Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Twórcy Wiedźmina, Painkillera i Snipera pracują nad mrocznym FPS-em sci-fi, Hard Reset!

69 postów w tym temacie

Dnia 14.07.2011 o 10:53, macman78 napisał:

Następny wszystkowiedzący...


Następny obrońca uciśnionych? Co ty masz jakieś udziały w tej firmie czy co?

I mam nadzieję, że tak będzie, że coś jednak w tym singlu wymyślą.

Chyba określiłem swój stosunek do tej gry, prawda? Patrzę na rzeczy obiektywnie, nie emocjonalnie jak ty. BTW czytaj to co komentujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2011 o 11:10, kanthall napisał:

taki prey był podobny graficznie


I to jest problem. "Taki Prey" wyszedł 5 lat temu, a i wtedy jakoś dupy pod tym względem nie kopał. Jak na ludzi z takim doświadczeniem, wygląda to wszystko strasznie amatorsko. Już sru z grafiką, ale tak wstrętny HUD ostatni raz widziałem pewnie w okolicach 1998 roku... No i ta fabuła. Ała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to średnio... trochę odrzuca mnie też fakt walki z robotami. Poczekam na więcej szczegółów, ale jak na razie to chyba bym tego nie kupił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Holly SH**! Czytając takie newsy, człowiek mówi sobie: chyba coś przespałem ;)

Co do braku multi - chwała im za to! Może wreszcie powrócą czasy, kiedy kampania single-player w shooterach była dopracowana i dawała więcej, niż 5 godzin gry. A strzelanek do multi i tak jest już na pęczki, a niedługo wyjdą kolejne.

A jeśli chodzi o teaser, to cóż... życzyłbym sobie, żeby całość gry prezentowała się równie bogato i soczyście, co tych kilka sekund materiału wideo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytając większość komentarzy można dojść do wniosku, że większość z tego forum to:
1. "Szpecjaliści" od PR
2. "Szpecjaliści" od projektowania gier.
Szkoda, że chociaż Ci drudzy nie wezmą dupy w kroki i spróbują zrobić coś sami a nie tylko krytykować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2011 o 11:46, TobiAlex napisał:

Szkoda, że chociaż Ci drudzy nie wezmą dupy w kroki i spróbują zrobić coś sami a nie
tylko krytykować...


Z tego co napisałeś prędzej bedą dzieci niż nowe gry, a tego niektórzy słusznie się mogą obawiać ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2011 o 11:46, TobiAlex napisał:

Szkoda, że chociaż Ci drudzy nie wezmą dupy w kroki i spróbują zrobić coś sami a nie
tylko krytykować...


Gdyby w tym temacie pojawiała się krytyka opublikowanego materiału to było by super, można by dyskutować, niestety zamiast tego banda nie mających o niczym pojęcia ludzi wylewa żółć i pieprzy farmazony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.07.2011 o 11:16, crackoos napisał:

Następny obrońca uciśnionych? Co ty masz jakieś udziały w tej firmie czy co?

Następny specjalista z umiejętnościami proroczymi?

Dnia 14.07.2011 o 11:16, crackoos napisał:


Chyba określiłem swój stosunek do tej gry, prawda? Patrzę na rzeczy obiektywnie, nie
emocjonalnie jak ty. BTW czytaj to co komentujesz.

Takiego "stosunku" to ci tylko "pozazdrościć".

Gra ledwo co została ogłoszona, bóg wie jak z grywalnością ale co tam. <sarkazm> Gra nie ma multi, śmiechu warte.Tylko na PC, zarobią na pizze. Ktoś ratuje wszechświat przed robotami chcącymi unicestwić ludzkość, choroba ale to już kiedyś grali. I do tego robią tą grę Polacy, z góry wiadomo, że wyjdzie klapa. </sarkazm>
Fakt, HUD jakiś taki inny ale grafika nie jest zła, brak multi w czasach gdy FPS''y to przede wszystkim Multi jest jak najbardziej na plus. Fabuła to nie nowość, ME też jest przecież o bohaterze który jako jedyny może zbawić wszechświat i jakoś nikt na tą równie oklepana fabułę nie narzeka<Chociaż tutaj bliżej tej grze do Terminatora>. Jedna platforma i to na dodatek PC?? Oj, co to by było gdy by ograniczyli się do konsol albo jednej z nich, wtedy by tu się posypało.
Ja tam kibicuje panom z FWH<jak każdemu Polskiemu studiu które manewruje w rynku growym, i nie tylko>, niech ich gra jak najlepsza i niech się sprzeda jak najlepiej. Sukcesu panowie...

@Nagaroth, konstruktywna krytyka wydaje się dla, co niektórych czarną magią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taaa, bo zeby cos zarobic to trzeba władować grube miliony, bo nic innego jak gry AaAaaAaaAaAAAAAaaaA sie nie wydaje i nie prawa miejsca bytu :/ what a shame.

Zycze powodzenia i "ambitniejszych" projektow w przyszlosci ;)
Juz nie mowiac, ze takich shoterow innych jak wojenne, czy klony coda.
To z jupiterami szukac ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A przy okazji - ta gra ma wyjść we wrześniu? I dopiero dzielą się pierwszymi informacjami na jej temat? Czy przegapiłem wcześniejsze newsy? Bo jeśli gra okaże się, powiedzmy, "pierwszoligowa", to trzeba przyznać, że zaskoczenie się panom twórcom udało, wielkie brawa.

BTW: TobiAlex, Kodi24, Nagaroth - wybaczcie, ale 100 razy wolę czytać krytykę tej gry, niż wasz spam. Tamte osoby przynajmniej piszą na temat, a wy jedno, co tu odstawiacie, to jechanie po innych użytkownikach, a sami nie wnosicie nic nowego do tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polska branża gier rośnie w siłę i to jest wielki plus, dziwne że ludzie dziwią się czemu tylko na PC , a przecież odpowiedz jest prosta BRAK KASY, jak zarobią odpowiednie pieniądze (co im bardzo życzę) to pewnie następna części ukarze się na konsolach, samo tworzenie gier na PC jest przyjazne dla twórców, brak użeranie się z wielkim (MS ,SONY) w sprawie kasy, pobierasz sobie jakikolwiek silnik (albo tworzysz własny) potem tworzysz grę i ja wypuszczasz, bardzo dobrym przykładem może tu być.......... Minecraft

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2011 o 12:16, Headbangerr napisał:

A przy okazji - ta gra ma wyjść we wrześniu? I dopiero dzielą się pierwszymi informacjami
na jej temat? Czy przegapiłem wcześniejsze newsy? Bo jeśli gra okaże się, powiedzmy,
"pierwszoligowa", to trzeba przyznać, że zaskoczenie się panom twórcom udało, wielkie
brawa.


Wcześniej bodajże IGN czy jakiś inny zagraniczny portal dostał jednego screena od studia. Tylko że był niepodpisany, nie podano tytułu ani nic. Poza tym, zero wieści.

Dnia 14.07.2011 o 12:16, Headbangerr napisał:

BTW: TobiAlex, Kodi24, Nagaroth - wybaczcie, ale 100 razy wolę czytać krytykę tej gry,
niż wasz spam. Tamte osoby przynajmniej piszą na temat, a wy jedno, co tu odstawiacie,
to jechanie po innych użytkownikach, a sami nie wnosicie nic nowego do tematu.


Z tym że to nie jest krytyka. To zwykle biadolenie nie poparte niczym. Chcesz krytykę odnośnie gry? Proszę bardzo.

Najbardziej gryzie mnie HUD, jest przede wszystkim zbyt duży ale też gryzie po oczach jego kolorystyka kłócąca się z kolorystyką tła reszty gry, wolałbym też żeby był po prawej stronie ale nie jest to aż taki poważny problem dla mnie. Fakt że nie będzie MP i skupią się na SP jest dla mnie ogromnym plusem, nie grywam w MP chyba że to co-op, raz że jestem cienki w sieciowych rozgrywkach i nie chce mi się tego zmieniać, dwa że żadne MP nie jest w stanie mnie przykuć na dłużej i gra mi się po prostu nudzi; dlatego jedna mocna kampania SP mi się jak najbardziej podoba. To że gra nie wyjdzie na konsole kompletnie mnie nie obchodzi, nie mam konsoli więc to co mają a czego nie mają mnie kompletnie nie interesuje, nie mówią żeby konsolowcy nie dostawali swojej wersji, po prostu mam to w nosie. O fabule nie da się nic napisać, ujawniono nam jedno praktycznie jedno zdanie. To nie jest nieliniowy RPG z wielowątkową fabułą, już od samego początku twórcy uczciwie nam zapowiadają że to FPS w którym zwalczamy inwazje robotów w cyberpunkowej otoczce; dla niesamowitej fabuły w tym samym klimacie będę miał Deus Exa. Grafika wygląda zaś całkiem ładnie, owszem - nie ma porównania z Far Cry 3 czy nówkami na Unreal Engine ale jak na początkujące studio z własnym silnikiem to i tak jest bardzo dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja w odróżnieniu do wszystkich forumowych wróży/wieszczy wygłaszających swe wziete z rekawa niepochlebne opinie, poczekam aż będzie wiadomo znacznie wiecej.

Jedyne co do tej pory mozna stwierdzic że ma świetny klimat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

lol jak czytam wasze komentarze to mam niezly ubaw
- brak multi
- tylko na pc
- staroswiecki hud (mi sie podoba tylko moglby byc mniejszy...)
^ tragedia konsolowca

ja im gratuluje nie podazania za cala reszta (pewnie i tak nie mieli wyboru, bo raz to brak kasy na multiplatforme, dojenie kasy ms/sony z devkitow itd, taniej i latwiej po prostu na pc zrobic, a zwlaszcza pierwsza gre), nie wiem czemu juz gre skresliliscie, ze zbankrutuja po jej wydaniu? bo nie sprzeda sie jak inne 10+mln "hity"? nie bedzie musialo, w newsie pisze, ze gre robi 35 osob, a nie np. 300 jak bylo przy assassins creed

grafika moze i super genialna nie jest, ale wyglada dobrze, szczegolnie niebo w tym trailerze mi sie podobalo :), budynki tez maja duzo szczegolow, z huda mozna wyczytac kilka rzeczy, zycie, zbroja, energia do broni i niewiadome 2 paski, pomaranczowy z cyfra 1/2 i rozowy/niebieski, pewnie pomaranczowy to do jakichs dodadkowych umiejetnosci, pozostaje jeden pasek ktory ma inne kolory na 2 screenach, moze cos z adrenialina, jak sa tam ludzie od painkillera to pewnie mozna liczyc na przyjemna rozpierduche :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2011 o 12:07, marcin-malysza napisał:

Takiego "stosunku" to ci tylko "pozazdrościć".

Od mojego stosunku możesz się jedynie odwalić, nawet zazdrościć ci zabraniam.
Chyba napisałem, że mam nadzieję, "że coś jednak w tym singlu wymyślą". Dla mnie jest to jednoznaczne z tym, że gry nie skreślam (bo sam wolę rozgrywki single niż multi) a jedynie wyrażam obawę i jednocześnie nadzieję.

Dnia 14.07.2011 o 12:07, marcin-malysza napisał:

Fakt, HUD jakiś taki inny ale grafika nie jest zła, brak multi w czasach gdy FPS''y to
przede wszystkim Multi jest jak najbardziej na plus. Fabuła to nie nowość, ME też jest
przecież o bohaterze który jako jedyny może zbawić wszechświat i jakoś nikt na tą równie
oklepana fabułę nie narzeka


Ty napisałeś: Grafika nie jest zła
Ja napisałem: Grafika niezbyt zachwycająca
Odpowiedź: A jest zachwycająca? Nie jest zła ale nie zachwycająca. I zdaję sobie sprawę, że to pierwsze screeny.

Ty napisałeś: Fabuła to nie nowość, ME też jest przecież o bohaterze który jako jedyny może zbawić wszechświat i jakoś nikt na tą równie oklepana fabułę nie narzeka
Ja napisałem: Fabuła oklepana więc może nadrobią grywalnością?
Odpowiedź: A nie jest oklepana? No jest. A co ratuje ME? Grywalność, klimat itp. Dlatego nikt nie narzeka. Może jakbym tam dopisał w swoim zdaniu "Fabuła oklepana więc może nadrobią grywalnością, tak jak to było w ME?" pewnie nie miałbyś do mnie pretensji...

Ty napisałeś: brak multi w czasach gdy FPS''y to przede wszystkim Multi jest jak najbardziej na plus
Odpowiedź: Przedstawiłeś opinię własną, tak? Zgadzam się z nią. Jak już wspomniałem wcześniej, wolę singla od multi. Ale ogólna tendencja jest inna. Sam napisałeś, że "FPS''y to przede wszystkim Multi". I to, że gra nie ma multi dla ciebie, dla mnie jest OK ale dla innych nie jest OK, bo wszystkie FPS mają multi a ta gra nie ma. Prawa rynku.

Oficjalne moje oświadczenie dla tych, którzy nie zrozumieli mojego posta:
Mam nadzieję, że ludzie ze studia Flying Wild Hog dołożą wszelkich starań, aby gra Hard Reset, mimo przeciętnej grafiki, oklepanej fabuły, braku multi i wydań pod inne platformy, osiągnęła światowy sukces i stała się znakomitym produktem.
W ostatnim zdaniu nie ma ani odrobiny sarkazmu.

P.S. Sorry za formę posta ale jakoś to musiałem usystematyzować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nic specjalnego, jedyny godny rywal tej gry to Singularity. Jesli pobije produkcję Raven Software to będzie można nazwać to hitem. Oczywiście życze z całego serca, ale nie pokładam w to nadzieji :3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przyznają, mało oryginalne i HUD wygląda bardzo słabo, ale na boga, ta grafika jest zajebista, ma klimat! jak dadzą demo przed premierą i okaże się dobre to gra może odnieść sukces

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować