bez wysiłku.


"Samolevelowanie" jest niewątpliwie wygodne, sam tak levelowałem dwie profesje, ale nie zmienia to faktu, że jest to strata pięniędzy, bo nie masz drugiej profesji zbierackiej. Fiolek leczenia i many nie kupuję praktycznie nigdy, bo wystarczająco dużo się ich dostaje z humanoidów i skrzynek, więc spodziewam się że inni też raczej nie kupią, a przynajmniej nie istotnie drożej niż vendor. To że część przepisów innych profesji wymaga eliksirów niezbyt pomaga, bo po prostu się skilluje te profesje na innych przepisach, bo tak jest prościej i taniej. O możliwości picia samemu tych produktów już wspominałem i uważam to za całkiem przydatne, ale forsy z tego nie ma.

Zarobiłaś na herbalismie a nie alchemii. Na alchemii na pewno straciłaś, tylko ta strata była niższa niż zarobki z herbalismu, więc zanotowałaś zysk netto. Ale na pewno więcej byś zarobiła biorąc skinning lub mining do tego herbalismu i zmieniając na alchemię na 70, czyli wtedy kiedy faktycznie jest ci potrzebna.

Ludzie mają tendencję do bagatelizowania kosztów rozwoju profesji jeśli ten rozwój jest rozciągnięty w czasie i/lub jeśli sami zbierają potrzebne materiały. Bo jak sobie leveluję postać, zbieram ziółka i je zużywam do rozwoju alchemii to mnie to "mało kosztuje", a jak na 70 leveluję profesję od zera kupując wszystkie materiały z AH, to wydaję dużo na raz i mam wrażenie, że to "kosztuje dużo". A to tylko iluzja. Jeśli zbieram ziółka, skóry czy minerały i wszystko sprzedaję i potem kupuję materiały do innej profesji, to kosztuje mnie ona dokładnie tyle samo jak gdybym po prostu zużył to co sam zebrałem. Do wylevelowania każdej profesji potrzebna jest pewna ilość materiałów. Można policzyć ile one kosztują. Domyślam się, że na większości serwerów okaże się, że LW jest tańszy niż alchemia, która z kolei jest tańsza niż jewelcrafting czy blacksmithing.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2008 o 12:36, Mirajka napisał:

> chciałbym sobie zrobić alta priesta i teraz w przymierzu kogo najlepiej zrobić?
jaka
> rasa?
Do PvE human! :)


Hmm, zawsze myślałem że Drenej, czyżby 10% spirita przebijało Symbol of Hope?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2008 o 20:24, Vic napisał:

Hmm, zawsze myślałem że Drenej, czyżby 10% spirita przebijało Symbol of Hope?

Dla healera? Raczej tak. Dla DPS aura lepsza - zresztą, pasywne raciale raczej > aktywne w PvE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Mam jedno pytanie dotyczące trialu TBC, mianowicie-która wersja jest prawdziwa:

Wersja nr 1.
Trial TBC dodaje 10 dodatkowych dni gry za darmo, tak jak trial z podstawki (czyli jak mam konto frozen [z podstawką] to zasysam klienta do tego traila i konto się aktywuje na 10 dni).

i

Wersja nr 2.
Trial TBC dodaje zawartość TBC na 10 dni tylko do aktywnego konta (wraz z wygaśnięciem subskrybcji wygasa trial, chociażby nawet zostało go, np. 5 dni).

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po prostu zaloguj się na swoje konto na stronie głównej i tam kliknij w link obrazek z The Burning Crusade - to będzie na 100% "prawdziwa wersja" :) Oczywiście co za tym idzie, musisz już być posiadaczem podstawki World of Warcraft.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2008 o 21:43, Sth`Devilish napisał:

Po prostu zaloguj się na swoje konto na stronie głównej i tam kliknij w link obrazek
z The Burning Crusade - to będzie na 100% "prawdziwa wersja" :) Oczywiście co za tym
idzie, musisz już być posiadaczem podstawki World of Warcraft.

Ja bym jednak prosił o wskazanie jednej z wersji, bo pełne konto (tzn. z kluczem z podstawki) będę mieć dopiero w lipcu, a kwestia o którą pytam nie daje mi spokoju i nieradbym czekać do tego czasu by to empirycznie na sobie sprawdzić. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2008 o 21:11, tkoeman napisał:

Witam.
Mam jedno pytanie dotyczące trialu TBC, mianowicie-która wersja jest prawdziwa?



Wersja 1 jest prawdziwa. Sam tak zrobiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zrobiłem Taurena druida, do 10 levelu miałem 75 alchemii i herbalismu. Jedyne na co straciłem pieniądze to empty vial. Potem też koszta nie były duże, na pewno nie takiego, jak w przypadku blacksmithingu, który to mam na swoim mainie razem z minningiem i pochłonął masę pieniędzy i czasu. Teraz nic z tego nie mam, pieniędzy także. Jedyne co jest jako tako ciekawe to chest, ale tylko do dpsu, absolutnie nic dla holy (nie wspominam o SP, bo tam się raczej szybko nie dostanę). Imo Blizzard robi bardzo źle dając za pół darmo. Epicki sprzęt powinien być taki jak nazwa wskazuje, osobiście nie widziałem osoby na 70 levelu, bez epika. Crafterzy powinni mieć swoje przedmioty, które nadają się na więcej niż dobry start. Cena takiego Stormheralda wynosi około 2,5k golda (liczę wszystkie fazy produkcji) W zamian otrzymujemy item, który jest nieznacznie lepszy od sprzętu sezonu drugiego (notabene będącego za pół darmo). Blizzardzie, proszę - zrób coś z tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2008 o 08:41, L33T napisał:

a po polsku ?
Ściągnij sobie klienta z http://teaser.wow-europe.com/ i po sprawie. Nie wiem z czym
masz problem.

No zaciął mi się komputer zanim ściągnąłem klienta (intalke miałem starą z innym patchem) .
Dobra, mam ją już, ale problem w tym, że jak się ściągają te pliki WoW''a to... bez przesady, ale kilkunastu godzin nie chce mi się czekac. Poprzednim razem to krócej trwało. Jakaś pomoc?

btw. co to jest "epicki sprzęt" , tj. jak go dostac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Epicki sprzęt może to być każdy element twojego wyposażenia posiadający dużo lepsze statystyki niż normalny zielony, czy niebieski.

Jak już piszę, to chciałem napisać, że robię warlocka. Wiem, że affi do levelowania jest b.dobre, ale czy jeśli miałbym topowy sprzęt, z enchantami i sporoym spell dmg, to czy nie lepsze będzie destro?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2008 o 11:23, dzordzi napisał:

Jak już piszę, to chciałem napisać, że robię warlocka. Wiem, że affi do levelowania jest
b.dobre, ale czy jeśli miałbym topowy sprzęt, z enchantami i sporoym spell dmg, to czy
nie lepsze będzie destro?


Myślę, że nie. Tzn. ztwinkowane destro będzie na pewno mocne, ale ztwinkowane affli powinno być szybsze i wygodniejsze, pod warunkiem, że masz kilka mobów do zdotowania naraz (co raczej nie jest problemem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2008 o 11:23, dzordzi napisał:

Epicki sprzęt może to być każdy element twojego wyposażenia posiadający dużo lepsze statystyki
niż normalny zielony, czy niebieski.

Jak już piszę, to chciałem napisać, że robię warlocka. Wiem, że affi do levelowania jest
b.dobre, ale czy jeśli miałbym topowy sprzęt, z enchantami i sporoym spell dmg, to czy
nie lepsze będzie destro?


Levelowałam kiedyś na destro (moja pierwsza postać). Destro (szczególnie czyste) powoduje, że demon ma problem z utrzymaniem na sobie agresji, więc wróg atakuje Ciebie zamiast jego, przerywając Ci czary, co znacząco utrudnia proces eliminacji przeciwników. Nie wybieraj tego, chyba że zamierzasz nabijać poziomy w towarzystwie tanka. ;-)
Lepiej wybrać zdolności które zadają obrażenia powoli i zainwestować w Voidwalkera - na poziomach 50 - 65 chodziliśmy do niektórych instancji z demonem i zwierzakiem huntera zamiast tanka, i to nawet działało. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kładłbym nacisk na instancje to co wtedy? Chyba destro, bo raczej nie nakłada się dotów na kilka celów. Levelowanie też w party raczej, chyba z hunterem, myślę, że pet utrzymałby aggro. Chodzi mi o samo to, czy będę musiał często pić będąc destro? Nie lubię czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, co się stało?! Nie mogę się zalogować. Jak wpisuje swoje passy itd. to wyskakują mi okienka, żeby od nowa serwer wybrać (?), a jak już wezmę to jest tylko jeden i w dodatku offline... WTF?! Czyżby Blizzard miał jakieś problemy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2008 o 11:23, dzordzi napisał:

Jak już piszę, to chciałem napisać, że robię warlocka. Wiem, że affi do levelowania jest
b.dobre, ale czy jeśli miałbym topowy sprzęt, z enchantami i sporoym spell dmg, to czy
nie lepsze będzie destro?


Destro bez kryta jest kiepskie (ruin...). A przed lvl 70 i raidami za wiele kryta mieć nie będziesz.
Destro cechuje się burst damage''m, cast SB to 2.5 sekundy. Demona raczej poświęcasz, bo nie masz demo knowledge, a jeżeli jeszcze nie masz talentów, to jest jeszcze gorzej, bo VW nie utrzyma aggro spowodowanego burst dmg = nie używasz VW tylko np succubusa lub felhuntera (chyba że dasz radę zabić moba zanim do ciebie dojdzie) . Mob będzie cię atakował, czyli cast SB będzie jeszcze większy (co prawda możesz się pobawić fire, ale bez incinerate raczej będzie kiepsko, a samo SP mało daje). Możesz atakować tylko jednego moba naraz, i jeżeli nie chcesz drinkować po 1 mobie, to wypadałoby go zabić zanim do ciebie dojdzie (wtedy używasz VW). Ale z itemków preTBC nie dostajesz za wiele +dmg i nie dasz rady tego raczej dokonać.


Affli is the way to level. Dzięki drain life oraz imp drain soul nie straszne są ci moby, bo kończysz walkę z zazwyczaj 80% hp i prawie full many ;p Grałem affli aż do mid-T5, z doświadczenia wiem, że kiedy zauważysz że VW już nie radzi sobie z utrzymaniem aggro (co powinno nastąpić już w okolicach lvlu 30) to go olej, używaj innych demonów a sam drain tankuj (nie używaj SB jako affli do gry solo, mija się to z celem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2008 o 12:15, Samurai Nobuke napisał:

Ludzie, co się stało?! Nie mogę się zalogować. Jak wpisuje swoje passy itd. to wyskakują
mi okienka, żeby od nowa serwer wybrać (?), a jak już wezmę to jest tylko jeden i w dodatku
offline... WTF?! Czyżby Blizzard miał jakieś problemy?


Środa :)

Zawsze w środę jest maintenance.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2008 o 12:15, Samurai Nobuke napisał:

Ludzie, co się stało?! Nie mogę się zalogować. Jak wpisuje swoje passy itd. to wyskakują
mi okienka, żeby od nowa serwer wybrać (?), a jak już wezmę to jest tylko jeden i w dodatku
offline... WTF?! Czyżby Blizzard miał jakieś problemy?

zobacz jaki dzień tygodnia jest...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2008 o 12:17, Uther92 napisał:

> Ludzie, co się stało?! Nie mogę się zalogować. Jak wpisuje swoje passy itd. to wyskakują

> mi okienka, żeby od nowa serwer wybrać (?), a jak już wezmę to jest tylko jeden
i w dodatku
> offline... WTF?! Czyżby Blizzard miał jakieś problemy?
zobacz jaki dzień tygodnia jest...;)


Haha, faktycznie. Sorry, ale wczoraj grałem do 4, przed chwilą wstałem i straciłem orientację, wiecie jak to w wakacje jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się