Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Najchętniej poklnąłbym tu trochę, ale nie zrobię tego... Czy wam też się wydaje, że Toni za atak na piłkarza Getafe (nie pamiętam którego) powinien dostać czerwoną kartkę? Podolski też się zachowywał niezbyt fajnie. Może usprawiedliwiam przegraną z znienawidzonym przeze mnie zespołem, ale Bayern wygrał niezasłużenie. Getafe było o wiele lepsze, bo chociaż Bayern przeważał, to Getafe wypracowało sobie kilka setek, niestety niewykorzystanych ;( Się niesamowicie zdenerwowałem, po moim głośnym okrzyku na "k" chyba cały blok się obudził. Normalnie dopisałbym buźkę, ale jestem tak zdenerwowany, że nie mogę. Ostatnio byłem tak wkurzony, podczas meczu Polska-Niemcy na MŚ2006

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale ja dalej Ciebie nie rozumiem. Getafe dostało czerwoną bo gość ocenił, że jakby nie faul to Klose wyszedłby na czystą pozycję. Jak Bayern faulował to było to koło linii bocznych, więc nie było mowy o czerwonej.
Zgadzam się, że Bayern przeszedł nie zasłużenie (chociaż ja się z tego bardzo cieszę) ale nie wciągajcie w to sędziów bo sędziowali bardzo dobrze! Za dużo polskiej piłki widzę.
Piszesz, że fc holywood - śmieszne, bo te niby gwiazdy Bayernu to w porównaniu z gwiazdami angielskiej piłki czy barcelony, realu, milanu to takie malutkie gwiazdeczki, więc twierdzenie, że sędziowie okradli mały klub Getafe na rzecz wielkiego Bayernu mnie śmieszy. Bo jeśli zgodzić się z tym, to można było Getafe wywalić już jak grali z Benficą Lizbona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powinien, paru zawodników Bayernu by wyleciało, ale sędzia przymykał oczy. Ba, nawet ten kretyn Podolski, gdyby więcej pobiegał to by z pewnością zarobił jeszcze jedną zółtą kartkę.
I Mroczny dobrze mówi, na boisku było 22 zawodników, tyle, że w Bayernie grało 12, jeden ukryty jako sędzia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Racja. Gra Bayernu pozostawiała wiele do życzenia pod względem fair play. Toni powinien zejść za tamto popchnięcie... Lahm też się nie wykazał bo sporo razy faulował. A o Podolskim to już nie wspomnę...
A co do setek, to najlepszą i jednocześnie niewykorzystaną miał Braulio ;) Wtedy kiedy się poślizgnął... wtedy to normalnie sobie zakląłem w domu ^^ Później też mieli jeszcze jedną ale cóż... zdarza się. Można powiedzieć, że szczęście sprzyja lepszym ale imo lepsi byli gracze Getafe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Błędy sędziego:
1) Czerwona kartka bez sensu. Obok De la Reda biegnął drugi asekurujący akcję obrońca. Zółta najwyżej.
2) A gdzie tam, Toni jest nietykalny, nawet rękami może grać. Ani jedna nie gwizdnięta...
3) Jeszcze raz o Tonim, bo powinien polecieć z chamstwo i grę bez zasad fair play i za to uderzenie w krocze Belenguera jeszcze w podstawowym czasie gry.

Brak słów. Tak dobry sędzia jak Bussaca nie powinien tak sędziować!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2008 o 23:33, jakoktochce napisał:

Racja. Gra Bayernu pozostawiała wiele do życzenia pod względem fair play. Toni powinien
zejść za tamto popchnięcie... Lahm też się nie wykazał bo sporo razy faulował. A o Podolskim
to już nie wspomnę...
A co do setek, to najlepszą i jednocześnie niewykorzystaną miał Braulio ;) Wtedy kiedy
się poślizgnął... wtedy to normalnie sobie zakląłem w domu ^^ Później też mieli jeszcze
jedną ale cóż... zdarza się. Można powiedzieć, że szczęście sprzyja lepszym ale imo lepsi
byli gracze Getafe.

Przy tym poślizgnięciu się walnąłem bańką w stół tak mocno, że mam nabitego dość dużego guza ;) Ogólnie Braulio do czasu strzelenia bramki się nie popisywał :/ Niestety było, minęło... Szkoda, że mecz odbył się w taki sposób (chodzi mi o sędziego). Cieszyłbym się, gdyby teraz Bayern został zdyskwalifikowany za zachowanie kibiców :) Nie wiem czy zauważyliście, ale były tam powyrywane krzesełka itp. Ale się czepiam teraz ;) Zgadzam się z przedmówcami - Bayern miał przewagę dwóch zawodników, w tym wszystkomogącego sędziego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mam być szczery, to dla mnie większą niespodzianką jest dzisiejsze zwycięstwo Rangersów z Lisboną 2:0 ( na wyjeździe ), oraz porażka PSV z Fiorentiną, również 2:0, u siebie. Kto by pomyślał, że puchar UEFA w tym roku, będzie aż tak emocjonujący :D Moim zdaniem, tegoroczna edycja jest ciekawsza od LM :P ( którą i tak wygra ManU ^^ )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co za pajace.
Najpierw Arsenal, a teraz Getafe. Te drużyny odpadają po pomyłkach sędziego, mimo, że były lepsze. Bayern [*]. Słowo fuks nie wystarcza. Bayern [*].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę piękny mecz,najlepszy w europejskich puicharach jaki widziałem w tym sezonie. O samym widowisku wypowiadać się nie będę,bo za dużo by pisać,a i tak każdy przecież wie co się działo. Szkoda mi Getafe i na pewno nie jestem wyjątkiem,bo chyba tylko kibicom Bayernu nie jest szkoda,że drużyna,która ambitnie walczy,zostawia serce na boisku grając przez 114 minut w dziesiątkę przegrywa i to przegrywa nie jak twierdzi większość przez sędziego,ale przez głupotę własnego bramkarza. Abbondanzieri miał w tym meczu tyle bezensownych wyjść,że chociaż w 120 minucie mógł się powstrzymać i zostać w bramce. Nie powstrzymał się :/ O wcześniejszej wpadce już z litości nie wspomnę. Teraz sprawa sędziowania. Widzę tu nie do końca słuszną nagonkę na pana Bussacę,ale rozumiem,że w grę wchodziły tu jeszcze emocje :) A ja tak na chłodno:
-czerwona kartka dla De la Reda słuszna. Nie był co prawda ostatnim obrońcą,ale Klose po minięciu go miał otwartą drogę do bramki,faul był w dodatku od tyłu,celem ewidentnie były nogi zawodnika,nie piłka.
-z tym,że Toni za starcie z Belenguerem powinien wylecieć się zgodzę,ale cóż sędzia widział to inaczej
-ale gdyby był przekupiony to na jakiej podstawie nie uznał w drugiej połowie gola dla Bayernu,no wybaczcie,ale ja po takim czymś nie dałbym mu zadnych pieniędzy :)
Jeszcze jedno-Contra to co ten człowiek zrobił niesamowite. Ile on przebiegł z piłką 40-50 metrów?
Bayern w półfinale i Bayern prawdopodobnie awansuje do finału,bo wybaczcie,ale nie widzę możliwości by Zenit stanowił jakieś poważniejsze zagrożenie. Obym się mylił :)
O wiele ciekawsza druga para Fiorentina-Rangers i mam nadzieję,że to właśnie ten mecz TVP 2 pokaże. Ja osobiście stawiam na Violę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mecz był bardzo ciekawy(4 gole w dogrywce!). No trzeba przyznać, że Bayern miał ogromne szczęście. Sędzia oszczędzał zawodników Bayernu. Po raz okolejny okazało się, zę piękne mecze to nie tylko muszą być w LM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale mi szkoda było Getafe. Naprawdę już myślałem, ze wygrają ten mecz. Ale piłka jest okrągła, bramki są dwie a na koniec i tak wygrywają Niemcy. ;]
Fatalny bład bramkarza na 3:2 dał Bayernowi wygraną. To trzeba przyznać, że bramkarz dał ciała i tylko dzięki niemu Getafe przegrało. Szkoda, bo prezentowali się naprawdę świetnie biorąc pod uwagę, że grali w dziesiątkę przektycznie cały mecz. Niestety Niemcy jak zwykle więcej szczęścia niż rozumu. Ten włoski kogut strzelił i to boli najbardziej. Szkoda.
Niemniej mam nadzieje, że z Getafe spotkamy się jeszcze w pucharach w przyszłym sezonie. Drużyna ma wielkiego ducha do walki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakby sędzia był kupiony to by uznał dwie bramki dla Bayernu a tak wszyscy tylko mówią że sędzia kupiony, a nikt nie zauważył że każde przewrócenie się o własne nogi piłkarza Getafe było od razu gwizdane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

trudno tu mówić o błędach sędziego, błąd jest wtedy, gdy sędzia nie zauważy spalonego, nie gwizdnie faulu, który był itd. w tych przypadkach o których piszę (i inni poniżej mojego postu) sędzia odgwizdywał faule, bądź widział co sie dzieje, ale nie wyciągał oczywistych konsekwencji w postaci żółtej kartki, które nakazują mu przepisy: faul lahma z tyłu wprost na nogi skrzydłowego, niesportowe zachowanie toniego - uderzenie z główki obrońcy...to nawet nie są sytuacje dyskusyjne. nie wierze w przypadek, bo tych sytuacji było za dużo. myślę sobie, ze to bayern zasłużył na awans, bo jest bogatszy, wydał duzo milionów euro na wzmocnienia, finał z jego udziałem będzie większym wydarzeniem medialnym, co oznacza duzo więcej pieniędzy, wreszcie prestiz podupadłego p uefa wzrośnie jak zdobędzie go znany w europie klub. więc to bayern zdobędzie ten puchar, chyba że:
1. będzie jeszcze gorszy niz jest
2. w kazdym meczu strzeli sobie 4 samobójcze bramki
3. ktoś powstrzyma sędziów.
na koniec - miałem małe deja vu z MŚ w korei, jak sędziowano koreańczykom. to ten sam sposób "wsparcia", dzięki któremu dokulali sie tak wysoko i dzięki temu też bayern dokulał sie do 1/2. świadczy to jednak o dużej słabości drużyny, jak wygrywa w taki sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i tak uważam, że Bayern odpadnie w półfinałowej rywalizacji zenitem( no może bardziej bym tego chciał niż tak uważam heh) ale na pewno myślę że właśnie w tej parze jest tegoroczny triumfator tych rozgrywek bo Fiorentina i Rangers to chyba raczej nie. Co o tym myślicie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już zostawiając sędziego i sprawiedliwość wczorajszego wyniku kolejny raz potwierdza się teza, że UEFA zjada na śniadanie LM, jeśli chodzi o widowiskowość. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2008 o 12:19, mesiu59 napisał:

Już zostawiając sędziego i sprawiedliwość wczorajszego wyniku kolejny raz potwierdza
się teza, że UEFA zjada na śniadanie LM, jeśli chodzi o widowiskowość. ;)

całkowicie sie z Tobą zgadzam. Tylko ciekawe co jest tego przyczyną? czy może ogromnie pieniądze jakie są wpompowywane w Ligę Mistrzów powodują że gra przypomina piłkarskie szachy i każdy boi sie zaatakowac i podjąć ryzyko żeby nie nadziać sie na kontrę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczorajszy mecz pucharu UEFA był znakomity a szczególnie mecz Getafe z Bayernem zagrali naprawdę pięknym mecz szkoda tylko że dalej nie awansowali bardzo chciałem żeby Getafe awansowało ale cóż mówi się trudno gdy buło już 3:1 w dogrywce myślałem że Getafe awansuję ale cóż Niemieckie drużyny mają zawsze szczęście w końcówkach meczów i był wynik 3:3 ale i tak należą im się słowa uznania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować