Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Dnia 26.06.2010 o 00:01, Magok napisał:

Może Howard Webb ?

Howard Webb to chyba najbardziej niestabilny sedzia jakiego znam. potrafi sedziowac bardzo dobrze i prawidlowo rozstrzygac bardzo skomplikowane sytuacje, a jednoczesnie jest bardzo kontrowersyjny. I nie mowie tu tylko o incydencie w meczu Polska-Austria, w lidze angielskiej tez pare razy mial niezle akcje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2010 o 23:54, Adidas66 napisał:

Chile gra z Brazylią, nie Portugalią. W sumie szkoda, że już po fazie grupowej taki fajny
zespół spotyka się z faworytem do tytułu, który pewnie nie pozostawi złudzeń. Chile to
na pewno pozytywna niespodzianka, na mistrzostwach obfitujących w te negatywne (od wuwuzeli
przez 1 kolejkę do postawy Włochów).


Porażka Włochów to raczej pozytywna niespodzianka. Spodziewałem się, że bede musiał oglądać ten ich płaczliwo-aktorski futbol bardzo długo, a tu proszę ;) To samo z Grecją - miód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2010 o 00:01, Magok napisał:

Może Howard Webb ?


Ha-ha, bardzo śmieszne ;]
Collina, to był dopiero sędzia. Był kontrowersyjny, ale miał coś w sobie, imo był jednym z lepszych sędziów w ogóle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak się lubię pobawić... mój scenariusz mistrzostw:

Urugwaj - Korea
..............................Urugwaj - Ghana
USA - Ghana
............................................................Urugwaj - Argentyna
Niemcy - Anglia
..............................Niemcy - Argentyna
Argentyna - Meksyk
..................................................................................... ........Argentyna - Holandia
Holandia - Słowacja
..............................Holandia - Brazylia
Brazylia - Chile
............................................................Holandia - Hiszpania
Paragwaj - Japonia
..............................Japonia - Hiszpania
Hiszpania - Portugalia

Hiszpania kończy na miejscu 3. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

USA - Ghana: Bardziej bym tu na USA stawiał.
Niemcy - Anglia: Strasznie trudno obstawić kto wygra jednak mam nadzieję, że będzie to Anglia a nie Niemcy.
Paragwaj - Japonia: Tu też bym bardziej stawiał na Paragwaj no ale w końcu to twoje typy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tez to wypelnie:P

Urugwaj - Korea
..............................Urugwaj - Ghana
USA - Ghana
............................................................Urugwaj - Argentyna
Niemcy - Anglia
..............................Anglia - Argentyna
Argentyna - Meksyk
..................................................................................... ........Argentyna - Hiszpania
Holandia - Słowacja
..............................Holandia - Brazylia
Brazylia - Chile
............................................................Brazylia - Hiszpania
Paragwaj - Japonia
..............................Japonia - Hiszpania
Hiszpania - Portugalia

Na bank tak nie bedzie aler to nie moje przewidywanie, po prostu chcialbym zeby tak sie potoczyl ten mundial:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2010 o 01:10, Miklak napisał:

Tak się lubię pobawić... mój scenariusz mistrzostw:


Ja bym to widział tak.

Urugwaj - Korea
..............................Urugwaj - USA
USA - Ghana
............................................................Urugwaj - Argentyna
Niemcy - Anglia
..............................Anglia - Argentyna
Argentyna - Meksyk
..................................................................................... ........Argentyna - Brazylia
Holandia - Słowacja
..............................Holandia - Brazylia
Brazylia - Chile
............................................................Brazylia - Hiszpania
Paragwaj - Japonia
..............................Japonia - Hiszpania
Hiszpania - Portugalia

Hiszpania kończy na miejscu 3. :)

Bardzo bym nie chcial aby tak sie stalo gdyz bardzo nie lubie ogladac brazylijczykow. Z druzyn ktore zostaly najbardziej cieszylo by mnie zwyciestwo portugali. Ale jest kilka niewiadomych i wydaje mi sie ze niespodzianke moze zrobic Chile i słowacja,moze jeszcze USA, ew. Ghana xD Jak widac poziom jest dosc wyrownany, do gry moga wlaczyc sie tez Niemcy,oni powoli wchodza w te mistrzostwa. Moze powtorzyc sie mecz niemcy argentyna z 2006 r. Robi sie ciekawie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie jak teraz to oglądam, to wydaje mi się, że lekko zahaczył kolanem o stopę Torresa, ta skręciła i zablokowała się na drugiej nodze, dlatego się wyrył. W każdym razie nie powinno być czerwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, nie chcę wam psuć nastrojów, ale bawicie się w typowanie, lecz nie znacie nawet poprawnego ułożenia dalszej drabinki turniejowej ;P. Porównajcie sobie chociażby z tą zamieszczoną na tej stronie: http://www.sport.pl/MS2010/2,107200,7965891,,,7965891,.html .

A skoro już się tu udzielam to powiem tak - gdyby wziąć pod uwagę jedynie pewne prawidłowości statystyczne, do których można zaliczyć następujące kwestie:
- drużyny europejskie nie wygrywają poza Europą,
- drużyna, która wygra w poprzedzającym mundial Pucharze Konfederacji, nie wygrywa potem samego mundialu,
- od wprowadzenia 32-drużynowego mundialu w 1998 roku wygrywały go drużyny, które w grupie uzyskały przynajmniej 7 punktów,
to aktualnie trwające Mistrzostwa Świata powinna wygrać Argentyna lub... Urugwaj ;P. Ale że piłka nożna to nie matematyka toteż generalnie ujmując może być różnie ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje fusy sprawdziły się 10 na 16 przypadków (pierwsze typowanie też 10/16) Pojedynek w Grupach E,G,H śledziłem trochę zaocznie gdyż grają tam zespoły za którymi nie przepadam.

Urugwaj - Korea
..............................Urugwaj - USA
USA- Ghana
............................................................Holandia - USA
Holandia - Słowacja
..............................Holandia - Brazylia
Brazylia - Chile


..................................................................................... ........Argentyna - Holandia
------------------------------------------------------------------------------------- ............USA - Portugalia
Niemcy - Anglia
..............................Anglia - Argentyna
Argentyna - Meksyk
............................................................Argentyna - Portugalia
Paragwaj - Japonia
..............................Japonia - Portugalia
Hiszpania - Portugalia

Urugwaj - Korea Korea ma za mało atutów by wyeliminować Urugwaj, chyba, że znowu dostaną wsparcie od sędziów.
USA - Ghana powiem szczerze, boje się, że w tym meczu sędziowie mogą pomagać Ghanie.
Holandia - Słowacja limit niespodzianek wykorzystany a Holandia gra trochę nie jak Holandia jak drużyna turniejowa.
Brazylia - Chile chciałbym, żeby Brazylia odpadła, ale wydaje mi się, że Chile jest trochę za słabe.
Anglia - Niemcy obie drużyny męczyły się strasznie w grupie, ale myślę że jednak Anglia
Argentyna - Meksyk Argentyna to najlepiej prezentujący się zespół w fazie grupowej i równy zespół Meksyku, któremu brakuje jednak błysku.
Paragwaj - Japonia Japonia pokazała się z lepszej strony w fazie grupowej, Paragwaj miał szczęście remis z Włochami (po jednym celnym strzale na bramkę) i zwycięstwo nad słabą Słowacją (akurat w tamtym meczu) do tego remis z Nowo Zelandią
Hiszpania - Portugalia Portugalia to jedyny obok Urugwaju zespół, który nie stracił bramki Hiszpania męczy się nie miłosiernie i nie sądzę by była na tyle mocna by pokonać Portugalię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To już dziś. Mundial wkracza w decydującą fazę, fazę, gdzie przegrywający odpada, więc jeśli ktoś jeszcze był przez piłkarzy niedopieszczony to powinno się to teraz zmienić. Emocje gwarantowane, bo nawet jeśli w którymś meczu przytrafi się nudne 0:0, to na końcu zawsze są karne, które przecież wszyscy kibice kochają. Nic tylko oglądać.
Z 16 drużyn, które zostały w turnieju tylko 6 jest z Europy, strasznie słaby wynik (co prawda Europa dalej jest najsilniej reprezentowanym kontynentem w turnieju, ale zważywszy na to ile drużyn z Europy na Mundial pojechało to została ich już tylko garstka) w kolejnej rundzie zagrają na pewno tylko trzy, a w półfinale może już nie być żadnej. Prawdą jest, więc chyba, że poza naszym kontynentem niespecjalnie nam idzie. Zobaczymy jak to będzie, ja osobiście widziałbym ten turniej tak:

Urugwaj - Korea
..............................Urugwaj - Ghana
USA- Ghana
............................................................Urugwaj - Brazylia
Holandia - Słowacja
..............................Holandia - Brazylia
Brazylia - Chile


..................................................................................... ........Brazylia - Anglia
------------------------------------------------------------------------------------- ............Urugwaj - Portugalia
Niemcy - Anglia
.............................. Anglia - Argentyna
Argentyna - Meksyk
............................................................Anglia - Portugalia
Paragwaj - Japonia
.............................. Japonia - Portugalia
Hiszpania - Portugalia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2010 o 00:12, Smooqu napisał:

Porażka Włochów to raczej pozytywna niespodzianka. Spodziewałem się, że bede musiał oglądać
ten ich płaczliwo-aktorski futbol bardzo długo, a tu proszę ;)

Efekt stereotypów i De Rossiego na boisku. Wcale nie uważam, że Włosi symulują bardziej niż inne drużyny, po prostu kiedy oni to robią wszyscy narzekają na aktorstwo a kiedy robią to inne zespoły chwali je się za piłkarską mądrość. No chyba, że to akurat Ronaldo padający po każdym starciu i patrzący błagalnie na sędziego. A jak w meczu z Brazylią podszedł do niego i zaczął coś tłumaczyć przed wznowieniem gry to myślałem, że padnę: "Panie sędzio, jak ja padam to jest faul na czerwoną, trzeba mnie chronić" Ot czemu nie potrafi strzelić reprezentacji lepszej niż Korea Płn.

Dnia 26.06.2010 o 00:12, Smooqu napisał:

To samo z Grecją - miód.

To akurat fakt, jedna drużyna grająca defensywnie mniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2010 o 10:06, Adidas66 napisał:

To akurat fakt, jedna drużyna grająca defensywnie mniej :)


No i jeszcze Szwajcaria odpadła.

Po fazie grupowej zdecydowanie na plus:
- Urugwaj (i niesamowity Forlan)
- Holandia (konsekwentnie grają, może nie najpiękniej, ale konsekwentnie, mój europejski faworyt)
- Nowa Zelandia (niestety nie wyszli, a szkoda, ich mecze najbardziej mnie emocjonowały, te 60 minut z Włochami jak na szpilkach do końca życia zapamiętam tak jak gol Reida w 93 minucie)
- Słowacja (pokazali zęby)
- Chile (dobry, ofensywny futbol, dużo lepszy niż hiszpański)

Natomiast zdecydowanie na minus:
- reszta Europy (i dobrze, bo nie zasłużyli, szkoda tylko, że Hiszpania nie odpadła, bo była gorsza od Chile, a Szwajcaria wychodząca z grupy byłaby całkiem zabawnym zjawiskiem w tych warunkach)
- Torres i De Rossi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2010 o 10:20, Avalon67 napisał:

> To akurat fakt, jedna drużyna grająca defensywnie mniej :)

No i jeszcze Szwajcaria odpadła.

Po fazie grupowej zdecydowanie na plus:
- Urugwaj (i niesamowity Forlan)
- Holandia (konsekwentnie grają, może nie najpiękniej, ale konsekwentnie, mój europejski
faworyt)
- Nowa Zelandia (niestety nie wyszli, a szkoda, ich mecze najbardziej mnie emocjonowały,
te 60 minut z Włochami jak na szpilkach do końca życia zapamiętam tak jak gol Reida w
93 minucie)
- Słowacja (pokazali zęby)
- Chile (dobry, ofensywny futbol, dużo lepszy niż hiszpański)

Natomiast zdecydowanie na minus:
- reszta Europy (i dobrze, bo nie zasłużyli, szkoda tylko, że Hiszpania nie odpadła,
bo była gorsza od Chile, a Szwajcaria wychodząca z grupy byłaby całkiem zabawnym zjawiskiem
w tych warunkach)
- Torres i De Rossi

Hiszpania była gorsza od Chile, ale wygrała...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2010 o 10:20, Avalon67 napisał:


- Torres i De Rossi


Ja bym tu dodał jeszcze Suareza. Po ostatnim sezonie w Ajaxie spodziewałem się po nim dużo więcej, a tu tylko jedna bramka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować