Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 06.03.2008 o 19:34, Kalejdoskop86 napisał:

Bo słyszałem gdzieś, że trzeba dużo trenować, aby np. przy 70 lvlu nie być słabszym od
tego, co ma mniejszy poziom a więcej np. sword fighting...

-Nie bardzo rozumiem, ale jeśli masz na myśli skill w używaniu danego rodzaju broni, to już ci pisałem nie "trenuje" się go na takiej zasadze jak w Tibii że stoisz godzinami i tłuczesz tego skila, robi się to dość szybko, fakt że jak np. masz wysoki lvl i dopiero wymyśliłeś sobie zrobienie skila np. od 2h mieczy, to nie polecisz tłuc od razu mobow na swoim lvlu bo po prostu zanim nabijesz tego skila to padniesz, szybciej niż twój przeciwnik, bo z początku nie będziesz zadawał dmg, ale idziesz sobie na łatwiejsze mobki i wyrzynasz je masowo, a jak już troche masz tego skila to idziesz na mocniejsze, troche ich ubijesz i będziesz miał wystarczającego skila żeby zadawać dobry dmg, możesz także zrobić sobie skilla boostując kogoś przez insa, upieczesz 2 pieczenie przy 1 ogniu ;D [sry za spam jesli nie o to ci chodzi]

Dnia 06.03.2008 o 19:34, Kalejdoskop86 napisał:


@-Elk-

No jak na razie ładnie dość się gra warriorem, ale warlock też niczego sobie. Wolę jednak
warriora, bo może mieć zbroje itd. , a warlock nie i na dodatek ma długi czas castowania
czarów.
Ale jak sobie duela z warlockiem na 70 lvl dałem to żaden z moich magicznych czarów nic
mu nie robił! :D

Jakbyś tak dość długo bo bił to wreszcie byś może zkilka razy trafil... ;D

Dnia 06.03.2008 o 19:34, Kalejdoskop86 napisał:

Czy warrior jest silny w duelach (w porównaniu z warlockiem) ?

Akurat warr jest dla locka 1 z bardziej upierdliwych klas (stunlock rogal jest na 1 miejscu XD), a z innymi o już różnie bywa zwłaszcza z początku, ciężko wygrać z hybrydami, ale potem jest całkiem inaczej niż na początku więc jak cie pal "zownuje" to się specjalnie tym nie przejmuj ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Mam takie pytanie dotyczące gry:
Otóż chciałbym zakupic owa gre.Moj problem polega jedynie na tym ze nie wiem czy aby stworzyc konto w grze potrzebna jest karta pre-paid lub karta kredytowa.Ogolnie mialem bowiem zamiar pograc w ta gierce ten miesiac ktory jest wlaczony przy zakupie a nastepnie zastaniowc sie czy oplaca sie brac abonament/Krotko wiec:Czy mozliwy jest zakup samej gry,granie miesiac a potem ewentualne dokupienie karty pre-paid po tym miesiace lub nierobienie tego wcale?Nie wiem czy gra mi sie spodoba a interesuje mnie czy moge w to grac tylko miesiac nie dluzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2008 o 20:55, Matt Buckner napisał:

Witam
Mam takie pytanie dotyczące gry:
Otóż chciałbym zakupic owa gre.Moj problem polega jedynie na tym ze nie wiem czy aby
stworzyc konto w grze potrzebna jest karta pre-paid lub karta kredytowa.Ogolnie mialem
bowiem zamiar pograc w ta gierce ten miesiac ktory jest wlaczony przy zakupie a nastepnie
zastaniowc sie czy oplaca sie brac abonament/Krotko wiec:Czy mozliwy jest zakup samej
gry,granie miesiac a potem ewentualne dokupienie karty pre-paid po tym miesiace lub nierobienie
tego wcale?Nie wiem czy gra mi sie spodoba a interesuje mnie czy moge w to grac tylko
miesiac nie dluzej.



Taa... Da sie, instalujesz gre, zakładasz konto 10day free trial i upgrade''ujesz go kodem z instrukcjii, a po miechu możesz dodać kod z Pre-Paid

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2008 o 19:51, SoieR napisał:

-Nie bardzo rozumiem, ale jeśli masz na myśli skill w używaniu danego rodzaju broni,
to już ci pisałem nie "trenuje" się go na takiej zasadze jak w Tibii że stoisz godzinami
i tłuczesz tego skila, robi się to dość szybko, fakt że jak np. masz wysoki lvl i dopiero
wymyśliłeś sobie zrobienie skila np. od 2h mieczy, to nie polecisz tłuc od razu mobow
na swoim lvlu bo po prostu zanim nabijesz tego skila to padniesz, szybciej niż twój przeciwnik,
bo z początku nie będziesz zadawał dmg, ale idziesz sobie na łatwiejsze mobki i wyrzynasz
je masowo, a jak już troche masz tego skila to idziesz na mocniejsze, troche ich ubijesz
i będziesz miał wystarczającego skila żeby zadawać dobry dmg, możesz także zrobić sobie
skilla boostując kogoś przez insa, upieczesz 2 pieczenie przy 1 ogniu ;D [sry za spam
jesli nie o to ci chodzi]

Tak! Dokładnie o to mi chodziło. A co do 2h mieczy to czy one w WoW''ie spełniają "standard" : wolny i silny atak?
Bo chyba każdy na wysokim lvlu przesiada się na nie.

Dnia 06.03.2008 o 19:51, SoieR napisał:

> Ale jak sobie duela z warlockiem na 70 lvl dałem to żaden z moich magicznych czarów
nic
> mu nie robił! :D
Jakbyś tak dość długo bo bił to wreszcie byś może zkilka razy trafil... ;D

Hehe, być może, ale po co? On sam się śmiał z tego, że ja na niego nawalam, a jemu nic nie jest :D .

Dnia 06.03.2008 o 19:51, SoieR napisał:

Akurat warr jest dla locka 1 z bardziej upierdliwych klas (stunlock rogal jest na 1 miejscu
XD), a z innymi o już różnie bywa zwłaszcza z początku, ciężko wygrać z hybrydami, ale
potem jest całkiem inaczej niż na początku więc jak cie pal "zownuje" to się specjalnie
tym nie przejmuj ;)

Co do jest lock? Że niby warr jest zamknięty w duelach w sensie słaby?
A paladyni to fakt, trudno z nimi wygrać na porównywalnym lvl...

Tak przy okazji, czy przy Northshire Abbey można duelować? Tj. można, ale czy to jest dobre miejsce? Bo już mi dwóch gostków odmówiło, a ja mówiłem: "come on! duel for fun :) " . :P


@L33T
Nie miałem wtyczki Java, a przy próbie instalacji kłopot nastąpił więc nie wszedłem na IRC. Wybacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2008 o 22:04, Kalejdoskop86 napisał:

Tak! Dokładnie o to mi chodziło. A co do 2h mieczy to czy one w WoW''ie spełniają "standard"
: wolny i silny atak?
Bo chyba każdy na wysokim lvlu przesiada się na nie.


Akurat w tym przypadku idealnie wpasowują się one w schemat, to prawda. Jednak nie zgodę się z drugim stwierdzeniem. Zalezy, co chcesz w grze robić. Taki np. tank musi pomykać z 1h bronią i tarczą, żeby mieć jak najwięcej pancerza.

Dnia 06.03.2008 o 22:04, Kalejdoskop86 napisał:

Co do jest lock? Że niby warr jest zamknięty w duelach w sensie słaby?
A paladyni to fakt, trudno z nimi wygrać na porównywalnym lvl...


Lock to skrót od WARlock :P Wiesz co, ja duele rzadko robie, tyko jak mnie ktos wyzwie, ewentualnie przetestowac nowy skill. Dlateog się nie znam. Moim magiem potrafię zownować warra o 3 lvle wyższego)

Dnia 06.03.2008 o 22:04, Kalejdoskop86 napisał:

Tak przy okazji, czy przy Northshire Abbey można duelować? Tj. można, ale czy to jest
dobre miejsce? Bo już mi dwóch gostków odmówiło, a ja mówiłem: "come on! duel for fun
:) " . :P


NIe, to raczej bez znaczenia gdzie kogoś wyzywasz. Tam akurat jest lokacja startowa i dużo newbie tam jest, którzy mają średnio pojęcie o tej grze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2008 o 17:04, graczomaniak napisał:

> W rotacji używanie Aimed Shota to GŁUPOTA TOTALNA.
Bzdura. Aimed shot ma casta 3 sec, wiec mozna zastopować spamowanie innych czarów, przywalić
aimed za raz po nim arcane, dmg wzrośnie bardzo duzo. Głupotą jest nawalanie tylko z
steady i auto shota...


Oj, jesteś kolejną ofiarą hunterskiej mechaniki. Aimed ma 3 sek cast i resetuje timer autoshota. Pomińmy haste z kołczanu i talentu, bo skalują wszytko podobnie.
Załóżmy że zrobisz aimed dokładnie po auto, aby nie tracić czasu na timerze. Więc, w ciągu 3 sek robisz dmg broni + znormalizowane ap + 870(ostatni rank). Steady shot robi dla twojego 1925 ranged ap z profilu dmg broni+znormalizowane ap + 150. Czyli mniej o 720. Ale steady nie wpływa na autoshota - więc można go spokojnie "zmieścić" pomiędzy 2 strzałami auto (o ile nie strzelasz szybciej niż raz na 1,5 sek) nie opóźniając ich. Z auto robisz dps broni + dps z ap, czyli w twoim przypadku 267, czyli w ciągu 3 sekund 801. Jak widzisz, robiąc steady zamiast aimed zrobiłeś więcej o 80. Jeszcze lepszy wynik mógłbyś zobaczyć, gdybyś zmienił broń na szybszą, lepszą do 1:1, np Wolfslayer Sniper Rifle - twój Sunfury jest bardziej przystosowany do 3:2, o której jednak nie będę pisał, bo za mało wiem.

EDIT: poprawiłem pomyłkę w obliczeniach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2008 o 22:13, mtobi napisał:

Akurat w tym przypadku idealnie wpasowują się one w schemat, to prawda. Jednak nie zgodę
się z drugim stwierdzeniem. Zalezy, co chcesz w grze robić. Taki np. tank musi pomykać
z 1h bronią i tarczą, żeby mieć jak najwięcej pancerza.

Acha, czyli jak nie chcę tankować to muszę wybrać 2h miecz ;) .

Dnia 06.03.2008 o 22:13, mtobi napisał:

Lock to skrót od WARlock :P Wiesz co, ja duele rzadko robie, tyko jak mnie ktos wyzwie,
ewentualnie przetestowac nowy skill. Dlateog się nie znam. Moim magiem potrafię zownować
warra o 3 lvle wyższego)

Dobrze, dzięki za odpowiedź :) .
A jak to robisz i jaki masz lvl?

Dnia 06.03.2008 o 22:13, mtobi napisał:

NIe, to raczej bez znaczenia gdzie kogoś wyzywasz. Tam akurat jest lokacja startowa i
dużo newbie tam jest, którzy mają średnio pojęcie o tej grze :P

Też prawda. Jak zacząłem grać to myślałem, że duele są do śmierci, a tu po przegranej się żyje :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

lock=warlock
2h właśnie od tego są co napisałeś ;) czyli do pvp dobre, natomiast 2 x 1h jest dobre do dpsu warriora
warek nie jest słaby w uelach ale wymaga opanowania klasy i dobrego sprzetu
wiesz niektórym sie po prostu nie chce duelować na 1 lvlu i już ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2008 o 22:19, SoieR napisał:

lock=warlock
2h właśnie od tego są co napisałeś ;) czyli do pvp dobre, natomiast 2 x 1h jest dobre
do dpsu warriora
warek nie jest słaby w uelach ale wymaga opanowania klasy i dobrego sprzetu
wiesz niektórym sie po prostu nie chce duelować na 1 lvlu i już ;)

A to można w WoW''ie używać 2x1h?! Nie wiedziałem... a trzeba do tego jakiejś umiejętności czy co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2008 o 22:23, Kalejdoskop86 napisał:

A to można w WoW''ie używać 2x1h?! Nie wiedziałem... a trzeba do tego jakiejś umiejętności
czy co?


Umiejętność od trenera, dla warriora zdaje się że na 20 poziomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2008 o 22:30, Vic napisał:

Umiejętność od trenera, dla warriora zdaje się że na 20 poziomie.

Ok... ;)

A tak pytanie z innej beczki: słyszałem, że są tzw. epic questy. Co to jest i jaka jest nagroda?
A przy okazji, przy questach całkiem na początku w potworach do pokonania można znaleźć całkiem niezłe itemy ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2008 o 22:54, Ero Sennin napisał:

No tak. Fajnie. Oczywiście trafiają się niedorozwinięte bachory typu Grzmocik* ale nie
obrażaj wszystkich. Uznacie, że myślę stereotypowo, ale co prawda to prawda, większość
takich noobów to ally. Ale każdy zaczynał jako noob nie? Prędzej czy później albo odejdzie
z WoWa albo się nauczy grać. Z tego co napisałeś, mam też rozumieć, że gildie na BLu
nie biją Illidana. Aha. Fajnie. KKTHXBYE.

*gnom warlock, który gania z własną armią pocket healerów, lubujący się w gankowaniu
low lvli

For The Horde ;)


Mmmm..... ten Grzmocik widze dość sławny jest ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2008 o 22:18, Kalejdoskop86 napisał:

Acha, czyli jak nie chcę tankować to muszę wybrać 2h miecz ;) .

Jako warrior zawsze noś przy sobie tarczę+1hand do niej, nigdy nie wiadomo kiedy będziesz musiał coś przytankować gdy znajdziesz się w grupie.

>>Moim magiem potrafię zownować warra o 3 lvle wyższego)

Dnia 06.03.2008 o 22:18, Kalejdoskop86 napisał:

A jak to robisz i jaki masz lvl?

Mag jest upierdliwy dla warriora w duelach, bo dzięki chill (efekty spowalniające) i blink potrafi trzymać warriora na duży dystans, przez co ten nie jest w stanie mu zagrozić.

Dnia 06.03.2008 o 22:18, Kalejdoskop86 napisał:

Jak zacząłem grać to myślałem, że duele są do śmierci, a tu po przegranej się żyje :) .

Można zginąć w duelu - jak zaatakuje Cię coś z zewnątrz - mob albo inny gracz. Prieści mają Mind Control-przejmują kontrolę na graczem na kilka sekund - wystarczy by skoczyć Tobą gdzieś w dół i Cię zabić w duelu ;P Zwłaszcza jak na początku troszkę Cię zdpsuje :P

Widzę, że jesteś nowy w WoWie i masz dużo postów na stronę - dlatego następnym spróbuj napisać do mnie na gg (1626142), zamiast "zaśmiecać" forum :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2008 o 23:30, CH1CKEN napisał:

Jako warrior zawsze noś przy sobie tarczę+1hand do niej, nigdy nie wiadomo kiedy
będziesz musiał coś przytankować gdy znajdziesz się w grupie.

To chyba najlepiej warrem być dobrym i shield+1h jak i 2h (ew. 2x1h do dps) :) .

Dnia 06.03.2008 o 23:30, CH1CKEN napisał:

Mag jest upierdliwy dla warriora w duelach, bo dzięki chill (efekty spowalniające) i
blink potrafi trzymać warriora na duży dystans, przez co ten nie jest w stanie mu zagrozić.

Ach mag! Pomylił mi się z warlockiem, ale mimo to dzięki za objaśnienie :) . Też jak duel miałem to mnie spowolnił, abym nie uciekał dookoła, a mój Imp nie bił go.

Dnia 06.03.2008 o 23:30, CH1CKEN napisał:

Można zginąć w duelu - jak zaatakuje Cię coś z zewnątrz - mob albo inny gracz. Prieści
mają Mind Control-przejmują kontrolę na graczem na kilka sekund - wystarczy by skoczyć
Tobą gdzieś w dół i Cię zabić w duelu ;P Zwłaszcza jak na początku troszkę Cię zdpsuje
:P

Z mobami czy o "kimś zewnątrz" to chyba nie są duele, ale mogę się mylić.
Dzięki również za objaśnienie.

Dnia 06.03.2008 o 23:30, CH1CKEN napisał:

Widzę, że jesteś nowy w WoWie i masz dużo postów na stronę - dlatego następnym spróbuj
napisać do mnie na gg (1626142), zamiast "zaśmiecać" forum :P

Nie używam już od dłuższego czasu komunikatorów, ale jak coś to napiszę :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2008 o 23:39, Kalejdoskop86 napisał:

Z mobami czy o "kimś zewnątrz" to chyba nie są duele, ale mogę się mylić.

Chodzi o duel w miejscu gdzie wokół są moby i można w czasie duelu je zaggrować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2008 o 22:18, Kalejdoskop86 napisał:

Acha, czyli jak nie chcę tankować to muszę wybrać 2h miecz ;) .


Niekoniecznie, jak kolega niżej napisał, zawsze miej przy sobie combo 1h i sheild

Dnia 06.03.2008 o 22:18, Kalejdoskop86 napisał:

Dobrze, dzięki za odpowiedź :) .
A jak to robisz i jaki masz lvl?


Zamieniam w sheepa, odbiegam na jak najwieksza odlegolosc, wale taka rotacj fireballi i aracane missiles i pare inych spelli, potem frost nova (zamrazam go, ze nie moze sie ruszyc) i dalej taka jak oprzednia rotacja firebal plus cośtam. I tak jak ja mam 14 lvl moge ojechac warra na 17 powiedzmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.03.2008 o 17:04, graczomaniak napisał:

Bzdura. Aimed shot ma casta 3 sec, wiec mozna zastopować spamowanie innych czarów, przywalić
aimed za raz po nim arcane, dmg wzrośnie bardzo duzo. Głupotą jest nawalanie tylko z
steady i auto shota...



Babe, gram hunterem od początku WoW''a i widziałem z nim cały content w TBC ( pre-TBC prawie cały :p). Aimed Shot w PvE na raidach to głupota totalna i jak tak używasz to gratuluje :) A nawalanie auto-steady nie jest głupotą uwierz mi :) Tylko auto-steady potrafiłem na bossach w MH i kilku w BT wbijać w TOP 3 DPSu raidu mając za rywali warlocków czy magów w full gearze z MB/MH( czasami po 3 częsci T6), a ja miałem na sobie gear SSC/TK i nawet parę mi się rzeczy ostało z kara ( np.: bardzo dobry cały czas Legacy :) ). Aimed Shot od patcha n-tego stał się skille PvP dzikei obnizonemu healingowi. Basta :)

Dnia 06.03.2008 o 17:04, graczomaniak napisał:

Od czego masz rapid flare? Podstawa żeby przyspieszyć dps na 10 sec.

WIesz jaki CD ma Rapid Fire? No wałśnie, raz na 2 minuty przyspieszenie speedu daje efekt tylko na 15 sekund :)

--> Selv

Ja też nie dam głowy, ale raczej haste z imp hawka nie wpływa na casty, tylko na sam auto shota :)

--> Kalejdoskop86

No i gitess :D Warkiem można grać, będzie miał serwer pewnie tanka następnego, jeżeli będziesz grał PvE :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się