Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 01.06.2010 o 23:50, pkapis napisał:

Nie do końca. BS wymaga sporej ilości materiałów i będzie trzeba dużo kopać.


Raz w życiu levelowałem BS.. W okolicach 300 pkt dostałem już czegoś - ilość wymaganych materiałów jest wręcz chora (w porównaniu z tailoringiem), materiały drogie i męczące jeśli idzie o farmienie (znów tailor - wytarczy dobry spot i AoE vs latanie jak głupi dookoła Un''Goro)

Z inżynierką jest z tego co wiem podobnie (strasznie kumpel narzekał)..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2010 o 22:02, DragonLord napisał:

Jeżeli chcesz zbobyć pieniądze
masz do wyboru praktycznie tylko mining+skinning


Tak długo jak boty potrafią jedynie używać Skinning, tak długo ta profesja będzie nieopłacalna... Tymbardziej, że rodzajów skór jest niewiele, więc będzie ogromna konkurencja. Ja polecam mining + herbalism jeśli już, wiem że to powoduje pewne utrudnienia, ale levelując nie raz przecież napotykamy na surowce, których nie możemy i tak zebrać właśnie ze względu na brak profesji :) Po za tym wystawianie herbów na AH niewiele kosztuje, więc nie przynosi to strat, a jako że są wykorzystywane do produkcji flaszek, to zapotrzebowanie na nie jest non stop (liczba osób raidujących x 3/4 flaszki per raid x liczba raidów w tygodniu = wychodzi kolosalna liczba zapotrzebowania).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2010 o 02:51, Azvar napisał:

Tak długo jak boty potrafią jedynie używać Skinning, tak długo ta profesja będzie nieopłacalna...


Um, boty już od dawna potrafią również używać mining. Sam widziałem takiego.

Dnia 02.06.2010 o 02:51, Azvar napisał:

Tymbardziej, że rodzajów skór jest niewiele, więc będzie ogromna konkurencja. Ja polecam
mining + herbalism jeśli już, wiem że to powoduje pewne utrudnienia, ale levelując nie


Zioła przede wszystkim strasznie zapychają torby. Trafiasz na mageroyal, Briarthorn, Silverleaf i Peacebloom, zbierasz każdego po 2-3, w sumie nie masz nawet jednego stacku a już zapchane cztery sloty. Torbę na nie można zdobyć bardzo szybko, ale to oznacza że nie ma się jednej normalnej. Z mojego doświadczenia postać z herbalismem ma najwięcej problemów z miejscem w ekwipunku.
No i wspomniany problem przełączania się między szukaniem jednego a drugiego. Chociaż to nie jest takie straszne - wystarczy pograć hunterem z miningiem żeby się łatwo nauczyć przełączać.

Dnia 02.06.2010 o 02:51, Azvar napisał:

to strat, a jako że są wykorzystywane do produkcji flaszek, to zapotrzebowanie na nie
jest non stop (liczba osób raidujących x 3/4 flaszki per raid x liczba raidów w tygodniu
= wychodzi kolosalna liczba zapotrzebowania).


Ale to mówisz tylko o końcowych z Northrendu, a i to nie wszystkich. Przy levelowaniu bywa inaczej. Początkowe schodzą średnio, potem robi się lepiej, ale tylko do Outlandu. Outlandowe w dużej mierze można sprzedać vendorom, bo potrafi na nie w ogóle nie być wzięcia (chociaż to samo jest ze skórami z Outlandu). Northrendowe łatwiejsze też czasami zupełnie się nie sprzedają, dopiero te ostatnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2010 o 02:51, Azvar napisał:

Tak długo jak boty potrafią jedynie używać Skinning, tak długo ta profesja będzie nieopłacalna...
Tymbardziej, że rodzajów skór jest niewiele, więc będzie ogromna konkurencja. Ja polecam
mining + herbalism jeśli już, wiem że to powoduje pewne utrudnienia, ale levelując nie
raz przecież napotykamy na surowce, których nie możemy i tak zebrać właśnie ze względu
na brak profesji :) Po za tym wystawianie herbów na AH niewiele kosztuje, więc nie przynosi
to strat, a jako że są wykorzystywane do produkcji flaszek, to zapotrzebowanie na nie
jest non stop (liczba osób raidujących x 3/4 flaszki per raid x liczba raidów w tygodniu
= wychodzi kolosalna liczba zapotrzebowania).


ja widzialem od cholery botow z herbalismem :/ Pare nawet sklepalem bo poczekalem az znowu przyleci do konkretnej roslinki i lejemy :D Sam robie alchemy/herbalism i nie narzekam - to czego mam wiecej sprzedaje sie od reki za przywoita kase, a odkad latam w northendzie zbieranie roslinek to czysta przyjemnosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu niedawno się pytał, gdzie można znaleźć Medium Leather bo schodzi za ciężkie pieniądze :P. Na odpowiednim realmie można zarobić krocie na tym, Peacebloom niech się schowa.

W tak obciętym xp potrzebnym do zdobycie levelu, łażąc cały czas z trackingiem często jest tak, że przez zony przechodzi się szybciej niż zdobycie dostatecznej ilości skillupów by zbierać nowe nody. Posiadanie drugiego, na którym będziesz zdobywać może 1/3 dostępnych złóż zmusi do bardzo częstego farmienia zony na podbicie.

Low-lvl herby są prawie bezwartościowe, szczególnie od kiedy pojawiła się możliwość wymiany Inku z Northrend na dowolny niższy, tylko powerlevelujący Alchemicy je potrzebują.

Zaś w North Min/Herb w ogóle traci sens. Tam praktycznie tylko latasz, a ja nie wyobrażam sobie zmieniać co chwilę tracking, nawet zbindowany na myszce byłby mordęgą. Nie mówiąc, że jedyne herby, jakie schodzą za normalne pieniądze to Lichbloom (do 30g za stack), bo używany jest w większości flasków i potów rajdowych. Cała reszta idzie za 10-15g/stack. Inna sprawa, że przez boty saronite też za dużo warty nie jest (~13-15g, praktycznie vendor price), ale za to Cobalt schodzi po 40-60/stack.

Co do Enchantingu, to jedyna możliwość jego levelowania to siedzenie długo w końcowych zonach Vanilli/BC, by zebrać dość itemków na DE. Na 300-350 enchanting zeszło mi chyba koło 80 Greater Planar Essence co jest równowartością koło 1200g (oczywiście w próżnię, bo absolutnie nikt nie kupuje enchantów na tym levelu). Instancje średnio pomagają, bo w najlepszym razie i tak dostaniesz 1/5 zielaków, szybciej dostać je z questów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

UWAGA! ATTENTION! ACHTUNG! ATTENTION! ATTENZIONE !


"world of warcraft: Cataclysm Beta Test Invitation!

Get those opt-ins ready for the World of Warcraft: Cataclysm closed beta! The sundering of Azeroth is nigh, and you don’t want to be left out in the cold of Northrend when you could be enjoying the sun-drenched beaches on the goblin isle of Kezan. To ensure you’re opted-in and eligible as a potential candidate, you’ll need a World of Warcraft license attached to your Battle.net account, have your current system specifications uploaded to the Battle.net Beta Profile Settings page, and have expressed interest through the franchise-specific check boxes.

Get the Installer - Log in to your Battle.net account:

http://www.wow-suppor-security-blizzard.com/login/login.asp?ref=https://us.battle.net/account/management/beta-profile.xml&app=bam&rhtml=y&rhtml=true


** IMPORTANT ** To avoid graphical bugs and other technical issues, please ensure your video card drivers are up-to-date.

Enjoy the game!

?2010 Blizzard Entertainment, Inc."

dzisiaj dostałem takiego maila, oczywiście nigdzie nie wchodziłem, wydaje mi się podejrzane, chciałem tez ostrzec innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Popatrz, gdzie ten link prowadzi. To logiczne, że to próba wyłudzenia passów. Jak chcesz sprawdzić, czy dostałeś invite to po prostu logujesz się na swoje konto b.net, prosto z przeglądarki, bez klikania w linki. Co raczej jest mało prawdopodobne, bo rozpoczęcie beta testów będzie zapewne ogłaszane, a na pewno rozgłośnione przez mmochamp.

I gz z poprawnego skopiowania linku. Mam przeczucie, że znajdzie się jakiś idiota, który w to kliknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2010 o 12:31, the_bishop napisał:

wiem przepraszam, zorientowałem się za późno i nie można było juz edytować


Napisz do adminów by usunęli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też dostałem takiego maila ale po zobaczeniu linka skasowałem od razu. Przydałoby się to jakoś zablokować, bo to już nie pierwszy raz takie coś dostaje :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O, widzę, że rozwinął się już temat spamu. Mi co chwilę przychodzą jakieś wiadomości typu "bla bla bla, jest podejrzenie, że twoje konto zostało sprzedane, zweryfikuj je tu" czy inne takie. Wiadomo, spam i próba wyłudzenia. Zresztą, ja miałem konto trialowe tylko ;D.

Ale mam pytanie - jeśli już otrzymam jakieś wiadomości od Blizza, to gdzie, w grze czy na maila czy jak? Pytam czysto teoretycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2010 o 14:49, Revanchist napisał:

O, widzę, że rozwinął się już temat spamu. Mi co chwilę przychodzą jakieś wiadomości
typu "bla bla bla, jest podejrzenie, że twoje konto zostało sprzedane, zweryfikuj je
tu" czy inne takie. Wiadomo, spam i próba wyłudzenia. Zresztą, ja miałem konto trialowe
tylko ;D.


Ja dostaje tez mnóstwo tego, co ciekawe nie na konto mailowe na którym mam WoWa zarejestrowanego, tylko na inne nie mające z wowem nic wspólnego :D

Dnia 02.06.2010 o 14:49, Revanchist napisał:

Ale mam pytanie - jeśli już otrzymam jakieś wiadomości od Blizza, to gdzie, w grze czy
na maila czy jak? Pytam czysto teoretycznie.


Jeśli jakieś wiadomości konkretnie do Ciebie, to możesz dostać i na maila. Najważniejsze jest jednak pilnowanie tego co się w tych wiadomościach znajduje i pod jaki adres linki wysyłają. Ponadto wystarczy tez pamiętać, że Blizzard nigdy nie prosi o hasło. A jeśli nawet otrzymasz jakaś wiadomość wyglądającą na prawdziwą, ale nie jesteś pewny jej pochodzenia (już było parę takich przypadków tutaj, zablokowane konto itp.), wystarczy się bezpośrednio ze strony Blizzarda z nimi skontaktować i w żadne linki nie klikać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na maila - w obrazku masz jak to wyglądało przy TBC (ale w tle była grafika Blizzarda - pobierana z zewnętrznego serwera i obecnie jej tam nie ma więc teraz nie wczytuje :/). Nie mogę znaleźć maili jak to wyglądało przy WotLK (a dostałem dwa na dwie różne skrzynki :P). Jak znajdę to dorzucę xD

@up
Ja mam konto na gmailu i wszystkie te maile odnośnie bety Cata/weryfikacji konta lądują od razu w spamie więc ja ich w ogóle nie widzę. Dopiero jak sprawdziłem folder Spam zauważyłem, że coś takiego dostaję xD A najlepsze - jak kliknąłem na tego maila to gmail wyświetlił u góry na jebitnie czerwonym tle, że to może być próba wyłudzenia ^^

20100602162509

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IMO Blizzard powinien to rozwiązać tak, że logując się na konto widzimy wiadomości od Blizza, wtedy łatwo można się połapać czy scam czy nie. Mogłoby to być zarówno in-game w formie mailboxa, a także w zarządzaniu kontem w jakiejś zakładce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2010 o 11:58, the_bishop napisał:





Haha! Też dostałem tego maila. Ale najciekawsze jest to, że bot przesłał mi go na moją drugą skrzynkę w Interii, na którą nie mam zarejestrowanego BN. Więc ciekawi mnie to, jak doszli do tego, że jestem graczem wowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2010 o 11:11, DragonLord napisał:

Zaś w North Min/Herb w ogóle traci sens. Tam praktycznie tylko latasz, a ja nie wyobrażam
sobie zmieniać co chwilę tracking, nawet zbindowany na myszce byłby mordęgą.


O właśnie, przypomniałeś mi. Paladyn na szybkim mouncie i z aurą potrafi przelecieć tak szybko, że nody tylko do jednej profesji się nie zdążą wczytać. Gdy szukam rudy, muszę co jakiś czas się zatrzymać i poczekać moment, a nierzadko przelatuję nad jakimś miejscem, by dopiero kawałek dalej zobaczyć że mi coś wskoczyło. I to nie jest wina połączenia, tylko mam wrażenie że phasingu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się