Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

kurde chociaż byś powiedział że jest to zintegrowana karta graficzna intela :P ile ma ram ? 64? taa :P mój GeForce 2 TI 64 mb tyle ma i wow śmiga jak szalony :) ale ramu giga trzeba :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2006 o 19:25, L33T napisał:

Ile to ma MB na pokładzie??


No ze 32 to ma, a karta jest zintegrowana oczywiście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raz ktoś podawał komendy (właściwie to jedną) aby gra szybciej chodziła, zwłaszcza w miastach. Szukałem, ale niestety nie znalazłem. Więc czy mógłby je ktoś jeszcze raz podać jeśli zna? Swoją drogą jeśli udało Wam się uruchomić WoWa na jakieś beznadziejnej maszynie to mówcie jak Wam się grało i podajcie hardware tej bestii. Ja odpaliłem na Athlon 900 Mhz, 256 RAM, GF 2 MX 32MB i Neo 128. Pingi tak 120-150, czasem mozno podskakiwały nawet do 190. Dało się grać, choć w miastach brakowało tego giga RAMu, aha i to było tak do 13 lvl, nie chciałbym myśleć o instancach czy battlegroundach dla kilkudziesięciu osób. Potem odpaliłem go na GF 2 MX 64MB, Pentium III 700 Mhz, 256 SDRAM i HDD 5400 RPM!!! Dało się grać! ;D lol Pingi tak od 229 do 326, w miastach mocno skakało raz wchodząc do crossroads ekran "stanął" na kilka sekund i po chwili znalazłem się za crossroads (sic!). Po kilku godzinach grania HDD miał dość, chodził jak czołg i pingi przewyższały 300, czy 400. By po chwili skoczyły do 1600 i pojawił się napis YOU HAS BEEN DISCONNECT FROM SERVER! A przed ogrimmar gdzie walczyło w duelu z 30-40 osób każdy 60 lvl (serv testowy patch 1.10) to już w ogóle wysiadał! Aha i znów mówię tu o ok. 20 lvl. Bo na kilkunastu osobowych raidach grać się nie da!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja na P4 1.6 1024 mb ramu Ge Force 2 Ti 64 ultra sobie normalnie na BG chodziłem, normalnie na instancje :P ALe grafe wymienie na jakiegoś radeonka 9600 :) po co na lepszego za rok nowy komp xD trzymać się:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2006 o 17:14, Sth`Devilish napisał:

U mnie na The Venture co. alianci przegrywają prawie wszystkie bitwy na AV (być może dlatego,
że spora ich część idzie łowić rybki albo odbijać nikomu potrzebne kopalnie zamiast szybko
sobie zapewnić przewagę na początku :P) , zaś na WSG&AB.. cóż, nie liczę przegrywanych non
stop pojedynków random vs premade, bo jak się spotykają dwa przygotowane wcześniej raidy to
gra jest jak najbardziej wyrównana :)


Jak miło że pamiętałeś o słowie "prawie". :P Ale cóż, fakt faktem. Ja tam tylko dwa razy siedziałem na AV od samego początku do samego końca, i te dwa razy udało się ludzi zorganizować i bitwę wygrać. Kilkugodzinne walki często są jednak zniechęcające.
A zazwyczaj... wygląda to strasznie. Łowi co prawda mało kto, czasem zdarzy się jedna lub dwie osoby, ale nie ma co tego wyolbrzymiać. Więcej widać takich, co potrafią i kilka godzin wytrwale siedzieć w jednym miejscu (zapewne co jakiś czas nieznacznie się poruszając w celu uniknięcia statusu "afk"). Zaś najbardziej rzuca się chyba w oczy brak współpracy i chęci, oraz zbytnie rozpraszanie się po całej mapie.
W ogóle zastanawiałem się nad tym fenomenem Hordy na AV. Pomijając już to, że po waszej stronie cały czas walczą ludzie z tytułami Generala i wyżej, obłożeni epikami... (u nas po osiagnięciu exalted rzadko kogoś takiego tam uświadczysz). Uporczywie powraca do mnie myśl, że teren jest bardziej "Horde-friendly". Nie było tak przed zmniejszeniem AV, ale teraz... To zresztą chyba najczętszy zarzut jaki słychać. Choćby przykładowe: odległość do Stonehearth Bunker z Iceblood GY (mowa o miejscu w którym się wskrzesza, nie miejscu gdzie stoi flaga). A teraz w drugą stronę: odległość z SH gy do Iceblood Tower. Widać gdzie jest dalej... No i ten strasznie zbudowany Frostwolf Keep, z niesamowicie szybko respawnującymi się NPC-ami.
Oczywiście nie zrzucam winy wyłącznie na teren, jedynie twierdzę, że i w tym coś tkwi. WSG i AB pod względem ukształtowania zapewniają praktycznie te same warunki obu walczącym stronom, i nie uświadczy się tam dominacji Hordy, jak to się dzieje w AV... Ciekawe jestem jedynie sytuacji na innych serwerach (raczej nie liczą się realmy gdzie Sojusz przewyższa Hordę liczebnością gdzieś tak 3:1... W ten sposób można wygrać, gdyż drugiej stronie w pewnym momencie nie starczy chętnych osób do walki ;P).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Drugiej stronie braknie chętnych do walki, ale TYLKO wtedy gdy druga strona przegrywa. Znam to z Argent Dawna. Zawsze zaczynaliśmy z jak największą ekipą po obu stronach i przez pare miesięcy przymierze regularnie biło horde. Gdy podchodziliśmy tak pod frostwolf połowa hordy znikała z gry. Jednak wtedy często alliance dawało sobie zbyt dużo luzu (zaczęli się szwędać po naszej bazie, odchodzili AFK po dość długiej walce itp.). Oczywiście każde AFK to kick z BG więc z czasem i pewna grupa alliance również wyszła z Alteracu. A jak wiadomo - gdy hordy jest na AV 20 to i alliance nie może być więcej (gra po prostu nie wpuści, jeśli weszli wcześniej to da się grać, jeśli opóścili to nikt na ich miejsce nie wejdzie). Gra się potrafiła wtedy wyrównać, horda czasem troche odbiła i znowu wchodzili (a co za tym idzie - alliance też).

Więc większa liczebność na serwerze wcale nie oznacza że jedna strona jest skazana na porażkę. A u nas, hmm - po prostu po tym jak ci najlepsi z AV dobili do exalted to przestali grać... a więc horda wtedy zaczęła wygrywąc alteraci i tak jest do teraz (mimo że jest ich mnie na realmie). A czemu najlepsi przestali grać? A bo ile można spędzić w tamtym miejscu, jak już dobijesz do exalted to masz dość tego miejsca, po za tym te kolejki... na AD są one cholernie długie (gdy AV było planowane na soboty o 13 to trzeba było wstać o 8 rano żeby zdążyć się zapisać i wejść !!!!).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć wam wszystkim mam pytanie a raczej problem. Z wałasnej głupoty zbannowałam sobie konto na 72 godziny, poprostu za szybko chciałam sobie doładować konto no i lipa. Czekam już 2 dzień prawdopodobnie jutro mi je odblokują, ale mimo to chce was zapytac czy ktoś z was miał już taki problem i czy tylko na mnie i na moje pytania Blizz sie wypioł. A i co będzie jak znów za szybko będe chciała je doładować to co koniec z moim kontem, od Blizza nic się nie dowiem bo oni mają mnie gdzieś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój kurduplowaty gnom jest górnikiem i kowalem oraz specjalizuje się w pierwszej pomocy. Zastanawiam się nad zmianą górnictwa (nie chce mi się biegać bo mam krótkie nogi a mounta będe miał w maju chyba dopiero:P) na alchemię lub inżynierię - która z tych specjalności jest bardziej opłacalna ekonomicznie 9daje więcej pieniędzy) i która daje większe korzyści dla postaci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2006 o 11:54, Dubik napisał:

na alchemię lub inżynierię - która z tych specjalności jest bardziej opłacalna
ekonomicznie 9daje więcej pieniędzy) i która daje większe korzyści dla postaci?


Stanowczo alchemia, bo mozna wtedy robic buteleczki najrozniejsze (na wysokich poziomach sie je glownie uzywa). Inżynieria w wiekszosc wypadkow daje korzysci tylko osobie ktora ja ma (wiele przedmiotow do uzywania wymaga zdolnosci inzynierii zeby uzywac wiec kto nie ma ten nie kupi, a kto ma nie bedzie musial kupowac).
Pamietaj jednak, ze alchemia wymaga ziółek, a inzynieria wymaga mineralow (copper, silver, itp) wiec wymysl skad bedziesz brac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2006 o 12:11, Volvox napisał:

> na alchemię lub inżynierię - która z tych specjalności jest bardziej opłacalna
> ekonomicznie 9daje więcej pieniędzy) i która daje większe korzyści dla postaci?

Stanowczo alchemia, bo mozna wtedy robic buteleczki najrozniejsze (na wysokich poziomach sie
je glownie uzywa). Inżynieria w wiekszosc wypadkow daje korzysci tylko osobie ktora ja ma (wiele
przedmiotow do uzywania wymaga zdolnosci inzynierii zeby uzywac wiec kto nie ma ten nie kupi,
a kto ma nie bedzie musial kupowac).
Pamietaj jednak, ze alchemia wymaga ziółek, a inzynieria wymaga mineralow (copper, silver,
itp) wiec wymysl skad bedziesz brac ;)


Myślę że z AH lub poprostu z gildi jak będą chcieli pohandlować:)bardziej logiczne byłaby inżynieria gdyż do kowalstwa i inżynierii są te same surowce - kamienie i sztabki więc hurtowy zakup tych samych surowców i produkcja przeróżnych gadżetów, broni itd byłaby opłacalna jednakże spotkałem się z opinią że miksturki dają naprawdę niezłe benefity:)Swoją drogą tak z zupełnie innej beczki enchanting dla itemów zrobionych przez kowala (takie dwa w jednym) to chyba też dosyć rosądne rowiązanie. Mój dylemat rozwiązał by spis itemów robonych przez inżyniera/alchemika i hmm faceta od umagiczniania itemów tak sądzę:)

Volvox poraz kolejny ratuje moją gnomią skórę:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2006 o 12:43, L33T napisał:

nom :D Pozatym cięzko o dobrą gildie. Najlepiej założyc ze znajomymi bo wtedy początkowy skład
się nie zmieni i można planowac kto co robi. Np. Jeden zbiera materiały, inny robi zbroje broń
itd.
Zgodnie z życzeniem http://www.wowguru.com/db/professions/



Super:)))wielki dzięki:)Chciałbym założyć gildię ze znajomymi ale wymaga to jeśli dobrze pamiętam 10 ochotników a aż tylu maniaków WoWa w okolicy nie mam:(gildia w której jestem jest w porzadku - nie narzekam - udało mi się znależć w pełni polską kompanię i można poklikać w rozsądnym języku czytaj polskim.Swoją drogą ciekawe czy dużo jest polskich gildii i która kompania jest najweselsza osobiście znam niezwykle mało - tylko swoją:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2006 o 13:08, Volvox napisał:

>Mój dylemat rozwiązał by spis itemów robonych przez inżyniera/alchemika i hmm faceta
od umagiczniania itemów


Zobacz tu:
http://www.thottbot.com/?t=Alchemy (po lewej menu z ktorego mozesz ogladanac rzeczy dla innych
klas)


Pysznie:)))zmieniam górnictwo na alchemika lub inżyniera - sprawa wymaga przemyślenia i kawy:)swoją drogą wybuchająca owca lol i zestaw do reanimacji:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko - czy da sie na takm sprzencie jak mam grac normalnie w WoWa tzn bez wiekszych lagow itp i problemow PROCEK AMD ATCHLON XP 1700+ GF 2 mx 400 64mb 786 MB RAMU i neo o szybkosci 393,2Kb/s ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

iridescent pearl - ten drop jest dla mnie nie do znaleznienia:(pomóżcie proszę - słyszałem że znajduje się on w muszlach z murlocków, jednakże znajduję tam samo mięso a wytłukłem ich parę ton:(ponadto oprócz umiejetności guns chciałem rozinąć crossbows jednakże odczuwam poważny niedobór tej broni - znalazłem w AH tylko jedną sztukę od 35lvl a żadnej w loopach nie miałem ... dziwne to dosyć. denerwuje mnie też chroniczny brak iron ore znalazłem nawet złoto, nie mówiąc już nawet o srebrze i koprze (copper ore) ale żelaza brak ... cały zapas wykupili Chińczycy do hut czy co?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2006 o 13:52, Xard18 napisał:

Mam pytanko - czy da sie na takm sprzencie jak mam grac normalnie w WoWa tzn bez wiekszych
lagow itp i problemow PROCEK AMD ATCHLON XP 1700+ GF 2 mx 400 64mb 786 MB RAMU i neo o szybkosci
393,2Kb/s ???


Ujmę to tak: Athlon XP 2500+ Barton, ATI Radeon 9200 128MB DDR Tv-Out SE z 1024RAMu i podpiętą neostradą wystarcza.Wydaje się że twój blaszak również powinien pociągną tą grę jednakże uczulam Cię na więcej RAMu - zwłąszcza w miastach brak pamięci wychodzi.Minimalne wymagania któe podaje producent to: Intel pentium3 800Mhz lub AMD Duron 800Mhz, 256RAMu, 32MB 3D graphics Card with hardware transform and lighting, such as an NVIDIA GeForce 2 class card or above ale moim skromnym zdaniem to dużo za mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2006 o 13:52, Xard18 napisał:

Mam pytanko - czy da sie na takm sprzencie jak mam grac normalnie w WoWa tzn bez wiekszych
lagow itp i problemow PROCEK AMD ATCHLON XP 1700+ GF 2 mx 400 64mb 786 MB RAMU i neo o szybkosci
393,2Kb/s ???

gram na podobnej konfiguracji i smiga az milo popatrzec ale jezeli Cie stac to wydaj z 200 zl na nowa karte graf ( wlasnie nowa se kupuje :P ) bedzie smigal jak mazenie moj config to P4 1.6 GeForce 2 ti 64 ultra 768 ramu soundblaster audigy plyta glowna solteka i ladnie smiga :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No podobna to ona nie jest ;P
Ge2mx a Ge2Ti to to rożnica spora :)
Na low powinno chodzić, ale w lokachacj bardziej zabudowanych będzie nieciekawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się