Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

mam nadzieję, że będzie ciekawie. oglądałem poprzednie dwa mistrzostwa i poziom meczów trochę rozczarowywał. gwiazdy z europy przyjeżdżają zmęczone, drużyny mają mało czasu na przygotowanie się do meczów. ale i tak lubię to oglądać. ja tradycyjnie, ze względu na sympatie muzyczne kibicuję drużynom z zachodniej afryki (Gwinea, Wybrzeże Kości Słoniowej,Mali, Senegal).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2008 o 20:42, mikal15 napisał:

Ty chyba nie rozumiesz. On nie może się zgadzać, albo nie zgadzać. To znaczy może, ale nie
w ten sposób. Jak się nie zgadza to niech złoży odwołanie. WD go sądzi, to nie jest miejsce
na dyskusję, a tym bardziej negocjacje.


A jakim prawem klub ma się zgadzać na karę za przestępstwo popełonione przez jednego człowieka, działającego na własną rękę, bez porozumienia z władzami klubu, od jakiegoś czasu z klubem nie związnego? Wszak WD, tak jak sąd może bazować tylko na zeznaniach, nie na domysłach, nie ważne jak mogło być, ważne jest to co zeznali świadkowie. Fakt, Widzew kożyść odniósł, punkty zdobył, nie awansował, trudno, w sumie to bez znaczenia. Rozumiem, że kara być musi, zmilczałbym punkty karne, grzywnę też, ale degradacja to moim zdaniem przesada. Ukarany powinien być przede wszystkim człowiek odpowidzialny za korupcję, czyli W. Szymański, a on wyzna skruchę i dostanie karę grzywny i parę lat w zawieszeniu. Tak naprawdę boli mnie, że WD PZPN zaczął działać machinalnie, bez pochylenia sie nad sprawą, są zarzuty, klub się przyznaje, degradacja, nieważne jak wyglądało ustawianie spotkań, ważne, że było. Warto by było pokazywać niektórym kreskówki, które mówią o tym, że świat nie jest czarno biały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2008 o 16:58, Adidas66 napisał:

Rozumiem, że kara być musi, zmilczałbym
punkty karne, grzywnę też, ale degradacja to moim zdaniem przesada.

Część racji masz na pewno - dlaczego klub ma cierpieć za to, że jakiś działacz coś za plecami majstrował, ale z drugiej strony - wyobraź sobie hipotetyczną sytuację: klub jest w III lidze, zaczyna grać niezbyt fair (wiadomo co mam na myśli). ''Wywalcza'' sobie awans do II ligi potem do I. Zdobywa kasę za awanse i za bilety (popularność klubu rośnie), tv itd... i powiedz mi, dlaczego jeśli ten klub nieuczciwie to miejsce wśród 16 najlepszych polskich drużyn osiągnął to ma grać w I lidze? Mikal miał zupełnie niezły pomysł: każde udowodnione ustawione spotkanie kosztuje klub -3 pkt do aktualnego dorobku. Ale co z tymi co sobie baraże tak załatwili?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale ossochozzzi? Zrozumiałbym jakoś może twoje nastawienie, gdyby Widzew był pierwszym takim klubem. Ale jak wcześniej degradowano kluby, to czemu nagle w tym samym procesie miano by przestać specjalnie dla Widzewa? Nie zmienia się reguł gry w jej trakcie. To jest niestety brzydka gra, ale wciąż ten sam mecz- trwający już ponad dwa lata...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie neguję tego, że kary powinny być, zdaję sobie sprawę, że być muszą, tylko nie w każdym przypadku powinny być one takie same, jak dotychczas PZPN ma jeden zestaw kar degradacja+punkty ujemne+grzywna, jak już pisałem, WD nie podchodzi do spraw indywidualnie, być może, ze względu na to, że chodzi o Widzew, brakuje mi obiektywizmu, ale uważam, że w tym konkretnym przypadku degradacja jest wyrokiem zbyt surowym. Nie było tak, że w sprzedawanie i kupowanie byli zagażowanie wszyscy, ale mówi się trudno, jeśli apelacja nie przyniesie skutku, to przyjdzie kibicować drużynie drugoligowej, nie pierwszy, ale mam nadzieję ostatni raz. Co do pomysłu Mikala, nie pamiętam dokładnie, ale Widzew miał ustawione ok. 10 spotkań, co daje nam 30 pkt, czyli w praktyce degradację, jeśli chodzi o takie sprawy to żaden taryfikator się nie sprawdza, każda sprawa jest inna i trzeba patrzeć na nią inaczej.

@@@mikal15

To nie jest mecz, to jest sprawa karna, w której, pośrednio, karze się też ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2008 o 18:47, Adidas66 napisał:

Ja nie neguję tego, że kary powinny być, zdaję sobie sprawę, że być muszą, tylko nie w każdym
przypadku powinny być one takie same, jak dotychczas PZPN ma jeden zestaw kar degradacja+punkty
ujemne+grzywna,

Tak, tylko zauważ, że są one różnie rozstawiane. Arka czy Widzew mają karę -1 klasa rozgrywkowa a taki Górnik Łęczna -2 i teraz się cieszą, że są jedyną drużyną trzecioligową z podgrzewaną murawą (z tego co wiem :P). Dla mnie ta kara jest odpowiednia, może zrozumiesz mnie lepiej jak napisze, że w mojej opinii bezwarunkowo za ustawianie spotkań w ilości powyżej 5 powinno się lecieć o 2 ligi w dół. Niestety... jeśli mamy oczyścić polską piłkę to kary muszą być na tyle surowe, żeby odstraszyć potencjalnych następców. Rozumiem Twoje rozgoryczenie na pewno miałabym to samo, gdyby jeden koleś z Wisły tak kombinował, że cała Wisła by poleciała za korupcję. Ale tak bywa. Widzew zyskał na tych machlojkach. Podejrzewam, że do końca sezonu degradacją ukarane zostaną jeszcze 3-4 kluby. I trzeba będzie zdecydować co z awansami z II ligi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie? Dlaczego Widzew ma być traktowany inaczej niż pozostałe zdegradowane zespoły? Sądzę,że uważasz tak dlatego,że jesteś ich kibicem i poniekąd rozumiem twoje rozgoryczenie,ale wybacz bo to jest tak jakbyś domagał się za morderstwo grzywny,bo sprawcą jest twój wujek. Tak jak pisała mała16 skoro ktoś nieuczciwie awansował do ekstraklasy to jakim prawem ma w niej dalej grać?

@mała16
>I trzeba będzie zdecydować co z awansami z II ligi...
Tak. I trzeba będzie się też od razu przyjrzeć tym,którzy mają awansować,aby nie było takiego cyrku jak z Zagłębiem S.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak na dobrą sprawę to już pogodziłem się z ta degradacją, jeśli apelacja odniesie jakiś skutek, w co wątpię, to się ucieszę, ale jeśli nie to cóż, niewiele się zmieni, zamiast Wisły czy Lecha na Widzew przyjeżdżać będą Pisat Gliwice i Podbeskidzie, ale za to bilety będą tańsze ;) Mam nadzieję, że Widzew, paradoksalnie, zyska na tych kłopotach, szczerze mówiąc liczę na to, że Cacek zrezygnuje z inwestycji w ten klub, bo pod jego wodzą, dokładniej ludzi, których on wprowadził do zarządu, funkcjonuje gorzej. Słowem mam nadzieję, że Widzew wróci do OE za rok, wzmocniony i zreformowany.

@@@mati285

Dnia 18.01.2008 o 18:59, mała16 napisał:

to jest tak jakbyś domagał się za morderstwo grzywny,bo sprawcą jest twój wujek.


Jeśli porównujesz morderstwo do korupcji w sporcie to gratuluję wyobraźni.

@@@capral

Sosowiec - za korupcję
Lubin - zapewne poleci do II ligi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2008 o 19:08, mati285 napisał:

Tak jak pisała mała16 skoro ktoś nieuczciwie awansował do ekstraklasy to jakim prawem ma w
niej dalej grać?

No tak, ja proponuję przyjrzeć się zespołom które awansowały w ostatnim czasie bo jak już pisałam (i Mikal też - on chyba pierwszy :D) skoro w III lidze wszyscy kupują (taki fakt, no dobra ''prawie'' wszyscy) to jakim cudem ktoś się czysto dostał do 1 ligi? Takie kluby jak Korona, Cracovia są dla mnie nieco podejrzane (Cracovia nie dlatego, że jej nie lubię czy coś... Legii też nie lubię a ich nie podejrzewam). Ale on ma trochę racji - jeden człowiek robi machlojki a cierpi cały klub (w tym i kibice). No ale klub korzystał...

Dnia 18.01.2008 o 19:08, mati285 napisał:

Tak. I trzeba będzie się też od razu przyjrzeć tym,którzy mają awansować,aby nie było takiego
cyrku jak z Zagłębiem S.

Tak. To jest durne. Wchodzi klub do I ligi i zostaje degradowane po dwóch kolejkach (czy trzech - bez różnicy). Co więcej - gdyby się WD sprężyło to nie doszłoby do tego - wyrok zostałby ogłoszony wcześniej i na nich miejsce od razu wskoczyłaby drużyna kolejna w II lidze (choć i tak można by to zastosować wtedy a te 2-3 spotkania dograć, tylko byłoby zamieszanie)
____
@@@capral
>Dlaczego Zagłębie Sosnowiec zostało zdegradowane?
Bo nieuczciwie sobie poczynało...

>I co będzie z Zagłębiem Lubin?
Zagłębie czeka obecnie na decyzję. Grozi mu degradacja, ponoć ma więcej zarzutów niż Widzew. Decyzja bodaj 24 stycznia (coś w tych okolicach)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2008 o 19:24, Adidas66 napisał:

@@@mati285

> to jest tak jakbyś domagał się za morderstwo grzywny,bo sprawcą jest twój wujek.

Jeśli porównujesz morderstwo do korupcji w sporcie to gratuluję wyobraźni.

Dziękuje :) Tak jak myślałem skoncentrowałeś sie na tym,a ja chciałem zwrócić uwagę na brak obiektywizmu,gdy sprawa dotyczy nas bezpośrednio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2008 o 19:35, mati285 napisał:

Dziękuje :)


Nie ma za co ;)

Dnia 18.01.2008 o 19:35, mati285 napisał:

Tak jak myślałem skoncentrowałeś sie na tym,a ja chciałem zwrócić uwagę na brak obiektywizmu,gdy sprawa > dotyczy nas bezpośrednio.


Masz rację, ciężko być obiektywnym w sprawach które dotyczną nas bezpośrednio. Wracając do twojego poprzedniego posta.

Dnia 18.01.2008 o 19:35, mati285 napisał:

Tak jak pisała mała16 skoro ktoś nieuczciwie awansował do ekstraklasy to jakim prawem ma w niej dalej grać?


Cały szkopuł w tym, że w sezonie w którym mecze Widzewa były ustawiane ten nie awansował, przegrał w barażach ;)

Generalnie moje rozgoryczenie wyniska stąd, że jeden człowiek działający za plecami wszystkich wymanewrował tak, że teraz klub leci lige niżej, ale jak już napisałem, pogodziłem się z tym. Causa finita.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2008 o 10:46, BoloMaster napisał:

nie wiem czy ktoś już o tym wspominał ale Hedwiges Maduro podpisał 4,5 letni kontrakt z Valencią
"Nietoperze" pozyskały go za śmieszną kwotę 2mln euro


Ronald Koeman na pewno ma niezłe kontakty w Holandii, a innym powodem mógł być(???) upływający niedługo kontrakt piłkarza, a wtedy lepiej dostać teraz 2mln niż nic za pół roku lub rok...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Emm jedno pytanko.
Kiedy są transmisje tych meczy PNA na Eurosporcie? :/
Bo nie mogę się doszukać, tylko jakieś archiwa w programie piszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2008 o 15:22, Vaxinar napisał:

Emm jedno pytanko.
Kiedy są transmisje tych meczy PNA na Eurosporcie? :/
Bo nie mogę się doszukać, tylko jakieś archiwa w programie piszą.

U mnie w programie pisze jak byk, że jutro o 18 gra Ghana z Gwineą.

Tutaj też tak pisze :) http://tv.wp.pl/index.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówi cubba jutro o 18:00 Ghana-Gwinea. W poniedziałek trzy spotkania Namibia-Maroko (16:00), Nigeria-WKS (18:00) i Mali-Benin (20:30). Zresztą to wszystko powinno być na stronie internetowej Eurosportu trzeba poszukać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tottenham Hotspur 2:0 Sunderland
Po tym jak już w drugiej minucie prowadzenie dał nam Aaron Lennon spodziewałem się,że to będzie łatwy i przyjemny mecz. Tak jednak nie było,bo zamiast pójść za ciosem oddaliśmy inicjatywę rywalowi co było dobrze widać w drugiej połowie,kiedy to parę razy Radek Cerny musiał nas ratować swoimi znakomitymi interewencjami. Brawa też dla Michaela Dawsona,bo nie dość,że naprawiał błędy swoich kolegów z defensywy to jeszcze dwukrotnie wybijał piłkę z lini bramkowej. Wszystko skończyło się happy endem dzięki Robbiemu Keanowi,który ustalił wynik meczu w doliczonym czasie gry. Ramos trochę poeksperymentował z wyjściową jedenastką dając szansę m.in. Stalteriemu oraz Huddlestonowi na środku obrony. Na stronie Kogutów przeczytałem komentarz jednego z fanów,że "sztuką jest zagrać słaby mecz i wygrać". W pełni się z tym zgadzam. Liczą się trzy punkty,a teraz pora na rewanżowy mecz z Arsenalem w 1/2 finału Carling Cup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Arsenal,ManU i Chelsea wygrały swoje mecze i to między tymi zespołami rozegra się walka o mistrzostwo
ciekawa sytuacja robi się na dole tabeli: 18 Sunderland ma tyle samo pkt co 15 Bolton
a do 13 Middlesbrough traci tylko 2 oczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować