Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Dnia 13.01.2008 o 11:54, Mistic napisał:

Wystarczy spojrzeć na post ostatni post Assaxa, a i wcześniej sporo razy coś takiego się pojawiało.

Faktem jest , że według całej kultury jeśli nie link , to przynajmniej źródło powinno być podane .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2008 o 13:53, mikal15 napisał:

jaceloth jak się powołujesz na przepisy to zacytuj. Zacytuj mi gdzie jest napisane w
regulaminie FIFY, że zawodnik musi być zwolniony konkretną liczbę dni przed zgrupowaniem reprezentacji.
Skoro się opierasz na przepisach to na pewno je widziałeś, jeśli tak to je zaprezentuj.


Jest przepis który nakazuje zwolnienie zawodnika na dwa tygodnie przed turniejem tej rangi co PNA.
Ma on jednak pewną furtkę.
Jeżeli macierzysta federacja danego zawodnika wyrazi zgodę, to może on zostać zwolniony w późniejszym terminie.

Kameruński związek taką zgodę dał i stąd wczorajsze bramki Eto:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ile mi wiadomo przepis mówi o tygodniu w przypadku mistrzostw kontynentu jak PNA oraz dwóch tygodniach w przypadku Mistrzostw Świata. Tyle jeśli chodzi o teorię oczywiście. Eto''o poleciał dzisiaj więc tydzień przed imprezą. Aczkolwiek jeśli masz gdzieś oryginalny tekst tego przepisu to chętnie bym go zobaczył, bo póki co to jest wiedza oparta na różnych osobach, opierających się o różne serwisy, opierających się o inne serwisy, opierające się o oryginał. A ja bym wolał bezpośrednio u źródła jednak, bo pewien tego co piszę też niestety nie jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Real znowu wygrał 2-0!!! Kurde! Ale fuksiarze! To nic, że mieli dużo okazji, słupek i przeważali! Każdy wie, że Real wygrał fartem, bo fartowny RvN 2 razy fartem strzelił w ostatnich 20 minutach! Farciuchy! Żyć się odechciewa! To nic, że są aktualnymi mistrzami Hiszpanii! To nic, że liderują w La Liga z przewagą 7pkt nad drugą pechową Barceloną! To nic, że na półmetku rozgrywek mają najlepszy bilans niż jakakolwiek drużyna w La Liga od 20 lat!!! To nic! Nieważne też jest, że Schuster ma najlepszy początek w Realu w całej hiostorii tej drużyny! kogo to interesuje! I tak każdy wie, ze Real wygrywa wszystko fartem, a to co nie fartem, to dzięki Franco!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tym razem to Real z deka przesadził. Rozumiem, że może nie chcieć się grać, że przeciwnika się olewa, że Levante to klub który zdobył tyle samo punktów, ile Real ma przewagi nad Barceloną (no chyba punkt w tą czy w tamtą). No ale ludzie, nie można strzelać bramek z takimi lamusami po karnym w 76 minucie i w 88 minucie!! Pomoc zupełnie nie istniała, napastnicy nie mieli podań (Raul zwalił jedna akcję dokumentnie, ale Bestia był gorszy :)), w obronie Pepe grał świetnie, ale jak już skwasił, to aż mnie suty zapiekły :) Szkoda Levante, jak to powiedział komentator "heart-breaking, if you''re a Levante fan". W ogóle ten komentator na GOL TV to inteligentny gościu. Towarzyszy mu taki, co w Fifie 98 był, ale to ten pierwszy gada inteligentniej i wyraźniej. Oglądałem kilka spotkań, które on komentował i to jest poezja dla uszu. Z Polski to tylko ci od ligi angielskiej na canal + mogą się z nim równać. Oczywiście to moje subiektywne zdanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

E tam ;) To jest jak pisze As "zabójczość" Realu (to jest fajne- Real z Zaragozą zagrał ''zabójczo'', w tym samym czasie Barcelona z Mallorką wygrała ''szczęśliwie'') albo jak powiedział Schuster ''bycie jak Federer''. Real jest po prostu okrutny i bezlitosny, najpierw daje piłkarzom Levante nadzieję na korzystny wynik, po czym pod koniec meczu wystarczy, że jednemu zawodnikowi zachce się choć odrobinkę grać i już bez żadnego problemu wygrywa. Ot i cała jedyna słuszna filozofia ;P

Aż jestem ciekawy co As napisze o dzisiejszym spotkaniu. Oto jak wyglądał wczorajszy mecz Barcelony w oczach jego dziennikarzy: "El Barcelona ofreció una pobre imagen, y sólo pudo golear cuando el Murcia estaba ya hundido." A znaczy to ni mniej, ni więcej tylko, że Barcelona zagrała słabiutko i potrafiła pokonać Murcię tylko wtedy, gdy ta była już 'zapadnięta' (zmęczona?).

A prawda, zresztą w ogóle wydaje mi się, że w Anglii mają wysoki poziom, bo nie dość, że na Gol TV komentuje świetnie ten koleś (wczoraj miałem przyjemność go słuchać, fajnie o Bojanie gadał) to i komentarz na Sky Sports oczywiście trzyma poziom. Tylko pozazdrościć Wyspiarzom prawdziwej fachowości, a nie takich ''ekspertów''...

EDIT: O proszę, sprowokowałem ich :P W końcu miłe zaskoczenie. "Dos goles de Van Nistelrooy, el primero después de un discutido penalti, dan la victoria a un Real Madrid que ofreció una imagen más que discreta ante el colista, que puso en evidencia a un líder que va camino del récord de puntos. " Dwa gole Ruuda, pierwszy po dyskusyjnym karnym dały Realowi zwycięstwo nad Levante, mimo że lider nie zaprezentował się lepiej od ostatniej drużyny w tabeli.

Be-Yacz możesz nawet nie trudzić się z odpowiedziami na moje posty, bo i tak nie otrzymasz odpowiedzi na swoje. Nie ma na tym forum co prawda opcji ignorowania użytkownika, więc będę musiał sam ją sobie stworzyć :P Tak, prawda mnie boli i nie mam argumentów, a to oznacza, że boję się dyskusji, ergo najważniejsze- nie będę tego robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skrzydłowy Manchester United Cristiano Ronaldo nie krył zadowolenia, po tym jak strzelił pierwszego hat-tricka w barwach angielskiego klubu. 22-letni reprezentant Portugalii zdobył trzy gole w sobotnim meczu z Newcastle United, wygranym przez United aż 6:0.
Ronaldo, który w tym sezonie strzelił już 22 bramki, podkreślił, że jest bardzo dumny z tego osiągnięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I co w związku z tym? Chciałeś nam po prostu przekazać, że Ronaldo jest zadowolony, że strzelił hat-tricka? Jeśli tak to spoko, bałem się, że zapadnie w depresję czy coś ;) Już pomijam fakt, że to jest przeklejane z jakiegoś serwisu i nie ma podajesz z jakiego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To, że nie masz argumentów, to ja wiem, bo dałeś tego dowód ostatnio jak zaczołeś je wymyślać. Zresztą ciężko jest zaprzeczyć faktom i nie dziwie się, ze w końcu przestałeś to robić. Tyle mówisz, o tym czemu to barca nie może być jak Federer. A wystarczy spojrzeć na fakty. ile razy Bazrcelona przechylała szale zwycięstwa w tym sezonie w ostatnich 20 minutach, a ile razy robił to Real... Bez porównania ;]. Oczywiście ciesze się, że nie będziesz mi odpowiadał, ale jednocześnie nie oczekuj tego odemnie, bo ja w przeciwieństwie do ciebie, argumenty mam :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że Real przegrał ostatni mecz w pucharze. jak tylko Dudek gra to reszta psuje wszystko i grają jak szmaciarze.
Szkoda, bo wygląda tak, że gdy tylko Dudek broni to Real przegrywa, a prawda jest taka, że grają jak ostatnie łajzy w pucharze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O :). Wracając do tego kolejnego farciarskiego zwycięstwa, to Real miał takiego farta, że nie miał tylko słupka Robinho, tylko też w słupek trafił Baptista ;). A to fuksiarze :).

Małe podsumowanie...
http://www.sport.pl/pilka/1,65082,4833897.html

BTW
Dzisiaj w Milanie dobrze zaprezentował się młodziutki Pato. Ciekawe jak będzie się rozwijał... ;]

pretorianie - Nie wygląda tak. Po ostatnim przegranym meczu z Mallorcą Marca porównała Dudka do Casillasa i okrzykneła go bohaterem, więc Jurek tak czy siak jest tam bardzo doceniany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cała sprawa polega na tym, że o starym dobrym niemieckim futbolu można było powiedzieć naprawdę wszystko poza tym, że jest piękny. A przecież regularność Real zyskał już pod wodzą Capello, który został zwolniony właśnie za brzydką grę...o co więc tutaj chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O to, że Real ma znacznie lepsze wyniki, niż za Capello, a do tego zdarzają mu się naprawde piękne spotkania? O to, że mimo iż nie gra Jogi Bonito, to w przeciwieństwie do drużyny Capello, często utrzymuje się przy piłce? O to, że za Schustera gra więcej puiłkarzy ofensywnych? Real Capello zaczoł grać swoje w drugiej części sezonu. Ciekawe jak będzie grał Real Schustera po takim czasie. Nie zapominajmy, ze w drużynie były wielkie zmiany i, że z czasem powinno być coraz lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie wiadomo już,że Tim Borowski od nowego sezonu będzie zawodnikiem Bayernu. Niemiec nie zdecydował sie na przedłużenie kontraktu z obecnym pracodawcą, Werderem Brema. Uważam to za dobry transfer,bo Borowski to jeden z najlepszych graczy Bundesligi i z pewnością będzie wzmocnieniem dla Bawarczyków tyle,że tam jest spora konkurencja w pomocy.

Wygląda też na to,że szykuje sie pierwszy transfer Tottenhamu w tym okienku. Otóż chodzi o 25-letniego obrońcę Espanyolu Barcelona Daniego Jarque. Zdaje się też,że to coś więcej niż tylko spekulacje,bo piłkarz podobno wybrał się nawet do Londynu by przeprowadzić rozmowy w sprawie kontraktu. Na pewno obrona to formacja,która wymaga u nas wzmocnienia tylko ciekawe czy piłkarz Espanyolu takowym będzie. Co nieco o nim słyszałem,ale wolałbym,żeby mikal czy któs inny kto interesuje się PD trochę mi o nim opowiedział :)

A poza tym to masa nowych spekulacji. Na temat transferu Berby (podobno Bułgar przyznał,że chciałby grać dla ManU. Jasne :) A w innej gazecie pewnie przeczytam,że dla Chelsea czy innego Liverpoolu ;)) i zakupu nowego bramkarza (kandydaci zmieniają się co chwila, teraz podobno najbliżej transferu jest Maarten Stekelenburg z Ajaxu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2008 o 23:58, mikal15 napisał:

o co więc tutaj chodzi?

o nic, trzeba czytać uważnie posty. napisałem, że "skutecznością i regularnością", a nie stylem. oczywiście od realu wymaga sie jednego i drugiego - musi wygrywać i jednocześnie olśniewać.to nie zawsze jest wykonalne i potrzebne. a różnicę w grze drużyny schustera w porównaniu z poprzednim sezonem chyba każdy widzi "gołym okiem".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2008 o 09:23, mati285 napisał:

Oficjalnie wiadomo już,że Tim Borowski od nowego sezonu będzie zawodnikiem Bayernu. Niemiec
nie zdecydował sie na przedłużenie kontraktu z obecnym pracodawcą, Werderem Brema. Uważam to
za dobry transfer,bo Borowski to jeden z najlepszych graczy Bundesligi i z pewnością będzie
wzmocnieniem dla Bawarczyków tyle,że tam jest spora konkurencja w pomocy.

Wspaniała wiadomość w nowy dzionek... :D Bardzo dobry zawodnik pozyskany za darmo.
Co do tej konkurencji... Borowski może grać jako ofensywny pomocnik (czyli wejdzie za dobrze grającego van Bommela) albo na skrzydle - tu podobnie jak w reprezentacji Niemców - zastąpiłby Schweinsteigera, który to dopiero wraca do wielkiej formy.
Jedno jest pewne - na jednym skrzydle będzie grał Ribery (gość nie zagrał złego meczu w rundzie jesiennej) i Ze Roberto jako defensywny pomocnik (sprawdza się kapitalnie). Dalej można lawirować - Borowski jako ofensywny i Schwieni na drugie skrzydło, albo Borowski na skrzydło a van Bommel jako ofensywny pomocnik...

Dnia 14.01.2008 o 09:23, mati285 napisał:

zakupu nowego bramkarza (kandydaci zmieniają się co chwila, teraz podobno
najbliżej transferu jest Maarten Stekelenburg z Ajaxu)

Nareszcie... Jako to ja zawsze mówię Koguty to dla mnie klub plasujący się zaraz za wielką czwórką i nawet tutaj bramkarz reprezentacji Anglii jest za słaby...
Może Kowalewski? :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.sport.pl/pilka/1,65050,4834765.html

Ja tam po Kamilku płakał nie będę, wolał kasę to teraz będzie miał kasę w Lechu lub w jakimś drugoligowym włoskim zespole. Gdy zobaczyłem w akcji kogo Wisła testuje (Rodrigo Mannara) to mi szczęka opadła... zobaczcie tylko na youtub-ie co ten zawodnik prezentuje, wydaje się być o wiele lepszym zawodnikiem niż teraz jest Kosa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kawałek wywiadu z Ebim:
"Primera Division dała panu okazję do gry z Realem, Barceloną, Sevillą, Valencią, Atletico. Jak wrażenia? Przed sezonem za faworyta uważał pan Barcę.
- Ale największe wrażenie zrobił na mnie Real. Dawali nam wyszumieć się, byliśmy chwilami nawet lepsi, ale jak chcieli, to ruszali pod naszą bramkę i bez zbytniego wysilania się zdobywali gole. Mają ogromny potencjał."

No i kolejna wypowiedź w podobnym charakterze. Ale i tak każdy wie, że Real to farcichy i grają słabo :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować