Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 17.06.2008 o 12:46, oOreVenOo napisał:

Ty masz jakiś problem czy za bardzo nie kontaktujesz tego co się mówi do Ciebie ? 62
i hero ? Z tego co wiem heroiki są od 70tego lvla. Ja mówię o rozpoczęciu heroików po
nabiciu 70 lvla
. A robienie instancji przez 70tką jest DLA MNIE zwykłą stratą czasu.


Ty nie kontaktujesz. Napisałeś że jesteś zdziwiony że robili SP na normalu bo powinni od razu na heroiku. SP jest instancją na 62-3. level. Tak, to było bez sensu. Teraz rozumiem że nie wziąłeś pod uwagę że ktoś robi tą instancję na 62., bo dla ciebie to strata czasu, ale to nie zmienia faktu że inni robią i ta wypowiedź nadal nie ma sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2008 o 12:33, oOreVenOo napisał:

Każdy pierwszy heroic czyli Ramparts, Slave Pens, Mechanar, Durnholde jest tak banalny,
że w czym w ogóle problem ? To są bardziej runny przez instancje niż walka. Jedyny heroik,
który stawia jako takie wyzwanie to Shattered Halls, Arcatraz oraz Magister''s Terrace.
Nic więcej, to tylko heroiki.


Chyba nigdy nie robiłeś Durnholde przed nerfem... Shattered Halls i Arca zostały dość szybko znerfowane, natomiast Black Morass i Durnholde trzymały się długo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2008 o 12:49, gohan14 napisał:

Heroic mode jest dostępne tylko dla 70 posiadajacych klucze 62 lv tam nie wejdzie !!
Więc nie załamuj mnie takimi tekstami.


Następny co nie umie czytać. Ludzie, skupcie się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2008 o 12:54, Vic napisał:

Chyba nigdy nie robiłeś Durnholde przed nerfem...


Uwierz mi robiłem i ŻADEN heroik czy normal mode nie jest trudny jeżeli masz 5 osobową ekipę MYŚLĄCĄ i SKUPIONĄ.

@Corvin

Ty swoje, ja swoje. Mi o co innego chodzi Tobie o co innego. Nie dogadaliśmy się. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2008 o 12:49, gohan14 napisał:

Heroic mode jest dostępne tylko dla 70 posiadajacych klucze 62 lv tam nie wejdzie !!
Więc nie załamuj mnie takimi tekstami.


Nie wiem od jakiego levelu można wejść do heroika, ale byłem tam na 68, więc 70 nie jest konieczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2008 o 12:59, oOreVenOo napisał:

> Chyba nigdy nie robiłeś Durnholde przed nerfem...

Uwierz mi robiłem i ŻADEN heroik czy normal mode nie jest trudny jeżeli masz 5 osobową
ekipę MYŚLĄCĄ i SKUPIONĄ.


Oczywiście(jak dorzucisz wystarczający gear na tanku). Ale nie zgadzam się z twoją oceną trudności instancji, może dlatego że robiłem je w innym terminie ;) (już po nerfach do SH i Arca, przed tymi do BM i Durn).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2008 o 12:59, oOreVenOo napisał:

> Chyba nigdy nie robiłeś Durnholde przed nerfem...

Uwierz mi robiłem i ŻADEN heroik czy normal mode nie jest trudny jeżeli masz 5 osobową
ekipę MYŚLĄCĄ i SKUPIONĄ.

@Corvin

Ty swoje, ja swoje. Mi o co innego chodzi Tobie o co innego. Nie dogadaliśmy się. :)


Tak wyszło. Napisałem, że teraz już wiem czemu, tragedia się nie stała ;)

A co do trudności, bo ja wiem, Magister jest generalnie nieprzyjemny w niektórych składach klasowych, nawet jak się myśli, ale to raczej wyjątek, bo inne instancje są sporo łatwiejsze. Ale przednerfowy Durnholde z cudownymi Lookoutami był bardzo niemiły. Jeśli miałeś wtedy imp. CSa to mogłeś nie zauważyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2008 o 13:06, Corvin 0451 napisał:

A co do trudności, bo ja wiem, Magister jest generalnie nieprzyjemny w niektórych składach
klasowych, nawet jak się myśli, ale to raczej wyjątek, bo inne instancje są sporo łatwiejsze.
Ale przednerfowy Durnholde z cudownymi Lookoutami był bardzo niemiły. Jeśli miałeś wtedy
imp. CSa to mogłeś nie zauważyć.


Do czego się tam przydawał imp. cs?

(zgaduje że do tego samego co disorienty, ale nie jestem pewien)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2008 o 13:08, Vic napisał:

Do czego się tam przydawał imp. cs?

(zgaduje że do tego samego co disorienty, ale nie jestem pewien)


Zsilensowani Lookouci nic nie przywoływali, więc można ich po prostu było ciągnąć imp. CSem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2008 o 12:33, oOreVenOo napisał:

> a w hc SP to ja nie bylem, ale wydaje mi się, że trudniejsze

Każdy pierwszy heroic czyli Ramparts, Slave Pens, Mechanar, Durnholde jest tak banalny,
że w czym w ogóle problem ? To są bardziej runny przez instancje niż walka. Jedyny heroik,
który stawia jako takie wyzwanie to Shattered Halls, Arcatraz oraz Magister''s Terrace.
Nic więcej, to tylko heroiki.


Tak tak. A teraz przeczytaj od początku. Gramy towarzysko. To mała gildia. Nie mamy sprzętu z pvp (i nikomu nie chce się siedzieć na pvp, jesteśmy za starzy, chodzimy do pracy, nudzi nas to itd.), nie mamy też exalted u wszystkich możliwych frakcji. Niedawno jeszcze mieliśmy problem, żeby przejść wszystkie instancje w trybie normalnym. Poszliśmy do naszego pierwszego heroika i dostaliśmy lanie - ale i tak było zabawnie. ;-) Wiem, że są tacy którzy dzień rozpoczęty bez zabicia solo Kazzaka uważają za stracony, ale nie tego dotyczyło pytanie. ;-)

Twoje dotychczasowe rady są dla mnie mało przydatne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2008 o 13:17, asfodel napisał:

(i nikomu nie chce się siedzieć na pvp, jesteśmy za starzy, chodzimy
do pracy, nudzi nas to itd.)


Mnie też się nie chce, doskonale rozumiem :)

Ale trochę reputacji mogłoby się przydać tankowi, a sprzęt dla tanka jest dosyć kluczowy. Dobry niebieski wystarczy, ale zebranie dobrego niebieskiego wymaga męczenia instancji i grania z diabłem w kości (znane także jako zaklinanie RNG). Trochę craftów jest całkiem porządnych, ale to już zależy jaka to klasa.

A poza gearem dla tanka, ludzie którzy wiedzą co robią to prawie cała reszta sukcesu. Chociaż jakis (humanoid) CC by się przydał, to zawsze wyraźnie ułatwia sprawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.06.2008 o 13:17, asfodel napisał:

Tak tak. A teraz przeczytaj od początku. Gramy towarzysko. To mała gildia. Nie
mamy sprzętu z pvp (i nikomu nie chce się siedzieć na pvp, jesteśmy za starzy, chodzimy
do pracy, nudzi nas to itd.), nie mamy też exalted u wszystkich możliwych frakcji. Niedawno
jeszcze mieliśmy problem, żeby przejść wszystkie instancje w trybie normalnym. Poszliśmy
do naszego pierwszego heroika i dostaliśmy lanie - ale i tak było zabawnie. ;-) Wiem,
że są tacy którzy dzień rozpoczęty bez zabicia solo Kazzaka uważają za stracony, ale
nie tego dotyczyło pytanie. ;-)

Twoje dotychczasowe rady są dla mnie mało przydatne.

Proponuję na spokojnie pozbierać graty z normal mode a pozniej próbować sił na heroic mode. Jeśli nie macie czasu na PVP ( to jak ja - mało czasu na cokoliwiek, praca i dom..) zawsze możecie zakupić niebieskie item''y z setu pvp za status Honored od poszczególnych quartemasterów. Dorzucicie trochę enchantów i gemów to będzie łatwiej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2008 o 11:46, Samurai Nobuke napisał:

Mam prośbę do doświadczonych graczy. Nigdy nie grałem Paladynem i niedawno stworzyłem
sobie postać taką i mam pytanie, jakie cechy są najbardziej potrzebne dla Paladyna? I
od razu poprosiłbym o jakieś dobre sety talentów dla Paladynów :) Z góry dzięki.


Najwazniejsze staty dla paladyna to Stamina Strenght intellect. a teraz w zaleznosci od buildow to dodatkowo Tanka: Defense rating, critical strike rating, i rowniez Agility. Healer: zdecydowanie bonus healing i damage, spell critical strike rating. No i na koncu moj czarny kon: pal retri - wszystko po trochu. Parry rating(def. rating), Critical strike rating, bonus dmg, Agility zdecydowanie, spell critical strice rating. Moim zdaniem dla mnie przynajmniej najlepszym buildem jest wlasnie retribution. nadaje sie tez do raidow, choc ludzie uwazaja ze nie(szkoda tlyko ze patrzy sie na DPS, ktory pal rzeczywiscie ma maly, a nie na overal damage done, gdzie pal zawsze jest w czolowce). Dodatkowo pal retri jest doskonaly na PvP i tak naprawde chyba najtrudniejszy do zabicia a najlatwiejszy w obsludze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry za post pod postem ale nie wiem czy ktos zwroci uwage na moje pytanie.

Jaki jest najlepszy skald druzyny na 5vs5, czy jeden shaman bedzie w stanie utrzymac druzyne?? sklad klasowy nastepujacy: Dwoch paladynow retribution, Dwoch huntow Beast mastery/Marksmanship, Shaman Resto, Dwoch rogue`ow - nie znam buildow:p.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2008 o 13:33, goomis74 napisał:

nadaje sie tez do raidow, choc ludzie uwazaja ze nie


To zależy kogo pytasz :) Lepiej wziąć reta zamiast innego dpsa niż holy zamiast innego healera. Trochę to ironiczne, że jedyny build uważany za nadający się do rajdów w classiku teraz jest najmniej przydatny ze wszystkich trzech, ale cóż, tak już się ta gra zmienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Haha, że niby wipujecie SP/Ramp??:D:D O kurcze, pierwszy raz coś takiego słysze.
Takie rzeczy to się robi z wyłączonym monitorem i zamkniętymi oczami :P.
Po cholere Ci sprzęt z pvp do HEROIC''ów?! Przecież po nich można full zielonym latac i tam się ubrac ^^.

Btw. Solowanie Kazzaka? Pfuu, ja Kil''jaedena dla łuku farmie przed każdym hero...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.06.2008 o 13:42, Corvin 0451 napisał:

To zależy kogo pytasz :) Lepiej wziąć reta zamiast innego dpsa niż holy zamiast innego
healera. Trochę to ironiczne, że jedyny build uważany za nadający się do rajdów w classiku
teraz jest najmniej przydatny ze wszystkich trzech, ale cóż, tak już się ta gra zmienia.


IMO optymalna ilość paladynów dla raidu to 3-4, 2 holy, 1 retri i 1 tank. Tank ma ładny Blessing of Sanctuary, retri daje 3% crita i jeszcze hit w party, poza tym utrzymuje judgementy na bossie co jest chyba kluczowe. Jeden holy na MT, drugi (przynajmniej u mnie) na pala tanku (ten z reguły nie potrzebuje HoT''ów). Więcej niż 4 paladynów nie opłaca brać się na raid, jeśli brakuje healera lepsza jest już jakaś klasa z HoTami lub chainem. Dwóch retri to też ścisk . Zamiast jednego brać już lepiej shamana z Windfury (zawsze mam za złe, że nikt nie wynajmie jakiegoś shamka, jest tylko jeden resto) lub fury warriora dla battle shouta. W tym co widziałem do tej pory (głównie T5 content) nie było potrzeby brania więcej niż jednego paladyna tanka, może MH ale tam też spokojnie się da zmiażdżyć trash bez niego (w końcu od czego mam Turn Evil:P). Nie wiem jak jest w BT i dalej w MH ale myślę, że nie ma potrzeby, aby brać więcej lub mniej pali aniżeli 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2008 o 14:48, dzordzi napisał:

IMO optymalna ilość paladynów dla raidu to 3-4, 2 holy, 1 retri i 1 tank. Tank ma ładny
Blessing of Sanctuary, retri daje 3% crita i jeszcze hit w party, poza tym utrzymuje
judgementy na bossie co jest chyba kluczowe. Jeden holy na MT, drugi (przynajmniej u
mnie) na pala tanku (ten z reguły nie potrzebuje HoT''ów). Więcej niż 4 paladynów nie
opłaca brać się na raid, jeśli brakuje healera lepsza jest już jakaś klasa z HoTami lub
chainem. Dwóch retri to też ścisk . Zamiast jednego brać już lepiej shamana z Windfury
(zawsze mam za złe, że nikt nie wynajmie jakiegoś shamka, jest tylko jeden resto) lub
fury warriora dla battle shouta. W tym co widziałem do tej pory (głównie T5 content)
nie było potrzeby brania więcej niż jednego paladyna tanka, może MH ale tam też spokojnie
się da zmiażdżyć trash bez niego (w końcu od czego mam Turn Evil:P). Nie wiem jak jest
w BT i dalej w MH ale myślę, że nie ma potrzeby, aby brać więcej lub mniej pali aniżeli
3.


Więcej niż trzech to też marnotrawstwo, nie ma czwartego judgmentu (Justice jest nieprzydatny), a czwarty blessing jest już naprawdę słaby dla prawie wszystkich klas. Układ 1-1-1 jest chyba najsensowniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się