Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 04.11.2005 o 22:46, Don Lizak napisał:

Jakie mam szanse zagrać bez lagów? Co muszę zmienić:
P IV 2,4 GHz (nie mam HT) [itd]


Ehhh, normalnie siły już nie mam do takich... Wiesz wogóle co to są lagi?:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2005 o 01:32, Sth`Devilish napisał:

Faktycznie,
ludzie płacą te 52 zł (na polskie) co miesiąc, po to żeby nie móc zawsze grać (pady serwerów, lagi, problemy inne - spójrzcie
na US, tam tego nie ma praktycznie...).


Poczytaj sobie forum techniczne US. Mają więcej stron od naszego. ;) Z tego co zobaczyłem, to i ich meczą lagi, aczkolwiek nie na taką skalę. Ale fakt faktem, każdy z nas chciałby mieć niezawodny produkt, jeśli wydaje na niego ciężko zarobione (lub z trudem wyciągnięte) pieniądze. Pytanie tylko czy takie istnieją?

Dnia 03.11.2005 o 01:32, Sth`Devilish napisał:

sprawa wygląda tak: jeśli graczom się nie podoba to, że ich olewają, że problem nadal istnieje,
to dlaczego nadal płacą??? Albo narzekasz, Blizz nic nie robi i wtedy rezygnujesz z WoWa, albo nadal płacisz i siedź cicho...
(nie mówię tego do ciebie, tylko do wszystkich, to jedyna droga, żeby Blizz zrozumiał, że w EU także należy się dobre traktowanie
klientów, inaczej każdy może sobie narzekać i nadal mimo to płacić, a Blizz wtedy żadnych wniosków nie wysuwa bo stan konta
nadal im się powiększa o tę samą kwotę...).


Tylko co można zrobić? Bluzgania ani zbędnego narzekania unikam, gdyż co to pomoże... Bojkot? Przez jedną lub kilka osób, które w końcu powiedzą sobie: "mam dość"? Efekt podobny, jak gdybyś sam wyszedł z kolegami na ulicę i żądał spełnienie swoich postulatów... Mało kto zwróci uwagę. W masowe odejście graczy od WoWa nie wierzę. Gdyby problemy z połączeniem miała większość, byc może coś by się ruszyło.
Po części rozumiem jak wiele jest kłopotów z tego rodzaju grą, z całą infrastrukturą, i jak wiele czynników wlywa na jej dobre lub złe działanie. Nie, bynajmniej nie usprawiedliwiam europejskiego oddziału Blizza. Przez ostatnie półtora miesiąca miałem okropne lagi za każdym razem, gdy spotkałem większą grupkę osób. Teraz znacznie się poprawiło, lagi prawie się nie zdarzają, a jeśli już, to trwają krótko. A więc jednak coś tam robią... Sęk w tym, że działają bardzo wolno i często nie potrafią przyznać się, że problem istnieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2005 o 00:12, GanD napisał:

To nie miesiąc, tylko z tego co się orientuję 10 dni. Ale czemu by nie, też właśnie kupiłem WoW, więc
jak się ktoś ładnie uśmiechnie... ;)


Dziesięć dni otrzymujesz w takim wypadku Ty, jako osoba zapraszana. Zaś osoba zapraszająca ma szansę dostać cały darmowy miesiąc, jak tylko zaproszony gracz zapłaci za dalszą rozgrywkę - co jest równoznaczne z zostaniem nowym klientem dla Blizzarda. :) A o to im przecież chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2005 o 22:54, ashar napisał:

(...) (choc i tak lagi wystepuja ale to w takich miejscach jak IronForge czy Orgrimmar badz na Alterac
Valley ale to glownie na poczatku az sie wszystko wczyta, pozniej juz tego tak sie nie odczuwa choc gra nie dziala tak plynnie
jak podczas solowej walki z jakims mobem na srodku polany)


Nie występują żadne lagi. Po prostu Twój sprzęt nie wytrzymuje i tak duża ilość osób spowalnia działanie animacji. Innymi słowami gra co najwyżej Ci się tnie. Po wczytaniu kilku rzeczy zazwyczaj działa lepiej, ale skoki obrazu mogą być widoczne. I co oczywiste, w wypadku solowej walki komputer jest znacznie mniej obciążony.

Swoją drogą zastanawiam się, jak wiele osób piszących na forum Blizza nie odróżnia kłopotów z połączeniem od powolnego działania gry z powodu słabego sprzętu. A potem człowiek słyszy o rzekomych lagach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2005 o 00:51, Seaven napisał:

Swoją drogą zastanawiam się, jak wiele osób piszących na forum Blizza nie odróżnia kłopotów
z połączeniem od powolnego działania gry z powodu słabego sprzętu. A potem człowiek słyszy o rzekomych lagach.



Dokładnie nad tym samym się zastanawiam bo coraz częsciej widze ten sam problem ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2005 o 14:34, Sth`Devilish napisał:

Villentr, to jest bardziej skomplikowane niż to ci się wydaje. Wątpie żebyś w tych słowach mógł ująć jak działa cała ta
ich infrastruktura... Po za tym popatrz sobie na forum oficjalne, sam zobaczysz że się nawet przyznają , że wina leży po
ich stronie, a tymczasem ty dalej swoje :)))


Co jest na oficialnym forum wiem, i do czego sie Blizz przyznał tez wiem - poza tym za to maialem prawie 2 tyg darmowe.
Ech zresztą niewazne. Zawsze znajdzie sie ktoś komu cos nie będzie pasowało (np rogi u druida taurena w formie kota :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2005 o 00:51, Seaven napisał:

Nie występują żadne lagi. Po prostu Twój sprzęt nie
wytrzymuje i tak duża ilość osób spowalnia działanie animacji. Innymi słowami gra co najwyżej Ci się tnie. Po wczytaniu
kilku rzeczy zazwyczaj działa lepiej, ale skoki obrazu mogą być widoczne. I co oczywiste, w wypadku solowej walki komputer
jest znacznie mniej obciążony.

Swoją drogą zastanawiam się, jak wiele osób piszących na forum Blizza nie odróżnia kłopotów
z połączeniem od powolnego działania gry z powodu słabego sprzętu. A potem człowiek słyszy o rzekomych lagach.


heh, tak sie akurat sklada ze wiem ze jest to wielka roznica miedzy lagami serwera a tymi przycieciami o ktorych pisalem, niestety wlasnie w swoim poscie zle je nazwalem i za co przepraszam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No.. chce zamowic WoWa ale i tak kurierem przysla we wtorek.. Poza tym jakos nie moge zlozyc zamowienia, bo klikajac na dodaj do koszyka pisze: "W Twoim koszyku nie znajdują się żadne produkty." I tak w kolko.. nie moge tam nic wlozyc. Juz wyslalem maila do PomocyTechnicznej.. Tak ze WoW bedzie we wtorek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2005 o 00:25, Sth`Devilish napisał:

> Jakie mam szanse zagrać bez lagów? Co muszę zmienić:
> P IV 2,4 GHz (nie mam HT) [itd]

Ehhh, normalnie siły już
nie mam do takich... Wiesz wogóle co to są lagi?:/


wiem co to są lagi -.-

pytam czy gra będzie plynnie chodzić przez kompa. bo neta mam ho ho i jeszcze więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kul, pierwszy dzień grania i od razu "miła" niespodzianka, wypadłem sobie poza mape, zginąłem i nie miałem jak potem wrócić, bo akurat "chłodził" się teleporcić a na wskrzeszaniu innym się jeszcze nie znam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2005 o 13:38, KamPa napisał:

Kul, pierwszy dzień grania i od razu "miła" niespodzianka, wypadłem sobie poza mape, zginąłem i nie miałem jak potem wrócić (...)


LoL! Jak Ty to zrobiłeś XD?!
Mi się nigdy nie udało ''spaść z mapy''... Hmm - może po prostu niewystarczająco się starałem ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grając NE poszedłem sobie trochę na południe od jeziorka i spadłem. Co ciekawe, poniżej dalej ciągną się "korzenie" tego wielkiego drzewa, więc mógłbym spadać jeszcze niżej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I jak sie gra warlockiem Devilish? Zastanawiam sie nad zrobieniem warlocka badz priesta na venture i nie do konca wiem w ktorego z nich zainwestowac czas, obie klasy maja cos w sobie :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2005 o 23:28, Elhan napisał:

I jak sie gra warlockiem Devilish? Zastanawiam sie nad zrobieniem warlocka badz priesta na venture i nie do konca wiem w
ktorego z nich zainwestowac czas, obie klasy maja cos w sobie :).


Bardzo przyjemnie :) Ma te zalety, że potrafi załatwić wroga na 1-2 czary (jak uderzy crit), po za tym fajnie można sobie wroga unieruchomić ;] Ogólnie bardzo mocno wali, ale zabija się nim powoli, jak nie uda się na początku walki zauroczyć przeciwnika succubką . Po za tym to warlock ginie bardzo szybko w starciu meele - jak coś się do niego zbliży, to przeważnie już pozamiatane. No i też nudnawe bywa farmowanie soul shardów, potrzebnych do zaklęć. Często znajdzie się 20 shardów w 30-40 minut, po to żeby na BG wykorzystać je w 15 :/ Pytanie tyko, skąd wiesz że gram warlockiem ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2005 o 21:10, KamPa napisał:

Grając NE poszedłem sobie trochę na południe od jeziorka i spadłem. Co ciekawe, poniżej dalej ciągną się "korzenie" tego
wielkiego drzewa, więc mógłbym spadać jeszcze niżej ;)


Przynajmniej już wiesz po czym stąpasz. ;P Swoją drogą mi to spadanie się podoba. Ciekawe uczucie gdy leci się kilka sekund, i wciąż nie widać podłoża. :) Niegdyś prawie udało mi się wpaść z góry do morza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2005 o 11:27, villentr napisał:

Przez te
wszystkie miesiace ciagle widze tylko narzekanie i marudzenie ale skoro nadal wiekszosc gra to chyba nie jest to dla was
taki problem, albo tak sie uzależniliście :P.


Zapewne to drugie. ;P Czasem szkoda też poświęconego czasu na tworzenie postaci i zostawienia znajomych osób. Pewnie gdyby nie to, to ciężko byłoby mi przeżyć te półtoramiesięczne lagi...

Dnia 03.11.2005 o 11:27, villentr napisał:

Poza tym założe sie ze "tzw" lagi to nie wina Bliza
tylko samych grasczy któzy albo maja cienkie łącze albo za cienki sprzęt. (...)
Tak samo z łaczami, jest u nas jak jest. Szczególnie
Neo miewa swoje "humorki". Denerwuje mnie kiedy włazimy do inastanta i nasz partowy healer ma DC co 15 > min - dlatego ze tpsa go nie lubi.


Zakład przegrałbyś z kretesem. Jeśli nie wina Blizza, to wina ich operatora, za którego powinni odpowiadać. Co w istocie prowadzi nas do tej samej konkluzji - problem nie leżał tym razem po stronie graczy. Widzisz, nasłuchałem się wielu opowieści i sam doświadczyłem całej sytuacji. Neo miewa czasem swoje humorki, ale przez 7 miesięcy gry na słabej 128 nie mogłem narzekać. Natomiast od połowy września do praktycznie końca października nie dało się walczyć na BG ani uczestniczyć w raidach. A prędkość Neo została zwiększona do 256... Sporo osób miało to samo - na części serwerów było dobrze, na części tragicznie. Niedawno zdołali to naprawić - od ponad tygodnia gra znowu chodzi mi idealnie. Ale czasu straciłem co niemiara.
Nie chcę się powtarzać, pisałem o tym już nieraz wcześniej. Widocznie nie udało Ci się tego przeczytać. :P

Dnia 03.11.2005 o 11:27, villentr napisał:

Wow nie jest niezbędny do życia, wcale nie musicie grać - to taki bonus do życia wiec logiczne ze za darmo nie > będzie. Bliz zrobił wowa, pilnuje go, ulepsza więc należy mu sie za to opłata.


Ja już znam maniaków, którym jest niezbędny do życia. Z całą powagą. Zapłata należy się Blizzowi jak najbardziej za zrobienie świetnej gry i ciągłe jej ulepszanie. Ale ludzie odpowiedzialni za techniczną stronę tego wszystkiego, przynajmniej w Europie nie do końca zasłużyli na swoje pensje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2005 o 00:19, Sth`Devilish napisał:

Bardzo przyjemnie :) (...) Pytanie tyko, skąd wiesz że gram warlockiem ;P


Siedzialem przeciez na starym forum, byc moze nie za czesto sie udzielajac w watku, ale caly czas sledzac dyskusje, wiec wiem co i jak :), na nowym jakos mi sie pisac nawet nie chce, wczorajszy post byl moim dziewiczym tekstem na forum gram.pl ;). Znudzil mi sie kapke wojek na dragonmawie juz, nie wiem tylko czy znow od nowa bedzie mi sie chcialo wszystko robic =). Dajcie tylko jakis namiar na siebie, bo niestety nie ma zadnego archwium z straego forka, zebym mogl sprawdzic nicki itd.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale ja w sumie nie gram od miesiąca :) Nie żebym porzucił WoWa - sytuacja finansowa mnie przede wszystkim do tego zmusiła. Ale na serwerze, na którym gram wspólnie utworziliśmy z trzema gildiami, jedną wielką, o nazwie The Sentenced :) Jeśli chcesz, możesz spróbować szczęścia, w razie czego pisz w grze do Simgarath albo Artsalah (serwer The Venture Co, Horda, gildia polska w 100%). Moja postać to UD warlock Nilaiah, ale jak już pisałem, zahibernowałem ją :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra.. WoW zamowiony.. bedzie w przyszlym tygodniu. To jak, chce ktos ten miesiac za darmo czy nie? :D A wlasnie, gracie na jakims okreslonym serwerze forumowicze czy moze jakies polecacie? Oczywiscie dla orka.. ludzie sa brzydcy i smierdza :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się