Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Czy ktoś może mi wytłumaczyć jak dokładnie działa sejwowanie rajdów?
Powiedzmy, że byłem w Kara i wyczysciłem z drużyną połowę bossów.
Następnego dnia chcę się przyłączyć do nowej drużyny, która jeszcze w Kara nie była..
To znaczy, że:
a) nie mogę?
b) mogę, ale nie zobaczę pierwszej połowy bossów?
c) mogę, ale przeze mnie drużyna nie zobaczy połowy bossów?

Jak to jest? ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zeby rozdzielic Fumiko i Grodhara powiem ze wiek nie gra tutaj roznicy bo spotkalem ludzi po 30 bardziej poj***** niz 13-14 latkow. I to tez nieprawda ze w Alliance graja same nooby. Tego typu tekstow zwyczajnie nie komentuje bo z prawda maja tyle wspolnego co słoń z komputerem.

DemoBytom - odpowiedz C) :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2009 o 17:12, DemoBytom napisał:

Jak to jest? ;>


Dla Ciebie rajd wygląda tak, jak go skończyłeś. Jeśli wejdziesz jako pierwszy a reszta będzie wchodzić "po tobie" to dostanie save w takim stanie, jak masz Ty.

Jeśli drużynka już weszła, a Ty wejdziesz dopiero wtedy - nie będziecie się widzieć, bo będziesz w zupełnie innym save instancji.

Już jasne?

Edit: a ktoś do licha ciężkiego przeczytał, że gram i ally i hordą? Po prostu postać z ally złapała fajną gildię więc miałam motywację, żeby ją szybciej wylevelować do 80...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2009 o 17:18, goomis74 napisał:

DemoBytom - odpowiedz C) :).


Dzięki :P
Szczerze mówiąc najmniej na tę odpowiedź stawiałem xD

A co do wojny Ally/Horda..

Właśnie mam okazję się przekonać jak to działa..
Stoję sobie w Org i łowię rybki dla skilla i achievementa. Nagle przyszło 2 aliantów. Staneli sobie z tyłu za domkiem i spokojnie łowili. No to ich zostawiłem, nawet się przywitałem..

No ale oczywiście "obrońcy hordy" zaraz wparowali sporą ekipą i ich zjechali. Na moje pytanie czemu: "Nie chcemy by dostali achievementy".. I tyle.. Nie przekonasz kamienia niestety :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2009 o 17:12, DemoBytom napisał:

Czy ktoś może mi wytłumaczyć jak dokładnie działa sejwowanie rajdów?
Powiedzmy, że byłem w Kara i wyczysciłem z drużyną połowę bossów.
Następnego dnia chcę się przyłączyć do nowej drużyny, która jeszcze w Kara nie była..
To znaczy, że:
a) nie mogę?
b) mogę, ale nie zobaczę pierwszej połowy bossów?
c) mogę, ale przeze mnie drużyna nie zobaczy połowy bossów?

Jak to jest? ;>


C - możesz ale drużyna nie zobaczy połowy bossów. I tylko pod warunkiem że będziesz leaderem drużyny (podczas gdy ludzie będą wchodzić do instancji, ale najlepiej żebyś był leaderem aż do ubicia bossa, gdyby ktoś z jakiegoś powodu wychodził z instancji).

Ponadto:

1. Drużyna nie będzie mogła później pójść ubić pozostałych bossów (zostaną zapisani w Twojej instancji).
2. Pierwsza drużyna (ta z którą wyczyściłeś pierwszą połowę bossów) nie będzie mogła później wyczyścić drugiej połowy bossów.
3. Jeśli pierwsza drużyna zechce wybrać się na raid w tym samym czasie co Ty z drugą drużyną, to wylądujecie w tej samej instancji i któraś z drużyn będzie musiała wyjść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2009 o 17:26, Michal256 napisał:

I tylko pod warunkiem że będziesz leaderem drużyny


A to się zmieniło... Kiedyś wystarczyło wchodzić pojedynczo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2009 o 17:26, Michal256 napisał:

1. Drużyna nie będzie mogła później pójść ubić pozostałych bossów (zostaną zapisani w Twojej instancji).
2. Pierwsza drużyna (ta z którą wyczyściłeś pierwszą połowę bossów) nie będzie mogła później wyczyścić drugiej połowy bossów.
3. Jeśli pierwsza drużyna zechce wybrać się na raid w tym samym czasie co Ty z drugą drużyną, to wylądujecie w tej samej instancji i któraś z drużyn będzie musiała wyjść.


Pokręcone to jak ja pierniczę o-O''
Aha czyli ogólnie działa to tak.
Utworzona zostaje instancja o numerze powiedzmy 76666 w której jest zapisane co zostało ubite. Ludzie zostają zapiosani do konkretnej instancji i wchodzic mogą tylko do instancji o tym numerze (dopoki im save nie zejdzie).
Dobrze rozumiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2009 o 17:34, Fumiko napisał:

A to się zmieniło... Kiedyś wystarczyło wchodzić pojedynczo :D


To zawsze tak było. Ludzie wchodzący do instancji, wchodzili do instancji raid leadera. Gdy instancja jest nowa - ID instancji jest generowany na podstawie ID raid leadera (ten sam ID może pojawić się przy wielu instancjach, jeśli w momencie gdy pierwsza osoba wchodzi, leader jest ten sam).
Gdy wchodzisz do zapisanej instancji, wchodzisz albo do swojej (wtedy właściwie nie masz wyboru) albo do instancji raid leadera. Rozwiązanie miało zapobiec przypadkowemu zapisaniu się graczy w instancji innej osoby, która nie zauważyła że ma save''a.

Kiedyś za czasów starego Naxxa to zabezpieczenie miewało uciążliwe skutki. Parę razy zdarzyło nam się że raid leader nie był obecny na pierwszym raidzie tygodnia do Naxx, co skutkowało tym że połowa osób wchodziła do złej instancji. Potem trzeba było 15 minut czekać aż się teleportują do IF i wrócą do EPL (nie dało się wyjść ze starego naxxa inną drogą niż teleport, nie dało się summonować do instancji, nie było kamieni przed wejściem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2009 o 17:45, DemoBytom napisał:

Utworzona zostaje instancja o numerze powiedzmy 76666 w której jest zapisane co zostało
ubite. Ludzie zostają zapiosani do konkretnej instancji i wchodzic mogą tylko do instancji
o tym numerze (dopoki im save nie zejdzie).
Dobrze rozumiem?


Dokładnie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2009 o 17:26, DemoBytom napisał:

Stoję sobie w Org i łowię rybki dla skilla i achievementa. Nagle przyszło 2 aliantów.
Staneli sobie z tyłu za domkiem i spokojnie łowili. No to ich zostawiłem, nawet się przywitałem..
No ale oczywiście "obrońcy hordy" zaraz wparowali sporą ekipą i ich zjechali. Na moje
pytanie czemu: "Nie chcemy by dostali achievementy".. I tyle.. Nie przekonasz kamienia
niestety :/

Co w tym zlego? oO Jak robia raid na tb/jakastam inna stolice hordy to tez ich nie atakujesz zeby sobie achievementa zrobili? Najlepiej jakby nikt nikogo nie atakowal tylko tlukl bezmyslnie moby. W koncu jedno od drugiego sie w tej grze zbytnio nie rozni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2009 o 18:43, miszcz929 napisał:

Co w tym zlego? oO Jak robia raid na tb/jakastam inna stolice hordy to tez ich nie atakujesz zeby sobie achievementa zrobili? Najlepiej jakby nikt nikogo nie atakowal tylko tlukl bezmyslnie moby. W koncu jedno od drugiego sie w tej grze zbytnio nie rozni.


Dla mnie jest różnica jak cała zorganizowana grupa wpada w celu zabicia lidera, a gdy przychodzi jeden koleś, bez sprzętu, tylko z wędką i sobie pokojowo łowi ryby nie wadząc nikomu.
Rybak bez jakiegokolwiek ubrania to free kill dla niemal każdego w Org. Co to za radocha ubić takiego kolesia?
Ja biję ludzi, którzy stanowią dla mnie zagrożenie, których pokonanie wymaga ode mnie posiadanie jakiegoś skilla.
Poza tym sam wybieram się do Ironforge w celu złapania pływającej tam ryby (nie pamiętam jak się toto nazywa), więc wiem jak oni się czują..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2009 o 18:49, Grodhar napisał:

Więcej jazd - więcej prób - jest co robić w stolicach, ja też do rfc nie wpuszczę, czemu?
Bo wrócą całym raidem, i jest co robić ;]


Już widzę jak wraca cały rajd by złowić Old Crafty, której mnie nie udało się złapać po 1000 rybach.. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2009 o 18:54, DemoBytom napisał:

Już widzę jak wraca cały rajd by złowić Old Crafty, której mnie nie udało się złapać
po 1000 rybach.. :/


1800 prób. Mam rybisyna i obecnie leczę się z urazu do wędkowania w wow :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2009 o 18:52, DemoBytom napisał:

Poza tym sam wybieram się do Ironforge w celu złapania pływającej tam ryby (nie pamiętam
jak się toto nazywa), więc wiem jak oni się czują..

Beda mieli wieksza satysfakcje gdy uda im sie zdobyc achieva bez laski graczy z przeciwnej frakcji :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2009 o 20:18, miszcz929 napisał:

> Poza tym sam wybieram się do Ironforge w celu złapania pływającej tam ryby (nie
pamiętam
> jak się toto nazywa), więc wiem jak oni się czują..
Beda mieli wieksza satysfakcje gdy uda im sie zdobyc achieva bez laski graczy z przeciwnej
frakcji :P


Będą mieli większą satysfakcję gdy posiedzą w jednej lokacji łowiąc ponad 1,5k ryb i co chwila dobiegając z cmentarza? W półowie prób nawet nie wyciągając ryby, bo ktoś im właśnie przerwał channeling ciosem? Przestań z łaski swojej pierdolić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2009 o 20:39, pkapis napisał:

Będą mieli większą satysfakcję gdy posiedzą w jednej lokacji łowiąc ponad 1,5k ryb i
co chwila dobiegając z cmentarza?

Tak

Dnia 18.08.2009 o 20:39, pkapis napisał:

Przestań z łaski swojej pierdolić.

lol nikt ich nie zmusza do robienia tego typu bezsensownych achievementow wiec nie wiem dlaczego wszyscy okoliczni gracze mieliby sie nad nimi litowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się