Zaloguj się, aby obserwować  
Mikex

Dark Souls - temat ogólny

2209 postów w tym temacie

Dnia 15.11.2012 o 19:13, In_The_End napisał:

Nie mogę sobie poradzić z Smough i Ornstein :( mam ostatnie człowieczeństwo, a bez wsparcia
jest jeszcze trduniej.

Jeśli wcześniej korzystałeś z pomocy NPC Solare, to na tą walkę też powinno się dać go przywołać.
Poszukaj znaku na schodach w dużej hali przed tymi dwoma.

Dnia 15.11.2012 o 19:13, In_The_End napisał:

Czy da się wrócić do poprzednich krain by troche pofarmić?

Tak, idź w miejsce, gdzie harpia cie postawiła. Przeniesie cię z powrotem do fortecy.

Dnia 15.11.2012 o 19:13, In_The_End napisał:

ps: kto wykuje mi bronie z dusz

Olbrzym-kowal, blisko lokacji z Smoughiem i Ornsteinem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2012 o 19:17, Llordus napisał:

Poszukaj znaku na schodach w dużej hali przed tymi dwoma.

Znak tam jest, ale jak wcześniej - muszę być człowiekiem, a zostało mi ostatnie człowieczeństwo.

Dnia 15.11.2012 o 19:17, Llordus napisał:

Tak, idź w miejsce, gdzie harpia cie postawiła. Przeniesie cię z powrotem do fortecy.

ok spróbuje. Pofarmie trochę człowieczeństwa i spróbuje znowu.

Dnia 15.11.2012 o 19:17, Llordus napisał:

Olbrzym-kowal, blisko lokacji z Smoughiem i Ornsteinem.

Byłem u niego i nic :( Coś mówi o wykuwaniu, ale nie mam takiej linii dialogowej. Czy przypadkiem muszę być człowiekiem? A może mam jakiś grzech?(zabiłem tego kota w lesie - przez przypadek)

W tej samej lokacji jest obraz, który... i są tam zoombi z naroślami. Za każdym razem mnie zatruwają(a zielsko na zatrucia jest znacznie rzadsze od zielska na truciznę) Czy jest na nich sposób?
ps: przypadkiem udało mi się uciec z tej lokacji bo spadłem z mostu pod most :P

Znalazłem super łuk, ale brakuje mi 6 zwinności do jego korzystania. Nie wiem czy opłaca się inwestować te punkty bo na poziom potrzebuje ponad 20 tyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2012 o 20:38, In_The_End napisał:

> Poszukaj znaku na schodach w dużej hali przed tymi dwoma.
Znak tam jest, ale jak wcześniej - muszę być człowiekiem, a zostało mi ostatnie człowieczeństwo.

No risk no fun :P
Z Solare ta walka powinna być do przejścia. Generalnie u mnie to wyglądało tak, że Solare naparzał się z Olsteinem - ja w tym czasie pakowałem wszystko co się dało, by ubić Smough-a. Później następuje przemiana tego pierwszego, ale wystarczy wziąć łuk, trzymać dystans i chować się za kolumnami (tudzież tym co z nich zostało). Żmudne, czasochłonne - ale skuteczne.

Dnia 15.11.2012 o 20:38, In_The_End napisał:

> Olbrzym-kowal, blisko lokacji z Smoughiem i Ornsteinem.
Byłem u niego i nic :( Coś mówi o wykuwaniu, ale nie mam takiej linii dialogowej. Czy
przypadkiem muszę być człowiekiem? A może mam jakiś grzech?(zabiłem tego kota w lesie
- przez przypadek)

Nie powiem. Wg mnie ani grzech ani bycie człowiekiem nie ma tu znaczenia.

Dnia 15.11.2012 o 20:38, In_The_End napisał:

W tej samej lokacji jest obraz, który... i są tam zoombi z naroślami. Za każdym razem
mnie zatruwają(a zielsko na zatrucia jest znacznie rzadsze od zielska na truciznę) Czy
jest na nich sposób?

Łuk lub zaklęcia dystansowe są imho de best. W przeciwnym wypadku pozostaje szybkość (obciążenie <25% nośności) i błyskawiczne uniki po śmiertelnym ciosie.

Dnia 15.11.2012 o 20:38, In_The_End napisał:

Znalazłem super łuk, ale brakuje mi 6 zwinności do jego korzystania. Nie wiem czy opłaca
się inwestować te punkty bo na poziom potrzebuje ponad 20 tyś.

Co kto lubi. Ja bez dobrego łuku tej gry sobie nie wyobrażam. Ale ja lamię, więc mogę być niewiarygodny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zdecydowałem się kupić w końcu Dark Souls i nie wiem, którą wersję wybrać. Posiadam PS3 oraz kompa, który pociągnie grę raczej bez problemu. Gra na PC mocno staniała, a na PS3 też jest taniutka. Jednak różnica między nimi to jakieś wciąż jakieś 60-80 zł. I tu wysuwam pytanie, czy Dark Souls na PC już zostało mniej więcej tak połatane, że można spokojnie grać bez większych problemów(oczywiście grając na padzie) czy jednak by nie odczuwać dyskomfortu warto dołożyć te pieniądze na wersje PS3?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie posiadam pełnej wiedzy w tym zakresie, bo mam tylko wersję na PC o czym uprzedzam z góry. Ogólnie rzecz ujmując po DSfixie pozwalającym na zmianę rozdzielczości i podpięciu pada, gra mi się komfortowo i żadnych większych zastrzeżeń nie mam(momentami da się zauważyć pixele, ale pewno podobnie jest w wersjach konsolowych) . Z tego co czytałem, to obie wersje mało się różnią. Jeśli nie chcesz ryzykować to kup na PS3, ale nie wiem czy jest sens. Za wersją PC może przemawiać fakt, że posiada polskie napisy czego nie ma w wersjach konsolowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2012 o 23:27, Saref napisał:

Witam,

Zdecydowałem się kupić w końcu Dark Souls i nie wiem, którą wersję wybrać. Posiadam PS3
oraz kompa, który pociągnie grę raczej bez problemu. Gra na PC mocno staniała, a na PS3
też jest taniutka. Jednak różnica między nimi to jakieś wciąż jakieś 60-80 zł. I tu wysuwam
pytanie, czy Dark Souls na PC już zostało mniej więcej tak połatane, że można spokojnie
grać bez większych problemów(oczywiście grając na padzie) czy jednak by nie odczuwać
dyskomfortu warto dołożyć te pieniądze na wersje PS3?

Co trzeba było łatać? Wgrasz jeden mod: możesz ustawić dowolną rozdzielczość. Wgrasz drugi mod: działa myszka. Na PC czasem przycina bez znaczenia na konfigurację kompa, po prostu silnik nie daje rady. Nie polecam wgrywać moda na 60fps - ten plik nie tyle odblokowuje klatki, co przyspiesza grę. Już po ustawieniu na 31 klatek gra w ogóle nie przycina, ale za to wszystko dzieje się znacznie szybciej (animacje wyglądają komicznie, wrogowie są na podwójnym speedzie itp)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2012 o 23:42, Jave napisał:

Co trzeba było łatać? Wgrasz jeden mod: możesz ustawić dowolną rozdzielczość.
Wgrasz drugi mod: działa myszka. Na PC czasem przycina bez znaczenia na konfigurację
kompa, po prostu silnik nie daje rady. Nie polecam wgrywać moda na 60fps - ten plik nie
tyle odblokowuje klatki, co przyspiesza grę. Już po ustawieniu na 31 klatek gra w ogóle nie
przycina, ale za to wszystko dzieje się znacznie szybciej (animacje wyglądają komicznie,
wrogowie są na podwójnym speedzie itp)

Rzuciłbyś linkami do tych modów? Komuś mogą się przydać. Dziękuję. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2012 o 20:49, Llordus napisał:

Co kto lubi. Ja bez dobrego łuku tej gry sobie nie wyobrażam. Ale ja lamię, więc mogę
być niewiarygodny.

Grałem wojownikiem, potem czarodziejem, a teraz znowu wojownikiem i stwierdzam z całą stanowczością, że jeżeli grasz pve, czarodziej niszczy - niszczy - wszystko. Jest bezużyteczny do pvp 1 na 1, ale jako wsparcie zaatakowanego hosta? Ekstra. Do czasu dojścia do fortecy Sena jest ciężko a bossów właściwie pokonują przyzwani npc i gracze, ale, cholera, warto się przemęczyć.

A tak swoją drogą, czy ktoś sprzeda mi miecz z ogona Seatha? Mi niestety nie wypadł - jeden z przyzwanych graczy trochę się pospieszył ze spamowaniem strzałami duszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2012 o 23:42, Jave napisał:

Co trzeba było łatać? Wgrasz jeden mod: możesz ustawić dowolną rozdzielczość.

Taa, byle była panoramiczna;)

Dnia 15.11.2012 o 23:42, Jave napisał:

Wgrasz drugi mod: działa myszka. Na PC czasem przycina bez znaczenia na konfigurację kompa,

Sama mysza może i działa ale obłożenie klawiszy już nie bardzo:(

Dnia 15.11.2012 o 23:42, Jave napisał:

po prostu silnik nie daje rady. Nie polecam wgrywać moda na 60fps - ten plik nie tyle
odblokowuje klatki, co przyspiesza grę. Już po ustawieniu na 31 klatek gra w ogóle nie
przycina, ale za to wszystko dzieje się znacznie szybciej (animacje wyglądają komicznie,
wrogowie są na podwójnym speedzie itp)

Mod na 60 klatek? O, to DSfix nie wystarczy by odblokować framerate?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2012 o 00:35, zadymek napisał:

Sama mysza może i działa ale obłożenie klawiszy już nie bardzo:(

Przecież klawisze można też zdefiniować w konfigu moda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2012 o 00:43, Llordus napisał:

Przecież klawisze można też zdefiniować w konfigu moda?

A gdzie? Ja tam mam config kilku klawiszy myszki i nic więcej- w sumie jakieś 20 wierszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2012 o 00:53, zadymek napisał:

> Przecież klawisze można też zdefiniować w konfigu moda?
A gdzie? Ja tam mam config kilku klawiszy myszki i nic więcej- w sumie jakieś 20 wierszy.


A ile byś tych klawiszy chciał? Sam sobie pozmieniałem kolejność przypisania akcji - bo domyślna przeszkadzała mi w parowaniu. Poza tym nie było raczej potrzeby ruszać tego, co w configu siedziało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2012 o 01:11, Llordus napisał:

A ile byś tych klawiszy chciał? Sam sobie pozmieniałem kolejność przypisania akcji -

No chociaż te, które nie działają np Akcja/Gest bądź kolidują ze sobą (wg gry np ustawienie pod te same klawisze poruszania się i poruszania się po menu jest karygodne). Jestem też ciekaw czy z pomocą moda dało by się przypisać akcje do klawiszy, które gra ignoruje (+, - , \ ,Num . itd)

Dnia 16.11.2012 o 01:11, Llordus napisał:

bo domyślna przeszkadzała mi w parowaniu. Poza tym nie było raczej potrzeby ruszać tego,
co w configu siedziało :)

A ty pewnie klawisze myszki masz na myśli. Nie no, sam mam 3-klawiszówkę, to co jest starczy aż nadto: chodziło mi o alternatywę dla ustawień klawiatury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

Dnia 15.11.2012 o 23:27, Saref napisał:


Zdecydowałem się kupić w końcu Dark Souls i nie wiem, którą wersję wybrać. Posiadam PS3
oraz kompa, który pociągnie grę raczej bez problemu.



Za wersją PC przemawia niższa cena i polska (całkiem niezła) wersja. Na minus natomiast: cziterzy w multi, marna optymalizacja (mam kompa, który z nawiązką spełnia wymagania zalecane, a i tak gra często przycinała - choć były też lokacje, w których grało się komfortowo), GFWL (dla niektórych) i dość marne community

Wersja PS3 - na minus: wyższa cena, przycinki w Blighttown (chyba że poprawili to ostatnim patchem, ale wątpie). Na plus - wersja PS3 ma najbardziej rozbudowane community, zawsze będzie z kim pograć.

ps. Ze względu na niezałatane glitche cziterzy są też w wersjach konsolowych, niemniej nie jest to aż taka patologia jak na PC. Na którym zresztą tą grę skończyłem z dużą przyjemnością, pomimo wymienionych wyżej rzeczy, które mnie irytowały :)

Także sam wybieraj ;-)

btw.To świetny tytuł, zawsze warto go polecić, a można dostać go już dość tanio. Wersja PC stoi już grubo poniżej stówki, a jak ktoś się upiera na konsolową, to w ten weekend na muve jest przecena iksowej (w wersji PTDE):

http://sklep.muve.pl/promocje/promocja-na-weekend

@Llordus

Generalnie u mnie to wyglądało tak, że Solare naparzał się z Olsteinem - ja w tym czasie pakowałem wszystko co się dało, by ubić Smough-a. Później następuje przemiana tego pierwszego

Ta walka dzieli się generalnie na dwie fazy (pierwsza jest dość łatwa): naparzasz pana O. lub pana S. - tylko jednego ! Aż padnie. Jeśli najpierw załatwisz pana S. to pan O. dostaje dodatkową moc i z nim walczysz w drugiej, trudniejszej fazie. Jeśli najpierw załatwisz pana O., to dodatkową moc dostaje pan S. i w drugiej fazie walczysz z nim.

Ja w drugiej fazie wolałem walczyć z "grubasem", wydawał mi się łatwiejszy, o ile można tak powiedzieć ;-). Odżałowałem już ten pierścień, za to później pod tym dużym mostem niedaleko Firelink Shrine, kupiłem sobie zbroję tego grubasa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2012 o 06:53, zadymek napisał:

A ty pewnie klawisze myszki masz na myśli.

No dokładnie :)

Dnia 16.11.2012 o 06:53, zadymek napisał:

Nie no, sam mam 3-klawiszówkę, to co jest
starczy aż nadto: chodziło mi o alternatywę dla ustawień klawiatury.

A to co innego. Chociaż z własnych doświadczeń - polecam minimum 4 klawisze. Parowanie pod jakimś bocznym to rewelka :) Atak, mocny atak i focus na 3 klawisze to absolutne minimum, ale jak zacząłem parować to wyszło mi (oczywiście opinia subiektywna), że na myszce użycie powinno być o niebo wygodniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2012 o 07:27, Lordpilot napisał:

Ja w drugiej fazie wolałem walczyć z "grubasem", wydawał mi się łatwiejszy, o ile można
tak powiedzieć ;-).

Ja wręcz przeciwnie :) Ornstein po przemianie jest dosyć niegroźny - pod warunkiem, że masz łuk, strzały i pamiętasz cały czas o trzymaniu dystansu oraz osłonach z kolumn :) Grubas - prawdę mówiąc nie wiem - nie próbowałem więcej niż 1-2 razy z nim walczyć, więc nie znam schematu :)

Dnia 16.11.2012 o 07:27, Lordpilot napisał:

Odżałowałem już ten pierścień, za to później pod tym dużym mostem
niedaleko Firelink Shrine, kupiłem sobie zbroję tego grubasa :D

Ta z Ornsteina jest imho ładniejsza ;) (subiektywna opinia :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> Ja wręcz przeciwnie :) Ornstein po przemianie jest dosyć niegroźny - pod warunkiem, że

Dnia 16.11.2012 o 07:31, Llordus napisał:

masz łuk, strzały i pamiętasz cały czas o trzymaniu dystansu oraz osłonach z kolumn :)


^^ Widzisz kolejny plus dla tej świetnej gry :) Nie wymusza jedynie słusznej taktyki. Zupełnie olałem w tej walce łuk, walczyłem mieczem na bliski dystans. Chyba dlatego Ornestein był trudniejszy - ma nieco inny atak niż gruby, wydawało mi się też (ale to subiektywna opinia), że jego atak błyskawicami jest mocniejszy. Choć raz prawie udało mi się go pokonać ;-)

Grubas był bardziej przewidywalny, że tak to ujmę i nie tak szybki. Trzeba było uważać jak skacze, żeby nie skoczył na Ciebie tylko na... tyłek ;-) Wtedy wystarczyło do niego podbiegnąć - jeden, dwa ciosy, odskok i czynność powtarzać aż do jego śmiertelnego zejścia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2012 o 07:31, Llordus napisał:

Ja wręcz przeciwnie :) Ornstein po przemianie jest dosyć niegroźny - pod warunkiem, że
masz łuk, strzały i pamiętasz cały czas o trzymaniu dystansu oraz osłonach z kolumn :)


2 razy konczyłem pojedynek walcząc z Ornsteinem i jedyna słuszna technika, to było pałętanie się pomiędzy nogami i tłuczenie po nich. Miał wielkie problemy z trafieniem mnie w takim ustawieniu i bez problemu dawał się pokonać. Gdy tylko próbowałem skorzystać z łuku, koniec nadchodził szybciutko. To ten sam Ornstein? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować