Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Twórcy Wiedźmina, Painkillera i Snipera pracują nad mrocznym FPS-em sci-fi, Hard Reset!

69 postów w tym temacie

Gdyby pokusili się o klon Deus Exa / Bio albo System Shocka mogło być całkiem nieźle. Nastawiają się tylko na singla ale fabuła ( czy raczej jej wstępny zarys) to sztampa. Neonowy Wskaźnik zdrowia nie jest zły jednak zmienił bym kolorystykę na delikatniejszą. Imho jeśli to sci-fi, ciekawiej i ładniej było by wmontować ekraniki w broń i tam to wyświetlać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2011 o 12:33, Nagaroth napisał:

Z tym że to nie jest krytyka. To zwykle biadolenie nie poparte niczym.


Pojęcie względne. Lecz nawet jeśli, to w dalszym ciągu ich opinie są na temat. Czego nie można powiedzieć o waszych obradach "klubu szyderców".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2011 o 13:44, DambialkoX napisał:

Może między innymi "twórcy Wiedźmina", ale wątpie, żeby odniosło to taki sukces jak owy
Wiedźmin.


Wiedźmin jest grą AAA, Hard Reset najpewniej będzie tylko do dystrybucji cyfrowych za 10-15 euro/dolarów. Anomaly: Warzone Earth pokazało, że to jest dobry pomysł - w końcu gra kosztuje w przeliczeniu 30 zł i ludzie kupują. A też wyszła tylko na PC, dopiero są robione konwersje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że grono wróżbitów w pełnej skali. Wyszło kilka screenów, kilka ogólnikowych informacji, a tu już niektórzy wiedzą nawet, ile gra zajmie. No pogratulować.

Ja tam się cieszę. Wreszcie ktoś nie idzie w multi, którego jest obecnie na kopy, i kolejny multiplayerowy FPS do niczego nie jest potrzebny. Za to w singlu jakieś 90% gier kuleje (mowa o FPS oczywiście), więc świetnie, że tutaj na tym się właśnie skoncentrują. Grafika? A co wy tak w zasadzie do niej macie? Nie jest to może cud piękności, ale jak na pierwszą grę debiutanckiego studia wygląda więcej niż dobrze. A nawet jak na "zwykłą" grę wygląda całkiem całkiem. Że historia oklepana? Cóż, wolę taką historię, jasno osadzoną w fikcji, niż kolejne pseudo-realistyczne przedstawienia nowoczesnej wojny, w których to rzekomych "s(zcz)ymulatorach możesz dostać pół magazynku w klatę i dalej biegasz. Tu nikt nie próbuje na siłę wciskać pseudo-realizmu czy jakiejkolwiek odkrywczości.

Trudno powiedzieć, jaka ta gra będzie. Ale powiem tyle, że jestem zainteresowany.

PS. I świetnie, że wyjdzie tylko na PC. Bo nie będę miał znowu wrażenia, że gra niby jest na PC, ale robiona była z myślą o padzie i gnijących już bebechach konsol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no, wszystko co było pod cytatem do tego napisałeś jest stricte do ciebie. Kolejne akapity pod tymi odpowiedziami to już moja wolna wypowiedź<pisana> na temat gry i takie tam sarkastyczne podsumowanie komentarzy co niektórych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2011 o 11:16, crackoos napisał:

Następny obrońca uciśnionych? Co ty masz jakieś udziały w tej firmie czy co?


Oczywiście i w wielu innych też...a jeszcze sponsoruje terapie dla wiecznie niezadowolnych.

Dnia 14.07.2011 o 11:16, crackoos napisał:

Chyba określiłem swój stosunek do tej gry, prawda? Patrzę na rzeczy obiektywnie, nie
emocjonalnie jak ty. BTW czytaj to co komentujesz.


Radziłbym to samo. trzeba być mocno ograniczonym, żeby durdać na coś po przeczytaniu TYLKO JEDNEGO NEWSA. Stosunek emocjonalny to można mieć do rodziny(kłania się czytanie ze zrozumieniem). Obiektywnym to można być jak się z czymś dogłębnie zapoznałeś(o ile w ogóle można być całkowicie obiektywnym), a nie wyciągasz wnioski na podstawie... no własnie czego? Wzmianki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2011 o 14:48, macman78 napisał:

Radziłbym to samo. trzeba być mocno ograniczonym, żeby durdać na coś po przeczytaniu
TYLKO JEDNEGO NEWSA. Stosunek emocjonalny to można mieć do rodziny(kłania się czytanie
ze zrozumieniem). Obiektywnym to można być jak się z czymś dogłębnie zapoznałeś(o ile
w ogóle można być całkowicie obiektywnym), a nie wyciągasz wnioski na podstawie... no
własnie czego? Wzmianki?

Odpowiedzi szukaj wyżej. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2011 o 14:36, Tenebrael napisał:

Widzę, że grono wróżbitów w pełnej skali. Wyszło kilka screenów, kilka ogólnikowych informacji,
a tu już niektórzy wiedzą nawet, ile gra zajmie. No pogratulować.


Nie często się z tobą zgadzam, ale tutaj masz całkowitą racje. Pierwsza wzmianka i już krzyk.

Dnia 14.07.2011 o 14:36, Tenebrael napisał:

Trudno powiedzieć, jaka ta gra będzie. Ale powiem tyle, że jestem zainteresowany.


Ja również jestem zainteresowany.

Dnia 14.07.2011 o 14:36, Tenebrael napisał:

PS. I świetnie, że wyjdzie tylko na PC. Bo nie będę miał znowu wrażenia, że gra niby
jest na PC, ale robiona była z myślą o padzie i gnijących już bebechach konsol.


Tutaj mamy inne spojrzenie. Ale faktem jest, że wydanie na dodatkowa platformę kosztuje, a nowe studia nie stać na takie wydatki. Od czegoś trzeba zacząć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2011 o 12:55, crackoos napisał:

Oficjalne moje oświadczenie dla tych, którzy nie zrozumieli mojego posta:
Mam nadzieję, że ludzie ze studia Flying Wild Hog dołożą wszelkich starań, aby gra
Hard Reset, mimo przeciętnej grafiki, oklepanej fabuły, braku multi i wydań pod inne
platformy, osiągnęła światowy sukces i stała się znakomitym produktem.


A ty wiesz, ze ta gra nie ma mieć światowego sukcesu i być znakomitym produktem?
Znaczy, fajnie jakby miala. Ma przede wszystkim zarobić - na siebie i przyszłe projekty. bosh.
A przy nisko budzetowych produkcjach, gdzie nie pracuje nawet 50 osob, wiele nie trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2011 o 14:49, crackoos napisał:

Odpowiedzi szukaj wyżej. Pozdrawiam.


Postanowiłem przewertoważ twoje posty jeszcze raz. Wyszło mi to samo: grafika do bani, fabuła oklepana, tylko single player, ale masz nadzieje, ze coś z tym zrobią. Czyli zrypałeś grę po jednym artykuliku. Ale masz nadzieję... ok Ja jednak dałbym im szansą, bo dzięki takim studiom i projektom mamy wybór i giganci nie narzucają nam wszystkiego odgórnie. Osobiście się przekonałem, że często takie nieduże projekty są o wiele lepsze niż gry kosztujące krocie od znanych wydawców. Poczekajmy z uwagami krytyki, jak naprawdę będzie coś wiadomo i wypuszczą albo gameplaya albo demo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ze screenów wynika, że gra ma system zdrowia oparty na średniowiecznych "HaPekach" (chociaż niekoniecznie, ale najprawdopodobniej). To dość... oldskulowe. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2011 o 15:14, sinir napisał:

Ze screenów wynika, że gra ma system zdrowia oparty na średniowiecznych "HaPekach" (chociaż
niekoniecznie, ale najprawdopodobniej). To dość... oldskulowe. :)


I to jedna z rzeczy, która już mi się w niej BARDZO podoba :) Jakby jeszcze był save w każdym momencie i brak autoregeneracji życia, to w ogóle byłoby bajka.

Swoją drogą, na oficjalnej stronie gry, po lewej stronie, leci w tle pewien kod. Wygląda to jak kod programu napisany w Javie czy C++ (nie znam się zbytnio, ale tak to kojarzę). Gdy zapisze się stronę, zapisuje się też plik z pełnym kodem. Zżera mnie ciekawość, jak by go można przerobić na działający program/skrypt. Bo że się da, to dam sobie głowe uciąć (no, powiedzmy że palec :P). Pachnie mi ukrytą zapowiedzią a''la Half-Life 2 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2011 o 15:37, Tenebrael napisał:

Swoją drogą, na oficjalnej stronie gry, po lewej stronie, leci w tle pewien kod. Wygląda
to jak kod programu napisany w Javie czy C++ (nie znam się zbytnio, ale tak to kojarzę).
Gdy zapisze się stronę, zapisuje się też plik z pełnym kodem. Zżera mnie ciekawość, jak
by go można przerobić na działający program/skrypt. Bo że się da, to dam sobie głowe
uciąć (no, powiedzmy że palec :P). Pachnie mi ukrytą zapowiedzią a''la Half-Life 2 :)

ciekawe, tego nie zauwazylem, a na stronie bylem wczesniej, przejrzalem pobieznie ten kod i wydaje mi sie, ze nie ma tam ukrytych wiadomosci, skojarzylem kilka linijek z urzadzeniami typu iphone/ipad/smartfony i okazalo sie, ze niektore linijki to kod Javy charakterystyczne tylko dla Android'a, np
KeyEvent.KEYCODE_DPAD_UP
czy
setRequestedOrientation(ActivityInfo.SCREEN_ORIENTATION_PORTRAIT)
wiec wyglada na, ze skopiowali kod z zupelnie innego projektu i pozmieniali troche dla sciemy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2011 o 16:14, mronoth napisał:

wiec wyglada na, ze skopiowali kod z zupelnie innego projektu i pozmieniali troche dla
sciemy...


Możliwe, niemniej mocno mnie to zaciekawiło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2011 o 17:02, gemGreg napisał:

dzisiaj bez multi FPSy nie mają szans imo

Wspomnienie o twórcach painkillera, to zapewne nie przypadek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2011 o 17:02, gemGreg napisał:

dzisiaj bez multi FPSy nie mają szans imo


Na co dowodem jest to że świetnie się sprzedają i grają w nie miliony ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować