Zaloguj się, aby obserwować  
Widek

Neostrada TP - Pożal się Boże

3174 postów w tym temacie

Dnia 07.12.2010 o 09:44, T-Tronix napisał:

Spoiler

Pytanie dla znajomej ;]


Mam pytanie, ponieważ ma problem z internetem. We środę, gdy włączyła internet nie było
internetu (u innych jej znajomych też). Zadwoniła do tp na błękitną linię, gdzie jej
powiedzieli że trwa awaria i jużto naprawiają. Nie naprawili - w sobote przyjechali
"specjaliści" z tp i po podłączeniu swojego routera powiedzieli że działa. Załączyła
swój router i dalej internetu nie ma. W tp mówią że to niech ich wina. Dodam że trwała
awaria internetu w tym czasie co przestał chodzić router wraz z internetem i ten przypadek
pojawił się u paru osób. Na moje to uszkodzenie routera przez awarie neostrady... Zna
ktoś rozwiązanie? Z góry dziękuję za odp ;)


Mam router TP-Link TD-W8901G
Od niedzieli cały dzień zrywało mi neta, dopiero wieczorem jakoś chodziło bez problemu, wczoraj to już cały dzień i cały wieczór internet zrywał. Dziś rano mam czas więc włączyłem kompa i net znów zrywał, podłączyłem stary modem od Neostrady (ten taki kwadratowy sagem) i net chodził. Postanowiłem zresetować ustawienia routera, skonfigurować na nowo i podziałało, chyba od godziny już net nie zrywa. Jak znajoma/znajomi mają swoje własne routery to niech zresetują ustawienia i skonfigurują od nowa, może podziała (nie wiem czy z livebox'em też się tak da).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2010 o 11:12, Archi155 napisał:

(nie wiem czy z livebox''em też się tak da).


Oczywiście, że się da, livebox tak jak każdy inny router ma możliwość zresetowania ustawień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2010 o 11:16, Isildur napisał:

Oczywiście, że się da, livebox tak jak każdy inny router ma możliwość zresetowania ustawień.


Z tego co słyszałem do tej pory to livebox ma dość mocno ograniczone możliwości konfiguracji, czasami brak podstawowych funkcji, więc nigdy z nim nic nie wiadomo :D

A co do routera, to jego uszkodzenie przez linię TP jest mało prawdopodobne. Powinien wystarczyć "miękki" reset routera, ewentualnie zresetowanie ustawień i ponowne skonfigurowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Router jest własny z tego co wiadomo. Ja tego nie widziałem na oczy, tylko dzisiaj mi wspominała i żebym się dowiedział - ja nie miałem pomysłu więc zwracam się tutaj. Postaram się to zobaczyć i pierwsze zresetować router ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do TP, bo od września strasznie zamula internet. Okazało się, że są przeciążenia od tego właśnie czasu, kazali też zrobić test na ich stronie. Na 2 Mb/s, jakie powinienem mieć, obecna szybkość to aż 0.07 Mb/s. Tak, jakieś 28 razy wolniej niż powinno, mimo identycznego rachunku. Jeśli do stycznia się to nie zmieni, trzeba będzie rozważyć zmianę operatora, dzisiaj pół wieczora męczyłem się, żeby pobrać plik ważący 3 MB. Kocham Neostradę ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2010 o 22:26, Kapizak1 napisał:

Dzwoniłem do TP, bo od września strasznie zamula internet. Okazało się, że są przeciążenia
od tego właśnie czasu, kazali też zrobić test na ich stronie. Na 2 Mb/s, jakie powinienem
mieć, obecna szybkość to aż 0.07 Mb/s. Tak, jakieś 28 razy wolniej niż powinno, mimo
identycznego rachunku. Jeśli do stycznia się to nie zmieni, trzeba będzie rozważyć zmianę
operatora, dzisiaj pół wieczora męczyłem się, żeby pobrać plik ważący 3 MB. Kocham Neostradę
;]

Zmiana operatora pomoże tylko jeśli ten będzie miał swoją linię. Jeśli nie, to zostaniesz na tej samej linii z jeszcze większym problemem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czym może być spowodowane to, że na speed testach ping mam 70? Reszta jest normalna. Mam neo 6mb? W grach też ping nie wskazuje, żebym miał 6mb, a na niektórych serverach mam +150.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2010 o 09:49, Mange napisał:

Czym może być spowodowane to, że na speed testach ping mam 70?


A co jest dziwnego w takim pingu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2010 o 09:57, rob006 napisał:

> Czym może być spowodowane to, że na speed testach ping mam 70?

A co jest dziwnego w takim pingu?

Że jest strasznie wysoki ? Ja miałem podobny mając radiowy 512. Dajmy na to grę Unreal Tournament 3 i np. server z Polski. Mam tam ping w granicach 48 gdzie koledzy mając 4 mb mają 24 ? 30 ? No coś jest nie tak. Na serverach z innych krajów jest różnica bardziej zauważalna. Na jednym z serverów mam 150-250. Gdzie przy 512 miałem 98.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo ping prawie nie zależy od prędkości łącza. Jest to czas pomiędzy wysłaniem żądania i odpowiedzią od serwera, a to zależy głównie od odległości pomiędzy tobą są serwerem (dlatego gdy chcesz się połączyć z serwerem z innego kraju masz większy ping - większa odległość) i jakością (i obciążeniem) infrastruktury twoje ISP. Ping nie jest żadnym wyznacznikiem prędkości łącza. A twój nie jest wcale taki duży ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z góry uprzedzam, że nie mam kompletnego pojęcia o sprzęcie, czy innych rzeczach związanych z netem.
W każdym razie, mam internet w neostradzie i nawet nie chodzi mi o to, że jest niemal niemożliwie wolny, tylko, że jest przez modem telefoniczny i za każdym razem gdy dzwoni telefon, internet pada, co jest niesłychanie upierdliwe. I chcę to zmienić. Powiedźcie mi tylko, CO ja powinienem zmienić w tym internecie, bo ja się ani trochę nie orientuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozłącza przy dzwonieniu, bo jakieś wyższe napięcie po kablach leci, czy coś takiego... ale to nie ważne.
Są dwa najlepsze sposoby na naprawienie:
1. bezpłatny, ale trudny do wykonania - dzwonienie pod numer 800102102 i bardzo długie oczekiwanie na połączenie. Oczywiście trzeba marudzić, że ci internet nie działa i takie tam, najlepiej ze dwa razy dziennie, aż w końcu przyślą Ci serwisanta.
2. płatny i prosty - dzwonienie pod numer 801505505, szybko się dodzwonisz, a reszta pozostaje taka sama jak w punkcie 1.

Poza tym pierwszą rzeczą jaka Ci powiedzą w pomoc technicznej "Czy wymienił pan filtry?". Tak więc i ja się zapytam, bo czasem ich wymiana może pomóc.

Ogólnie dzwonieniem samym w sobie nic nie załatwisz, więcej powie Ci serwisant. Wydałem chyba z 50 zł na rozmowy z pomocą i nie załatwiłem nic oprócz 3 serwisantów i 5 zleceń na naprawę :), ale mój probelm był skomplikowany i nie do naprawienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hello
Otóż mam pewien problem, dorwałem się do Neostradowego Liveboxa bo chce postawić sieć w domu, dokupiłem też urządzonko do WLANu AirLive WL1600USB no i tu zaczynają się schody, próbowałem je zainstalować na drugim kompie, postępuje zgodnie z instrukcją. Instaluje drivery i oprogramowanie z płytki dostarczonej razem z urządzeniem i... fiasko, wyskakuje mi że program nie źle się zainicjował błąd to jakieś
0xc01500002
No i co ja mam teraz robić ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od dwóch tygodni mam problem z neostrada 1mb/s. Internet zaczął lagować, w grach sieciowych ciągle od tamtej pory skacze mi ping. Formatowałem już kompa, sprawdzałem od antywirusem, szukałem jakieś pomocy w necie i nic nie znalazłem nie wiem co z tym zrobić. Proszę o pomoc w tej sprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2011 o 20:28, pawel_0701 napisał:

A wyłączyłeś np.programy P2P?


Neostrada jest przeciążona... Okres świąteczny więc dużo ludzi korzysta, ja również mam problemy z szybkością a mam 1 mb...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2011 o 20:28, pawel_0701 napisał:

A wyłączyłeś np.programy P2P?

Wszystkie programy ktore pobieraja internet sa wylaczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować