Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 09.12.2011 o 14:59, KaPe napisał:

2. 2 tygodnie i leży Deathwing. Co teraz? Farmimy go przez 6 miesięcy?

Pewnie jeszcze będzie mały raid poprzedzający nowy dodatek. Albo to będzie coś w stylu Ruby Sanctum albo odświeżenie czegoś starego, gdzie co najwyżej bossy zmienią aby pasowało do obecnej sytuacji.

Dnia 09.12.2011 o 14:59, KaPe napisał:

Oczywiście co pare postów trafi się jakiś pseudo-hardkorowiec którego dupa boli, że "casuale"
zabijają znerfowanego Deathwinga, i "potwierdza" ich zarzuty swoją tępotą.

Cóż, gra teraz mniej ludzi, więc takich krzykaczy jeszcze bardziej widać na forach. Ci, którzy zrezygnowali z gry zwyczajnie nie mogą się udzielać :)

Dnia 09.12.2011 o 14:59, KaPe napisał:

4. Obym się mylił i nie doszło do klasycznego "skończyliśmy poziom trudności X, teraz
chcemy X+1, ale jest za trudny = NERFNERFNERF!!!". Gdzieś przeczytałem, że niektórzy
chcieliby "Heroic LFR" - przyznam, że byłby to naprawde ciekawy widok, wpuscić 25 randomów
na któregoś z poważnych bossów ;)

Czemu nie, byłoby przynajmniej zabawnie ;D Najgorsze jednak jest to, że LFR może spowodować ogólne zmniejszenie zainteresowania normalnymi raidami. Już i tak mamy trochę opustoszałych serwerów, gdzie raidowanie niemal kompletnie umarło (a ostatnio niektóre gildie chętnie skorzystały z opcji płatnego transferu całości).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2011 o 21:16, Arcling napisał:

Najgorsze jednak jest to, że LFR może spowodować
ogólne zmniejszenie zainteresowania normalnymi raidami. Już i tak mamy trochę opustoszałych
serwerów, gdzie raidowanie niemal kompletnie umarło (a ostatnio niektóre gildie chętnie
skorzystały z opcji płatnego transferu całości).


Ja na razie zauważyłem odwrotną tendencję. Po wydaniu FL przez bardzo długi czas nie widziałem nawet żadnych prób stworzenia PUGa, a po wyjściu 4.3 i DS już w pierwszym tygodniu ludzie próbowali normal w pugach. Obecnie widuję ich nawet więcej. Czyżby ludzie posmakowali w raidach? A może po prostu content jest taki łatwy... A przynajmniej Morchok jako 1 boss w instancji wydaje się naprawdę prosty na normal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj jakimś cudem udało mi się ściągnąć 1.5 gb patcha chociaż też miałem problemy. A dzisiaj już nie mogę dociągnąć ostatnich 50 mb. Cały czas mam transfer 0.00 kb/s. Wczoraj przez większość dnia było 2 kb/s, ale na szczęście koło 16 na chwilę załapało mi 1 mb/s.

edit: po chwili wszystkie te połączenia na liście znikają. wtf?

20111216123857

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2011 o 12:53, TigerXP napisał:

A nie lepiej by go bylo zassac z jakiejs strony i odpalic manualnie?


Ehhh racja, 20 min mi zajęło ściąganie z idg...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajna sprawa ten lfr. Za co swoja droga jest dokładnie ten role bonus? Leci healerska tarcza z 5 bossa i wygrywa sobie dps palek wiec zupełnie nie rozumiem. Niby dlaczego dostał też role bonus?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2011 o 16:01, Nightdew napisał:

Fajna sprawa ten lfr. Za co swoja droga jest dokładnie ten role bonus? Leci healerska
tarcza z 5 bossa i wygrywa sobie dps palek wiec zupełnie nie rozumiem. Niby dlaczego
dostał też role bonus?

System jest w trakcie przeróbek. Ostatnio dodano ograniczenia klasowe, ale w dalszym ciągu jest to mocno umowne. Teoretycznie int shield powinien iść do hilera z +100 bonus rolla, więc widać kolejna rzecz, jaką pominęli. Przynajmniej *nie powinno* już być sytuacji, że klasy oparte na STR kradną polearmy z agi, czy tym podobne sytuacje. Oczywiście w dalszym ciągu jest "needowanie" na itemki gorsze niż się ma - by potem móc wymienić na jakiś inny, czy ew. odpsrzedać, jeśli jest się z jednego serwera.

W sumie nie jest tragicznie jak na 1 podejście pod nowy system, ale mimo wszystko, nastawianie się na jakiś loot to duży optymizm. Polecam afkować na autotaku całego bossa - złota zasada głosi "im niżej w recouncie, tym wyżej w rollu". Najlepiej jeszcze zginąć na początku walki, to z miejsca +50 do rolla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.12.2011 o 16:31, KaPe napisał:

W sumie nie jest tragicznie jak na 1 podejście pod nowy system, ale mimo wszystko, nastawianie
się na jakiś loot to duży optymizm. Polecam afkować na autotaku całego bossa - złota
zasada głosi "im niżej w recouncie, tym wyżej w rollu". Najlepiej jeszcze zginąć na początku
walki, to z miejsca +50 do rolla.


Ehhh więc przeganianie szamkiem czterech drutów i topowanie heala nie było dobrym pomysłem:( Ale i tak nie jest źle, ledwo udało się wbić 372 żeby sprawdzić lfr, a tu już jest kilka części setu dzięki dość "spamowi" hunter/szaman/warek lootu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A więc jestem po całym Dragon Soul. Kurde dawniej bym nie pomyślał, że w pierwszy dzień wyczyszczę cały raid z ostatnim bossem w dodatku. Ledwo wbite wymagane 372 i już clear, ale cóż wow się zmienia. Co do samego raidu poziom rzeczywiście niski (deathwing już trochę trudniejszy) chociaż miałem wrażenie że akurat trafiałem na sporo osób ogarniających wszystko na dobrym poziomie. A i zawsze znalazł się rl, który wszystko ładnie wytłumaczył. Co do lootu pewnie miałem szczęście. Wpadły setowe spodnie z 4 i healerska macka z ostatniego więc moim zdaniem, aż tak źle z wylosowaniem czegoś nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2011 o 22:11, Nightdew napisał:

A więc jestem po całym Dragon Soul. Kurde dawniej bym nie pomyślał, że w pierwszy dzień
wyczyszczę cały raid z ostatnim bossem w dodatku. Ledwo wbite wymagane 372 i już clear,
ale cóż wow się zmienia. Co do samego raidu poziom rzeczywiście niski (deathwing już
trochę trudniejszy) chociaż miałem wrażenie że akurat trafiałem na sporo osób ogarniających
wszystko na dobrym poziomie. A i zawsze znalazł się rl, który wszystko ładnie wytłumaczył.
Co do lootu pewnie miałem szczęście. Wpadły setowe spodnie z 4 i healerska macka z ostatniego
więc moim zdaniem, aż tak źle z wylosowaniem czegoś nie jest.

Poziom LFRki jest bardzo niski, plus zaprojektowano to tak, że w 20 osób da się ubić praktycznie wszystko oprócz obu wersji Deathwinga - szczególnie gdy jakieś tępe huntery biją wszystkie macki na Spinie. Mimo to, i tak trafiają się wybitne jednostki ze wszystkich sił próbujące wipować rajdy - tyle że na obecną chwilę alty "poważniejszych" rajdowców dźwigają takowych na plecach. Jak pozostawić ich samym sobie to przestanie być zabawnie. Chociaż pewnie wtedy pójdzie gruby nerf wszystkiego - i przy okazji pewnie też normala/heroica.

Normal nie jest w sumie dużo trudniejszy, mimo, że teoretycznie wydawałoby się, że przy 3 poziomach trudności będzie można tu troszeczke podkręcić, by zająć czymś też "nie hardkorowców ale jednak ludzi chcących troszke powipować". No ale jest jak zwykle, jakiekolwiek wyzwanie zaczyna się dopiero na Heroicu. Oczywiście pomijając pierwszą skrzynkę z lutem udającą bossa - z tym poradzi sobie chyba każda gildia 8/8.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam ElvUI, mało przy tym roboty, a masz szybko kompleksowe, porządnie wykonane i schludne UI, łącznie z unit frames. A jeśli interesuje Cię tylko to ostatnie... ja bardzo długo, tj. do momentu przerzucenia się na kompleksowe UI, używałem X-Pearl i zawsze byłem zadowolony. Chyba dalej jest to jeden z najlepszych addonów tego typu. Znajomy z gildii bardzo chwali też sobie Pitbulla, ale ja nigdy nie mogłem się do niego przekonać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2011 o 20:23, GanD napisał:

Ja polecam ElvUI, mało przy tym roboty, a masz szybko kompleksowe, porządnie wykonane i schludne UI, łącznie z unit frames.


Przyłączam się do tego. Długo wzbraniałem się przed kompleksowymi UI, składałem własne, ale po zainstalowaniu Elva nie mam już ochoty go zmieniać na inny ;P Dobry, wydajny, ładny (choć bez przesady)

jedyny problem jaki mam - to od ostatniego patcha zniknęło mi mikro-menu i za cholerę nie umiem go namierzyć/włączyć. ponoć niektórym się to udało, mnie jednak nie o-O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy jeśli zaczne grać w WoWa za darmo do 20lvl, a potem wklepie klucz z podstawki, to mogę z takim kontem grać, jeśli mam zainstalowane WoW + TBC + WotLK + najnowsze patche, czy muszę samą podstawkę patchować aż do wersji aktualnej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja go nawet nie używam, a teraz siedzę na laptopie u rodziny, więc niestety nie mam nawet jak tego sprawdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niezależnie od tego, co masz zainstalowane to gra przy uruchomieniu i tak zaktualizuje Ci się sama do wersji 4.3, także jeśli dawno nie grałeś, to może Cię czekać trochę ściągania.
W każdym razie, wbij sobie spokojnie ten 20lv na dowolnej ilości postaci (na to nie ma żadnego ograniczenia czasowego) i dopiero potem dodaj klucz z podstawki, w ten sposób maksymalnie wykorzystasz przysługujący Ci czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się