Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 05.03.2008 o 21:22, Kamil.sk napisał:

A wtedy konto mi sie konto jak doładuje zmieni na normalne? Bo teraz pisze trial

pisz po polsku.

Po dodaniu klucza konto zmienia stan i masz dostęp do wszystkiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2008 o 21:54, Hydro2 napisał:

Hmm mowicie, ze dps huntem jest bardzo dobry, to mniej wiecej jak to u was wyglada, ja
za Chiny nie moge zadnym buildem sie przebic powyzej 20% dmg calego rajdu (z bm, survem
nie wychodzilo, z marksmanem jakos podwyzszylem dps)


Jeżeli jakaś osoba w raidzie ( 25 osób) osiąga powyżej 12 % całego DPSu raidu to się reszta zajebiście obija :) Przy dobrych graczach u mnie DPS osób w raidzie macha się w graniach 8% i są maksymalne odchylenia 2% w jedna albo w drugą stronę. A jeżeli powyżej 20 % to chyba reszta DPSu śpi przed kompem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2008 o 21:58, graczomaniak napisał:

Trzeba używać wszystkiego. Auto shot, aimed shot, multi shot, arcane itd. Hunt nie moze
miec przestoju, napierdzielasz cały czas i ile wlezie. Jakoś sie udaje z dpsem :). To
podstawa do opanowania.


W rotacji używanie Aimed Shota to GŁUPOTA TOTALNA.

Rotacja u hunter polega tak, by wcisnąć jak najwięcej special ataków pomiędzy auto shota. Przykładem może być coś takiego:
0:000 min -> Auto Shot
0:001 min -> Steady Shot
0:151 min -> Arcane Shot
0:160 min -> Auto Shot
etc etc
Wiadomo, wszytko zależy do szybkości broni. Generalnie zasada jest tak, że dla hunter MM i surv broń o speedzie 2.9 i 3.0 jest perfekcyjna, a dla BM 2.7. Dlaczego dla BM 2.7? Ponieważ w build BM zawiera talent Imp. Aspect of Hawk, który przyśpiesza Auto Shota, i jeżeli speed spanie poniżej 1,51 sekundy to będą marnowane luki pomiędzy Auto Shotami, ponieważ nie wciśniesz Steady Shota, który ma 1,5 sekundy cast time :) Dla BM huntera używając rotacji 1:1, czyli auto, steady, auto, steady można wyciągnąć super DPS. U surv i MM trzeba pakować w rotacje jeszcze arcane i multi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Hmm mowicie, ze dps huntem jest bardzo dobry, to mniej wiecej jak to u was wyglada, ja
> za Chiny nie moge zadnym buildem sie przebic powyzej 20% dmg calego rajdu (z bm, survem
> nie wychodzilo, z marksmanem jakos podwyzszylem dps)

Masz kłopot, bo mechanika hunterska jest bez dwóch zdań najbardziej powaloną z mechanik wszystkich klas ;) Hunterem grałem przed tbc, teraz jest tylko altem, ale postaram się przedstawić to co wiem. Wbrew temu co pisze kolega niżej _nigdy_ nie używaj aimed shota, z wyjątkiem misdirection.

Bardzo dużo zależy od szybkości twojego ataku(a więc też od szybkości twojej broni!). BM hunterzy mają większą dzięki talentom, więc zazwyczaj używają rotacji 1:1 (1 autoshot na 1 specjalny strzał), dla niej najlepsza jest szybkość broni koło 2.6 - 2.7 (jeśli nie masz żadnego haste rating). Wygląda to tak: włączasz autoshot, czekasz aż wypali, steady shot, po następnym auto następny steady. Jak już to potrafisz robić, zaczynasz używać kill command (wydaje mi się, że przed steady - ale nie jestem 100% pewien). Jak już to potrafisz, to możesz zacząć zamieniać niektóre steady na arcane/mutli polepszając dps, ale pogarszając zużycie many.

Marks hunter ma wolniejszy atak, więc używa zwykle rotacji 1:1.x - różnica od powyższego jest taka, że po auto robisz steady, potem kill command razem z arcane/mutli (jeśli są gotowe), dopiero po tym leci następne auto. Nie powiem ci nic o rotacji 3:2, bo jest ona nowym wynalazkiem i niezbyt dużo o niej wiem.

Możesz też wspomóc się makrem w robieniu którejś z powyższych rotacji(żadnego niestey z pamięci nie przytoczę), zarówno używanie makra, jak i ręczne przeplatanie strzałów mają swoje wady i zalety, więc sam będziesz musiał wybrać. Na sucho możesz sobie poćwiczyć strzelanie na Dr. Boomie w Netherstormie, niestety nie bardzo możesz wysłać na niego peta, więc jeśli chcesz poćwiczyć kill command, to idziesz np. na moby "servant of ..." w Blasted Lands.

Poza tym, jakiego speca używałeś jako BM?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2008 o 22:53, -Elk- napisał:

Jeżeli jakaś osoba w raidzie ( 25 osób) osiąga powyżej 12 % całego DPSu raidu to się
reszta zajebiście obija :) Przy dobrych graczach u mnie DPS osób w raidzie macha się
w graniach 8% i są maksymalne odchylenia 2% w jedna albo w drugą stronę. A jeżeli powyżej
20 % to chyba reszta DPSu śpi przed kompem :)

Karazhan/Zul''Aman to też rajdy. 20% w 10 osobowym to powinna być norma - 2 tanki, 3 hilerów, 5 DPS, więc w sumie, "nieprzebijanie" 20% to też żaden powód do zmartwień. Nie liczę tu oczywiście dewiacji w stylu AOE na Akil'Zonie czy przed i po Moroesie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2008 o 12:13, KaPe napisał:

> Jeżeli jakaś osoba w raidzie ( 25 osób) osiąga powyżej 12 % całego DPSu raidu to
się
> reszta zajebiście obija :) Przy dobrych graczach u mnie DPS osób w raidzie macha
się
> w graniach 8% i są maksymalne odchylenia 2% w jedna albo w drugą stronę. A jeżeli
powyżej
> 20 % to chyba reszta DPSu śpi przed kompem :)
Karazhan/Zul''Aman to też rajdy. 20% w 10 osobowym to powinna być norma - 2 tanki, 3
hilerów, 5 DPS, więc w sumie, "nieprzebijanie" 20% to też żaden powód do zmartwień. Nie
liczę tu oczywiście dewiacji w stylu AOE na Akil''Zonie czy przed i po Moroesie.

No u mnie na kara lecii ok. 10-12% i wychodzi, ze gorzej ode mnie sa healerzy i tankowie. Dzieki za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2008 o 12:51, Hydro2 napisał:

No u mnie na kara lecii ok. 10-12% i wychodzi, ze gorzej ode mnie sa healerzy i tankowie.
Dzieki za odpowiedzi

Fakt, zapomniałem o tankach, w takim układzie załóżmy, że do podziału między 5 DPSów zostaje 80-90% DPS(feral zrobi więcej tankując, paladyn na AOE pullach, itp), czyli 10% to już wynik dość niski, a średnia to jakieś 16%.
Na przykładzie naszego ZA:
http://wowwebstats.com/hxhyvjyvttdfy
Mag nisko, bo był speed run po niedźwiadka, więc nie miał nawet czasu się porządnie napić - plus brak Misery, CoE, tak samo dla locka brak debufów od SP ;) Ale BM - jak widać - radzi sobie nieźle, chociaż gdyby rogal miał WF to były #1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2008 o 23:01, -Elk- napisał:

W rotacji używanie Aimed Shota to GŁUPOTA TOTALNA.

Bzdura. Aimed shot ma casta 3 sec, wiec mozna zastopować spamowanie innych czarów, przywalić aimed za raz po nim arcane, dmg wzrośnie bardzo duzo. Głupotą jest nawalanie tylko z steady i auto shota...

Dnia 05.03.2008 o 23:01, -Elk- napisał:

Rotacja u hunter polega tak, by wcisnąć jak najwięcej special ataków pomiędzy auto shota.
Przykładem może być coś takiego:
0:000 min -> Auto Shot
0:001 min -> Steady Shot
0:151 min -> Arcane Shot
0:160 min -> Auto Shot
etc etc
Wiadomo, wszytko zależy do szybkości broni. Generalnie zasada jest tak, że dla hunter
MM i surv broń o speedzie 2.9 i 3.0 jest perfekcyjna, a dla BM 2.7. Dlaczego dla BM 2.7?
Ponieważ w build BM zawiera talent Imp. Aspect of Hawk, który przyśpiesza Auto Shota,
i jeżeli speed spanie poniżej 1,51 sekundy to będą marnowane luki pomiędzy Auto Shotami,
ponieważ nie wciśniesz Steady Shota, który ma 1,5 sekundy cast time :) Dla BM huntera
używając rotacji 1:1, czyli auto, steady, auto, steady można wyciągnąć super DPS. U surv
i MM trzeba pakować w rotacje jeszcze arcane i multi.

Od czego masz rapid flare? Podstawa żeby przyspieszyć dps na 10 sec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2008 o 17:04, graczomaniak napisał:

> W rotacji używanie Aimed Shota to GŁUPOTA TOTALNA.
Bzdura. Aimed shot ma casta 3 sec, wiec mozna zastopować spamowanie innych czarów, przywalić
aimed za raz po nim arcane, dmg wzrośnie bardzo duzo. Głupotą jest nawalanie tylko z
steady i auto shota...

No wlasnie dpsowalem jak ty opisujesz i efekt opisany pare postow wyzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2008 o 17:04, graczomaniak napisał:

Bzdura. Aimed shot ma casta 3 sec, wiec mozna zastopować spamowanie innych czarów, przywalić
aimed za raz po nim arcane, dmg wzrośnie bardzo duzo. Głupotą jest nawalanie tylko z
steady i auto shota...

Jeden Aimed Shot musiałby zadać więcej dmg niż ~1.5 Autoshota + Steady, by to miało sens. 3 sekundy bez autoataku to masa czasu. I bodajże nie skalował się z haste, więc tym bardziej traci.
Przejrzałem dla pewności pare WWS czołowych gildii i Aimed Shot widzę co najwyżej z Misdirectem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kto mowi, że AS uzywasz cały czas? Wystarczy ze narobisz aggro innymi skillami, a boss pada, wtedy robi się full nuke i używa co leci.
Mowie, ze jak uzywam AS z Arcane to robi duze dmg.
Pozatym nie uzywa sie tez tylko steady i auto. Dochodza do tego multi shoty, arcane i skille od peta typu Kill comand. Tak jak mowie, combo aimed + arcane uzywa sie tylko przy włączonej rapid flarze, szybko wejda i mozna pospamowac steady.

Hydro-->Samo naparzanie skillami nic nie daje, trzeba miec buffy, sprzet odpowiedni i mikstury - jesli chodzi o raidy. Wtedy robi sie duze dmg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ci tylko mówie, że patrząc na WWSy czołowych gildii nie widzę więcej Aimedów niż na Misdirecta, a hunterzy robią tam powyżej 2000DPS, więc gdyby mogli wycisnąć więcej z Aimeda to na pewno by go używali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Drodzy towarzysze miałby do was dwa pytanka
1. Gdzie można dorwać trenera który uczy First Aid Ponad 150, bo oblazłem Stormwind i Ironforge i żadnego tam nie było, który mógłby mnie nauczyć powyżej 150
2. O co biega z tym całym Threat. To jakiś współczynnik pokazujący na ile "groźni" się przeciwnikom wydajemy ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2008 o 18:48, Hubi Koshi napisał:

Drodzy towarzysze miałby do was dwa pytanka
1. Gdzie można dorwać trenera który uczy First Aid Ponad 150, bo oblazłem Stormwind i
Ironforge i żadnego tam nie było, który mógłby mnie nauczyć powyżej 150

Trzeba kupić książkę w Stormgarde. Później jest jeszcze quest w Theramore, na wyższy poziom.

Dnia 06.03.2008 o 18:48, Hubi Koshi napisał:

2. O co biega z tym całym Threat. To jakiś współczynnik pokazujący na ile "groźni" się
przeciwnikom wydajemy ??

Threat jest generowany przez danego gracza poprzez ataki i różne umiejętności użyte na danym mobie. Na gracza, który ma największy threat kierowana jest uwaga stworka (aggro).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2008 o 18:38, KaPe napisał:

Ja ci tylko mówie, że patrząc na WWSy czołowych gildii nie widzę więcej Aimedów niż na
Misdirecta, a hunterzy robią tam powyżej 2000DPS, więc gdyby mogli wycisnąć więcej z
Aimeda to na pewno by go używali.

Tak, bo ma casta 3 sec. Dla mnie to bez różnicy, bo jesli strace ten dmg który mogłem zrobić podczas castowania, to i tak nadrobie go aimed+arcane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2008 o 21:41, mtobi napisał:

Taak, naprawdę te długie tygodnie spędzone nad wybieraniem 18 - 24 dmg i + stamina a
15 - 22 dmg +1 stamina i +2 strenght...

No i nie do końca wiem, o co ci chodzi z "trening umiejetnosci walki"...

Bo słyszałem gdzieś, że trzeba dużo trenować, aby np. przy 70 lvlu nie być słabszym od tego, co ma mniejszy poziom a więcej np. sword fighting...

@-Elk-

No jak na razie ładnie dość się gra warriorem, ale warlock też niczego sobie. Wolę jednak warriora, bo może mieć zbroje itd. , a warlock nie i na dodatek ma długi czas castowania czarów.
Ale jak sobie duela z warlockiem na 70 lvl dałem to żaden z moich magicznych czarów nic mu nie robił! :D
Czy warrior jest silny w duelach (w porównaniu z warlockiem) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lock na afli spec ma to co trzeba na instant cast :P


Ps. wejdź na irc bo mam dośyć czekania na odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się