Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Myślę,że całkiem dobry układ spotkań.
Ważne,że zaczynamy od słabych przeciwnikow będzie się można rozkręcić. Martwią mnie dwie rzeczy:
11.10 i 15.10-dwie piekielnie trudne konfrontacje z Czechami u siebie i Słowacją na wyjeździe w przeciągu 5 dni.
Podobnie jest pod koniec kwalifikacji tylko,że wtedy ze Słowakami gramy u siebie,więc powinno być łatwiej.

Mikal-gratki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2008 o 19:07, mati285 napisał:

Ważne,że zaczynamy od słabych przeciwników będzie się można rozkręcić. Martwią mnie dwie rzeczy:
11.10 i 15.10-dwie piekielnie trudne konfrontacje z Czechami u siebie i Słowacją na wyjeździe
w przeciągu 5 dni.


Nie jest źle. Z całym szacunkiem ale Słowacy to średniak i to z tej dolnej półki. Czesi na początku eliminacji zawsze grają w kratkę i można ich ograć. Trzeba również pamiętać że u Pepików dojdzie do zmiany warty i kilku zawodników odejdzie.

Dnia 16.01.2008 o 19:07, mati285 napisał:

Podobnie jest pod koniec kwalifikacji tylko,że wtedy ze Słowakami gramy u siebie,więc powinno
być łatwiej.


Na tym etapie powinno już być pozamiatane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2008 o 19:15, Quire napisał:

> Ważne,że zaczynamy od słabych przeciwników będzie się można rozkręcić. Martwią mnie dwie
rzeczy:
> 11.10 i 15.10-dwie piekielnie trudne konfrontacje z Czechami u siebie i Słowacją na wyjeździe

> w przeciągu 5 dni.

Nie jest źle. Z całym szacunkiem ale Słowacy to średniak i to z tej dolnej półki.

Właśnie przed tym chciałbym przestrzec. Nie lekceważyć Słowaków to młoda,ciekawa drużyna i może sporo namieszać. Jeden z ich obrońców Martin Skrtel nie dawno podpisał kontrakt z Liverpoolem,a pomocnik Marek Hamsyk błyszczy w serie A. Kto z naszych może się tym pochwalić?
>Czesi na

Dnia 16.01.2008 o 19:15, Quire napisał:

początku eliminacji zawsze grają w kratkę i można ich ograć. Trzeba również pamiętać że u Pepików
dojdzie do zmiany warty i kilku zawodników odejdzie.

Ale już mają nastepców. Matejovsky jest nazywany nowym Rosickim i nie dawno podpisał kontrakt z Reading i jest też całe pokolenie wicemistrzów Świata do lat 20 z Kanady.

Dnia 16.01.2008 o 19:15, Quire napisał:

> Podobnie jest pod koniec kwalifikacji tylko,że wtedy ze Słowakami gramy u siebie,więc
powinno
> być łatwiej.

Na tym etapie powinno już być pozamiatane.

Mam nadzieję,że z korzyścią dla nas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie terminarz nie jest ani dobry ani zły. Zresztą... jak chcemy awansować to musimy grać i wygrywać. Myślę, że na etapie dwóch ostatnich spotkań będzie wiadome co i jak. No i nie należy zapominać, że nie możemy pozwolić sobie na głupie wpadki tak jak z el. Euro (porażka z Armenią...) a także po cichu liczyć na to, że Czesi gdzieś takie wpadki zaliczą :) A jeśli zaliczą... wykorzystać. Co do Słowaków - do ogrania jak każdy, ale lekceważyć za nic nie wolno. Wiedzą o co chodzi w piłce i potrafią grać.

PS. Wie ktoś o tym, że Widzew zdegradowali? :D Bo nic nie widziałam, żeby ktoś gdzieś o tym pisał. Zagłębie jeszcze kary nie dostało, bodaj 24 będzie decyzja odnośnie ich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.01.2008 o 19:28, mała16 napisał:

PS. Wie ktoś o tym, że Widzew zdegradowali? :D Bo nic nie widziałam, żeby ktoś gdzieś o tym
pisał. Zagłębie jeszcze kary nie dostało, bodaj 24 będzie decyzja odnośnie ich.

Wie. Wystarczy czasem zajrzeć na pilkanozna.pl albo sport.pl ;) Czekam na Zagłębie, które też powinno polecieć. Albo lecą wszyscy, a konkretniej ci, którzy kupowali albo nikt. Zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2008 o 19:21, mati285 napisał:

Właśnie przed tym chciałbym przestrzec. Nie lekceważyć Słowaków to młoda,ciekawa drużyna i
może sporo namieszać. Jeden z ich obrońców Martin Skrtel nie dawno podpisał kontrakt z Liverpoolem,a
pomocnik Marek Hamsyk błyszczy w serie A. Kto z naszych może się tym pochwalić?


Hamsik - fakt gwiazda Napoli.
Sktrel - melodia przyszłości
Ale to wszystko, no może jeszcze jeden (w Bundeslidze gra z głowy mi nazwisko wypadło). Reszta to naprawdę przeciętniaki. My gwiazd pokroju Hamsika nie mamy ale za to nasza drużyna to kolektyw średnich i dobrych piłkarzy. I w tym widzę naszą przewagę która to da nam zwycięstwo.:)

Dnia 16.01.2008 o 19:21, mati285 napisał:

Ale już mają nastepców. Matejovsky jest nazywany nowym Rosickim i nie dawno podpisał kontrakt
z Reading i jest też całe pokolenie wicemistrzów Świata do lat 20 z Kanady.


I dlatego mecz z nimi na swoim terenie na początku eliminacji jest bardzo ważny. Dużo większa szansa na wygraną na tym etapie niż pod koniec eliminacji kiedy się już ograją. Zresztą ograliśmy Portugalię u siebie to dlaczego Czechów mamy nie ograć?:)

Dnia 16.01.2008 o 19:21, mati285 napisał:

Mam nadzieję,że z korzyścią dla nas :)


Innego rozwiązania nie dopuszczam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2008 o 19:36, Adamoo007 napisał:

Wie. Wystarczy czasem zajrzeć na pilkanozna.pl albo sport.pl ;) Czekam na Zagłębie, które też
powinno polecieć. Albo lecą wszyscy, a konkretniej ci, którzy kupowali albo nikt. Zobaczymy.

Wiem, że każdy może zobaczyć sobie owe info na tych stronkach ale chciałam gadke na ten temat zagaić :D A tak w ogóle to myślę, że Zagłębie też poleci. Dziwne by było jakby Widzew poleciał a oni nie. Choć dziwne jest, dlaczego co do Widzewa podjęto już decyzję a co do Zagłębia nie. Czyżby jakieś nowe dowody? Zeznania? Dane? A jak nie polecą? Podejrzewam, że rozpęta się wtedy niezła burza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2008 o 19:42, mała16 napisał:

A tak w ogóle to myślę, że Zagłębie też poleci. Dziwne by było jakby Widzew poleciał
a oni nie. Choć dziwne jest, dlaczego co do Widzewa podjęto już decyzję a co do Zagłębia nie.
Czyżby jakieś nowe dowody? Zeznania? Dane? A jak nie polecą? Podejrzewam, że rozpęta się wtedy
niezła burza...


Podejżewam, że poleci ale coś mi się zdaje, że oba kluby są traktowane trochę inaczej, nie chcę tutaj snuć teorii spiskowych, że jak by na to nie patrzec aktualny mistrz itp. ale jak Zagłębie nie pleci... to nie wiem, chyba się uśmieję ;( Poza degradacją Widzew ma też 6 pkt. karnych w nowym sezonie i grzywnę w wys. 35k zł (kpina według mnie).

Z tego co wyczytałem na Sport.pl to PZPN boi się sporu z KGHM, właścicielem Zagłębia, żenada... równie dobrze może to być kaczka dziennikarska, mam nadzieję, że tak jest, choć po naszych włodarzach wszytskiego się można spodziewać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2008 o 19:42, mała16 napisał:

Wiem, że każdy może zobaczyć sobie owe info na tych stronkach ale chciałam gadke na ten temat
zagaić :D A tak w ogóle to myślę, że Zagłębie też poleci. Dziwne by było jakby Widzew poleciał
a oni nie. Choć dziwne jest, dlaczego co do Widzewa podjęto już decyzję a co do Zagłębia nie.
Czyżby jakieś nowe dowody? Zeznania? Dane? A jak nie polecą? Podejrzewam, że rozpęta się wtedy
niezła burza...


PZPN obrał pewną drogę i musi nią podążać. W przeciwnym razie zaraz się zacznie milionpięćsetstodziwęćset odwołań już zdegradowanych drużyn. A i pośmiewisko z siebie zrobią. Nie pierwszy raz zresztą.
Ja już dawno powiedziałem. Nawet jakby moja Legia była zamieszana w aferę i dowody na jej winę by były, to zwalić do niższej klasy bez gadania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że Zagłębie nie poleci. Tak samo jak nie poleci w razie ewentualnych przekrętów Polonia Warszawa czy Korona. Naprawdę liczyliście na zasadę ''wszyscy równi''? A tak bardziej ogólnie gołym okiem widać, że skoro jedna drużyna kupiła awans z 2 miejsca, a druga, która wygrała 2 ligę nie jest jeszcze oskarżona o przekupstwo to znaczy, że jest to tylko kwestia czasu. I w końcu okaże się, że czyste są jedynie zespoły od dawna grające w pierwszej lidze i to jeszcze te nie walczące o utrzymanie. Groclin, dawna Amica (teraz Lech), Górnik, Wisła, Legia...tyle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2008 o 19:50, Adidas66 napisał:

Podejżewam, że poleci ale coś mi się zdaje, że oba kluby są traktowane trochę inaczej,

Też mi się tak wydaje. Jeśli byłyby traktowane równo to oba werdykty padły by w tym samym terminie. Mam dziwne, przykre przeczucie, że chyba nie polecą... =/ Choć to by było żenujące. Widzew tak, Zagłębie nie? Na niektórych serwisach można przeczytać (w komentarzach, rzecz jasna ;)) o... łapówkach, ale to chyba przesadzone.

Dnia 16.01.2008 o 19:50, Adidas66 napisał:

Z tego co wyczytałem na Sport.pl to PZPN boi się sporu z KGHM, właścicielem Zagłębia, żenada...

Jeśli Zagłębie z takiego powodu nie poleci to właściwie istnienie WD PZPN będzie zupełnie bezsensowne. Boją się sporu z właścicielem klubu? A co z tego, skoro z tego co się orientuję KGHM nie jest od zbyt dawna właścicielem... to najlepiej nie degradujmy nikogo. Niech na boisku wygrywa nie lepszy sportowo tylko ten co więcej zapłaci. Niech taki klub dostanie się do europejskich pucharów i tam dostanie baty od mistrza Mołdawii, Macedonii czy jakieś innej ''potęgi'' europejskiego futbolu. Potem kibice kapną się co w trawie piszczy (nieraz bardzo łatwo zobaczyć czy mecz jest sprzedany) i przestaną chodzić na mecze. Kluby stracą dochody i przerzucą się na amatorstwo. Tak, zostańmy europejską ''potęgą''! Jeśli Zagłębie nie zostanie zdegradowane to pozwolę sobie pojechać na mecz wyjazdowy Wisły z tą drużyną i zaśpiewać co myślę o PZPN-ie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra Zagłębie zagłębiem, ale mój kochany Widzew spadł ;/ zdegradowali go... wielka szkoda, mam nadzieje że szybko wróci na swoje miejsce, ale w Polskiej lidze więcej zależy od pieniędzy niż od umiejętnośći... szkoda szkoda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdyby dobrali się do wszystkich, to w pierwszej lidze grałby takie zespoły jak Kmita Zabierzów i Tur Turek - o ile nic nie kupowali i sprzedawali :D Podobno w radiu ktoś mówił, że Zagłębie dostanie tylko karę finansową. Swoją drogą - Widzew za osiem spotkań dostał taką samą karę co Arka za 40. Ciekawe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na razie wygląda to bardzo dziwnie,że tylko jedna drużyna została zdegradowana. Obym się mylił,ale obawiam się ,że w przypadku Zagłębia skończy się na minusowych punktach i karze finansowej,choć ciążące na nich zarzuty wcale nie są mniejsze (wręcz przeciwnie). Trzeba poczekać na decyzję WD. Ja się tylko zastanawiam ile to jeszcze potrwa,bo jakby głębiej poszukać to okaże się,że wszystkie zespoły,które w ostatnich latach awansowały do Ekstraklasy są w coś zamieszane. Ale skoro zachciało się "oczyszczać polski futbol" to teraz trzeba być konsekwentnym i nie stosować taryfy ulgowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2008 o 20:06, ryczypisk napisał:

Dobra Zagłębie zagłębiem, ale mój kochany Widzew spadł ;/ zdegradowali go... wielka szkoda,
mam nadzieje że szybko wróci na swoje miejsce,

Szczerze to współczuję. Ale nie klubowi itd, tylko Tobie i kibicom tego klubu. Być robionym w konia przez taki kawał czasu... osobiście stwierdziłam, że jeśli takie machlojki wykryto by w Wiśle to skończyłabym interesować się piłką.

Niestety - osobiście wątpię, że Zagłębie poleci =/ To, że teraz nie dostali kary, nie jest przypadkowe. A zarzuty ponoć większe mają... skończy się na -x, gdzie w miejsce x należy wstawić odpowiednią ilość punktów...
Ta korupcja, którą teraz wykrywamy to jest pikuś w porównaniu z tym, co się działo jeszcze 20 lat temu. Nie wierzycie? Odsyłam do książki "Pamiętnik Kibica".

Odnośnie tego co napisał mikal15, że ''bezpieczne'' są kluby, które albo nie awansują, albo nie spadają to jest to możliwe, aczkolwiek nie wykluczam, że parę klubów dostało się do 1 ligi uczciwie :) Można by się przyjrzeć wszystkim klubom, które awansowały w ciągu ostatnich 5-6 lat i decydującym o tym meczach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2008 o 20:18, mała16 napisał:

> Dobra Zagłębie zagłębiem, ale mój kochany Widzew spadł ;/ zdegradowali go... wielka szkoda,

> mam nadzieje że szybko wróci na swoje miejsce,
Szczerze to współczuję. Ale nie klubowi itd, tylko Tobie i kibicom tego klubu. Być robionym
w konia przez taki kawał czasu...

Rzeczywiście to smutne. Bogu winni kibice mają płacić za "wyczyny" działaczy i innych panów w gajerkach. Taka to zbiorowa odpowiedzialność. Jest pomysł żeby karać ludzi,a nie kluby,ale to też nie byłoby sprawiedliwie. Bądź co bądź klub zyskał korzyści na dzialaniach takich ludzi.

Dnia 16.01.2008 o 20:18, mała16 napisał:

Ta korupcja, którą teraz wykrywamy to jest pikuś w porównaniu z tym, co się działo jeszcze
20 lat temu. Nie wierzycie? Odsyłam do książki "Pamiętnik Kibica".

To dalej wygląda tak samo. Na szczęście w niższych ligach. Obecnie przy tej całej akcji z degradacjami panuje zbyt wielki strach,że wszystko wypłynie i nikt w łapę nie daje. Przynajmniej taką mam nadzieję.

Dnia 16.01.2008 o 20:18, mała16 napisał:

Odnośnie tego co napisał mikal15, że ''bezpieczne'' są kluby, które albo nie awansują, albo
nie spadają to jest to możliwe, aczkolwiek nie wykluczam, że parę klubów dostało się do 1 ligi
uczciwie :) Można by się przyjrzeć wszystkim klubom, które awansowały w ciągu ostatnich 5-6
lat i decydującym o tym meczach.

Ale tak można w nieskończoność! Wygrzebywać brudy sprzed 5,10 czy 15 lat. Powinno się karać i owszem,ale w pewnym momencie trzeba powiedzieć "Dość. Kogo mogliśmy to wyłapaliśmy.Zamykamy ten rozdział. Liczy się tu i teraz" bo w ten sposób do niczego nie dojdziemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2008 o 20:33, mati285 napisał:

Rzeczywiście to smutne. Bogu winni kibice mają płacić za "wyczyny" działaczy i innych panów
w gajerkach.

Bogu winni kibice już zapłacili. Choćby za głupie wejściówki na mecz. Nie wiem jak stoją spotkania ligowe na Widzewie, ale na Wiśle jest drogo. I weź tu strać kasę, gardło, czas, czasami zdrowie (w zimie można sie rozchorować) i potem dostajesz info, że ten mecz to jednak był na lewo ustawiony. A jak jeszcze nieraz bywa, że piłkarze kręcą wałki?

Dnia 16.01.2008 o 20:33, mati285 napisał:

To dalej wygląda tak samo.

Tak... dopisałeś, że w niższych ligach. A w 82 roku mecze odnośnie tego, kto zdobędzie Mistrza Polski były ustawione! Tak! W ostatniej kolejce były wałki na żywego. I o tym otwarcie mówiono... ;/

Dnia 16.01.2008 o 20:33, mati285 napisał:

"Dość. Kogo mogliśmy to wyłapaliśmy.Zamykamy
ten rozdział. Liczy się tu i teraz" bo w ten sposób do niczego nie dojdziemy.

A kiedy powiedzieć "dość"? Tu jest ciężkie pytanie. Masz rację, kiedyś to trzeba powiedziec no i mieć na uwadze te całe piłkarstwo polskie aby to się naprawdę zakończyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.01.2008 o 20:41, mała16 napisał:

A kiedy powiedzieć "dość"? Tu jest ciężkie pytanie. Masz rację, kiedyś to trzeba powiedziec
no i mieć na uwadze te całe piłkarstwo polskie aby to się naprawdę zakończyło.

Masz rację to trudna decyzja,ale prędzej czy później trzeba takową podjąć. Moim zdaniem początek przyszłego roku będzie odpowiedni,a ci którzy kupowali i im się upiekło niech się cieszą. Może też dosięgnie ich sprawiedliwość w inny sposób :) Bo to co się obecnie dzieje zaczyna być chore. Zagłębie Sosnowiec trafia do Ekstraklasy w wyniku karnych degradacji,a pół roku później samo zostaje zdegradowane za te same grzechy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie przytoczyć swoje posty z dyskusji na ten temat:

"Według mnie prędzej czy później okaże się, że w 2 lidze kupowali wszyscy, którzy chcieli awansować. Podobnie w niższych ligach od kilku tysięcy złotych do flaszki za korzystny wynik meczu. Czyli może być tak, że czyste okażą się zespoły grające od dawna w Ekstraklasie, a ile ich jest? Legia, Wisła, Groclin, Lech (po Amice), Górnik Zabrze, Odra? Reszta w końcu jakoś ten awans musiała wywalczyć, a nie wierzę, że było tak, że jedna drużyna wywalczała awans, a druga go kupowała w tym samym czasie...
Pytanie tylko co z tym zrobić. Ja w żadną skruchę i resocjalizację i tak nie wierzę, nie wierzę, że to się zmieni."

" Karanie poszczególnych osób jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem. Karząc klub nie karzemy przecież samego klubu tzn. bytu zajmującego miejsce w wyższej lidze dzięki kupionemu awansowi. To jest kara także dla kibiców, obecnych działaczy oraz przede wszystkim piłkarzy. Przecież to są normalni ludzie. Wyobraźcie sobie- jesteście wychowankiem jakiegoś zespołu, macie ok. 20 lat, trener wprowadza was do pierwszego zespołu, dostajecie dobrą pensję. I nagle co? I nagle dowiadujecie się, że za to co było kilka lat wcześniej będziecie grać dwie ligi niżej dostając mniejsze pieniądze (o ile w ogóle dostając z powodu problemów finansowych). Ewentualnie możecie zmienić klub. To się prosto mówi, zmienić klub. Zmienić klub tzn. przeprowadzić się, poznawać od początku miasto i ludzi, a w nowej pracy otrzymać metkę ''tego, który uciekł z klubu przez korupcję". Jeszcze inaczej jest w wypadku gdy zmieniacie średni klub na lepszy, a potem okazuje się, że ten lepszy jest lepszy dlatego, bo kupował mecze...wracać z podkulonym ogonem do poprzedniego zespołu? I za co to wszystko? Za kogoś kogo znacie ze słyszenia działającego w klubie kilka lat wcześniej? To przecież właśnie taki człowiek powinien być ukarany z całą surowością, w tym przypadku odpowiednie jest więzienie. Podobnie kluby powinny występować o odszkodowanie od takich osób- jak mieli kasę, żeby kupować mecze to i teraz coś znajdą."

Karać do końca sezonu tego lub nawet następnego za przewinienia 5 lat wstecz. Potem postawić krechę i karać tylko za przewinienia nowe, sezon wstecz. Wtedy bezwarunkowa degradacja o dwie klasy, nieważne czy ktoś kupił 1 mecz czy 30. Takie jest moje zdanie w tym temacie. I tak, wiem, że wielu klubom się upiecze. I tak się upiecze i tak się upiecze, w końcu skoro PZPN nie chce ich ukarać (od kiedy na Koronę się mówi Korupter? Skoro wszyscy wokół kupowali to jakim cudem oni nagle dostali się z 3 ligi do pierwszej?) to i tak tego nie zrobi. A osoby karać bezwarunkowo zwracaniem całej kasy za korupcję, dożywotnim zakazem pracy w jakikolwiek sposób w sporcie (nawet jako sprzątaczka w klubie) oraz po prostu więzieniem. Nie musi być to duża kara, ale myślicie, że wśród więźniów nie znajdą się kibice zespołów, które przegrały mecz przez tego Pana? A wtedy już go spotka sprawiedliwość, oj spotka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polska piłka mnie po prostu PRZERZAŻA... nigdy się polską ligą nie interseowałem, i chyba na dobre mi to wyszło. Jak nie korpucja, co u Nas jest codziennością, to jakieś zabójstwo... to jest dno. Ja z dnia na dzień coraz mnie się dziwię, dlaczego przed nami jest liga singapurska(niby w końcu tylko głupi rangink, ale po takich wydarzeniach...). Po prostu się w głowie nie mieści. Niedługo wszystkie zespoły spadną do okręgówki, a taki Apis Jędrzychowice będzie grał w I lidze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować