Bezi_113

Wiedźmin 3 - temat ogólny

6125 postów w tym temacie

Dnia 13.05.2015 o 21:59, Numenpl napisał:

Mogę na razie potwierdzić obawy Berlina wersja PC nawet na ultra wygląda tak samo jak
na PS4 i XB1.


Zioram właśnie tego streama w maksymalnej jakości i nie zgadzam się :) Wersja PC wygląda wyraźnie lepiej od konsolowych. Wszystko ostrzejsze i roślinność ładniejsza. Jednak mocny pecet to mocny pecet :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś już to wrzucał:

http://pclab.pl/news63717.html

Ogólnie ciekawe rzeczy :D Już w tej chwili konsole przegrywają z pecetami za 2,5 tys. zł, a przecież ich cykl życia to ładnych parę lat. Chyba Sony i MS przesadzili nieco z okrojeniem sprzętowym. Wydaje mi się, że w poprzedniej generacji konsole wypadały lepiej w stosunku do pecetów w pierwszych latach po premierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje poczekać na rozwój sytuacji, bo to co dzieje się teraz przestaje być śmieszne. Zobaczymy jak wezmą się za blaszakowego Wiedźmina po premierze, bo to, że grę odpuszczam na kilka tygodni, przynajmniej do momentu wydania większych łatek, modów czy innych dodatków wiem już teraz.

W gruncie rzeczy, wszystkie tytuły AAA pokazują, że jednak warto swoje odczekać. Premiera to taka zaawansowana beta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że PC-ty są pokrzywdzone. Użytkownicy current genów zdawali sobie sprawę przed zakupem, że wytrysków graficznych to mieć nie będą. Jednak nie wychodzą póki co na tym aż tak źle, jak każdy PC-towy gracz by chciał. Pastgeny były o tyle lepsze, że przewaga PC-tów była minimalna. Siódma generacja trwała zbyt długo, przez co różnica tylko się pogłębiała (byłaby jeszcze większa, gdyby Nvidia nie zdecydowała się trochę zwolnić). Każdy wiedział, że komp za 2,5 tyś = current gen, tylko, ze mamy już niemal dwa lata od premiery obu konsol i za tę cenę można kupić jeszcze lepszego PC-ta. Jednak zawsze PC-ty będą stały na straconej pozycji, taka już ich niestety rola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak oglądam streama i choć widzę, że wygląda to ładniej niż na PS4, to zauważyłem też lekkie doczytywanie się tekstur w oddali. Cóż, jeśli faktycznie dostaniemy to samo, co konsolowcy, to PC będzie wyróżniać tylko ficzery dla kart Nvidii.

Ja tam sie cieszę, że teraz nie zagram. Kupię sobie rozszerzoną i dopiero pogram. I tak w Wiedźmina 2 zagrałem 2 lata po premierze, to i tutaj pewnie podobnie będzie. Nie spieszy mi się :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku rzeczywiście posiadacze mocniejszych pecetów mogą być pokrzywdzeni. Zobaczymy jak to ostatecznie wyjdzie, jeszcze tylko kilka dni. Gra może być naprawdę ładna, a po modach... Screeny często wyglądają gorzej niż gra w ruchu, sam to widzę. Śliczny AC Unity na screenach traci cały swój urok.
Mam nadzieję, że jednak będzie dobrze ;)
Myślałem jakiś czas temu nad zakupem konsoli, ale w tej chwili całkowicie to wykluczam - znacznie droższe gry, zdecydowanie słabsza wydajność (nawet uwzględniając optymalizację), mały katalog gier. Owszem, w segmencie AAA konsole rządzą, ale pecety to niesamowicie popularne gry MMO, MOBA, RTSy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W płynnej grze zupełnie nie widać różnicy konsol a ustawień ultra w tej grze, przynajmniej na streamach i gameplayach. Kto zwraca taką uwagę na jakieś detale non-stop, filtrując otoczenie w poszukiwaniu znajdziek etc.?
Może przez pierwszą godzinę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja karta graficzna to właściwie AMD radenon HD 8500m ze sterownikiem GDDR5 i zaktualizowałem ją do AMD Radenon R9 M 200X Series i czy wystarczy by uruchamiać na minimalnych wymaganiach sprzętowych i powtarzam reszta wymagań jest zgodna do podanych ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2015 o 09:23, Kalafior12 napisał:

Moja karta graficzna to właściwie AMD radenon HD 8500m ze sterownikiem GDDR5 i zaktualizowałem
ją do AMD Radenon R9 M 200X Series i czy wystarczy by uruchamiać na minimalnych wymaganiach
sprzętowych i powtarzam reszta wymagań jest zgodna do podanych ;]


Nie pójdzie. Wiedźmin 3 ma ogromne wymagania jak na polskie realia. Ty masz 8500M a ja przedtem miałem znacznie mocniejszego Radeon 6990M i też by nie poszło. Dopiero teraz na dwóch GTX 680 liczę na wysokie detale ale od tego zależy jakość samego silnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak porównałem z minimalnymi wymagania to mój sprzęt to;
AMD Radenon R9 M 200X Series
I7- 4500cpu
8 GB RAM
Dysk 1T
Mój kumpel informatyk powiedział że da rade ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To twój kumpel się na tym nie zna i źle powiedział ale przecież możesz mu wierzyć, kupić i nie pograć. Twoja decyzja ;)

PS Ja jestem programistą z 8 letnim doświadczeniem w stronach internetowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2015 o 09:35, Kalafior12 napisał:

Jak porównałem z minimalnymi wymagania to mój sprzęt to;
AMD Radenon R9 M 200X Series
I7- 4500cpu
8 GB RAM
Dysk 1T
Mój kumpel informatyk powiedział że da rade ;/

Zależy, jaką masz faktycznie kartę graficzną. Seria M200X to karty laptopowe. Nie wiem, jak ją zmieniłeś bez wymiany lapka ale mniejsza o to.
R9 M265X - nie ma szans nawet na minimalnych pograć.
R9 M290X - Jest szansa, że zadziała płynnie nawet na wysokich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

On ma radeona 8570M prawdopodobnie więc nie ma kompletnie szans

http://www.game-debate.com/gpu/index.php?gid=1495&gid2=574&compare=radeon-hd-8570m-vs-radeon-hd-6990m

A M9 290X to jest rebrand 7970M i zadziała na minimalnych (Radeon 7870). Proszę ludzie nie wprowadzajcie innych w błąd tylko sprawdźcie wcześniej bo później sa takie kwiatki, że ktoś kupuje gejmingowego laptopa za 8k z grafiką sprzed 4 lat bo rebrandowaną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się jak serwisy co gadają o wersji PC piszą, że grali na max detalach 1080p z wył. AA, HBAO, Sun shafts, Hairworks oraz water tessellation ustawioną na x32. Po prostu walnęli preset ultra gdzie w W3 mamy powtórkę z W2 gdzie aby mieć wszystko on trzeba ręcznie wszystko ustawić w plikach ini.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja po tym jak zajrzałen wczoraj na PClab jestem lekko załamany.

To co pokazuja obrazki woła o pomstwę do nieba.Gra miejscami wygląda gorzej niż Witcher 2 , nie mówiąc już o gameplayech z targów przed premierą.
Mam nadzieję że w razie czego zostawili coś tam w plikach konfiguracyjnych żeby samemu podnieść detale bo różnice miejscami są naprawde ogromne.

Schrzanili to nieco. Wcale się nie zdziwie jeśli M$ fatkycznie im posmarował.

20150514111348

20150514111408

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widziałeś w ogóle jakieś gameplaye? Te screeny wyglądają okropnie to fakt ale na filmikach gra (dla mnie) wygląda dobrze. Nie wspominając już, że jeśli sam zasiądziesz do gry to myślę, że grafika powinna mieć jeszcze mniej do powiedzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się