Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Dnia 16.01.2008 o 22:24, Sob-styl napisał:

Polska piłka mnie po prostu PRZERZAŻA... nigdy się polską ligą nie interseowałem, i chyba na
dobre mi to wyszło. Jak nie korpucja, co u Nas jest codziennością, to jakieś zabójstwo... to
jest dno. Ja z dnia na dzień coraz mnie się dziwię, dlaczego przed nami jest liga singapurska(niby
w końcu tylko głupi rangink, ale po takich wydarzeniach...). Po prostu się w głowie nie mieści.
Niedługo wszystkie zespoły spadną do okręgówki, a taki Apis Jędrzychowice będzie grał w I lidze
:D


Niedługo taki Apis Jędrzychowice również może spaść o parę klas. A co ty myślisz że w okręgówce nie ma łapówek? Na porządku dziennym są drobne datki, upominki, flaszka wódki czy parę kilo kiełbasy. I sprawa załatwiona. Co drugi podpis sfingowany. Po prostu: kto w niższych klasach ma kasę, ten rozdaje karty. Biedny poleci z hukiem, a bogaty pójdzie w górę. "Obserwatorzy" na szczeblu okręgowym przychodzą strzelić banię a po meczu to już zataczają się od rowu do rowu. I żadne sądy tu nie pomogą. WD PZPN może sobie degradować Widzew czy Zagłębie. Ale oni nie zrozumieją, że korupcję trzeba wyplenić u podnóża. Bo co tacy juniorzy będą w przyszłości robić skoro zachodzą do szatni a kierownik pyta się sędziego: ILE? Koniec kropka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2008 o 22:24, Sob-styl napisał:

Polska piłka mnie po prostu PRZERZAŻA... nigdy się polską ligą nie interseowałem, i chyba na
dobre mi to wyszło.

Wiesz... teraz to i tak (z tego co wiem) nie jest tragicznie. Kiedyś się kombinowało inaczej, odkąd wprowadzili angielski system punktowania (ten co jest teraz). Otóż gdy grają dwie równorzędne drużyny i walczą na 100% (rzadkość) to najbardziej prawdopodobny jest remis (+ kartki, kontuzje itd). I uzyskuje zespół po meczu u siebie i na wyjeździe 2 punkty (zakładamy dwa remisy). A jak odpuści się mecz wyjazdowy i dogada z tym równorzędnym rywalem, że oni odpuszczą w domu to są 3 pkt (porażka + zwycięstwo). I bez kartek, kontuzji itd. Tak... Książka "Pamiętnik Kibica" wiele daje.
____
@@@mikal15

Dnia 16.01.2008 o 22:24, Sob-styl napisał:

Według mnie prędzej czy później okaże się, że w 2 lidze kupowali wszyscy, którzy chcieli awansować.

Ja się łudzę, że nie wszyscy... skąd taki np. Śląsk Wrocław w II lidze, gdy kiedyś mieli oni niemal stałe miejsce w I? Łudzę się choć pewnie niesłusznie... ;/

Dnia 16.01.2008 o 22:24, Sob-styl napisał:

Karanie poszczególnych osób jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem.

Mówiłeś w całym tekście o sytuacji piłkarzy, gdy się okazuje, że działacze coś na lewo... a jak piłkarze też robili wałki na żywca? Myślę że kara dla klubu też jest konieczna. Z jakiej racji ktoś ma grać w I lidze, gdy tak naprawdę na to nie zasługuje? Gdy nie wywalczył tego miejsca uczciwie? Na pewno nieco racji masz, ale jednak nie do końca się zgodzę.

Dnia 16.01.2008 o 22:24, Sob-styl napisał:

(od kiedy na Koronę się mówi Korupter? Skoro wszyscy wokół kupowali to jakim cudem oni nagle dostali się z 3 >ligi do pierwszej?)

Nie bój żaby, jeśli Korona kupowała/sprzedawała to i na nich przyjdzie czas. To o co pytasz wydaje się rzeczywiście nieźle podejrzane...

Dnia 16.01.2008 o 22:24, Sob-styl napisał:

Karać do końca sezonu tego lub nawet następnego za przewinienia 5 lat wstecz.

Tak. Nie ma co wyciągać się za bardzo wstecz bo byśmy musieli ukarać Śląsk, że próbował przekupić Wisłę w meczu decydującym o MP ''82... ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2008 o 22:43, mała16 napisał:

Ja się łudzę, że nie wszyscy... skąd taki np. Śląsk Wrocław w II lidze, gdy kiedyś mieli oni
niemal stałe miejsce w I? Łudzę się choć pewnie niesłusznie... ;/

Nie ma go w pierwszej lidze, bo nie kupował. Nie kupował, bo jest czysty, czy nie kupował, bo nie ma kasy?

Dnia 16.01.2008 o 22:43, mała16 napisał:

Mówiłeś w całym tekście o sytuacji piłkarzy, gdy się okazuje, że działacze coś na lewo... a
jak piłkarze też robili wałki na żywca? Myślę że kara dla klubu też jest konieczna. Z jakiej
racji ktoś ma grać w I lidze, gdy tak naprawdę na to nie zasługuje? Gdy nie wywalczył tego
miejsca uczciwie? Na pewno nieco racji masz, ale jednak nie do końca się zgodzę.

Jak to? Jeśli piłkarz przekręcał i mu się to udowodni, to przecież jest człowiekiem. Taka sama kara jak dla działaczy, jest nawet bardziej dotkliwa, bo pozbawiasz go zawodu. Ktoś zaryzykuje utratę pieniędzy, zawodu, a może i wolności dla premii za zwycięstwo? Na pewno niewiele osób.

Dnia 16.01.2008 o 22:43, mała16 napisał:

Nie bój żaby, jeśli Korona kupowała/sprzedawała to i na nich przyjdzie czas. To o co pytasz
wydaje się rzeczywiście nieźle podejrzane...

Tak jak i na Zagłębie? ;) Mniejsza kara?

Dnia 16.01.2008 o 22:43, mała16 napisał:

Tak. Nie ma co wyciągać się za bardzo wstecz bo byśmy musieli ukarać Śląsk, że próbował przekupić
Wisłę w meczu decydującym o MP ''82... ;/

Dokładnie. Przestępstwa podlegają przedawnieniu i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.01.2008 o 22:39, Amadeusz1 napisał:

Niedługo taki Apis Jędrzychowice również może spaść o parę klas. A co ty myślisz że w okręgówce
nie ma łapówek? Na porządku dziennym są drobne datki, upominki, flaszka wódki czy parę kilo
kiełbasy. I sprawa załatwiona. Co drugi podpis sfingowany. Po prostu: kto w niższych klasach
ma kasę, ten rozdaje karty.


Ja już nieraz słyszałem o tym, jak Apis kupuje ;) Głośno było o BOlesławacu, który kupuwał podobno mecze w VI lidze(teraz grają w V). Po prostu w V lidze trudniej wykryć takie coś, a związek w Jeleniej leje na to. Przeciez dobrze wie, że V liga to tylko kopanie piłki byle gdzie, mecze są za darmo, a doping upitych żuli jest bezcenny ;) Oni nadal będą siedzieć na stołkach i brać kasę. Ot co :P Zresztą Ja na mecze Apisu chodzę czasami dla śmiechu ;)(patrz: śpiewający żul). A jak wiemy I liga to zupełnie inne buty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Real właśnie przegrał z Mallorcą 0-1 w CdR. I uwaga, bo teraz będzie śmiesznie.
Real całkowicie rozniósł na boisku Mallorce. Robił z nią co chciał. Po pierwszej połowie powinien wygrywać jakieś 4-0! Moim zdaniem był to jeden z trzech najlepszych meczy w tym sezonie, jeśli nie najlepszy. Tak fenomenalnej gry Realu dawno nie widziałem. Było wszystko oprócz najważniejszego - goli. Statystyki też przemawiają za Realem. Mallorca 3 strzały na bramke Jurka, Real prawie 30!!! Posiadanie piłki to 70%-30 dla Realu! Takiego obstrzału bramki rywala dawno nie widziałem w wykonaniu Realu. Wielkie brawa dla drużyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2008 o 22:51, mikal15 napisał:

Nie ma go w pierwszej lidze, bo nie kupował. Nie kupował, bo jest czysty, czy nie kupował,
bo nie ma kasy?

Może to zabawnie zabrzmi, ale może nie mieć kasy bo już dość machlojek było w latach 80... i wtedy otwarcie się o tym mówiło... wiesz jak np. któryś zespół potrzebował punktów a któryś nie to ten co nie potrzebował to odpuszczał... taka była liga. Kibice typowali wyniki jak pewniaki. =/

Dnia 16.01.2008 o 22:51, mikal15 napisał:

Jak to? Jeśli piłkarz przekręcał i mu się to udowodni, to przecież jest człowiekiem.

Oczywiście. Należy ukarać w tym momencie także piłkarza. Z jednej strony masz racje, że zespół to też ta grupa piłkarzy, która była ''czysta'' i kibice, ale jednak. Załóżmy, że Korona jest winna (tj, kupowała mecze). Z jakiej racji ma grać w I lidze, skoro miejsca w niej nie wywalczyła uczciwie? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.01.2008 o 22:54, Sob-styl napisał:

Ja już nieraz słyszałem o tym, jak Apis kupuje ;) Głośno było o BOlesławacu, który kupuwał
podobno mecze w VI lidze(teraz grają w V). Po prostu w V lidze trudniej wykryć takie coś, a
związek w Jeleniej leje na to. Przeciez dobrze wie, że V liga to tylko kopanie piłki byle gdzie,
mecze są za darmo, a doping upitych żuli jest bezcenny ;) Oni nadal będą siedzieć na stołkach
i brać kasę. Ot co :P Zresztą Ja na mecze Apisu chodzę czasami dla śmiechu ;)(patrz: śpiewający
żul). A jak wiemy I liga to zupełnie inne buty...


No ale już sami juniorzy widzą co się dzieje. Dzieciak 11-letni (syn znajomego) przyszedł ostanio po meczu do domu i się spytał ojca dlaczego ich trener dawał mu 100 zł do ręki jak sędzia dostaje pieniądze ze związku. Ja na miejscu tego trenera to bym sieze wstydu spalił. Ale to przecież polska mentalność...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.01.2008 o 22:58, Amadeusz1 napisał:

No ale już sami juniorzy widzą co się dzieje. Dzieciak 11-letni (syn znajomego) przyszedł ostanio
po meczu do domu i się spytał ojca dlaczego ich trener dawał mu 100 zł do ręki jak sędzia dostaje
pieniądze ze związku. Ja na miejscu tego trenera to bym sieze wstydu spalił. Ale to przecież
polska mentalność...


Ja także gram w juniorach, i wiem jakie są przekręty ;) Dlatego polska piłka(nawet Apis, w tym sezonie nie byłem na 3 meczach! W poprzednim tylko na 1 :P) mnie coraz bardziej nuży. Gada się ciągle o tym samym, a sukcesów polskich klubów na arenie międzynarodowej brak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.01.2008 o 21:04, mikal15 napisał:

"Według mnie prędzej czy później okaże się, że w 2 lidze kupowali wszyscy, którzy chcieli awansować.
Podobnie w niższych ligach od kilku tysięcy złotych do flaszki za korzystny wynik meczu. Czyli
może być tak, że czyste okażą się zespoły grające od dawna w Ekstraklasie, a ile ich jest?
Legia, Wisła, Groclin, Lech (po Amice), Górnik Zabrze, Odra?

Haha! Amica, dobre :D Fryzjer to tylko tam zawitał, bo im się go żal zrobiło, nie? :P

Dnia 16.01.2008 o 21:04, mikal15 napisał:

Pytanie tylko co z tym zrobić. Ja w żadną skruchę i resocjalizację i tak nie wierzę, nie wierzę,
że to się zmieni."

Ano. Tu masz rację :)

Dnia 16.01.2008 o 21:04, mikal15 napisał:

" Karanie poszczególnych osób jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem. Karząc klub nie karzemy
przecież samego klubu tzn. bytu zajmującego miejsce w wyższej lidze dzięki kupionemu awansowi.
To jest kara także dla kibiców, obecnych działaczy oraz przede wszystkim piłkarzy. Przecież
to są normalni ludzie. Wyobraźcie sobie- jesteście wychowankiem jakiegoś zespołu, macie ok.
20 lat, trener wprowadza was do pierwszego zespołu, dostajecie dobrą pensję. I nagle co? I
nagle dowiadujecie się, że za to co było kilka lat wcześniej będziecie grać dwie ligi niżej
dostając mniejsze pieniądze (o ile w ogóle dostając z powodu problemów finansowych). Ewentualnie
możecie zmienić klub. To się prosto mówi, zmienić klub. Zmienić klub tzn. przeprowadzić się,
poznawać od początku miasto i ludzi, a w nowej pracy otrzymać metkę ''tego, który uciekł z
klubu przez korupcję". Jeszcze inaczej jest w wypadku gdy zmieniacie średni klub na lepszy,
a potem okazuje się, że ten lepszy jest lepszy dlatego, bo kupował mecze...wracać z podkulonym
ogonem do poprzedniego zespołu? I za co to wszystko? Za kogoś kogo znacie ze słyszenia działającego
w klubie kilka lat wcześniej? To przecież właśnie taki człowiek powinien być ukarany z całą
surowością, w tym przypadku odpowiednie jest więzienie. Podobnie kluby powinny występować o
odszkodowanie od takich osób- jak mieli kasę, żeby kupować mecze to i teraz coś znajdą."

Inaczej? Pracujesz w klubie, który został "wycyganiony" przez drużyny, które kupowały na potęgę. I co? Tracisz pracę... i tak dalej, etc. - to samo co u Ciebie. I co? Twój argument w tym przypadku traci sens...

Dnia 16.01.2008 o 21:04, mikal15 napisał:

Karać do końca sezonu tego lub nawet następnego za przewinienia 5 lat wstecz. Potem postawić
krechę i karać tylko za przewinienia nowe, sezon wstecz. Wtedy bezwarunkowa degradacja o dwie
klasy, nieważne czy ktoś kupił 1 mecz czy 30. Takie jest moje zdanie w tym temacie. I tak,
wiem, że wielu klubom się upiecze. I tak się upiecze i tak się upiecze, w końcu skoro PZPN
nie chce ich ukarać


Dnia 16.01.2008 o 21:04, mikal15 napisał:

(od kiedy na Koronę się mówi Korupter?

To takie wyszkowskie powiedzenie? :P

Dnia 16.01.2008 o 21:04, mikal15 napisał:

Skoro wszyscy wokół kupowali to jakim cudem oni nagle dostali się z 3 ligi do pierwszej?)

Nie mam (prawie) złudzeń, że kupowali - robiły to IMO wszystkie kluby - z całym szacunkiem - nie wierzę, że jak Legia kupiła raz mistrzostwo (popatrzcie na kulisy ostatniego MP dla Lecha...) to przestała. Wisła też była w ową sprawę zamieszana - to samo. Nie wierzę, że te kluby nie kupowały. Ale myślę, że nie aż w takim stopniu. BTW - wg Ciebie to, że przyszedł bardzo bogaty sponsor, przemeblował CAŁĄ drużynę to nic? IMO KKK kupowała mniej niż taka Arka, czy w ogóle "średni" klub 2-ligowy. Kadrę mieli w owy czas najlepszą - wtedy handlował chyba GKS, który ze słabymi piłkarzami (dopiero po wzmocnieniach i przyjściu Lenczyka wyleczono klub) prowadził pewnie na półmetku. Natomiast Korona miała wtedy skład pierwszoligowy. Niemniej - jeśli postawią panu Klickiemu jakieś zarzuty to jestem w pełni za degradacją klubu do 3. ligi.

@@Mała16
Nie przesadzajmy... Nie wolno wszystkiego zrzucać... Szczególnie, że we Wrocławiu była kasa, tylko nie potrafiono nią rozporządzać - przepito niejako majątek, to i klub spadł... Pewne jest tylko, że baraże przegrał w sposób nieuczciwy - sędzia ponoć mecz sprzedał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.01.2008 o 23:04, Sob-styl napisał:

Ja także gram w juniorach, i wiem jakie są przekręty ;) Dlatego polska piłka(nawet Apis, w
tym sezonie nie byłem na 3 meczach! W poprzednim tylko na 1 :P) mnie coraz bardziej nuży. Gada
się ciągle o tym samym, a sukcesów polskich klubów na arenie międzynarodowej brak...


Dokładnie. Sukcesów brak, powtarzanie jak mantrę: Znowu niewiele zabrakło, Byliśmy tak blisko, Jutro będzie lepiej... Nic nie będzie lepiej. Czcze gadanie przezesów i włodarzy klubów no i oczywiście Listka to zakrawa na śmierć. Kolatora już przymknęli, następny będzie Tomczak. Wcale się nie zdziwię jak tak będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2008 o 23:06, demrenfaris napisał:

Haha! Amica, dobre :D Fryzjer to tylko tam zawitał, bo im się go żal zrobiło, nie? :P

A ile razy Amica była pod wodzą wszechmocnego Fryzjera mistrzem Polski? Czemu wygrywali tylko Puchar Polski? Haha, a to dobre, pewnie to był kamuflaż, żeby Fryzjera nie złapali...a jeśli wierzysz, że całemu ustawianiu meczów winny jest Fryzjer to jesteś chyba naiwny. Przecież to jest kozioł ofiarny, w to jest zamieszane pewnie z pół PZPNu, a tutaj jest idealna osoba by się wybielić, bo już osądzona przed wyrokiem.

Dnia 16.01.2008 o 23:06, demrenfaris napisał:

Inaczej? Pracujesz w klubie, który został "wycyganiony" przez drużyny, które kupowały na potęgę.
I co? Tracisz pracę... i tak dalej, etc. - to samo co u Ciebie. I co? Twój argument w tym przypadku
traci sens...

Nie rozumiem. Przecież wspomniałem o odszkodowaniach przez skazane osoby prywatne? Poza tym jakie inne rozwiązanie proponujesz?

Dnia 16.01.2008 o 23:06, demrenfaris napisał:

To takie wyszkowskie powiedzenie? :P

Nie, takie powszechne. Podobnie jak na Łazienkowskiej w zeszłym sezonie "Zagłębie to ch..., Zagłębie nadal kupuje". I się okazało, że kibice byli lepiej poinformowani, dziwne nie?

Dnia 16.01.2008 o 23:06, demrenfaris napisał:

Nie mam (prawie) złudzeń, że kupowali(...)

Znam już twój pogląd, że korupcja jest wszędzie. Po co ty się interesujesz piłką to ja nie wiem, skoro np. w takich Włoszech Juventus czy Milan mają wyroki za korupcję. Skoro kupowali kiedyś to kupują i teraz. Po co pasjonować się czymś, skoro dobrze wiesz, że to i tak jest wszystko sztuczne, bo wcześniej kupione i ustawione?

Nigdy nie mogłem tego o czym mówisz zrozumieć właśnie w przypadku Juventusu- podobno najlepsi gracze na świecie, a mimo to trzeba było pomocy u sędziów. Ci gracze odchodzą za granicę i żaden nie robi zawrotnej kariery. Najlepszy stoper świata, najlepszy boczny obrońca świata... i grają w w Hiszpanii średnio. Nie mówiąc o Emersonie i Thuramie. I teraz jest pytanie, czy oni rzeczywiście byli tacy dobrzy? W końcu 2 z nich zostało mistrzami świata...A jeśli tak to po co kupować? Po co ładować kasę w szkolenie młodzieży, transfery, pensje, skoro i tak wszystko załatwia rubryka "łapówki"? Dla pozoru? Dla pozoru się nie wydaje kilkudziesięciu milionów euro co rok...

Powiem ci ogólnie tak. Akurat przy dyskusji na ten temat nie wystarczy tylko odbić piłeczki. Nie ma tutaj rozwiązania idealnego, bez wad. Jakikolwiek pomysł by nie padł to zawsze można go skrytykować. Uwierz mi, że ot żaden problem, wady zawsze się znajdą. Pytanie tylko po co. To się chyba niestety sprowadza do wyboru mniejszego zła. Z chęcią bym się dowiedział jakie rozwiązanie sprawy ty proponujesz. Degradowanie wszystkich jak leci, w pierwszej lidze drużyny z 4 ligi, potem się okazuje, że one też kupowały w swojej dawnej lidze (wszyscy o tym wiedzą, ale póki są czwartoligowe to psa z kulawą nogą to obchodzi. W przypadku pierwszoligowców tak nie jest), degradacja i...co? I szukamy 14 czystych klubów we wszystkich klasach rozgrywkowych w Polsce? Przecież to kpina jest, zwłaszcza, że mogło by się skończyć jak biblijne szukanie sprawiedliwych. Czekam na twoje zdanie co zrobić z tym wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2008 o 23:25, mikal15 napisał:

> Haha! Amica, dobre :D Fryzjer to tylko tam zawitał, bo im się go żal zrobiło, nie? :P
A ile razy Amica była pod wodzą wszechmocnego Fryzjera mistrzem Polski? Czemu wygrywali tylko
Puchar Polski? Haha, a to dobre, pewnie to był kamuflaż, żeby Fryzjera nie złapali...a jeśli
wierzysz, że całemu ustawianiu meczów winny jest Fryzjer to jesteś chyba naiwny. Przecież to
jest kozioł ofiarny, w to jest zamieszane pewnie z pół PZPNu, a tutaj jest idealna osoba by
się wybielić, bo już osądzona przed wyrokiem.

Ano. Zapominasz o czymś? Że Amica przeszła (jeszcze o rok dłuższą, bo z 4 ligi) drogę do Ekstraklasy, skoro inni kupowali? Bądźmy konsekwentni... Skoro dowodem na winę "Koruptera" jest taka "kariera" to na Amiki >(powiązanej z człowiekiem, który może tego wszystkiego nie kręcił, ale był bardzo ważnym ogniwem w tym procederze?!). Bądźmy obiektywni...

Dnia 16.01.2008 o 23:25, mikal15 napisał:

Nie rozumiem. Przecież wspomniałem o odszkodowaniach przez skazane osoby prywatne? Poza tym
jakie inne rozwiązanie proponujesz?

Odszkodowania? Dobre. Ile myślisz zapłaci taka osoba prywatna? Na pewno nie tyle, by przywrócić niektóre kluby do ekstraklasy. Więc nie mąć odszkodowaniami, takie straty ciężko oszacować...

Dnia 16.01.2008 o 23:25, mikal15 napisał:

Nie, takie powszechne. Podobnie jak na Łazienkowskiej w zeszłym sezonie "Zagłębie to ch...,
Zagłębie nadal kupuje". I się okazało, że kibice byli lepiej poinformowani, dziwne nie?

Jasne. Kibice są najbardziej poinformowani. A mi się zdaje, że ci kibice po prostu gadają tak, by usprawiedliwić porażki swojej drużyny... Od kiedy to w takich sprawach kibice mają najwięcej wiedzy? Oni g**** wiedzą, podobnie jak my tylko spekulujemy, IMO ta cała dyskusja nie ma sensu, nie wiemy co się działo kiedyś w polskiej piłce, więc powinniśmy milczeć.

Dnia 16.01.2008 o 23:25, mikal15 napisał:

Znam już twój pogląd, że korupcja jest wszędzie. Po co ty się interesujesz piłką to ja nie
wiem, skoro np. w takich Włoszech Juventus czy Milan mają wyroki za korupcję. Skoro kupowali
kiedyś to kupują i teraz. Po co pasjonować się czymś, skoro dobrze wiesz, że to i tak jest
wszystko sztuczne, bo wcześniej kupione i ustawione?

Zapominamy o czymś? Korupcja to tylko dodatek. Było wiele przypadków, gdzie sędzia był przekupiony, ale ci, co dawali pieniądze przegrywali spotkanie. Nie demonizujmy roli korupcji - jest IMO wszędzie, poza europejskimi rozgrywkami, ale nie w każdym spotkaniu... Taki Juve tworząc świetną drużynę mógł wygrywać mecze bez zapłaty...

Dnia 16.01.2008 o 23:25, mikal15 napisał:

Nigdy nie mogłem tego o czym mówisz zrozumieć właśnie w przypadku Juventusu- podobno najlepsi
gracze na świecie, a mimo to trzeba było pomocy u sędziów. Ci gracze odchodzą za granicę i
żaden nie robi zawrotnej kariery. Najlepszy stoper świata, najlepszy boczny obrońca świata...
i grają w w Hiszpanii średnio. Nie mówiąc o Emersonie i Thuramie. I teraz jest pytanie, czy
oni rzeczywiście byli tacy dobrzy? W końcu 2 z nich zostało mistrzami świata...A jeśli tak
to po co kupować? Po co ładować kasę w szkolenie młodzieży, transfery, pensje, skoro i tak
wszystko załatwia rubryka "łapówki"? Dla pozoru? Dla pozoru się nie wydaje kilkudziesięciu
milionów euro co rok...

Patrz wyżej. Przesadzasz mówiąc, że tamtejsi piłkarze są średniakami. Gra w Hiszpanii różni się od gry we Włoszech, to jasne. A przecież w reprezentacjach krajowych mamy porównanie - Thuram dzielił i rządził we Francji...

Dnia 16.01.2008 o 23:25, mikal15 napisał:

/ciach/

Nic ciekawego :P

Dnia 16.01.2008 o 23:25, mikal15 napisał:

szukamy 14 czystych klubów we wszystkich klasach rozgrywkowych
w Polsce? Przecież to kpina jest, zwłaszcza, że mogło by się skończyć jak biblijne szukanie
sprawiedliwych. Czekam na twoje zdanie co zrobić z tym wszystkim.

Degradujemy najbardziej uwikłanych (wiem, znam Twoją ripostę - jak to określić?) i odejmujemy punkty innym. Ale nad tym myślą - z całym szacunkiem - mądrzejsi od nas. Jak wyżej - nie znamy sprawy i tu się moja dyskusja z Tobą kończy ;)

Pozdrawiam - demrenfaris ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aby uciec od nieprzyjemnego tematu afery korupcyjnej mam kilka czysto piłkarskich wiadomości:

Kevin Keegan został nowym szkoleniowcem Newcastle United. Określenie "nowym" jest trochę błędne ponieważ już po raz trzeci zasiądzie na ławce trenerskiej Srok. To dobra wiadomość bo pamiętam,że za Keegana Sroki grały ładny, efektowny i skuteczny futbol i nie miałbym nic przeciwko,żeby tak było teraz,bo z jakiegoś powodu lubię tą drużynę :)

Barcelona wypożyczyła 32-letniego bramkarza Celty Vigo Jose Pinto. Ma on zastąpić kontuzjowanego Jorquerę. Myślę,że układ jest jasny podobnie jak w przypadku Dudka. Pinto będzie zmiennikiem Valdesa,ewentualnie pogra w CdR. Wydaje się,że on nie ma nic przeciwko skoro się zgodził...

Serbski obrońca Branislav Ivanovic podpisał kontrakt z Chelsea. Podobno to bardzo utalentowany zawodnik. Nie wiem nie widziałem go w akcji (wczesniej grał w Lokomotivie Moskwa),ale nie wydaje mi się,żeby dostał dużo szans na grę przynajmniej w tym sezonie. Na srodku obrony jest w Chelsea spora konkurencja,może na prawej stronie,gdzie również może grać będzie mu łatwiej przebić się do składu. Zobaczymy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

niestety wydział dyscypliny pzpn można nazwać uwiądem dyscypliny, cacka się z zagłębiem. wg mnie to sprawa polityczna, bo tomczak (pisiorek) nie chce bruździć swoim partyjnym kolegom, którzy zasiadają w zarządzie kghm i zagłębiu.
dowody podobno są niepodważalne, więc jednak nie będzie miał wyjścia.lubin musi spaść ligi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2008 o 20:41, mała16 napisał:

Bogu winni kibice już zapłacili. Choćby za głupie wejściówki na mecz. Nie wiem jak stoją spotkania
ligowe na Widzewie, ale na Wiśle jest drogo.


Na Widzew bilety stoją od 20 do 50 zł, na drugą ligę wiele taniej nie było, choć dokładnych cen już nie pamiętam, na drugoligowym meczu Widzewa byłem tylko raz. Dzisiaj w szkole zastanawiałem się czy posiadanie wejściówki na taki ustawiony mecz nie byłoby podstawą do domagania się zwrotu pieniędzy i doszedłem do wnisku, że kluby powinny zwrócić kibicom pieniądze za bilety na mecze, które były ustawione, przynajmniej tak by wypadało.

http://www.widzew.lodz.pl/index.php?id=599&dzial=5

Nie dość degradacji, główny udziałowiec myśli i wycofaniu się z Widzewa, przykre, bo skoro pisze o chęci długoterminowej inwestycji to nie rozumiem czemu ucieka po pierwszym większym niepowodzeniu. Sam nasuwa się przykład Juventusu, w którym co prawda zarząd się zmienił, ale on był mocno zaangażowany w korupcję, a w Widzewie ekipa rządząca zmieniła się diemetralnie, nowy właściciel, prezes. Chyba pozostaje zakrzyknąć: Boniek wróć i ratuj nas znów!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1) G. Buffon Juventus/Włochy

2) P. Cech Chelsea/Czechy

3) Casillas Real/Hiszpania

4) E. van der Sar MU/Holandia

5) Rogerio Ceni Sao Paulo/Brazylia

6) Dida Milan/Brazylia

J. Reina Liverpool/Hiszpania

8) A. Palop Sevilla/Hiszpania

9) Julio Cesar Inter/Brazylia

10) J. Lehmann Arsenal/Niemcy

Co to jest? Ranking na najlepszego bramkarza 2007. Chciałoby się napisać "..." Nie wiem, czy ktoś tego już nie przytaczał - jeśli tak, to przepraszam, ale ta klasyfikacja jest IMO krzywdząca. Nie chcę nikogo urazić, ale "specjaliści" z IFFHS - wsławiający się dość osobliwymi klasyfikacjami (Real za Hamburgerem SV, Defensorem Sporting Club Montevideo, czy CSD Colo Colo Santiago) po raz kolejny pokazali swoją profesjonalność. Popatrzmy.
Pierwsze miejsce dla Buffona, który pierwszą część sezonu spędził w Serie B. Bez komentarza. Drugie miejsce zajął bramkarz, który co prawda - moim zdaniem - ma najwyższe umiejętności ze wszystkich... ale praktycznie nic nie pokazał w poprzednim roku, jego karierę zastopowała poważna kontuzja. Dlatego też uważam, iż trzecie miejsce dla golkipera Realu Madryt jest krzywdzące. Faktem jest, że w europejskich pucharach (wiosna 2007) Casillas nie pokazał niemal nic - bo Real z tychże rozgrywek rychło odpadł. Ale walka o mistrzostwo Hiszpanii - wygrane "wybronione" przez Ikera - majstersztyk. Do tego fenomenalna jesień. Nie wiem, czym się kierowali ci ludzie...
Idziemy dalej - o ile 4. miejsce mogę przeboleć, o tyle 5. oraz 6. jest dla mnie zagadką. Najpierw Ceni - ja rozumiem, że nie można dyskryminować lig południowoamerykańskich, ale gdyby ów Ceni był naprawdę dobry - znalazłby angaż w Europie oraz grałby regularnie w reprezentacji swego kraju. Przejdźmy do Didy - nie pokazał on nic prócz niepewnych interwencji, bezsensu jego miejsca w rankingu nie muszę chyba komentować, nawet mi się nie chce :/ Aha - dopiero 6. pozycja Reiny - za Cenim, Didą i Van der Saarem - zawodnikiem światowej klasy, mistrzem Anglii... niby miał te sukcesy większe od bramkarza L''poolu (oprócz finału LM)... ale bronił mniej pewnie, miał nieporównywalnie mniej meczów, które niejako "sam" wygrywał. Dlatego też pozycja jest w moim mniemaniu krzywdząca.
Miejsca 8 i 9 - IMO zasłużone, nie mam większych zastrzeżeń. Jens Lehman? Na wiosnę nie miał zbyt wielkich okazji do pokazania światu swego kunsztu, jesienią zaś dołował. Dlatego też moim zdaniem miejsce na liście należy się innym graczom.

Z kronikarskiego obowiązku należy wspomnieć, iż 16. miejsce zajął "nasz" Artek Boruc, jednak nie skomentuje tego z uwagi na to, że nie potrafiłbym zachować obiektywizmu...

A tutaj mamy "klasyfikację wszech czasów" - tj. ostatnich 20 lat ;)

1) P. Schmeichel Dania 69 pkt

G. Buffon Włochy 69

3) O. Kahn Niemcy 62

4) J. Chilavert Paragwaj 58

5) W. Zenga Włochy 55

6) I. Casillas Hiszpania 53

7) E. van der Sar Holandia 45

8) M. Preud''homme Belgia 43

9) C. Taffarel Brazylia 40

10) D. Seaman Anglia 38

Jerzy Dudek zajął 28. pozycję z 12 punktami, zaś Józef Młynarczyk jest 62. z 2 oczkami.

Pozdrawiam - demrenfaris ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2008 o 23:25, mikal15 napisał:

Nie, takie powszechne. Podobnie jak na Łazienkowskiej w zeszłym sezonie "Zagłębie to ch...,
Zagłębie nadal kupuje". I się okazało, że kibice byli lepiej poinformowani, dziwne nie?

Tak jak pisałam wyżej w latach 80 to kibice mogli obstawić mecz na pewniaka. Brało się pod uwagę sytuację w tabeli obu klubów, to o co walczą i był wynik gotowy. W sumie ciężko się dziwić, że niektórzy jeszcze mydlą sobie oczy, że korupcji nie ma wcale (!).

Dnia 16.01.2008 o 23:25, mikal15 napisał:

Nigdy nie mogłem tego o czym mówisz zrozumieć właśnie w przypadku Juventusu- podobno najlepsi
gracze na świecie, a mimo to trzeba było pomocy u sędziów.

Właśnie też tego nie mogłam zrozumieć. Gdy zapadł wyrok byłam akurat na wakacjach we Włoszech. Bulwers o to, że Milan nie został zdegradowany był ogromny. No i zdziwiona byłam. Przecież oni spokojnie mieli szanse na mistrza w uczciwy sposób... to jest tak jakby Wisła Kraków (przykład!) przekupiła Górnika Zabrze - bezsens, bo Wisła spokojnie może uczciwie na boisku pokonać Górnik.

Dnia 16.01.2008 o 23:25, mikal15 napisał:

Powiem ci ogólnie tak. Akurat przy dyskusji na ten temat nie wystarczy tylko odbić piłeczki.
Nie ma tutaj rozwiązania idealnego, bez wad.

No tak. Z jednej strony należy ukarać winnych, ale z drugiej... spuścimy wszystkich z ligi a się okazuje, że co liga w dół to większa korupcja... ;/

Dnia 16.01.2008 o 23:25, mikal15 napisał:

I szukamy 14 czystych klubów we wszystkich klasach rozgrywkowych
w Polsce?

Jeśli już to szukajmy ich w możliwie najwyższych szczeblach (choć to jest bezsens), bo im niższa liga tym mniejsza kontrola nad tym co się dzieje. Tam to dopiero jest handel!

________
@@@demrenfaris
>Szczególnie, że we Wrocławiu była kasa, tylko nie potrafiono nią rozporządzać - przepito niejako majątek, to i >klub spadł... Pewne jest tylko, że baraże przegrał w sposób nieuczciwy - sędzia ponoć mecz sprzedał.
Nie do końca przepito... a co do tego, że baraże przegrali nieuczciwie to masz na myśli te z Arką o awans do 2 ligi? Tak, były one nieuczciwe (bodaj jedno ze spotkań tylko), z tego co sie orientuje to jest jedno ze spotkań, które było uwzględnione, gdy Arka dostała karę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, wydawało mi się, że było tu już mówione, że rankingi tej organizacji są bezsensowne. Reguła się potwierdza. Jak Buffon broniący pół roku w drugiej lidze oraz Cech, który miał kontuzje mają być lepsi od Casillasa to ja nie rozumiem. Tak jak i nie rozumiem obecności Lehmanna (tak dobrze grał, że stracił miejsce w składzie), Didy (WTF?), Ceniego i Palopa (to chyba za to, że bramki im się zdobyć udało, tak?). Boruc może odrobinkę za nisko, kilka miejsc wyżej mógłby być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2008 o 20:18, mała16 napisał:

> Dobra Zagłębie zagłębiem, ale mój kochany Widzew spadł ;/ zdegradowali go... wielka szkoda,

> mam nadzieje że szybko wróci na swoje miejsce,
Szczerze to współczuję. Ale nie klubowi itd, tylko Tobie i kibicom tego klubu. Być robionym
w konia przez taki kawał czasu... osobiście stwierdziłam, że jeśli takie machlojki wykryto
by w Wiśle to skończyłabym interesować się piłką.

Niestety - osobiście wątpię, że Zagłębie poleci =/ To, że teraz nie dostali kary, nie jest
przypadkowe. A zarzuty ponoć większe mają... skończy się na -x, gdzie w miejsce x należy wstawić
odpowiednią ilość punktów...
Ta korupcja, którą teraz wykrywamy to jest pikuś w porównaniu z tym, co się działo jeszcze
20 lat temu. Nie wierzycie? Odsyłam do książki "Pamiętnik Kibica".

Odnośnie tego co napisał mikal15, że ''bezpieczne'' są kluby, które albo nie awansują, albo
nie spadają to jest to możliwe, aczkolwiek nie wykluczam, że parę klubów dostało się do 1 ligi
uczciwie :) Można by się przyjrzeć wszystkim klubom, które awansowały w ciągu ostatnich 5-6
lat i decydującym o tym meczach.


:/ dzieki za współczucie, ale Widzew zgodził sie na kare: 300tys zł i -8pkt, a oni potraktowali ten klub jak psa, tak jakby nic nie słyszeli o zgodzie, i odrazu spadek ;/ naszczęście RTS teraz walczy o to żeby właśnie zapłacić te 300tys i -8pkt...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować