Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 17.02.2011 o 12:49, Alehor napisał:

ok a odnośnie "jakości" tankowania? :P kto lepiej trzyma agro?

Kolejność właśnie taka jak powyżej - ale poczekaj: ktoś na pewno bardziej rzeczowo odpowie. Wydaje mi się, że DK ma więcej możliwości trzymania aggro kilku mobków, a jako Blood tank ma również sporą przeżywalność. Ja mam właśnie DiKeja Blood/Unholy - jeszcze za bardzo nie tankowałem, ale aggro generowane będąc na Blood wydaje się być naprawdę mocne. Na kilku wysokopoziomowych dungach również widziałem, że DK lepiej się sprawdzał od "Wariota" - choć to również niewątpliwie zależy od umiejętności. Dobry gracz na pewno każdą z tych klas utrzyma aggro, ale chyba łatwiej jednak o to u DK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tam już nie ma aren bg itp?? Ogólnie to ja tylko na bg chodziłem i nie wiem jak wygląda arena ;p Lepiej kupić wowa teraz niż wcale (od 6 lat zastanawiam się czy jestem normalny bo nie gram w wowa) xD A opłaca się narazie kupić wersje do lich kinga a jak będe mieć 80lvl to ulepszycz do CT? Narazie to tylko archeologię, flying mounty i obie nowe rasy stracę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.02.2011 o 13:38, marc95x napisał:

A tam już nie ma aren bg itp?? Ogólnie to ja tylko na bg chodziłem i nie wiem jak wygląda
arena ;p Lepiej kupić wowa teraz niż wcale (od 6 lat zastanawiam się czy jestem normalny
bo nie gram w wowa) xD A opłaca się narazie kupić wersje do lich kinga a jak będe mieć
80lvl to ulepszycz do CT? Narazie to tylko archeologię, flying mounty i obie nowe rasy
stracę.


No ja tak zrobilem, tak jak napisalem wczesniej taki wydatek mniej boli jak sie go rozbije, chyba ze wychodzisz z zalozenia "szlachta sie bawi, koszta sie nie licza!" to wtedy kupuj wszystko naraz :D
Ale tak naprawde, bez archeologii da sie przezyc, flying mount na azerocie mocno pomaga jesli chodzi o expienie, no z rasami juz jest gorzej, bo jesli chcesz grac któras rasa z cata to lipa. Przekalkuluj plusy i minusy i wybierz cos tam sobie.
A co do bg to sa caly czas, areny to samo, tylko expic i tluc brudasów(wersja dla ally) albo pedalluchów (wersja dla hordy). Co prawda ostatnio sa male problemy z invami na bg, blokuje sie kolejka albo cos takiego, nie wiem dokl o co chodzi ale sporo graczy na to narzeka. Ale podejrzewam ze zanim sie wyexpisz do 85 to juz wsio bedzie naprawione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2011 o 12:13, Alehor napisał:

Czy DK może się równać z warriorem w tankowaniu czy zostaje znacznie w tyle? Którą z
tych klas łatwiej ogarnąć/grać? Bardziej jestem przekonany do warriora jeśli chodzi o
mechanikę (z DK nie miałem styczności) jednak wizualnie bardziej podoba mi się DK

Zapewne na chwilę obecną Death Knight. Owszem, jest "problem" z tym, że mają dość sporo cooldownów, które są potrzebne by w pełni wykorzystać potencjał tankowy, ale by sobie poradzić "wystarczająco" nie trzeba się zbytnio wysilić. Fakt, przed patchem było jeszcze prościej, jak debuff -AP roznosiło się jednym skillem, a teraz trzeba najpierw wrzucić Plague Strike, a potem jeszcze Pestilence, ale ogólnie jest prosto. Death&Decay jest banalny w obsłudze, Heart Strike spokojnie utrzyma mniejsze grupki mobów na tobie, a self-heala DK nikt nie przebije. Jasne, że nie ma narzędzi typu aoe stun, jak u warka, ale to drobiazgi. Nie ma żadnych cudacznych proców na które trzeba uważać - masz runy, używasz skilla, nie masz, nie używasz. Plus, masz 2 taunty, z czego Death Grip jest też bardzo pożyteczny by nie musieć bawić się w przeciągnie casterów - ot, wciągasz w grupe i bijecie.

Różnice między tankami są obecnie pomijalne. Wiadomo, że absolutnie min-maxując można dopatrzeć się przewagi X nad Y, ale to mało znaczące. Spora część użyteczności Warriora znika podczas rajdowania - stuny nie działają, Spell Reflect zwykle też, a jego interrupt ma 12s cd, w przeciwieństwie do DK.

Zaznaczam tu, że nie mam pojęcia, jak wygląda zdobywanie skilli po 4.0 u DK. Poprzednio było to nieco spieprzone i któryś kluczowy talent tankowy był dostępny znacznie później niż teoretycznie powinien. Zakładam, że o ile zmieniło się, to na lepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2011 o 18:14, TigerXP napisał:

Ale tak naprawde, bez archeologii da sie przezyc, flying mount na azerocie mocno pomaga
jesli chodzi o expienie, no z rasami juz jest gorzej, bo jesli chcesz grac któras rasa
z cata to lipa. Przekalkuluj plusy i minusy i wybierz cos tam sobie.


Mógłbyś ty mi owe plusy i minusy podać. Oprócz wspomnianych wcześniej ;) Od którego lvl można latać po azeroth?? Wiem jeszcze, że nie ma dostępu do nowych lokacji jak się nie ma CATA. Chyba jednak kupię na raty: najpierw TBC + WOTLK + Pre paid (mniej niż 200zł), a później, kiedy stuknie mi 80-siątka, to kupie CATA :D

PS - mógłby mi ktoś podać ile kosztuje tbc i wotlk i prepaid w empiku???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2011 o 22:58, Alehor napisał:

w podstawce jest chyba 30 dni pre paida prawda?

battlechest(podstawka+TBC) - 50-80zł
WotLK -79-90zł
Cataclysm -90-110zł

jak widać można się wyrobić nawet w 220zł :P


licząc po cenach minimalnych ;p bo gorna granica to 280 przy tych cenach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2011 o 19:54, marc95x napisał:

Mógłbyś ty mi owe plusy i minusy podać. Oprócz wspomnianych wcześniej ;) Od którego lvl
można latać po azeroth?? Wiem jeszcze, że nie ma dostępu do nowych lokacji jak się nie
ma CATA.


Zeby moc latac po Azeroth trzeba miec zakupionego Cata. Inaczej da sie latac tylko na obszarze pierwszego dodatku (tylko jesli masz Burning Crusade) lub obszarze drugiego dodatku (jesli dodatkowo masz WoTLK).

Dnia 17.02.2011 o 19:54, marc95x napisał:

PS - mógłby mi ktoś podać ile kosztuje tbc i wotlk i prepaid w empiku???


W Empiku nie kupuj, bo przeplacisz. Tam zawsze maja sugerowane ceny. Juz lepiej przejdz sie do MM, albo skorzystaj z oferty sklepow internetowych.

PS Tnij cytaty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Piszac minusy mialem na mysli głównie to co juz obaj wymienilismy, brak mozliwosci latania po azeroth, brak mozliwosci wyboru klas z dodatku, brak archeologii. Podejrzewam ze cos tam jeszcze jest, ale jesli o tym nie pamietam to pewnie nie jest to zbyt istotna sprawa. Po azeroth o ile dobrze pamietam mozna latac od 60 lvla, wtedy sie dostaje latanie i u kazdego flying mastera mozna sie nauczyc latania po azeroth, oczywiscie o ile sie posiada cata. A co do kupywania na poczatku. O ile dobrze pamietam zaczynasz grac od nowa, wiec na poczatku przynajmniej pre paid Ci odpada. Wpierw sie rejestrujesz i odpalasz triala, masz 10 dni za free i mozesz od razu upgradowac konto. Podstawka WoW daje CI dodatkowo 30 dni grania za free, w dodatku 10 dni triala i 30 dni podstawki sie sumuje wiec po rejestracji i upgradzie konta masz odrazu 40 dni grania za free. Niestety dodatki juz nie oferuja dodatkowego grania za free, ale nie mozna miec wszystkiego, prawda? :P W te 40 dni mozna na spokojnie wbic 80lvl, potem cata, no i juz wtedy bedziesz musial kupic pre paida.
Mam nadzieje ze mnie zrozumiesz, jestem na nogach dzisiaj od 3 rano i mam wrazenie ze tak troche pisze jak zamotany :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.02.2011 o 20:02, Wojman napisał:

W Empiku nie kupuj, bo przeplacisz. Tam zawsze maja sugerowane ceny. Juz lepiej przejdz
sie do MM, albo skorzystaj z oferty sklepow internetowych.


Nie wiem jak teraz, ale ja kupujac battlechesta + wotlk (mieli taki zestaw przed swietami) zaplacilem okolo 140pln, porównujac do cen wersji pudelkowych które znalazlem na necie to wcale nie byla wygórowana cena, wrecz przeciwnie, dodajac do tych z neta koszty przesylki czesto i gesto okazywalo sie drozej niz w empiku. Chociaz fakt faktem, za cata sie juz w empiku słono przeplaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2011 o 20:02, Wojman napisał:

W Empiku nie kupuj, bo przeplacisz. Tam zawsze maja sugerowane ceny. Juz lepiej przejdz
sie do MM, albo skorzystaj z oferty sklepow internetowych.


A w jakiej cenie w mm jest tbc, wotlk i prepaid ??? Bo na mediamarkt.pl nie pisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2011 o 20:06, TigerXP napisał:

Mam nadzieje ze mnie zrozumiesz, jestem na nogach dzisiaj od 3 rano i mam wrazenie ze
tak troche pisze jak zamotany :)


Tylko ja już rok temu kupiłem podstawkę ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.02.2011 o 20:12, marc95x napisał:

Tylko ja już rok temu kupiłem podstawkę ;p


Acha, no to faktycznie troche to zmienia :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2011 o 20:09, TigerXP napisał:

Nie wiem jak teraz, ale ja kupujac battlechesta + wotlk (mieli taki zestaw przed swietami)
zaplacilem okolo 140pln, porównujac do cen wersji pudelkowych które znalazlem na necie
to wcale nie byla wygórowana cena, wrecz przeciwnie, dodajac do tych z neta koszty przesylki
czesto i gesto okazywalo sie drozej niz w empiku.


No to faktycznie ciekawy zestaw za dobra cene mozna bylo dostac, wziawszy pod uwage fakt, ze jesli dobrze pamietam w tym Battlechest byl jakis dodatek, chyba drukowany poradnik do Burning Crusade (choc teraz jest on mocno nie aktualny :)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OMG jak zobaczyłem co forsaken zrobili z hillsbrad foothills to się za łeb złapałem, łarczif powinien Sylvanas łeb up****olić bo jeszcze jej coś odwali i całe azeroth zplugawi. Naprawdę działania undeadów zaczynają poważnie niepokoić :(
Nie to że jestem przeciwnikiem undeadów ale naturalne środowisko w HF zawsze i się podobało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2011 o 18:43, KaPe napisał:



Hmm a która z tych trzech klas(warrior/pally/DK) jest najbardziej samowystarczalna? Jestem typem achivment horse i zastanawiam którą z tych trzech klas będzie najwygodniej/szybciej solować, lvlować i wyrwać się z opresji kiedy zaatakuje mnie inny gracz, tak wiem w dużej mierze zależy to od umiejętności gracza ale jednak w różnych sytuacjach każda klasa ma jakąś przewagę. Na chwilę obecną najbardziej przekonuje mnie Warrior ale z tego co czytałem na forach to trzeba się nim najbardziej uklikać a inne klasy i tak robią większy AoE DPS.

No i pytanie które powinienem chyba zadać w pierwszej kolejności - czy obierając role tanka nie rzucam sobie kłody pod nogi będąc nowym graczem? Nie znając taktyk, bossów itp mogę nieźle wkurzyć party kiedy spowoduje wipe tylko dlatego ze nie odwróciłem się dupą do ściany. Zaznaczam że jedyne doświadczenia z WoWem miały miejsce dobre kilka lat temu na TBC 2.4.3 a w dodatku grałem rogalem który był banalnie prosty w obsłudze, wiszystkie przydatne skille mieściły się w 2 skillbarach z czego połowę używało się w krytycznych sytuacjach z których rogalem było bardzo łatwo wyjść i imho nawet tresowana małpa by go ogarnęła. Czy powinienem obrać inną klasę by zaznajomić się z nowymi mechanizmami i zmianami wprowadzonymi w 4.0.6 zanim sprawdzę swych sił w tankowaniu? Jeśli tak to podpowiedzcie mi coś co będzie równie banalne w obsłudze i lvlowaniu...

z góry dziękuję za odpowiedź, temat niby był wałkowany kilka razy ale jak wiadomo świat łorkrafta ciągle się zmienia :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2011 o 14:13, Alehor napisał:

Hmm a która z tych trzech klas(warrior/pally/DK) jest najbardziej samowystarczalna? Jestem
typem achivment horse i zastanawiam którą z tych trzech klas będzie najwygodniej/szybciej
solować, lvlować i wyrwać się z opresji kiedy zaatakuje mnie inny gracz

Jeśli chodzi o samo levelowanie to wielkich różnic nie ma, czy tankowy spec czy nie - każda klasa ma selfheale, tyle, że warriorowy jest uzależniony od zabicia mobka, w związku z czym przydaje się praktycznie tylko na levelowanie.

Dnia 18.02.2011 o 14:13, Alehor napisał:

tak wiem w dużej
mierze zależy to od umiejętności gracza ale jednak w różnych sytuacjach każda klasa ma
jakąś przewagę. Na chwilę obecną najbardziej przekonuje mnie Warrior ale z tego co czytałem
na forach to trzeba się nim najbardziej uklikać a inne klasy i tak robią większy AoE
DPS.

"AOE dps" to raczej mało wymierny wskaźnik "siły" klasy. Blood DK dostał w ostatnim patchu niezły buff do dps, więc stosunkowo najwięcej zyskał, self heal nie jest uzależniony od żadnych proców i jest sporo cd by sobie poradzić z okazyjnym pvp.

Dnia 18.02.2011 o 14:13, Alehor napisał:

No i pytanie które powinienem chyba zadać w pierwszej kolejności - czy obierając role
tanka nie rzucam sobie kłody pod nogi będąc nowym graczem? Nie znając taktyk, bossów
itp mogę nieźle wkurzyć party kiedy spowoduje wipe tylko dlatego ze nie odwróciłem się
dupą do ściany.

Jeśli chodzi o instancje do 80lvl to raczej nie. Wprawdzie te <60 dostały swego czasu buffa i nie są całkowicie trywialne, to jednakże nigdy nie miały szczególnie skomplikowanych mechanik. 60-80 to generalnie żart, bossy mają tyle hp co przeciętne mobki w instacji ~55lvl - wiadomo, że im wyżej tym więcej, ale i tak jest banalnie. Dopiero w Cataclysm sytuacja się komplikuje i są realne mechaniki, które mogą zwipować - właściwie dopiero od 82 czyli Stonecore. Do tego czasu CC jest opcjonalne.
Rajdów się *raczej* nie puguje, pomijając Tol Barad czy serwery, gdzie *może* ktoś próbuje coś więcej, więc zwykle ma się gildie, która wyjaśni co i jak - zresztą, to zwykle i tak trzeba wiedzieć co nieco o walce, nieważne jaką rolę się pełni.

Dnia 18.02.2011 o 14:13, Alehor napisał:

Czy powinienem obrać inną klasę by zaznajomić się z nowymi mechanizmami
i zmianami wprowadzonymi w 4.0.6 zanim sprawdzę swych sił w tankowaniu? Jeśli tak to
podpowiedzcie mi coś co będzie równie banalne w obsłudze i lvlowaniu...

Niaaah. Tankowanie nie jest szczególnie skomplikowane. Są proste nawyki w stylu "patrz czy coś nie leci na hilera", "daj czaszke by te barany z party nie biły 5 mobów naraz", "trzymaj rękę na tauncie". Wiadomo, że mechanika bossów ma znaczenie, ale to zwykle daje się wyjaśnić w paru słowach. To nie czasy vanilli, że tankowanie oznaczało dzikie skakanie między mobami i spamowanie skilli na każdego po kolei, by mieć jakąkolwiek szanse utrzymania >1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam doświadczenie tylko jako Paly i w sumie do Dungeonów z Cata nie ma jakiś specjalnych taktyk związanych z tankowaniem. W sumie uzywam 2 atakow (1 aoe i jeden na solo) i jak procną to jeszcze 4 skilów. Do tego dochodzi jeszcze 5-6 specjalnych jak sie niefajnie robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh xD...Tez niedawno kupiłem wow''a a dokładnie full zestaw za 250zł.Najpierw 70zl na battlechesta po czym znudziło mi się granie dwarf shamanem i sobie pomyślałem, "ahh...ale ten worgen super wygląda i ten unikatowy skill/mount!" wiec kupiłem wotlk i cata,a teraz...teraz skończył mi się ten czas gry za aktywowanie podstawki i nie mam kasy na prepa, bo nie zarabiam tylko jadę na kieszonkowym ;d.Dodatkowo gram w wow''a na laptopie matki...więc o nocnych raidach mogę pomarzyć.Za niedługo 17 latek mi styknie wiec bd trochę kasy z urodzin i się zastanawiam czy wrócić do wow''a grając na takich surwiwalowych warunkach (laptop mamy xd)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.02.2011 o 16:21, ziomek25 napisał:

zastanawiam czy wrócić do wow''a grając na takich surwiwalowych warunkach
(laptop mamy xd)?


jedź na wakacje do obozów pracy to może cośtam na nowy komputer/ pre-paid skrobniesz :P

sam muszę zaopatrzyć się w nowy sprzęt od na którym WoW odpali mi na high/ultra detalis bo stary komputer stacjonarny zaliczył zgon i jakoś nie daje się zrezzać :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się