Bezi_113

Wiedźmin 3 - temat ogólny

6125 postów w tym temacie

Chciałbym zauważyć, że "ważność" grafiki w grach w ogóle to bardzo osobista sprawa. Nie ma czegoś takiego jak uniwersalna tabelka gdzie mamy podział na gatunki i odpowiednio dobraną grafikę. Np. RTS - przynajmniej 8/10; RPG - 7/10; FPS - 9/10.
Ja, tak jak już pisałem, nie miałbym nic przeciwko temu, żeby wiedźmin 3 wyglądał tak jak część poprzednia. Naprawdę. Od dawna grafiką się już nie przejmuję i w Wiedźmina będę grał z różnych powodów, ale na pewno jednym z nich nie będzie oprawa wizualna (bo na audio akurat czekam <3).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2015 o 16:14, lis_23 napisał:

Podobno futra mieli ale wyłączyli, bo program do nagrywania filmików bardzo mulił.
Na tych futrach mi nie zależy ale mam nadzieję, że do innych efektów Physx 980 wystarczy.


Jeden z youtuberów który raz brał udział w Co-optional podcast na swoim kanale( bodajże Gopher lub Dodger albo ktoś zupełnie inny) wspomniał, że futra to był najmniejszy problem gdy zaczęło się dziać wiecej na ekranie to gra była kompletnie niegrywalna i fps przypominał sytuację z AC:U w dniu premiery.

Dnia 10.05.2015 o 16:14, lis_23 napisał:

Osobiście nie narzekałbym że grafika w W3 wyglądałaby jak w W2, gdyby CDP RED od dwóch
lat nie mamił nas tymi filmikami i nie mówił, że to ma być " next gen ".


Problemem jest właśnie to co ten next gen oznacza.
- Jeśli chodzi o konsole no to zadanie wykonane bo na pewno to wygląda lepiej niż DA:I zdaniem wielu.
- Natomiast na PC nie czegoś takiego jak "next gen" bo to jest PC i tyle w temacie.

Co do twitcha wielu nie wierzy w te streamy bo kolesie co gadają, że grali na maks ultra. W wielu przypadkach okazało się że mieli karty AMD. Czyli nie wszystkie opcje graficzne i Physx mogą być wł. z powodu decyzji Nvidii. Więc cholera jak to graficznie gra stoi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2015 o 16:28, Sipso napisał:

Czyli dla mnie byłoby to Ultra bo mam Radeona :p

Ta bo CDPR przyznał że to zależy od Nvidia czy efekty mogą być wł. jeśli masz kartę AMD i zapewne nie wszystko mógłbyś włączyć znając ludzi odpowiedzialnych za Geforce''a. Zresztą nie dziwię im się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.05.2015 o 16:41, Numenpl napisał:



Jeden z youtuberów który raz brał udział w Co-optional podcast na swoim kanale( bodajże
Gopher lub Dodger albo ktoś zupełnie inny) wspomniał, że futra to był najmniejszy problem
gdy zaczęło się dziać wiecej na ekranie to gra była kompletnie niegrywalna i fps przypominał
sytuację z AC:U w dniu premiery.

Dla mnie brzmi to optymistycznie, gdyż z AC Unity nie mam większego problemu od dnia premiery - ba! patche więcej popsuły niż naprawiły.

Dnia 10.05.2015 o 16:41, Numenpl napisał:


Problemem jest właśnie to co ten next gen oznacza.
- Jeśli chodzi o konsole no to zadanie wykonane bo na pewno to wygląda lepiej niż DA:I
zdaniem wielu.

CDA pisze, że DA Inkwizycja ma lepsze efekty cząsteczkowe ale może i oni nie grali ze wszystkimi efektami od Ividii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy dalej się łudzą, że gra będzie wyglądała tak jak na pierwszych materiałach promocyjnych? Przecież od dawna wiadomo, że zaliczyła cięcia, jak duże - nie wiemy do tej pory - polecam zapis streama z GOG, gdzie prawdopodobnie specjalnie jakość była wręcz śmieszna - tak śmieszna, że czcionka była nieczytelna w najwyższej źródłowej jakości.

Już niedługo testy, analizy, porównania i inne szczegóły techniczne, jak ktoś nie jest pewny jakości prezentowanej gry, niech czeka - wyjdzie na tym lepiej, cena gry spadnie, pojawią się łatki. Same plusy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2015 o 17:16, lis_23 napisał:

CDA pisze, że DA Inkwizycja ma lepsze efekty cząsteczkowe ale może i oni nie grali ze
wszystkimi efektami od Ividii?

A cholera wie bo CDPR nie pomaga przy wyjaśnieniu sprawy ani trochę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2015 o 17:25, Shinigami napisał:

Już niedługo testy, analizy, porównania i inne szczegóły techniczne, jak ktoś nie jest
pewny jakości prezentowanej gry, niech czeka - wyjdzie na tym lepiej, cena gry spadnie,
pojawią się łatki. Same plusy.

Ta a na neogaf i każdym forum o sprzęcie/modach - nic czego odrobina sweetfx 2.0 + reshade nie poprawi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2015 o 15:55, Numenpl napisał:

lis_23 - Nie masz co tłumaczyć kolesiowi, bo do niego nie dotrze jak to grafika
w grach nawet cRPG jest bardzo ważna.

Dla mnie grafika w grach jest zupełnie nieistotna. Dziwne, prawda? Ale ja na grafikę w ogóle nie zwracam uwagi. Więc mi to wisi, czy gra będzie wygadała jak sprzed 20 lat czy też nie. Aby był klimat i porządnie opowiedziana historia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2015 o 09:46, Damianuss1 napisał:

Ten filmik pewnie tego nie odda, ale dla zainteresowanych, gameplay z XOne - https://www.youtube.com/watch?v=L6ywMPlYrFQ#t=203


Wiedźmin to światowa marka, dlatego przygotowano nawet wersję dla terrorystów. Trzeba przyznać, że wersja na XO wygląda ładnie, wręcz wybuchowo. Ciekawe jak zostanie przyjęta przez muzułmanów i czy po zagraniu nie będą podminowani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2015 o 09:56, KannX napisał:

Wiedźmin to światowa marka, dlatego przygotowano nawet wersję dla terrorystów.


KannX, ja rozumiem czarny humor, ale nie przesadzaj, bo możesz trafić na kogoś, komu takie wypowiedzi nie spodobają się na forum. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomimo tego że jakość filmiku pozostawia wiele do życzenia, to faktycznie wersja XONE prezentuje się bardzo ładnie. Ciekaw jestem, czy osiągnę taką samą grafikę na swoim sprzęcie :P

@KannX
Pokaż mi tą wersję dla terrorystów, bo ja tu widzę jedynie wersję w języku arabskim ;) Reszta "żartu" całkiem spoko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2015 o 09:56, KannX napisał:

Wiedźmin to światowa marka, dlatego przygotowano nawet wersję dla terrorystów. Trzeba
przyznać, że wersja na XO wygląda ładnie, wręcz wybuchowo. Ciekawe jak zostanie przyjęta
przez muzułmanów i czy po zagraniu nie będą podminowani.


Hehehe, świetnie ujęte a zarazem praw... zabawnie ;]

Odnośnie wersji XO, rzeczywiście nie ma na co narzekać. Jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2015 o 10:00, Rick napisał:

> Wiedźmin to światowa marka, dlatego przygotowano nawet wersję dla terrorystów.

KannX, ja rozumiem czarny humor, ale nie przesadzaj, bo możesz trafić na kogoś, komu
takie wypowiedzi nie spodobają się na forum. :P

Nie bardzo to zrozumiałem. Czy miałeś na myśli bojówki Kalifatu Islamskiego na forum, czy też może przyrównujesz te bojówki do służb specjalnych Nilfgaardu? Vernon Roche już nie będzie szefem służb specjalnych Foltesta, co z Talarem - nie wiem no to i też nie wiem, co masz na myśli. Naprawdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie, do konkretnego przejścia starczy jedno podejście, czy niektóre achievmenty będą zablokowane na najtrudniejszym poziomie trudności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Studiowałeś filozofię? Może się zgrywasz a jeśli nie, to postaram się wyjaśnić o co chodzi.
Chodzi o to, że nie każdy lubi takie żarty i porównywanie każdego araba do terrorysty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../> Chodzi o to, że nie każdy lubi takie żarty i porównywanie każdego araba do terrorysty.
>
Ja też nie lubię pewnych żartów, ale nie widzę powodów, dla których miałbym odmawiać innym radości z tego, ze ich te żarty śmieszą. Dla Twojej informacji: spędziłem dwa lata w kraju arabskim i nie sądzę, żeby któregokolwiek z poznanych tam Arabów takie żarty zgorszyły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się